TEXELSE^COURANT Cf roen ^warLrJexets in het harL, 'Sluiting Molenkoog mag geen optie zijn' txwonen Boom Stenenplaats eindigt op meierblis OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12563 VRIJDAG 1 APRIL 2011 "erbystab Ingmar Veeger heeft Architek- tenburo Louis Uriot overgeno men. Uriot doet een stap terug, maar blijft bij de zaak betrokken. Wisseling van de wacht bij SV Oosterend, waar Nico Kre- mer Jan Bloem opvolgt als trai ner/coach. 'Als ik aan de overkant bij de boot wacht, denk ik... ik ga lekker naar huis', vertelt Noortje de Bruijn, die sinds 21 jaar op Texel woont. Wij bieden u een mooie kans! Sluiting van Molenkoog mag geen optie zijn. Dat zeggen D66 en Groen Links in een reactie op plannen van het college om de toekomst van het zwembad aan de Slingerweg in Den Burg te onderzoeken. Het college heeft een ambtelijke projectgroep ingesteld die bekijkt wat mogelijk is. Sluiting van het bad (als gevolg van de bezuinigin gen) is een optie die serieus wordt bekeken en daar zijn D66 en GroenLinks het niet mee eens. Volgens beide partijen moet de projectgroep zich op zijn minst richten op voortzetting van een zwembad met een betaalbare toe gangsprijs, zodat het voor iedereen mogelijk blijft te zwemmen. GL en D66 vinden dat de projectgroep beter kan onderzoeken of er subsi diemogelijkheden zijn of dat even tueel bij het toeristisch investe ringsfonds of zorgverzekeraars bijdragen verkregen kunnen wor den. Volgens beide partijen zou het zwembad aantrekkelijker gemaakt kunnen worden voor groepen die (medische) zorg vragen en dan zouden zorgverzekeraars een rol kunnen spelen. Er wordt ook voor gesteld te bekijken of de Texelse bevolking financieel kan participe ren. De projectgroep zou verder Lichtmasten In opdracht van de Provincie vinden op dit moment werk zaamheden langs de Pontweg plaats, Er worden lichtmasten en hectometerpaaltjes geplaatst. verkeer om uitgevoerd. Met de gemeente Texel, die de nachtelijke duisternis tot een van de kern waarden van het eiland heeft benoemd, zijn afspraken gemaakt over het gebruik van de lichtmas ten. Deze worden 's avonds na 24.00 uur uitgeschakeld. De plan ning voor oplevering is rond Pasen. Daarnaast zijn werknemers van de firma Tatenhove op de veerhaven bezig met het op hoogte brengen van de bushaltes zodat ook hier, net als in de dorpen, de bus bereik baar wordt voor mindervaliden. aangevuld moet worden met min stens één ondernemer uit de toe ristische sector en iemand uit de zorg. D66 en GL leggen de voor stellen dinsdag 5 april voor aan de andere politieke partijen tijdens een commissievergadering. De projectgroep heeft van het col lege de opdracht gekregen te bekijken of het bad kan blijven, maar ook of de openbare functie van Molenkoog naar een ander bestaand bad kan worden ver plaatst. Er wordt eveneens beke ken of sluiting van Molenkoog en bouw van een nieuw zwembad op een andere plek een optie is. De projectgroep moet eind dit jaar met nader advies komen. .speedheat.nl www.texelseautopagina.nl kom badkamers kijken I i t.i i i IN5TAIIAT1ETECHNIEKI open zat. 10.00 - 12.30u rspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): "de Concurrent" De domeinnaam inspiredbytexel. com heeft woensdagavond tijdens een veiling op de promotieavond van de WV €813,75 opgebracht. De bieding was een initiatief van Niek Zuidhoff, die een lezing hield over sociale media. Meer op pagina 3. j Woelmuis Jari Mijn waarde collega! Ik ben ook onder de indruk van uw carrières print, ja zelfs jaloers. Dat blaagje brengt het maar even tot keizer van Oostenrijk, praat mee met hoteme toten en loopt mij voor de poten. Staat u mij toe om toch wat kriti sche kanttekeningen te maken? Als columnist is het niet de bedoe ling om het altijd maar leuk te hou den. Je doet het goed als er af en toe mensen zijn die je bloed wel kunnen drinken, Jari. En dat geldt ook voor een journalist of een poli ticus. Vraag het maar na aan Mark Rutte of Jeroen van Hattum! Het motto van deze beroepen is name lijk: Blijf vriendelijk tegen de men sen, maar wees meedogenloos tegen de onzin, de benepenheid en de arrogantie in wat ze beweren! En wat betreft beroemdheid, mijn moeder zei daarover: 'Ach jongen, het is net als verkoudheid. Je loopt het zo op, maar het gaat vanzelf weer over.' Komt de rook al uit je oren? Nog één zo'n wijsheid: Volg je hart! Ik hoop voor jou dat het weer heel is. Woelmuis De Texeltruck, waarmee in binnen en buitenland pro motie is gemaakt voor het eiland, verdwijnt. Betrokke nen Rudi Kikkert, Joop Schouwstra, Hans Witte en Frits Dijkstra vinden het na dertig jaar mooi geweest. De truck wordt verkocht. Het besluit werd woensdag bekend gemaakt tijdens de promotieavond van WV Texel in De Kiekendief. Meer over de Texeltruck op pagina 11 puntje, want we hebben begrepen dat redding nog mogelijk is. We komen daarom in actie. We hopen dat vanavond veel mensen onze petitie ondertekenen, zodat we die maandag aan het college kunnen overhandigen. Dat moet ons bestuurders toch overtuigen dat ze verkeerd bezig zijn', aldus Dros. txl Gemeente Texel 1. #V I Bekendmakingen op pagina 14 Domeinnaam Stam kastanje grotendeels verrot Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. De kastanjeboom op de Stenen plaats in Den Burg moet gekapt. Daartoe heeft de gemeente besloten nu is vastgesteld dat de conditie van de boom dermate slecht is, dat hij dreigt om te val len. Jan-Sieme Dros en René Wind van het deze week geopende eetca fé De Kastanje boom zijn een actie gestart om de boom te behouden. Van avond kan tussen 19.30 en 20.30 uur in het etablissement een petitie worden ondertekend. De paardenkastanje, die rond 1840 is geplant (zie archiefstuk elders in deze krant), staat op de gemeente lijke lijst van beschermde bomen. Omhakken mag dus eigenlijk niet, maar nu dreigt de slechte conditie de kastanje fataal te worden. Net als bij de gesneuvelde Anne Frank- boom lijdt de Texelse boom aan houtrot. Uit inspectie door boom- deskundige Niek Borsboom bleek dat de levende houtring van de boom, die ongeveer een meter doorsnede heeft, nog zeven centi meter dik is. De rest (de kern) is verrot. Door het gewicht staat de rotte massa onder druk, waardoor zelfs een kleine uitstulping zicht baar is. Bovenin zijn stompen aan rotting onderhevig. Het straatwerk rond de boom bemoeilijkt de opna me van water en zuurstof, wat de vitaliteit nadelig beïnvloedt. Ook het prikken van posters in de boom doet er geen goed aan. Ondanks de gebreken, is het leven van de kas tanje volgens Borsboom nog wel met enige tiental len jaren te rekken. Maar dit is wel een kostbare ingreep. Het college van b en w toont zich tot dusver niet bereid de tienduizenden euro's die hiervoor nodig zijn, beschik baar te stellen. Wethouder Frans Visman: 'We kunnen het geld niet missen. Bovendien bestaat er geen 100 procent zekerheid dat de kas tanje daadwerkelijk herstelt. Je kunt ook het positieve er van inzien: een mooi stukje brandhout voor de meierblis.' Jan-Sieme Dros en René Wind, uitbaters van het deze week geopende eetcafé De Kastanjeboom, bekijken hoe boomdeskundige Niek Borsboom een boormonster neemt van de boom op de Stenenplaats. (Foto Gerard Timmerman) Bedoeling was dat de kastanje een rol zou spelen in de herdenking van het 200-jarig jubileum van Napole on. De organisatie beraadt zich hierover. Een tegenvaller ook voor Jan-Sieme Dros en René Wind, die café Bruintje Beer overnamen, de zaak van binnen en van buiten geheel vernieuwden en het omdoopten in De Kastanjeboom. 'Wat een domper. Net nu we deze week onze zaak hebben geopend, overkomt ons dit. De boom bepaalt de sfeer op het plein. Bovendien slaat onze naam straks nergens op. Maar we zien nog een licht-

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1