TEXEL BSCA.NL Si TEXELSE 2 COURANT Bekende bands op Sommeltjespop Klucht in twee maanden ingestudeerd Van straatartiest tot superster VRIJDAG 8 APRIL 2011 Filmvoorstelling voor senioren Voor het laatst dit seizoen ver zorgen de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) en Cinema Texel dinsdag 26 april een speciale filmvoorstelling voor senioren. Vertoond wordt As it is in Heaven, een ontroe rende film van de Zweedse regisseur Kay Pollak, met muziek van Stefan Nilsson, die hiervoor een nominatie voor beste componist kreeg. As it is in Heaven confronteert de kijker met de schoonheid van het leven en gaat over de internatio naal succesvolle dirigent Daniel, die als gevolg van een hartkwaal zijn carrière afbreekt en terug keert naar zijn geboortedorp, in het noorden van Zweden. Een maal daar moet hij onder ogen zien dat zijn carrière slechts een vlucht was uit zijn ongelukkige jeugdjaren. Hij komt in aanraking met het plaatselijke kerkkoor en biedt aan hen te helpen. De voorstelling begint om 14.30 uur. De toegang bedraagt €8,-, inclusief een drankje en een hap je. Reserveren kan alleen bij de SWOT. Eén van de topacts op Sommeltjespop: Rigby. De organisatie van Sommeltjes pop heeft de namen van vijf van de zes bands bekendgemaakt die zaterdag 2 juli op het Waal der festival optreden. De meeste hebben al behoorlijk naam gemaakt. Niet alleen met één of meer CD's, maar ook door optre dens op radio en televisie. Toezeggingen zijn inmiddels bin nen van Rigby, Handsome Poets, Lola Kite, Kensington en The Birth of Joy. De meest bekende van deze vijf is ongetwijfeld Rigby, genoemd naar het liedje Eleanor Rigby van The Beatles. Rigby speelde in 2008 op de befaamde Zwarte Cross in de Achterhoek en werd daar door 3FM uitgeroepen tot Serious Talent. De eerste single, Pass you by, kwam op de playlist van 3FM en behaalde de 22ste plek in de single top 100. Daarna ging het snel. In 2009 verscheen de tweede single, Everything must go, en het gelijknamige debuutal bum. In hetzelfde jaar stond de band in de Heineken Music Hall in het voorprogramma van de Kaiser Chiefs. Het succes had niet alleen positieve gevolgen, want kort daar na stapten drie leden uit de band, uit onvrede met de gevolgde koers. In de nieuwe samenstelling ver scheen Rigby in het najaar van 2009 voor het eerst in het tv-pro- gramma De wereld draait door, waarvan het vervolgens een tijd lang de huisband was. De vierde single, One Song, bereikte de zes de plaats in de single top 100. Het nieuwste wapenfeit is het tweede album, Solid ground, dat begin dit jaar uitkwam. Erg blij is de organisatie van Som meltjespop ook met het contracte ren van Kensington, die volgens woordvoerder Jeroen Schoo 'één van de beste live acts van Neder land' brengt. 'De band heeft op Noorderslag gestaan en heel goe de recensies gehad.' Ook Kensing ton heeft twee albums uitgebracht: Youth en Borders. De debuutsin gle, ook Youth geheten, werd volop gedraaid op 3FM, MTV en TMF en belandde ook in de single top 100. In februari maakte Kensington een tour, waarbij onder meer poptem pels Paradiso en Tivoli werden aangedaan. 'We zijn al jaren tevreden met de bands die bij ons optreden, maar dit wordt echt iets bijzonders. We hadden de afgelopen jaren altijd wel één band die er bovenuit stak, maar nu hebben eigenlijk wel vier hoofdacts.' Dat er in 2010 nog acht bands op Sommeltjespop optra den en dit jaar 'slechts' zes, heeft volgens Schoo niet alleen te maken met de prijzen die artiesten van dit kaliber vragen. 'Het steeds ombou wen van het podium kost ook een hoop tijd. Deze bands nemen alle maal een eigen crew mee, die een hele tijd bezig is met het instellen van licht en geluid. Willen we ze allemaal een uur laten spelen, dan is zes wel het maximumaantal bands.' Maya Wildevuur in De Hollebol In cultuurcentrum De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg is vanaf 16 april een expositie te zien van Maya Wildevuur uit Groningen. Het werk van Maya Wildevuur kenmerkt zich door het gebruik van sterk contrasterende kleurac centen en pakkende kleuren die haast van het doek spatten. De laatste jaren werkt ze met ver schillende stijlen en verschillende technieken. Maya Wildevuur schildert vooral bloemenvelden en bloemboeketten en land schappen, maar is ook bekend vanwege haar serie geisha's en haar karakteristieke portretten van diverse beroemdheden. Zo maakte ze onder meer een schil derij van Prins Willem-Alexander en van Prinses Maxima. In De Hollebol is werk te zien dat zij op - en over - Texel heeft gemaakt. De expositie is de hele zomer te bezichtigen, de opening wordt verricht door Harry de Graaf. Het leek een jaar zonder opvoe ring te worden, maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan, waarna Toneelgroep Zuid-Eier- land alsnog en in slechts twee maanden tijd de klucht Je moet er wat voor over hebben van Anke Steffers instudeerde. Het stuk wordt vrijdag 15 en zater dag 16 april gespeeld in buurt huis Bethel. Het verhaal gaat over een vrouw die een deurwaarder aan de deur krijgt omdat ze een huurachter stand van vier maanden heeft. In eendrachtige samenwerking met haar vriend, dochter, buurvrouw en zus probeert ze hem om de tuin Scène te leiden. Ze wil hem doen gelo ven dat haar woning een opvang huis voor probleemgevallen is. Maar de deurwaarder blijkt deze lezing niet zomaar te accepteren. Zuid-Eierland beschikt over een geroutineerde groep spelers, bestaand uit Lindy Stroo, Mies Zoetelief, Christien Paardekam, Nicole Kager, Bert Assink en Rem- co de Jong, die ook de regie voert. Jannie de Ridder souffleert, Een uitgebreider overzicht van activiteiten, workshops en excur sies is te vinden in de gratis Vakan tiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www.texe- iagenda.nl. Vrijdag 8 april De zaalvoetbal Iers van RAB spelen in sporthal Ons Genoegen in Den Burg tegen FC Kondo Budjang, dat uit komt in de eerste divisie A. Aanvang 19.20 uur. In het nieuwe keukencentrum van Marjet van der Vis aan de Bernhard- laan in [Den Burg begint om 19.30 uur de vierde bijeenkomst van de Texel Energie Bespaarstrijd. Zondag 10 april In De Koog begint om 9.00 uur de tweede dag van het grote internatio nale voetbaltoernooi voor pupillen. De aftrap van de finale is rond 12.15 In theater-restaurant Klif 12, Den Hoorn, begint om 14.00 uur de kin dermusical 'Het enigma van de Sfinx'. De toegang bedraagt €5,- voor volwassenen, kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Reserve ren kan via tel. 319633 of e-mail- adres info@klif12.nl. Voorstellingen Cinema Texel: 13.45 Hop NL; 14.00 Rango NL; 16.15 Gooische vrouwen; 16.30 Justin Bie ber 3D; 20.00 Gooische vrouwen; Den Burg begint om 21.00 uur een concert door Nick Keir en Stephen Quigg uit Schotland. Toegang €10,-. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 Justin Bieber: Never say never 3D; 19.00 The King's Speech; 21.00 Gooische vrouwen; 22.00 Sanctum 3D. Zaterdag 9 april Op terrein van SV De Koog begint om 9.30 uur een groot tweedaags internationaal voetbaltoernooi voor pupillen. Publiek kan van 10.30 tot 16.00 uur een kijkje nemen in de nieuwe han gar van Maritiem Luchtfotobedrijf Flying Focus op Texel Airport aan de Postweg. Bij boekhandel Nauta Boek in Den Maandag 11 april In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Burgemeester en wethouders bezoe ken de dorpscommissie van Den Hoorn. In Klif 12 begint om 19.00 uur een bijeenkomst waar ook bewoners het woord mogen voeren. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Gooische vrouwen; 20.15 Sanctum 3D. Dinsdag 12 april Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Gooische vrouwen; 20.15 The King's Speech. Burg wordt om 14.30 uur de verha lenbundel 'Stoelendans bij de kap per' gepresenteerd. Auteur Irma TESO Schiffers signeert. Voorstellingen Cinema Texel: 13.45 Hop NL; 14.00 Rango NL; 16.15 Hop In verband met de te verwachten drukte vaart TESO vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur met twee boten. Des NL; 16.30 Justin Bieber 3D; 18.45 Gooische vrouwen; 19.00 The King's Speech; 21.30 Gooische vrouwen; 22.00 Sanctum 3D. ondanks kunnen er zondagmiddag en maandagmorgen wachttijden ont staan. Voor meer informatie: tel. 369600. 24 *Jur per *>9' per Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl i de voorstelling van Toneelgroep Zuid-Eierland van vorig jaar. Pieter de Ridder zorgt voor het en zijn verkrijgbaar bij Saskia Slot licht en geluid. (tel. 311400) en - zolang de voor- Beide voorstellingen beginnen om raad strekt - voor aanvang aan de 20.00 uur. Kaarten kosten €7,50 zaal. Gouden Handen van oud-Texelse Blij @txl Daar zit ik, 'gewoon' achter mijn computertje, terwijl 2200 km naar het zuiden Khaddafi er alles aan doet om aan de macht te blijven en er per dag 200 doden vallen, 9300 km naar het oosten reactor 2 weer gedicht is, maar reactor 5 met de dag gevaarlijker wordt, 6300 km naar het westen Barack Obama zijn macht als dictator van de wereld nog even wil behouden en 1500 km naar het noorden de Kerstman alweer druk bezig is met de cadeautjes voor de kerst. Dan denk ik: wat ben ik toch blij dat ik @.txl woon. Natuurlijk zitten er minpuntje in mijn leven, zoals bij iedereen. Het grootste is 'natuurlijk' school en huiswerk, daar ben je soms uren mee bezig en dan hou je geen vrije tijd meer over, maar wij mogen ook wel weer trots zijn dat we Want diep in Afrika zul- mij willen ruilen, alleen school kunnen. Een wonen wel @.txl, met heen en schapen en het de morgen, maar als je kelen of naar een con- strijd, moet je weer naar andere kant is Texel wel hoeven wij bijna geen naar school mogen, len kinderen graag met al omdat ze dan naar ander minpuntje? We natuur overal om ons gezang van vogeltjes in echt een keer wilt win- cert of voetbalwed- de overkant. Aan de lekker afgezonderd en rekening te houden met overlast. Ook hoor je bijna nooit dat er dingen als kraken of (grote) diefstallen @.txl plaatsvinden. Als ik dit zo opschrijf, denk ik: zijn er eigenlijk wel minpuntjes @.txl? Het grootste probleem dat ik kan bedenken is dat je niet naar huis kunt als je naar een potje voetbal of een musical bent geweest, omdat je van de boot afhankelijk bent. Hoewel niemand een tunnel wil, is dat niet fijn. Toch kun je ook met een vissersbootje terug naar Texel, zoals wij wel eens doen na een voetbalwedstrijd van AZ, en dat is best wel spannend! En verder zijn er misschien wat weinig faciliteiten voor jongeren (vinden de jongeren). Er zijn bijvoorbeeld weinig stageplek ken, en dat skatepark in De Cocksdorp mag er wel eens komen, maar dit terzijde. Ook wordt het voor jongeren steeds minder aantrekkelijk om na hun studie terug te komen, omdat er weinig banen voor hoger opgeleiden zijn en te weinig woningen voor jongeren. Maar voor een jongen van 16, met de OSG in Den Burg, is het heerlijk op Texel. Die rust, daar mag ik wel eens van gaan genieten. Ik zou op dit moment liever op Texel wonen dan waar elders ook. Jari van Maanen Het jonge popidool Justin Bieber, die vorige week in Nederland optrad, is de hoofdpersoon in Never say never, die deze week in Speech, winnaar van de Oscar Cinema Texel draait. De film vertelt voor beste film, beste acteur, beste het waargebeurde verhaal van een jongen, die vecht om zijn dromen regie en beste scenario. Direct na het overlijden van zijn vader en het waar te maken. Zijn weg naar de oneervolle aftreden van zijn broer top is fascinerend: van straatartiest Edward, wordt Bertie (een rol van het kleine stadje Stratford Canada tot een internetfenomeen Colin Firth), die al zijn hele leven een ernstig stotterprobleem heeft, In appartementencomplex Post jesweg 128 in Amsterdam is donderdag het kunstwerk Gou den handen geopend. Het kunst werk was een project van Wil van Blokland en de oud-Texelse Mirjam Bakker (dochter van Hans Bakker en Tiny Hopman). Gouden handen werd gemaakt in opdracht van woningcorporaties Far West en Stadgenoot en bestaat uit een serie ruitvormige bewerkte foto's van de handen van bewo ners van het complex. De foto's werden gemaakt tijdens een serie workshops. Vervolgens werden afdrukken op stof gemaakt, die op bolle ruitvormen werden bevestigd. Daarna hebben de bewoners de afbeeldingen versierd met gouden ornamenten. Eerder al maakte Bakker Grenze loos Vliegen, een lint van 150 vogelhuisjes langs de onzichtbare grens tussen Heemskerk en Bever wijk in de Broekpolder. Meer van haar werk is te vinden via www. mirjambakker.nl. en wereldwijde superster. Hoogte- gekroond tot koning George VI van punt is een uitverkochte show in Madison Square Garden in New York. een oorlog, en het volk vraagt wan hopig om een krachtige leider. Zijn 'Een adembenemende actiethril- vrouw Elizabeth (Helena Bonham Ier.' Aldus wordt de film Sanctum Carter) besluit contact te zoeken omschreven, die ook nog een paar met de excentrieke logopedist Lio- dagen in Cinema Texel draait. Het nel Logue (Geoffrey Rush). Diens verhaal gaat over een team van onorthodoxe methoden lijken hun ervaren duikers, dat op expeditie vruchten af te werpen. De koning gaat in het mooiste, maar minst ontwikkelt niet alleen het vertrou- toegankelijke grottenstelsel op aar- wen in zijn stem om het volk toe te de. Wanneer zij door een tropische spreken, ook ontstaat er een hech- storm dieper het grottenstelsel in te vriendschap tussen George en worden gedwongen, moeten ze Lionel. met slinkende voorraden en gevaar Het volledige programma is te voor hun leven door een onbekend lezen in de agenda van deze krant onderwater doolhof navigeren om en op www.texelagenda.nl. een uitweg te vinden. Sanctum is geproduceerd door James Came ron, eerder verantwoordelijk voor films als Aliens, The Abyss, Titanic en Avatar. Het script is van Andrew Wight, die dit verhaal baseerde op Op het terrein van buurthuis Bethel Rommelmarkt in Bethel zijn eigen persoonlijke ervaringen. De film is geheel opgenomen 3D, waarbij dezelfde camera's zijn gebruikt als bij Avatar. De film aan de Muyweg in Zuid-Eierland wordt maandag 25 april (tweede paasdag) van 11.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt gehouden. belooft hierdoor een uiterst span- opbrengst komt ten goede aan het nende ervaring te worden, waarbij gebouw. Wie nog goede, verkoop- de kijker ondergedompeld wordt i een spectaculaire en huiveringwek kende onderwaterwereld. Eveneens gebaseerd op histori sche gebeurtenissen is The King's 55860075. bare spullen heeft en deze beschik baar wil stellen, kan ze naar de schuur van hoeve Burst aan de Postweg brengen. Meer informatie verkrijgbaar via tel. 06- F w'

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2