T E X E LS E^COURANT Cf roen kwartsJ~exels in het karL, Drugs: slechts topje ijsberg wordt gepakt Eierlands maïsdoolhof mag wél, bij Den Hoorn niet Politie: Probleem is moeilijk aan te pakken kom badkamers kijken open zat. 10.00 - 12.30u OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12565 I VRIJDAG 8 APRIL 2011 T3 Bij de Joost Dourleinkazerne werd de moord op tien Texelaars aan het begin van de Georgi sche Opstand herdacht. Herman IJsse- ling van Flying Focus beschikt over een vlieg tuighangar op Texel. Zaterdag houdt hij open huis. Wij zijn op zoek naar iemand die voor ons Texelse Courant wil bezorgen in het dorp d. Grote drukte gistermiddag in de Weverstraat in Den Burg. Willem 'Parel' Roeper opende tegenover de apotheek zijn nieuwe ijssalon Parelino's en daar kwamen drommen mensen op af om een gratis ijsje op te halen. Kinderen stonden tot aan de Warmoesstraat in de rij en voor automobilisten was het even lastig om erlangs te komen. Roeper heeft het pand, dat jarenlang leeg stond, de afgelopen maanden met behulp van Klaas Veenbaas, Peter Witte en Walter Witvliet stevig verbouwd. Er zijn onder meer een nieuwe pui, een nieuwe vloer en een nieuw plafond in gekomen. In de tuin is een Toenemend (hard)drugsgebruik op Texel baart grote zorgen. Vol gens politiechef Jan Kamperman is het probleem lastig aan te pakken: 'We proberen er op aller lei manieren vat op te krijgen. Als we tips krijgen over waar wordt gedeald, dan besteden we daar volle aandacht aan.' Kamperman dinsdagavond ten overstaan van de Raadscommis sie: 'In de zomer zijn er veel meer mensen op het eiland en gaat van zelf de vraag naar soft- en hard drugs en pillen omhoog. Er zijn gebruikers die het in Den Helder halen en er worden drugs op Texel geleverd. We proberen dat aan te pakken en doen gedegen onder- Zilveren medaille voor Perry Knijf Perry Knijf uit Den Burg heeft koninklijk zilver gekregen voor zijn verdiensten op het gebied van de maritieme meteorologie. Knijf is kapitein bij Jo Tankers B.V. en heeft sinds 1985 3400 weerkun dige waarnemingen op zee gedaan. De gedecoreerde behoort tot de zeevarenden die op vrijwillige basis waarnemingen doen en daardoor bijdragen aan meer inzicht in de klimatologie van zeeën en ocea nen. Dit netwerk functioneert al sinds 1857. Staatssecretaris Joop Atsma (Infrastructuur en Milieu) reikte de zilveren medaille gisteren uit op het KNMI in De Bilt. Omdat Knijf op zee is, nam zijn echtgenote Nicole Knijf-Kalk het ereblijk in ont vangst. Labyrint Texel mag een maïs doolhof openen nabij Hotel Texel langs de Postweg in Eierland. Het college gedoogt het initiatief van Paul van Heerwaarden, Arnold Langeveld, Erwin van der Linde en Ronald Biesboer. Arie Lap krijgt geen toestemming voor zijn doolhof nabij Den Hoorn. verzoek gaan behandelen, dan moet Lap leges betalen.' Marian Merkelbach (CDA): 'Een gratis ant woord waar Lap niets mee kan. Er komen meer mensen met een ver zoek bij de gemeente, wat dan achteraf een principeverzoek blijkt te zijn.' Q33H£m rem dB CEg Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Dros Garage www.texelseautopagina.nl Bekendmakingen op pagina 14 zoek naar de handel. Maar het valt Nikadel regelmatig heen en weer niet altijd mee dat op te lossen. Het wordt gelopen naar een bepaalde vergt veel opsporingscapaciteit en auto, dan controleren we die en in de zomer ligt onze prioriteit op maken proces verbaal op. Je moet opsporing en veiligheid. Maar als niet denken in het onderscheppen we iets zien, dan treden we op. Als van kilo's, maar in een aantal we bijvoorbeeld zien hoe aan de bestellingen. Wat we pakken, is het topje van de ijsberg. Drugs vormen een lastig probleem om aan te pakken.' De recherche voor (hard)drugs wordt vanuit Den Helder aange stuurd door een aparte groepschef, waarbij ook onderzoek wordt gedaan op Texel. Er worden bij voorbeeld telefoontaps geplaatst. Er is wel degelijk resultaat geboekt. Zo zijn op Texel in 2010 onder meer drie kleine (huis)kwekerijen opgerold. Nadat het maïsdoolhof een aantal jaren op De Krim was aangelegd, opende Labyrint Texel er vorig jaar eentje op het land van Arnold Lan geveld. Echter zonder de benodig de vergunning, met als gevolg dat het doolhof op last van de gemeen te weer dicht moest. Dat de gemeente nu wel meewerkt, komt volgens het college doordat langs de Postweg geen sprake van 'cul tuurhistorische waarden die beho ren tot de kernwaarden van Texel'. 'Het gebruik van percelen is een vorm van recreatief medegebruik, waarbij voorzieningen, zoals toilet ten, worden opgericht binnen het bouwperceel. Het dichtbij gelegen hotel trekt al verkeer aan en de ver keersveiligheid komt niet in gevaar. Bezoekers van het maïsdoolhof parkeren op eigen terrein.' In afwachting van het nieuwe plan buitengebied gedoogt het college het maïsdoolhof. Het ontwerp zal ook dit jaar worden gemaakt door de Engelsman Adrian Fisher, met als thema Texel Fietseiland. Arie Lap krijgt geen medewerking van de gemeente voor zijn doolhof bij Den Hoorn. Toename van het verkeer over het Lagewegje noemt het college als argument. 'Ook de cultuurhistorische waarde van dit perceel, in relatie tot het beschermd dorpsgezicht van Den Hoorn, wordt met de realisatie van een doolhof aangetast.' Bovendien, redeneren b en w: als het college ja zegt tegen Lap, kan het soortgelijke verzoeken in kwetsbare gebieden, niet weige ren. B en w zeggen wel met Lap te willen meedenken over een andere locatie over het maïsdoolhof. Lap kan geen bezwaar aantekenen tegen het besluit, omdat het college zijn aanvraag als een principever zoek beschouwt en niet als een officiële aanvraag. Wethouder Kooi man; 'Als we het als een officieel Lindeboom krijgt Eremedaille voor Kunst en Wetenschap Sloop raadhuis pakt duurder uit De sloop van het gemeentehuis gaat meer kosten dan het bedrag waar voor het karwei is aangenomen. Door vertragende procedures verg de de klus meer tijd dan gepland. Dat zegt wethouder Hercules, die overigens aangaf dat de sloper cou lant met het meerwerk om gaat. De kosten blijven volgens de wethouder binnen het budget dat de raad beschikbaar heeft gesteld. terrasje met vier tafels Ingericht. Roeper liep al meer dan een jaar rond met plannen voor de nieuwe ijssalon, maar het duurde een tijd voor hij ze kon realiseren. De bestemming van het pand moest eerst van kantoor naar detailhandel worden gewijzigd. Er wordt biologisch ijs verkocht dat ter plekke in de salon wordt gemaakt. Roeper gaat ook biologische koffie en thee en andere biologische producten verkopen en er komt ijs van schapenmelk. De ijssalon werd officieel geopend door zijn dochter Marloes. Professor Han Lindeboom (1952, Borne) is buitengewoon hoogleraar Mariene Ecologie aan de Wagenin- gen Universiteit en directielid wetenschap van Wageningen IMA- RES (Institute for Marine Resour ces Ecosystems). Hij heeft zich volgens de koningin op indrukwekkende wijze ingezet voor de bevordering van het onder zoek van de poolgebieden. In zijn onderzoek richt Lindeboom zich op drie deelgebieden: de dynamiek van het mariene ecosysteem, de effecten van veranderend ruimte gebruik en de vraag hoe te komen tot een wetenschappelijk onder- Koningin Beatrix reikt de eremedaille uit aan professor Han Lindeboom. TEXELSE@COLRANT Prof. dr. Han Lindeboom heeft uit handen van Koningin Beatrix de Eremedaille voor Kunst en Wetenschap in de Huisorde van Oranje ontvangen. De ereme daille, die woensdag werd uitge reikt op Paleis Huis ten Bosch, wordt toegekend aan personen met uitzonderlijke verdiensten op de terreinen van kunst en wetenschap. bouwd duurzaam gebruik, beheer en bescherming van de zee. Naast zijn werk als hoogleraar is Linde boom actief binnen diverse weten schappelijke commissies en was hij voorzitter van de Commissie voor Poolonderzoek van de NWO en de Nationale Commissie voor het Internationale Pooljaar. In 2008 was hij voorzitter van het Paleis symposium 'The polar regions in a changing world' dat op 12 novem ber van dat jaar in Paleis Noordein de is gehouden. BP: Voordeel/and Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Sico en Els Dob runnen een hos tel in Zweden. Met hun gasten maken ze ijs- sculpturen en spotten ze elan den. Wie is toch Pien Verberg? Stee vast als die vraag klonk, gaf de redactie een ontwijkend ant woord. Tot van daag. langeveld gpEROOV Het gaat totaal om ongeveer 200 abonnees, waarvan enkele adressen buiten de bebouwde kom waarvoor een aangepaste vergoeding geldt. De kranten kunnen op dinsdag en vrijdag worden thuisbezorgd. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ed Witte, tel. 0222-36 26 00 Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg - Texel info@lenr.nl

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1