'Kiezen tussen Texel en Texel' TEXELSE 15 COURANT Vi jr k VRIJDAG 1 APRIL 2011 Aangespoeld m Noor de Bruijn-Roll Na het pensioen van haar man verruilt Noor de Bruijn-Roll (65) de drukte van het vasteland voor Texel. Een keuze gemaakt door haar man, maar naar volle tevredenheid van Noor. 'Als ik aan de overkant bij de boot wacht, denk ik... ik ga lekker naar huis' Na een leuke jeugd in Utrecht en Amsterdam weet Noor precies wat ze wil: een boerderijtje midden op de Dam. Maar het loopt anders, na de middelbare school gaat ze als au-pair naar Wenen, haar lichte zangerige Weense accent verraadt nog haar verblijf daar. Na omzwer vingen komt ze terug om als ste wardess bij Martinair te werken. Ze werkt ontzettend hard en ziet best wat van de wereld. Toch verkiest ze een baan op de grond boven een baan in de wolken. Ze wordt Customer Relations Officer bij een hotel in Amsterdam, een baan waarvoor ze veel reist en zeker veel leert. Door een samenloop van omstandigheden komt ze terecht in een selectieprocedure van de NOS voor een omroepster. Uit zeer veel gegadigden valt uiteindelijk de keuze op Noor, waarmee ze voor veel Nederlanders een bekend gezicht wordt. Ze ontmoet haar man George, die als piloot bij KLM werkt, in een kroegje in Hoorn. Door hem en met hem komt ze vaak op Texel, veelal met hun boot. Ze leren veel Texe laars kennen omdat Noor regelma tig presentaties verzorgt op het eiland, zoals het grote jubileum van voetbalclub Texel'94. Ook het gro te evenement Kar em erin vergeet ze nooit. Een maand voor het eve nement had ze haar auto op de jachthaven geparkeerd, maar de handrem niet aangetrokken. 'Het gevolg was dat de auto kopje onder de haven in ging en door het zoute water was 'ie total loss. Een paar dagen later was de kop in de Texelse Courant Presentatrice maand te vroeg.' Als George met pensioen gaat, hij is dan 58, spreekt hij de wens uit te verhuizen uit de Randstad. 'Mijn man heeft op de middelbare school in Den Helder gezeten en hij heeft Ze zijn niet op het eiland geboren en getogen, maar wonen hier al zó lang dat ze niet meer van een echte Texe laar te onderscheiden zijn. Waar komen ze vandaan en wat bracht hen er toe zich blijvend op ons eiland te ves tigen? In de rubriek aange spoeld dit keer: Noor de Bruijn-Roll. altijd gezegd: als ik met pensioen ga, wil ik op Texel wonen.' Maar hij laat Noor 'kiezen' tussen Medem- blik (wat zij erg leuk vindt) en Texel. 'Eigenlijk had ik Medemblik geko zen, maar de volgende dag zei George: ik heb me vergist, je mag kiezen tussen Texel en Texel en ik heb een verrassing... tussen Oude- schild en Oudeschild.' Ze krijgt de eenvoudige keuze omdat daar de jachthaven is en het echtpaar goed bevriend is met de gebroeders Krijnen en echtgeno tes. Op hun kotter ging George af en toe een weekje mee en nog iedere zondag zwaait hij 's avonds de kotter uit. Dankzij Fup Krijnen is ook hun eerste huis in Oudeschild gevonden, dat is nu 21 jaar gele den. Spijt dat ze niet naar Medem blik is gegaan heeft ze niet. 'Nu ben ik zo gewend aan Texel en we komen nog vaak met onze zeilboot Klopjacht in Medemblik. Dat is een prachtig tochtje! Maar we hebben ons plekje op Texel gevonden. We aarden heel makkelijk hier en ik heb nooit het gevoel gehad dat ik me moest aanpassen. Ik doe gewoon wat ik leuk vind.' De keuze om op een ander Wad deneiland te wonen, hoe mooi ook, zou Noor beslist niet willen maken. 'Op Texel voelen we ons goed. De bewoners zijn Noord-Hollanders, net als wij, op de andere eilanden moeten we weer Fries praten. Texel is ook het meest dichtbij alles. Dat kwartiertje op de boot is prima en zonder files ben ik met een uur in Amsterdam.' Het stel kent ook voor hun verhui zing al veel mensen op Texel. Zo heeft George op het HBO vijf jaar in de klas gezeten met Kees Scher mer. Als ze in de jachthaven vragen of Schermer nog op het eiland woont, is het meteen raak. 'Ja hoor, die woont daar en daar, werd er gezegd. Dus we gingen langs en hij keek ons verbijsterd aan dat we er waren.' De pensionering van George is van korte duur als Martinair belt met het verzoek of hij wil komen vlie gen. 'Ik heb nog nooit iemand zo huppelend met zijn koffer naar Schiphol zien gaan. Hij was zo blij en het was voor hem geen pro bleem om heen en weer te reizen vanaf Texel.' Hij vliegt nog twee jaar, maar dan is het klaar en gaat hij echt met pen sioen. Noor zegt dat hij sindsdien het eiland niet af te krijgen is, zijzelf heeft daar minder moeite mee. 'Zeker in het begin miste ik het stadse leven, maar we hadden al zoveel gereisd en gezien van de wereld. De laatste zes jaar dat George vloog ben ik op elke reis meegegaan. George is niet meer naar de overkant te krijgen en is helemaal op zijn plek. Ik moet nog wel eens luchten, dan ga ik lekker naar Hoorn of Alkmaar.' Maar dan vindt ze het wel weer lekker om naar Texel te gaan. 'Je hebt het idee ik laat mijn proble men op de kant in Den Helder lig gen. Op de TESO-boot stond eens een punkmeisje met een grote hanenkam en ze zei precies wat ik vaak denk bij het wegvaren: dag Nederland. Onze kleinzoon was rond de vijf jaar toen hij hier eens tegen de slager zei: bij ons in Nederland krijg ik altijd een stukje worst. Kinderen merken ook dat er verschil is.' Noor voelt zelf het verschil na 21 jaar ook nog. 'Ik zie het mooie van Texel nog. Zeker als ik met onze hond Tess naar het strand ga, wat ik bijna elke dag doe. Dan kijk ik om me heen en denk: goh, toch super dit.' Het is het Texelvirus, zoals ze het zelf noemt. Het komt vaak ter sprake in de aanloop naar een huwelijk van overkanters, dat ze als buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand mag vol trekken. Trouwmevrouw, zoals ze zichzelf in die functie noemt. Zelf heeft ze het virus ook, hoewel in mindere mate dan haar man, maar het groeit nog steeds. 'Als ik aan de overkant bij de boot ben, lijkt het net alsof het meer wordt dat ik denk: ik ga lekker naar huis. We hebben een super leuk huis en het is in Oudeschild heerlijk wonen.' Toch vindt ze het te ver gaan om te zeggen dat ze Texelaar is. 'Dat hele fanatieke heb ik niet. Ik zeg wel: ik kom van Texel, ik pretendeer niet dat ik Texelaar ben. Ik heb ook nooit gezegd dat ik Amsterdammer ben. Ik voel me Noor de Bruijn en we zullen altijd de piloot en de omroepster zijn. Al word ik hon derd jaar, dat blijft zo.' Imme Bakker Silvester in Klif 12 In theater Klif 12 in Den Hoorn brengt dinsdag 5 april Silvester zijn programma Het recht van de sterkste. Dat Silvester een zaal plat kan spe len, bewees hij jarenlang met het duo Arie en Silvester, maar ook als solocabaretier kwam hij overdon derend op dreef. In het hele land liet hij het publiek gieren van de lach, zonder daarbij de inhoud te schuwen. Met zijn nieuwe voorstel ling zet hij deze koers overtuigend door. De grote vraag die hij daarbij stelt is: 'zijn wij evolutionair gezien niet allang voorbij onze uiterste houdbaarheidsdatum? En als wij inmiddels evolutionair afval zijn, wat doen we dan nog met onze tijd op aarde?' De media laten er geen twijfel over bestaan: 'Silvesters tweede solo is grappig, indrukwek kend en meeslepend en biedt hila rische visuele scènes, interactieve sketches, bloedstollende verhalen, filosofische overpeinzingen en sterke, harde grappen. Alles op het indrukwekkend hoge niveau dat we van Silvester gewend zijn. Een indringende show met een onge zonde dosis humor'. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,-. Diner vooraf is mogelijk, in dat geval is reserveren gewenst. Avonddienst VMBO-onderwijs Zonnebloem De Texelse afdeling van de Zonne bloem houdt dinsdag 17 mei een reisje naar het Dolfinarium in Har derwijk. Mensen die mee willen, betalen €20,-, inclusief lunch en busreis. Aanmelden kan bij Ine Witte, tel. 314104. Ook kan De Zonnebloem een bezoek regelen aan de quilttentoonstelling die van 1 april tot 15 mei wordt gehouden in het Cultuurhistorisch Museum in De Waal. Mensen die deze exposi tie willen bezoeken, kunnen ook contact opnemen met bovenstaan telefoonnummer. De Zonnebloem zet zich in voor mensen met een lichamelijke beperking door ziekte, handicap of leeftijd. Yoga Dit voorjaar verzorgt de Stich ting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) speciaal voor senioren een cursus 'Kennismaken met Dru Yoga'. De cursus wordt gegeven door Herma Schreurs, vier jaar geleden gestart met de opleiding tot docent. De cursus wordt gegeven in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg op de woensdagochten den 27 april, 11 mei, 18 mei, 25 mei en 1 juni. Deelname kost €40, -. Er is plaats voor maximaal tien deelnemers. EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF De diaconie van de Protestantse Vorige stelling: Waddengemeente houdt zondag 3 Het VMBO-onderwijs mag van het april een avonddienst in de Maar- eiland verdwijnen, tenskerk in Oosterend. Het thema van de dienst is 'delen' en de bezoekers hebben de gele genheid iets mee te nemen voor de voedselbank. Deze gelegenheid wordt ook geboden tijdens de och tenddiensten in Oosterend, Oude schild en De Cocksdorp. In elke kerk staan kratten klaar om de gif ten in te deponeren. Er is op dit moment behoefte aan groente in blik of pot, appelmoes, broodbe leg, koffie en thee, koek, mix voor nasi en macaroni, soep, muesli en afwasmiddel. Pasta en rijst is er op dit moment genoeg. De dienst in de Maartenskerk begint om 19.00 uur. Medewerking wordt verleend door Joke de Goe de (orgel) en Gijs en Dory Ver schoor (zang). Zij worden op piano begeleid door Jaap van der Slikke. De collecte is bestemd voor Maf Nederland, een project dat tijdens de dienst zal worden toegelicht. Fotocursus De Stichting Welzijn Ouderen Texel begint binnenkort met een nieuwe cursus digitale fotografie. De cur sus wordt gedurende vier tot zes weken gegeven op maandagmid dag en woensdagochtend. Een cursusgroep bestaat uit slechts Nieuwe stelling: De gemeente mag hoge kosten maken om de kastanje op de Ste nenplaats te behouden. twee personen, zodat ondersteu ning op maat kan worden gegeven. Deelname kost €50,-. De SWOT kan deze cursus aanbie den, dankzij de Rabobank, die twee computers ter beschikking heeft gesteld ter vervanging van de oude, die niet meer met de moder ne fotoprogramma's overweg kon den. Voor informatie en aanmel- Kerkdiensten Zondag 3 april 2011 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Protestantse gemeente (i.w.) Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, dienst in De Poort. Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. K.F. Klaas- PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard; 19.00 u. dienst verzorgd door diaco nie, mmv Joke de Goede (orgel), Gijs en Dory Verschoor (zang) en Jaap van der Slikke (piano). De Cocksdorp: 11.00 u. ds. RC. Bar nard. Medische zorg Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Pontweg 106, Den Burg. Dag en nacht bereik- Hulpverlening OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 112. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. 08.26 e 09.00 e 09.36 09.50 E 10.07 10.56 E 20.25 u 20.54 u 21.30 22.05 22.24 23.05 u 23.24 u Aan het strand is eerder hoog water. Zondag 3 april nieu we maan; dinsdag 5 april springtij. Zon dag 3 april zon op 7.11 uur, onder 20.16 TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Imme Bakker Buiten werktijd: Telefoon 06- 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vi afloop van de abonnementsperiode Oudeschild: 11.00 u. ds. F. v i Hel- GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst; dinsdag 5 april, 19.00 u. ds. J. van Rijswijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. P. Emans uit Apeldoorn. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11.00 u. pastor Brigitha, dameskoor. De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, Grote dingen gaan verloren terwijl men ruzi maakt om kleine. baar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17.00 en van 18.00 tot 19.00 u Extra bezoekuren op zaterdag, zc 10.30 tot 11.30 Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuisservice, Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 310270. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdie ren: Dierenpension Texel, Slufter- weg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesom- laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Voor inlich tingen, advies, consultatie en pre ventie. Bereikbaar op woensdag, donderdag en vrijdag tijdens kan tooruren, tel. 312306 of www.brij- der.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Vrijdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Music machine 21.00 u. Radio Noord-Holland Zaterdag 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote 18.00 u. MarcoFM 20.00 u. Radio Noord-Holland Zondag 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsge zinde gemeente, ds. Mar- 11.00 u. Vlaswiek 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur 14.00 u. Wilde vaart 15.00 u. Het uur van de Blues 16.00 u. Sport Lokaal 18.00 u. Radio Noord-Holland Maandag 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek (Hj 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the Move 22.00 u. Radio Noord-Holland Dinsdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. De keuze van... 19.30 u. Raadscommissie. Recht streekse uitzending vanuit het gemeentehuis, aansluitend: Radio Noord-Holland Woensdag 18.00 u. Onder de toren 18.30 u. Overdenking 19.00 u. Verzoekplaten 19.30 u. Raadscommissie. Recht streekse uitzending vanuit het gemeentehuis, aansluitend: Radio Noord-Holland Donderdag 18.00 u. Country Time 19.00 u. Even bijpraten met... Van avond: de notaris over het testament en tuinontwerper Jolanda Persoon. 20.00 u. Radio Noord-Holland.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 15