COURANT Besluiteloosheid rond uitbreiding Bremakker VRIJDAG 8 APRIL 2011 Radio vanaf de Dokter Wagema- ker. Presentatoren Jeroen Kijk in de Vegte, Kristel van Eijk en Jasper de Vries van de landelijke radio zender Q-music stonden woens dagochtend van 6.00 tot 9.00 uur in het atrium van de boot om De Goeiemorgenshow te maken. Ze hadden daarvoor een mobiele stu dio ingericht. Diverse Texelaars maakten een extra overtocht om de uitzending bij te wonen. Het De politiek heeft er al drie keer over vergaderd, maar is er nog niet uit of wel of niet moet wor den meegewerkt aan uitbreiding van camping De Bremakker. Op grond van de huidige regels mag het niet, maar het voornemen om in het nieuwe bestemmings plan maatwerk te leveren, biedt mogelijkheden. Maar over welke manier zijn de raadsleden het niet eens. Ruimte, natuur, kwaliteit en duur zaamheid zijn Texelse kernwaarden die ook De Bremakker hoog in het vaandel heeft, betoogde exploitant Ralph Koning dinsdag ten over staan van de raadscommissie. Dat het met succes in de praktijk wordt was voor het eerst dat er een lan- gebracht, blijkt onder meer uit de delijk radioprogramma live vanaf gedeputeerden en andere promi- de Dokter Wagemaker werd uitge- nenten die op de camping aan de zonden. Meer hierover elders in rand van de Dennen op bezoek zijn deze krant. geweest. De Bremakker wordt genoemd als 'voorbeeldbedrijf en afgelopen dinsdag stond een ver slaggever van vakblad Recreatie op de stoep voor een reportage. De Recron, de landelijke organisa tievan recreatiebedrijven, omschrijft de camping zelfs als een 'school voorbeeld van kwaliteit'. 'Een onderneming die in een vroegtijdig stadium een aantal zaken heeft geconstateerd en hierop tijdig de bakens heeft verzet.' De Recron wil dat de gemeente meewerkt aan de uitbreiding. Het besluit waar de raad tegen aan hikt, betreft het verzoek om een terrein dat nu agrarisch is bestemd, als kampeerterrein in gebruik te nemen. Daarvoor zijn geen extra bedden nodig, want die heeft De Bremakker overgehouden aan eer dere 'verdunningen'. Daar schuilt het probleem, want de familie Koning heeft al eens gebruik gemaakt van de mogelijkheid om 25 procent uit te breiden. Vandaar dat het college van b en w een nieuw verzoek van die strekking afwees. Wethouder Kooiman: 'Maatwerk leveren betekent niet de regels opzij zetten.' Regels die raad zelf nog vrij recent heeft ver ankerd in de 'Nota van Uitgangs punten', die vooruitloopt op het nieuwe bestemmingsplan. Je kunt de regels natuurlijk veranderen. Dat is lastige materie en er kleven allerlei juridische voetangels en klemmen aan. Rikus Kieft (GL) pleitte voor een methode waarmee de gemeente per geval maatwerk kan leveren. 'Dus een Nota van Toelichting op de Nota van Uit gangspunten?', concludeerde Aad van Gils (TB). Omdat de commissie er niet goed raad mee wist, werd genoegen genomen met de toe zegging van het college dat de aanvraag wordt aangehouden en dat de juridische gevolgen in kaart worden gebracht. Kooiman: 'Maar uitstel mag niet automatisch leiden tot rechten voor de Bremakker.' Devin Koorn wint Texelse Epke Devin Koorn heeft afgelopen weekend bij de turn- en gym- kampioenschappen in sporthal Ons Genoegen de 'Texelse Epke' gewonnen. Dat is een prijs die in het leven is geroepen om te benadrukken dat gym een stoere sport is, ook voor jongens. De prijs is vernoemd naar turner Epke Zonderland. Koorn kreeg de prijs, omdat hij het beste gecombineerde resultaat op brug en rekstok behaalde. Timo Brüge- mann won de 'Texelse Yuri' omdat hij het beste resultaat op de ringen leverde. Cindy Betsema van GOS uit Oude- schild eindigde zondag tijdens het gymkampioenschap het hoogst bij de individuele prestaties, gevolgd door Isabelle Schulze (GVO) en Ava Krause (GVT). Bij de jongens behaalde Abe Rienstra (GVT) het hoogste resultaat, gevolgd door Max Bakker (GVT) en en Devin Koorn (GVT). ZDH kwam als beste gymclub uit de bus, Demie Lands man en Hannah Ipenburg pakten Antonov terug De Antonov van de Stichting Antonov Texel is gisteren terugge keerd op het vliegveld. Een groep vrijwilligers vloog het toestel terug uit het Hongaarse Kaposhvar waar standaard tijdens de winter staat. Van Rijsselberghe leidt op Mallorca Dorian van Rijsselberghe is uitste kend op dreef. Bij de wereldbe kerwedstrijden windsurfen die bij Mallorca worden gevaren, ging hij gisteravond aan de leiding in de Olympische RS:X-klasse. Hij had op dat moment zes van de acht races gewonnen. De Texelaar maakt diepe indruk op de concurrentie. Hij won maandag op de openingsdag beide races en nam daarmee direct de leiding in het klassement. Dinsdag ging het een stuk minder. In de derde race ein digde hij op de achtste plaats, in de vierde kwam hij zelfs niet verder dan de zestiende plaats. Maar wie had gedacht dat hij zich door deze tegen vallers zou laten ontmoedigen, kwam bedrogen uit. Zowel donderdag als vrijdag liet hij in beide races opnieuw het hele deelnemersveld achter zich, daarmee bewijzend dat hij op dit moment niet alleen technisch en tactisch maar ook in mentaal opzicht één van de allerbeste windsurfers ter wereld is. Na aftrek van zijn slechtste resultaat had Van Rijsselberghe gisteravond een comfortabele voorsprong van elf punten op Nick Dempsey uit Enge land, die ook volgend jaar bij de Olympische Spelen één van zijn concurrenten in de strijd om de gou den medaille zal zijn. Tom Ashley uit Nieuw-Zeeland stond op twintig punten derde. De achterstand van Ricardo Santos uit Brazilië was al opgelopen tot vijfentwintig punten. Schoolbesturen starten mediation Schooltij en Kopwerk zitten weer met elkaar aan tafel. Nadat de gesprekken over fusie van de Jacob Daalderschool en De Akker in Oosterend onlangs vastliepen op de bestuursvorm, werd dinsdag bekend dat de stichtingen er via mediation uit proberen te komen. Reden voor de WD de motie 'Maximaal inzetten op één school in Oosterend' in te trekken. De liberalen deden dat mede op inzet van de initiatiefnemers van de handtekeningenactie in Oosterend voor realisatie van één school. De ouders pleiten ervoor dit proces niet te verstoren. Modelracing De competitieavond van Model Racing Texel die zaterdag 16 april zou worden gehouden, komt te vervallen. De Burgemeester de Koninghal in Den Burg is die avond niet beschikbaar. In plaats daarvan wordt nu zaterdag 9 april gereden. Het aanvangstijdstip blijft onveran derd: 20.00 uur. FNV Vrouwen De FNV Vrouwen maken dinsdag 12 april een rondrit met de paar dentram van Gerard de Ridder. Ze verzamelen om 12.30 uur bij de Welkoop in Den Burg. Opgave bij Ria Witte. Virtueel rondkijken op heel Texel Wie een indruk wil krijgen van een zonovergoten Texel en de toeristische trekpleisters van het eiland, hoeft daarvoor geen reis meer te ondernemen, niet meer tot juli of augustus te wachten en geen toegangsbe wijzen meer te kopen. Alles is sinds donderdag te zien via mogelijkheid echter nauwelijks gebruik gemaakt. 'Als we al reac ties krijgen, is dat vooral van men sen die het leuk vinden dat ze op de foto staan', pher. Voor de lancering van Texeltoer.nl Na de introductie van Texel als vir- echt te gaan bezoeken', zegt Gey- sendorpher. 'Anders dan bij andere sites met panoramafoto's kan de bezoeker bij ons ook rondkijken in een hotelkamer, de sfeer proeven op het terras en alvast een deel het museum zegt Geysendor- van de schilderijen bekijken.' is Hollandtoer, dat gevestigd is in tuele locatie wordt elke maand een Dordrecht, samenwerking aange- www.texeltoer.nl, waarop meer gaan met de VW. Om de website dan 1100 panoramafoto's van het eiland zijn te zien. onder de aandacht te brengen, wordt bovendien een prijsvraag uitgeschreven, waarvoor Grandho- nieuwe locatie volledig fotografisch in kaart gebracht. Na Texel volgt als eerste Haarlem, Delft of Dor drecht. De lancering hiervan vindt plaats in mei. Met de introductie van de nieuwe tel Opduin twaalf weekenden ter Hollandtoer staat open voor aan- beschikking heeft gesteld. vullingen en correcties. Omdat de website is Texel het eerste eiland ter wereld dat volledig virtueel in kaart is gebracht. De foto's voor de van achtergrondinformatie site zijn met de hand gemaakt (dus ondernemers wordt de mogelijk- tie al voor de hand: mensen die op niet met een automatische camera heid geboden foto's als onderdeel de site de zonovergoten maan- vanuit een auto) en hebben een van hun eigen site op te nemen. De foto's op de site zijn voorzien foto's in de tweede helft van 2010 gemaakt zijn, ligt de eerste correc- hoge resolutie. De fotograaf bezocht het eiland in de tweede helft van 2010 en stapte zonder afspraak bij winkels, bedrijven en toeristische bedrijven binnen, zodat een actueel en ongepolijst beeld is ontstaan van het eiland. Bijzonder is dat de foto's gemaakt zijn over 360 graden. Anders dan bijvoor beeld Streetview kan dus ook naar boven en naar beneden worden gekeken. Opvallend daarbij is dat mensen herkenbaar op de foto staan. Volgens directeur Olaf Gey- sendorpher van Hollandtoer hoeft dat geen probleem te zijn. 'Als mensen er bezwaar tegen hebben dat ze herkenbaar op de foto staan, kunnen we bijvoorbeeld hun gezicht vervagen. En anders schie ten we de foto gewoon over.' Anders dan in bijvoorbeeld Duits land of Amerika wordt van deze dagse markt bezoeken, doen dat Ons doel is om toeristen enthousi- tegen de achtergrond van het oude ast te maken om de locaties in het raadhuis op de Groeneplaats. Fami ieberichten Haar woorden op weg naar verpleeghui „Dit is de laatste keer dat ik Texel zie". Den Koogh in Den Helder: Moegestreden en voorzien van het Heilige Sacrament der zieken is in alle rust, omringd door haar kinderen, heengegaan onze lieve moeder, oma, overgroot moeder Johanna Maria (Jopie) Witte-Prenzler weduwe van Cornelis Antonius Witte Amsterdam, 22-05-1915 t Den Helder, 04-04-2011 Frans Witte Corrie Witte-Hin Ingrid, Marijn en Coen Bianca en Donald Jessica Ans Obbens-Witte Guus Obbens Jetty en Maurice Gijs en Claudia Ton Witte Dean Witte-Brouwer Mark Den Helder, 4 april'2011 De uitvaartdienst zal worden gehouden op zaterdag 9 april om 13.30 uur in de R.K. kerk, Molenstraat te Den Burg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het R.K. kerkhof. Er is gelegenheid tot condoleren voorafgaand aan de dienst in de kerk van 12.45 tot 13.20 uur en na de begrafenis in Uitvaartcentrum Texel, Bernhard- laan 147 te Den Burg. Correspondentie-adj.es: Wilsterstraat 54, 1791 XT Den Burg. Zij die geen persoonlijk bericht hebben onivatigeh,'litlfinën deze advertentie als zodanig beschouwen. Wij zijn dankbaar v< afd. De Wadden v r de goede zorgen van de medewerkers var verpleeghuis Den Koogh te Den Helder Een woord, een gebaar of een kaart, het doet je goed wanneer je iemand die je lief hebt, missen moet. Langs deze weg willen wij onze dank betuigen voor de vele blijken van medeleven, in welke vorm dan ook, tijdens haar ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en over grootmoeder JANNY JELLEMA-VAN BOVEN Het heeft ons goed gedaan te mogen ervaren, dat zij bij zo velen geliefd was. Trudy en Jan Bea en Sieb Alja en Frans And ré in herinnering Klein- en achterkleinkinderen Voor de gevoelens van medeleven en warme belangstelling, welke wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve vrouw Helen Lyda Ran-de Wal zijn wij u zeer dankbaar. André Ran en familie

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3