TEXELSE 3 COURANT 'Helaas is er geen directe vlucht Eelde-Texel' Stoppen met Texeltruck vooral persoonlijke kwestie VRIJDAG 1 APRIL 2011 Weblog Op verzoek van de Texelse Cou rant hield oud-Texelaar Joost Drijver, sinds 1999 woonachtig in Groningen, een week lang een weblog bij. Over Facebook en Twitter, een voetbalavond, de zon, de Texelse halve marathon, Guus Meeuwis en een echte Texelse Courant. Het complete weblog is te lezen via www.texel- secourant.nl. (Vrijdag) Als oud-Texelaar lees ik nog regel matig de Texelse Courant. Alleen niet de papieren versie, maar de artikelen die online te lezen zijn via www.texelsecourant.nl. Toen ik in 1999 het eiland verliet voor een studie aan de Kunstacademie in Groningen had e-mail net zijn intre de gedaan. Een mobiel was toen tertijd nog geeneens vanzelfspre kend. Dit komt mede door de intrede van Facebook en Twitter. Social media- kanalen die je snel op de hoogte brengen van wat er gebeurt. Ook wanneer er een nieuwe artikel onli ne staat op de website van de Texelse Courant, krijg ik eerst via Facebook of Twitter een melding. Tegenwoordig geven kranten items weg wanneer je een abonnement afsluit. Dit verschilt van boeken en DVD-collecties tot aan een blue- ray speler. Een film-DVD bij een zaterdageditie is al vrij normaal tegenwoordig. Ergens is dit jam mer, maar aan de andere kant een proces dat niet te stoppen is. Een echte Texelse Courant lezen op het eiland, daar kan zelfs een blue-ray speler niet tegenop. (Zaterdag) Elke zomer organiseer ik elke week een voetbalavond op woensdag. Samen met vrienden en kennissen gaan we twee uurtjes voetballen op een veldje in de stad Gronin gen. Ik weet niet meer precies hoe lang, maar het zou best eens tien jaar kunnen zijn dat ik dit organi seer. ledereen weet wanneer de zomer- voetbalavonden beginnen, name lijk de eerste woensdag nadat de zomertijd ingaat. We beginnen om 18.30 uur en met zomertijd blijft het langer licht. Elk jaar verwelkom ik nieuwe gezichten. Allemaal men sen die vrijblijvend een paar uurtjes in de week willen voetballen. Aankomende zondag is het zover, dan gaat er een e-mail uit naar de mensen die regelmatig mee doen. Daarin staat of ze die woensdag willen meedoen en of ze extra mensen meenemen. Wanneer er minimaal acht zich hebben aange meld, stuur ik een mail uit dat het doorgaat. Bij mooi weer kan ik soms ook wel eens 18 man ver wachten, bij minder weer vanzelf sprekend wat minder. Ik merk aan de mensen dat ze er zin in hebben en niet kunnen wachten tot woens dag. ledereen een fles water mee en lekker voetballen maar. In het begin gaat het er nog rustig aan toe, maar na een aantal weken, als iedereen zijn oude vorm weer terug heeft en een beter uithoudingsver mogen, gaat het er soms wat feller aan toe. (Zondag) Ik kan vandaag: In mijn tuin bezig, kozijnen schilde ren, keuken schoonmaken, film kij ken, vrienden bellen om te gaan voetballen, op de fiets stappen, rondje wandelen, de stad in, koffie doen bij vrienden, beetje surfen over het internet, nieuws lezen, website ontwerpen, huis stofzui gen, raspatatje halen, administratie bijwerken, gadgets bekijken. Alle maal dingen voor een zondag die al zo kort is door de zomertijd. De zon schijnt, ik ga naar buiten. (Maandag) In Groningen schijnt de zon, dat is mooi. Helemaal mooi sinds ik ver leden week naar Barcelona ben geweest en daar al vrij snel gewend was geraakt aan de zon. Nu is Gro ningen geen Barcelona, maar de zon schijnt een beetje hetzelfde als daar. Nu ik eenmaal in Barcelona ben geweest, heb ik meer zin om vaker zulke stedentripjes te maken. Nieuwe mensen, nieuwe indruk ken. Voor een creatief persoon is dat eigenlijk een must om het vaker te doen. Elke keer als ik ergens nieuwe indrukken heb opgedaan, nieuwe mensen heb gesproken, stroom ik over met nieuwe ideeën. Groningen heeft één nadeel. Het ligt zo ver van alles vandaag. Ver van Texel, ver van de Randstad. Maar goed, wanneer Groningen in de Randstad had gelegen, was het natuurlijk geen Groningen geweest. Ik heb zin in de zomer, veel buiten en ik hoop nog een paar keer naar Texel te kunnen komen. Ik heb even gekeken op de website van Airport Eelde - Groningen, maar er is helaas nog geen directe vlucht Eelde-Texel (Dinsdag) Op dit moment heb ik een goede vriend op bezoek die een hapje komt eten. Wij hebben ons samen ingeschreven voor de halve mara thon van Texel. Hij is een ervaren loper, ik niet. Ik loop zo'n twee jaar hard. Kleine stukjes van maximaal acht km. Dat gaat nog prima, met mijn gestel van twee meter. Ik ben geen atleet en al helemaal geen hardloper. Toch doe ik het. Gewoon, om te bewegen en de conditie op peil te houden. Eind april is de TT run in Assen, deze is bijna 14 km lang en daar heb ik me ook voor opgegeven. Ik vertelde aan die vriend dat ik twijfels had of ik hem wel ging lopen. Toen ik zei dat ik ook twijfels bij de marathon van Texel had, kreeg ik de wind van voren. Dat ik hem maar mooi ging lopen. Ik ben bang dat ik het ook nog ga doen ook. (Woensdag) Op dit moment werk ik als grafisch ontwerper bij een mediabureau genaamd AII4Students in Gronin gen, dat diverse diensten aanbiedt aan bedrijven en studenten. Wij zijn gespecialiseerd in marketing communicatie, arbeidsmarktcom municatie en evenementenorgani satie. Binnen het bedrijf ben ik verantwoordelijk voor alle grafische uitingen. Ik doe dit samen met nog twee vormgevers, over wie ik de dagelijkse leiding heb. Daarnaast werk ik samen met programmeurs, accountmanagers en redacteuren om zo in overleg tot een product te komen waarmee wij ons als bedrijf willen profileren. In mei organiseren wij, samen met nog tal van andere partijen een groot studentengala in de Ahoy' in Rotterdam. Hier treedt onder ande ren Guus Meeuwis op. Voor dit evenement zijn er veel communi catiemomenten, waaronder een uitgave van een krant die in een oplage van 150.000 stuks wordt gedrukt. Deze krant moet natuurlijk gemaakt worden en dat gaan wij doen. Hier in heb ik overleg met de hoofdre dacteur, die verantwoordelijk is voor de inhoud. In de tijd dat ik hier werkzaam ben, heb ik ontzettend veel geleerd en meegemaakt. Wanneer je ziet dat een actie die door ons is verzon nen terugkomt in de landelijke media, zijn dat leuke momenten. De week van... Marjan en Arnold Marjan Brouwer en Arnold Wessel- man uit Oosterend houden de komende week het weblog bij in de serie De week van... Zij beheren dorpshuis De Bijenkorf en organi seren de Texelse finale van de playbackshow, die zaterdag 9 april wordt gehouden. De Texeltruck was een bekende verschijning op mening evenement. Na tientallen jaren viel het besluit om ermee te stoppen, 'Een ingrij pende beslissing, waar een lang traject van wikken en wegen aan vooraf is gegaan', zegt het viertal. Het is uiteindelijk vooral een per soonlijke beslissing geweest van de eigenaren en medewerkers van de Texeltruck. De redenen zijn divers: de oplopende leeftijd van de vaste bemanningsleden en de betrokken dames en de vrijwillige inzet die het overzeese promotie- werk meer dan een kwart eeuw lang vergde, wat een claim legde op de vrije tijd en voor een zekere belasting zorgde. Er deden zich geen mogelijkheden voor opvol ging voor, waarmee exploitatie en beheer van de truck konden wor- Domeinnaam geveild tijdens promotieavond De domeinnaam inspiredbytexel. com, die werd geveild tijdens de promotieavond van de WV, is afgeleid van een IJslands voor beeld, waardoor het toerisme naar dat eiland een impuls heeft gekregen. Zuidhoff schetste in vogelvlucht de mogelijkheden van Twitter, Face book en andere sociale media voor ondernemers. 'Wie bereid is te geven, krijgt een veelvoud terug', doelde hij op het verstrekken van gratis informatie. Sociale media bieden volgens hem de mogelijk- den voortgezet. Mede doordat niet iedereen een truck kan en mag besturen en doordat het bedrijven van correcte promotie op locatie bepaalde vaardigheden vergt. Knelpunt vormden ook de oplo pende kosten voor brandstof en onderhoud. 'Het is beter om te stoppen op het hoogtepunt en niet af te wachten tot de inzet en moti vatie afnemen', aldus het viertal. Tijdens de promotieavond werden de vier Texelpromotors en hun echtgenotes door WV-directeur Wouter de Waal uit dank voor hun jarenlange inzet voor de eilandpro motie in de bloemetjes gezet, ont vingen iedereen schilderij van de Texeltruck en kregen een dik applaus van aanwezige onderne mers, die overigens wel teleurge steld reageerden. heid om 'de gast aan te trekken die u wilt hebben'. Hij schetste het voorbeeld van een fietsenverhuur- der die op het moment dat Texel- gangers Twitteren dat ze een rijwiel nodig hebben, een bericht ver stuurd, waarna de gasten als van zelf binnen stromen. Bij goed gebruik worden goederen en dien sten volgens hem niet meer ver kocht, maar gekocht, verwees hij onder meer naar wachtrijen voor de winkels waar de nieuwste Ipad's de deur uitvliegen. Maar met alleen sociale media kom je er niet: 'Je verdient geen geld met sociale media, je verdient pas geld als ze je vertrouwen.' De opbrengst van de domeinnaam wordt geschonken aan het Tessel- huus. 2i u"r per 7 da9e"u per*eekJ Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via Twitter texelsecourant en facebook Texelse Courant (L bij U is de bron des levens" ft 36:10 Mijn dierbare vrouw en onze zo geliefde moeder en grootmoeder Geertje Waardenburg - Tip Gé is in haar slaap van ons weggenomen naar het Beloofde Land. Lonneker, 12 mei 1927 Diepenheim, 29 maart 2011 A.W.E Waardenburg Erik Alexander en Victoria Jonas Cyril Ruurd en Mieke Bram en Nathalie Marrit en Stéphane Sybren en Gezina Christian Femke en Tony Joseph Patrick 29 maart 2011 Lindelaan 29 7478 BE Diepenheim De uitvaartdienst vindt plaats op zaterdag 2 april om 14.00 uur in de Johanneskerk te Diepenheim. Aansluitend is de begrafenis op de begraafplaats van Diepenheim. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 1 april van 19.00 tot 19.30 uur in de Molenaarshof, Grotestraat 3, 7478 AA Diepenheim en tevens aldaar na de begrafenis. Ma is thuis. Onze lieve en unieke moeder, oma en overgrootmoeder Boukje Antje Smith-Petrejus weduwe van Cornel is Ekko Smith Geboren 21 oktober 1912 Overleden 31 maart 2011 Na het overlijden van haar oudste dochter Nel, kon onze moeder het leven niet meer aan. Zij is rustig in haar slaap overleden. Haar kinderen en kleinkinderen: Nel de Bakker-Smith in goede herinnering Cor de Bakker in goede herinnering Aafke en Frank Ekko en Marjolein Annebouke en Karin Sicco en Franciska Renske van IJsseldijk-Smith Cor van IJsseldijk Renske en Cor Annemiek Ekko Smith Olga Smith-Brugmans Esther en Paul Evelyn en Frank en haar achterkleinkinderen Onze moeder ligt opgebaard in de landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. U kunt ons condoleren op maandag 4 april van 19.00 tot 20.00 uur in het uitvaartcentrum. Zij wordt op 5 april om 14.30 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen gecremeerd. Na afloop van de crematie is er tevens gelegenheid ons te condoleren. Correspondentie adres: R. van IJsseldijk-Smith Gasthuisstraat 60 1791 GM Den Burg Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen In het bijzonder gaat onze dank uit naar Dr. Van Hattem en het personeel van de "Gollards" voor de goede zorgen. Dag lieve oma, Voor jou is de pijn voorbij. Bedankt voor alle mooie momenten en gezel ligheid, we zullen jou en je knuffels missen. Renske Annemiek van IJsseldijk Ouwe oma ik blijf van je houden Vaak als we van vakantie kwamen ging ik naar jou ik liet de foto's zien die wij op vakantie had den gemaakt. En vertelde ik over de vakantie. Soms kwam ik langs met mijn broertje om daar van die lekkere chocola die je had op te eten. Doei ouwe oma, groetjes Twan Ouwe oma voor altijd missen Ik ging soms als ik boos was naar haar toe want ze snapte me altijd. Ik ging ook altijd naar haar toe als we op vakantie gingen. Ik kwam net uit school en ik zag mama en mijn tante niet blij kijken. Ik dacht wat is er? En toen hoorde ik dat ouwe oma overleden was ik geloofde het eerst niet maar toen zag ik mama's gezicht. Ik dacht waarom ze niet tot na de kerst bij me bleef. Dat vond ik jammer. Maar ik denk nog altijd aan je ouwe oma!! Sven van IJsseldijk Uw warme belangstelling en medeleven die wij mochten ontvangen bij het overlijden van onze moeder, schoonmoeder en oma TEDJE BRUIN-BRUIN heeft ons diep geraakt. Wij willen u hiervoor hartelijk danken. Wim t en Ank Jack en Kasja Nel en kleinkinderen Nel Witte wordt 3 april 90 jaar U bent van harte uitgenodigd in 'De Carrousel' van de 'Gollards' tussen 14.00 en 16.00 uur. Te koop: Leylandi haag coniferen, ruim 2 m hoog €7,50. Ook kunnen wij de klus klaren. Bel Theo voor vrijblijvende offerte. De Reuzeaardbei, Schor- renweg 32 A, 318238. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Houtbouw „It Para- dyske" B.V., Noordber- gum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt van 28 mm geïmpregneerd ra bat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders tel. 0511-474655, www.it-pa- radyske.nl. 5 jaar'. Draai je eigen korting met het RAD VAN FORTUIN 10% tot 50% korting HOGER STRAAT 6

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3