Column schrijven manier van leven' TEXELSE 15 COURANT Corrie Timmer ruim zeven jaar in huid Pien Verberg VRIJDAG 8 APRIL 2011 Kastanje Vorige stelling: De gemeente mag hoge kosten nenplaats te behouden TexelEnergie houdt vanavond (vrij dag 8 april) een nieuwe bijeen komst over de Bespaarstrijd. Die begint om 19.30 uur in het nieuwe Open avond zeehondenopvang Om belangstellenden de moge lijkheid te bieden een kijkje te nemen bij de bouw van de nieu we zeehondenbassins, houdt Ecomare donderdag 14 april een open avond. Tijdens de open avond zijn belang stellenden van 17.00 tot 20.00 uur welkom om de werkzaamheden en de nieuwe bassins te bekijken of een kijkje te nemen bij de exposi tie. Het zeelaboratorium is geopend en de avond wordt muzikaal luister bijgezet door de Texelse band Jug Bros. blijven, maar wijken voor bijvoor- Als alles volgens planning verloopt, zal de verbouwing na de zomer 3-j3t de bc klaar zijn. Naarmate er meer bas- b.de boon sins gereed komen, wordt een gro- niet tegen ter deel van het terras in gebruik een genomen. In verband met de aan- d het is bi leg van nieuwe leidingen zijn de ten kleine bassins in ieder geval tot mei niet bereikbaar. Ook wordt er nog gewerkt aan grote waterop- Nieuwe stelling: slagkelders en een nieuwe pomp- De lantaarnpalen langs de Pont en filterinstallatie. Omdat deze weg zijn onnodig en geven storen- laatstgenoemde installatie nog niet de lichtvervuiling, werkt, zwemmen de zeehonden tijdelijk in ongefilterd en dus troe- bel zeewater. maken om de kastanje op de Ste- pand van Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan 186 in Den Burg. Vertegenwoordigers van de energiecoöperatie vertellen over verlichting en smart grid, de laatste tussenstand van de bespaarstrijd tussen Den Burg en de buitendor pen wordt bekengemaakt en het nieuwe keukencentrum kan beke ken worden. Vrouwen van Nu De afdeling De Cocksdorp van NBvP Vrouwen van Nu gaat woens dag 13 april samen met een andere vrouwenvereniging een dagje uit. De deelnemers vertrekken met de boot van 8.00 uur en komen met de boot van 19.30 of 20.30 uur weer terug. Ze moeten zelf voor een lunchpakket en drinken zor gen. Deelname kost €54,-. Dat kan worden overgemaakt via rekening nummer 362530408 ten name van de reiscommissie. Eierland De dorpscommissie van De Cock sdorp en Eierland houdt woensdag 20 april haar jaarvergadering. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in het Eierlandsche Huis. Kerkdiensten Zondag 10 april 2011 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Protestantse gemeente (i.w.) Den Burg: 9.30 u. ds. J. Glazema, dienst in De Poort (Elemert). Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. K.F. Klaassen. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: dienst in De Cocksdorp. De Cocksdorp: 10.00 u. dhr. M. van Aten, Waddendienst. Oudeschild: dienst in De Cocks- Medische zorg Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- gen. Tevens wordt het OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel. nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. 11.30 e 11.55 u. 00.10 e 00.54 e 01.47 e 03.07 e 05.15 e eerder hoog water. Maandag 11 april eerste kwartier; woensdag 13 april doodtij. Zondag 10 april zon op 6.55 texelseÖcourant LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Gerard Til Joop Rommets Jeroen van Hattum Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. lees- dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H. Marseille. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. R. Ouispel uit Amersfoort. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.15 u. pastor Moltzer, eerste communieviering, The Gos- peltrain. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u. Denkertje Bloemen zijn om goed te zijn, mensen om goed te zijn. ongevallennummer vermeld. 313086; 314727;314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Pontweg 106, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17.00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Extra bezoekuren op zaterdag, zon- 10.30 tot 11.30 andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, PHH-gebouw, Pont weg 104, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie. Bereikbaar op woensdag, donderdag en vrijdag tijdens kantooruren, tel. 312306 of www.brijder.nl. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Oud papier Scouting Texel haalt zaterdagmor gen oud papier op in de volgende straten: Thijsselaan, Binsbergen- straat, Brouwerstraat, Burdetstraat Drijverstraat, Wilsterstraat, Mees ter Kraaistraat, Lieuwstraat, Tjak- kerstraat. Radio Texel Vrijdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. wilde vaart (H) 20.00 u. Music machine 21.00 u. Radio Noord-Holland Zaterdag 16.00 u. Wegdromen met een b< 17.00 u. Pietelepote 18.00 u. MarcoFM 20.00 u. Radio Noord-Holland Zondag 9.00 u. Klassiek op zondag Kerkdienst vanuit De Waal Vlaswiek Natuurwijzer Noud draait deur Wilde vaart 10.00 11.00 12.00 13.00 14.00 15.00 u. Het uur van de Blues 16.00 u. Sport Lokaal 18.00 u. Radio Noord-Holland Maandag 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek (H) 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the Move 22.00 u. Radio Noord-Holland Dinsdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. De keuze van... 19.30 u. Radio Noord-Holland Woensdag 18.00 u. Onder te toren 18.30 u. Overdenking; interview met Jan Glazema en Fred van Helden. 19.00 u. Verzoekplaten 19.30 u. Raadsvergadering. Recht streekse uitzending vanuit het gemeentehuis. Aansluitend Radio Noord-Holland Donderdag 18.00 u. Country Time 19.00 u. Even bijpraten met... Van avond: apotheker Jan Klok en huis arts Hetty van Dijk over aspirine en 20.00 u. Radio Noord-Holland Wie is toch die Pien Verberg? De vraag bereikte regelmatig de redactie, die steevast een ontwijkend antwoord gaf. Tot vandaag. Corrie Timmer uit Oost was de schrijfster van de columns die ruim zeven jaar lang linksonder op pagina 2 werden gepubliceerd. Na 370 oPIENies is het mooi geweest. Maar geen afscheid zonder dat Pien zich heeft laten interviewen door... Corrie. Hoe kwam je er toe om een column te gaan schrijven? 'Gewoon gevraagd door redactie. Heb me er ietwat tegenstribbelend "in laten smijten". Onzeker over het feit of ik het wel zou kunnen. Schreef al wel een column in een Rode Kruisblad en in het magazine van de NBvP Vrouwen van Nu, maar dat hoefde niet iedere week. Dat is toch andere koek. Maar Gerard (Timmer man) weet een mens wel te stimule ren.' Waarom onder pseudoniem? 'Om vrij te zijn in onderwerpkeuze, niet gepushed te worden, gevrij waard te zijn van "al die compli menten" over hoe leuk ik toch schrijf. Een keer is leuk, twee keer ook, maar dan moet het ophouden. Schrijven heeft wel status, maar is niet perse belangrijker dan een kip penhok verven, een raamkozijn tim meren of werken in de supermarkt, leder zijn vak.' Heeft niemand het ooit geraden of aan je gevraagd? 'Zover ik weet niet. Alleen mijn zwa ger verdenkt me heel sterk. En hoewel ik het altijd heb ontkend, zit hij nog steeds met een klein restje twijfel. Probeert me vaak met een verrassingsaanval te vloeren, maar ik ben er altijd alert op me niet te laten tackelen. Als iemand Pien zou roepen, kijk ik echt niet achterom. Mijn geloofwaardigheid is na deze ontmaskering nu waarschijnlijk geheel naar de maan, vrees ik. Nooit achter mezelf gezocht dat ik zo goed liegen kan. Dat is natuurlijk treurig. Nog treuriger is dat ik daar in het geheel geen moeite mee heb in dit geval. Ik ben heel benieuwd naar zijn reactie wanneer hij dit leest. Gefeliciteerd Klaas!' Was het moeilijk om je pseudo niem geheim te houden? 'Nee, dingen die niet doorverteld moeten worden berg ik achterin het onderste laatje van mijn geheugen bureau op en kijk er niet meer naar. Wel moet je er bij een pseudoniem voortdurend alert op zijn niet direct over dingen te schrijven waar je nadrukkelijk bij was, letten op wie je in een bepaalde situatie gesproken hebt en wat je hebt gezegd. Soms moet je de omstandigheden daar om in de column wat aanpassen, plaats en persoon veranderen als dat kan en het de waarheid geen geweld aan doet. Typische gezeg des en uitspraken waardoor je voor familie of bekenden herkenbaar zou kunnen zijn, niet gebruiken. De te beschrijven situatie soms uitstellen tot later tijdstip. De situatie in de columns was niet altijd waar, maar berustte wel op waarheid. Of is het andersom? Nou ja. Er is niets ver zonnen in elk geval.' En nu eindelijk uit de kast. Hoe voelt dat? 'IJdelheid is ook mij niet vreemd. En verder zie ik wel wat ik over me heen krijg. Ik sta voor wat ik geschreven heb.' Waar haalde je de onderwerpen vandaan? 'Een column schrijven is een manier van leven. Je bent je constant van je omgeving bewust en weegt alles op bruikbaarheid voor weer een nieuw verhaal, dat er gewoon moet zijn. Je bent columnist of niet, je deadline ligt op maandagmiddag twee uur en 'alleen de dood kan je weerhouden van je stukje'. Bij vakanties of een lang weekend weg werkte ik dan ook altijd een beetje vooruit of nam iets half afgewerkts mee om het in die week nog wat te actualiseren en vanaf mijn vakantie adres te versturen. Ook had ik altijd een neutraal werkje achter de hand voor noodgevallen. Wat me bij een plotselinge ziekenhuisopname twee jaar geleden goed van pas kwam. Zoiets is natuurlijk ook goed om je pseudoniem verborgen te houden. Eventueel achterdochtige vrienden of familieleden weten dat je in het ziekenhuis ligt. Of met vakantie bent. Hoe kun je dan in een column Come Timmer, alias Pien Verberg: 'Ik ste van een of andere Texelse actie melding doen? En soms gooide ik hen wat extra zand in de ogen door deletete dat weer, maar dat had ik er een kippenhok in te schrijven of er graag voor over. Gewoon stug wat huisdieren, waarvan ze weten doorgaan, de aanhouder wint. Ik dat ik ze niet heb.' houd niet van opgeven.' Waar moest de column aan vol doen? 'De column moest altijd iets met Texel te maken hebben, mocht niet op de persoon worden gespeeld, moest uiteraard de waarheid bevat ten, mocht niet lijken op een inge zonden brief en daarom liefst op enigszins humoristische wijze toch misstanden stevig aan de kaak stel len. Deze doe-wellen en doe-nieten vormden zowel een beperking als een uitdaging.' Vertel eens iets over Pien? 'Pien is een echte Texelaar. Een poldermeid die is "geëmigreerd" naar Oosterend. Moeder, oma en een echt buitenmens. Pien fietst graag, kijkt onderweg goed om zich heen en wat ze ziet, gebruikt ze vaak in haar columns. Geen prater, wel een luisteraar. Observeert men sen en houdt ervan om hun beweeg redenen te onderzoeken, zonder te oordelen overigens of haar wijsvin ger op te steken. Pien leest graag, Zat je ook wel eens zonder inspi ratie? 'Ja natuurlijk. Dat overkomt ieder een die de pen hanteert. "Laat dat ding dan gewoon eens een week zitten," zei Wim (mijn echtgenoot) dan. Maar dat was toch mijn eer te na. Soms had ik dan ook langer werk dan financiëel verantwoord was, piekerde me suf, begon iets en is avontuurlijk en houdt van nieuwe dingen. Ze reist regelmatig en bezoekt dan graag kleine dorpjes en winkeltjes. Staat serieus in het leven, geen losbol en gooit het geld niet over de balk. Pien vindt de wereld leuk, ook als is het niet altijd makkelijk. Kortom, Corrie herkent zichzelf volledig in Pien.' Had je alter ego ook nadelige kanten? 'Het enige dat ik soms vervelend vond was om met mijn beste vrien din, die een fan van de oPIENie was, over de column te praten en dan te doen alsof ik van niets wist. Eenmaal, we liepen in het zonnetje over de Hogeberg, zei ze: 'Wij zou den best vriendin met die Pien kun nen zijn. Over veel dingen denken we precies hetzelfde.' En ik zei schijnheilig: 'Ja, dat geloof ik ook. Ze past beslist bij ons.' Zoiets voelt niet helemaal jofel, maar geheim houding is geheimhouding. Want vertel je het in vertrouwen, dan zadel je die ander ook op met een geheimhoudingsplicht. Gewoon niet aan beginnen. Weet het één, weet het geen, weten het meer dan kun je het net zo goed in de krant zetten. Wat bij deze dan ook gebeurt. Haha.' En nu...afkicken? 'Het zal gerust wel even wennen zijn niet meer in columnmateriaal te denken bij alles wat zich voordoet. Maar er opent zich nu weer een zee van tijd voor heel andere dingen.' Corrie Timmer, c.timmer@planet.nl TexelEnergie in keukencentrum

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 15