i E Wellness voor thuis de Kapper Laat uw huid weer stralen deze zomermaanden L J Lisette/ tips voor heerlijk zomerhaar Een wereld van verschil Laat u informeren bij Fijn, de winter is voorbij! Hoewel het nog geen zomer is, hebben we al mooie dagen gehad. De win terkleren kunnen de zolder op, de tijd van slippers en rokjes komt er weer aan! Maar zijn uw benen en voeten al klaar om zich aan de buitenwereld te tonen? De redactie ging voor u op zoek naar tips. Na maanden opgesloten te zitten in warme laarzen, zijn uw voeten weer toe aan de frisse buitenlucht Niets heerlijker dan op blote voeten door het zand lopen! Maar wat kunt u doen om uw voeten zomerklaar te maken? De redactie heeft bij pedicure Annette Krijnen van 'Op Texelse Voet enkele tips ingewonnen. Beweeg voldoende, dat is goed voor de bloedsomloop van uw voeten Knip teennagels recht af en niet te kort Was dagelijks uw voeten en droog ze hierna goed af Draag katoenen sokken en goede schoenen/slippers Neem regelmatig een (niet te warm) voetenbad, bijvoorbeeld met zeezout Scrub regelmatig uw voeten (in de zomer met scrub op basis van olie) Smeer dagelijks uw voeten in met een speciale voetcrème voor een mooie zachte huid Nadat uw voeten weer verzorgd zijn, is het tijd voor een kleurtje op de teen nagels. Een trend die zich deze zomer zal voortzetten, is French pedicure: witte randjes aan de bovenkant van uw nagels. Behalve dat het er mooi uitziet, staat het ook nog eens verzorgd! VAN SCRUBBEURT TOT MAKE-UP TRENDS Behalve uw voeten, moet ook uw gezicht wennen aan de eerste zonnes tralen. De verschillende beautysalons op deze pagina adviseren regelmatig het hele lichaam te scrubben. Dat kunt u doen met een speciale scrubgel of een scrubhand schoen. Dode huidcellen verdwijnen en uw huid voelt weer lekker zacht. Vooral in de zomer zorgt een regelmatige scrubbeurt onder de douche voor een mooie egale teint. Dat u van zonnebrandcrème of een beschermende factor in uw dagcrème niet bruin wordt is onzin. Het is heel belangrijk de huid te blijven beschermen tegen de schadelijke UV stralen van de zon. Bij Miranda Cosmetique heeft de redactie informatie ingewonnen over de make-uptrends van dit jaar. Wenkbrauwen mogen dit jaar wel weer knallen! Geen dunne lijntjes, maar juist vollere wenkbrauwen. De make-up is vooral naturel, geen schreeuwerige en donkere kleuren, maar wel opge maakt. Er wordt veel gebruik gemaakt van natuurlijke producten, uiteraard dierproefvrij. De zomer komt eraan, zorg dat u er klaar voor bent. Gezichtsbehandeling Definitief ontharen Parfum Makemp Tel. 06-30411223 www.beautysalonIisette.nl \éÊk JHk Voeten op Texel Nicollette van Kooien Praktijk voor podtherapie en pedicure Podotherapeutische zolen Siliconen ortheses Instrumentele voetbehandeling Diabetische en reumatische voetb eha ndel ingen Orthonyxie (=nagelbeugeltechniek). Tijdelijke vilttherapie Zanddijk 8, De Cocksdorp, 0222-311203 Nu de zon weer schijnt genieten we weer volop van het bu itenleven. Massaal trekken we naar de terrasjes en het strand. Helaas heeft de zon ook een groot nadeel: UV-straling! Driftig smeren we daarom dagelijks met dureantizonnebrandmiddelen om rimpels en verbranding te voorkomen. Vaak vergeten we echter onze lokken, die in deze periode zeker wat bescherming kunnen gebruiken! In de buitenlucht wordt het haar namelijk veelvuldig blootgesteld aan zonlicht, wind en, zeker op Texel, zout. Hier staan enkele tips om uw haar te beschermen tegen de elementen. De haarspeciaalzaken op deze pagina's kunnen u verder adviseren. Conditioneer, conditioneer, conditioneer! Van bijna iedereen wordt het haar droog in de zomer. Ga het probleem te lijf door iedere keer dat je je haar wast of nat maakt een rijke conditioner te gebruiken. Spray een zonnefilter over je haar. De zon kan erg tekeer gaan op je (nep)haarkleur. Het vervaagt en wordt vaal. Dus voordat je naarbuitengaat,gebruikjeeenhaarproductmeteenzonnefilter om je kleurtje te beschermen. Haal voordeel uit de zon. Maak je haar vochtig met kraanwater voordat je naar het strand of zwembad gaat. Kam een haarmas- ker door de lengtes en draai het omhoog in een losse wrong. De warmte van de zon helpt zo om het masker diep in je haar te laten inwerken, waardoor het zacht en zijdeachtig is aan het eind van de dag. Was je haar wanneer nodig. Als de zomertemperatuur je hoofd huid vettig maakt, was het dan met een milde shampoo. Of sla een dag over om de huidvetten als een natuurlijke moisturizer hun werk te laten doen op je haar. Spoel zout en chloor altijd uit. Zout en chloor maken het haar broos wanneer het te lang in het haar blijft zitten. Spoel je haar na het zwemmen dus altijd uit met kraanwater. Probeer stylingcrème. Een klein beetje stylingcrème kan pluizerig- heid voorkomen en glans aan je door de zon mishandelde haren geven. Geef je haarföhn of straightener vakantie. Laat in plaats daarvan je haar zoveel mogelijk natuurlijk drogen. Wat zelfs nog beter is, is om je kapper te vragen je kapsel zodanig aan te passen dat het geweldig zit zonder tussenkomst van een föhn. ZATERDAGAANBIEDING De hele maand april geldig Wenkbrauwen, epileren en verven Van 22,50 Nu voor 15,- Belvoor een afspraak'. •StjSDS I95(T KAPSALON CORINNE hair beauty care De Rayterstraat 22, Oudesdiild. 0222-3 IS 100 Bel gerust of kom, langs! Astrid, Jennifer en Simone Wilhebrdnalaan 28 t 310 914 Hanneke Drijver Oesterstraat8 Tel: 0222-318436 E mail-, dekappertexel@gmail.com Abbewaal 13, Den Burg tel. 0222-313 144 www.ibstexel.nl

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9