TEXBJVG8SDA.NL TEXELSE 2 COURANT Finale playbackshow van hoog niveau In de keuken veel energie te besparen Keukencentrum Texel geeft goede voorbeeld DINSDAG 12 APRIL 2011 Palmpasen Voor het eerst georganiseerd door de werkgroep Festivitei ten van de dorpscommissie van Den Burg, wordt zondag 17 april een palmpaasoptocht gehouden. De optocht vertrekt om 12.00 uur vanaf het parkeerterrein aan de Vogelenzang en wordt vooraf gegaan door KTF. De route loopt via de Gasthuis straat en De Zes langs De Gol- lards en verder via het Rusthuis laantje langs Jan Dirksoord (door de Willem van Beieren- straat). De Beatrixlaan wordt bij St. Jan overgestoken en dan gaat het via Noordwester, Schoorwal, Gasthuisstraat, Lijn baan en Hollewal terug naar de Vogelenzang. Alle deelnemer- tjes ontvangen na afloop een presentje. De werkgroep van de dorpsco- missie heeft de organisatie overgenomen van de Stichting Folklore Texel. Weidevogels In het kader van de landelijke Weidevogelkijkdag wordt zaterdag 23 april een excur sie gehouden door het wei- devogelgebied ten oosten van Den Hoorn. De twee uur durende excursie, georganiseerd door de Weide- vogelbeschermingsgroep Texel, vertrekt om 10.00 uur bij Alexan- derhoeve aan De Grie. Er kun nen maximaal 25 personen deelnemen. De vogels kunnen vanaf de weg worden bekeken. Voor meer informatie: Giel Witte, (tel. 313895, e-mailadres mwwitte@hetnet.nl). De Weidevogelkijkweek, van 16 tot en met 24 april, is een initia tief van Landschapsbeheer Nederland en Vogelbescher ming Nederland in samenwer king met Veelzijdig Boerenland, Natuurmonumenten, Staatsbos beheer en de12Landschappen. Daarbij betrokken zijn veel loka le vrijwilligersgroepen en agrari sche natuurverenigingen die met weidevogelbeheer en - bescherming actief zijn. Meer informatie is te vinden op www. weidevogelskijkennl Yvonne en Conny van Beek alias Freddie Mercury en Monserrat Caballé. Het ging in de Texelse finale van de playbackshow om de details. Op een enkele uitzondering na was de kennis van de songtek sten fenomenaal, wat resulteer de in prachtig playbackwerk. Om zich te onderscheiden van de anderen, moesten de deelne mers het daarom zoeken in de show en de aankleding. Ook mimiek speelde een belang rijke rol. Een hoogtepunt wat dat betreft was het optreden van Wilma Laan, de vertegenwoordigster van De Cocksdorp bij de volwassenen, die als zangeres Adele half onder uit gezakt in een stoel zat en bijna geen vin verroerde, maar dankzij haar inbeeldingsvermogen toch een imponerende verschijning was. Ze won niet, want die eer was weggelegd voor de zussen Yvonne en Conny van Beek uit Oudeschild, die als Freddie Mercury en Mon serrat Caballé de mini-opera Bar celona opvoerden. Ook zij acteer den zeer geloofwaardig en waren bovendien prima op elkaar inge speeld. Waarom zij tot winnaar werden aangewezen, werd niet helemaal duidelijk, aangezien de jury het bij een korte beoordeling na elk optreden liet. Maar met de keuze konden de meeste toe schouwer zeker vrede hebben. Navraag leerde dat de jury de meeste discussie had gehad over de verrichtingen van de boven bouw van de basisscholen. Opnieuw werd duidelijk dat kinde ren van tien, elf en twaalf jaar oud hun taken erg serieus nemen en zich tot in de puntjes voorbereiden. Of het nu om Myrthe Kalf (alias Pink), Hanna en Ella (The Weather- girls), Jaas en Mats (Marco Borsato en Ali B), Maike (Sheri Ann) of Demelza, Robbie, Babet en Anas- tasia (Ike Tina Turner) ging, alles was (bijna) even goed. Erg leuk ook was het optreden van Siem, Tho mas en Melle, drie stoere jongens, die het aandurfden om in de huid van de dames van K3 te kruipen. De beste van allemaal waren Floor Visser en Kim Huijsman uit Oude schild, die als Kim de Boer en Adele het podium betraden. Bij de OSG-jeugd waren musicals favoriet. Zo waren fragmenten te zien uit Doe Maar, Petticoat en Glee. Ook hier was de kwaliteit zeer hoog en waren ingewikkelde choreografieën bedacht. Verras send was de act van de winnaar, Iris Dorst uit Oosterend, die zich als de Duitse zangeres en actrice Nina Hagen volledig uitleefde in het uit 1979 daterende Unbeschrei- blich Weiblich. De jongste jeugd, ten slotte, was de enige categorie waarin één nummer (My family van Senna Anna) twee keer werd geplaybackt. De overwinning ging In de keuken is veel energie te besparen. Dat bleek vrijdag tij dens de bijeenkomst rond de bespaarstrijd in Keukencentrum Texel, dat op vrijdag 21 april wordt geopend. Over dit gebouw is diep nagedacht om het zo energiezui nig mogelijk van warmte en licht te voorzien. Eigenaar Marjet van der Vis gaf de deelnemers een warm onthaal en had de rode loper uitgerold. De keukens in de showroom zijn duurzaam en energiezuinig. De gastvrouw liet zien dat de nieuwste koelkasten LED-verlichting gebrui ken. Ook bij het fornuis (het klop pende hart van ieder huishouden) is besparing mogelijk. Het meest energiezuinig is een inductiefornuis. Het warmteverlies is minimaal, omdat een inductiefornuis alleen de LED's in de afwasmachine mooi, evenals de Downdraft afzuiginstal latie. Dit is een afzuiger die de kookluchtjes via een leiding door de grond naar buiten afvoert. Verlichting Toon van Beek van de VEM vertelde dat rondom het gebouw van Keu kencentrum Texel over het alge meen gebruik wordt gemaakt van LED-verlichting, dat momenteel het meest energiezuinig is. Daarna komen halogeenlampen en tl-bui- zen zijn ook nog relatief zuinig. Het gehele pand is voorzien LED-ver lichting van drie Watt per vierkante meter wat resulteert in twintig pro cent minder elektriciteitsverbruik dan een pand dat voorzien is van gewone verlichting. Verwarming Peerke Reinders van het CVI liet de installatie zien die het pand van warmte voorziet. Hij vertelde dat er pan verwarmt. Voor een gezin met zonnepanelen op het dak staan en kleine kinderen is het veiliger, omdat dat gebruik wordt gemaakt van een de platen waar de pannen op staan warmtepomp die 185 meter diep niet direct warm worden. de grond is verwerkt. In het pand ligt een vloerverwarming met bijna In de toekomst geeft Keukencen trum Texel verschillende kookwork- shops voor gas-, keramisch- en inductiefornuizen. Hierbij worden handige tips gegeven zo efficiënt mogelijk om te gaan met energie verbruik in de keuken. Geprobeerd wordt er vaker LED-verlichting in te verwerken, al is LED nog niet echt goedkoop. Velen vonden de blauwe 10 kilometer aan leidingen. Deze leidingen voorzien het pand in de winter van warmte en in de zomer kunnen ze voor koelte zorgen. Kos ten noch moeite zijn gespaard om de installatie zo zuinig mogelijk te laten draaien. Door deze installatie wordt, vergeleken met een 'norma le' installatie, rond zeventig procent bespaard. hier naar Britt Stam en Liselotte Langendam uit De Koog. De show zelf was uitstekend voor bereid door dorpshuisbeheerders Arnold Wesselman en Marjan Brou wer. Ook presentator Edgar Klippel en de juryleden toonden zich betrokken en kundig. Alleen ver dient het voor een iets vlotter ver loop van de avond misschien aan beveling om niet na elk optreden een interview met de deelnemers te voeren en twee juryleden aan het woord te laten. Nu duurde de hele show ruim vier uur en dat was aan de lange kant. Joop Rommets Accreditatie voor Gemini Ziekenhuis Het Nederlands Instituut voor Accreditatie in de Zorg (NIAZ) heeft besloten de accreditatie van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder te continueren. Het Gemini kreeg in 2006 al een initiële accreditatie, die nu is voort gezet in een organisatiebrede accreditatie. Het NIAZ noemt als sterke punt de cultuur binnen het ziekenhuis, wat tot uiting komt in enthousiaste en trotse medewer kers. 'Er zijn korte lijnen en de organisatie is kwaliteitsbewust.' Verder viel op dat er aandacht is voor een prettige bejegening van de patiënten en benoemde het NIAZ de positieve invloed van Pla netree, een manier van werken die zich richt op 'hartelijke zorg'. De accreditatie geldt voor een peri ode van vier jaar. Het certificaat wordt op een nog nader te bepalen datum uitgereikt. Abonnement Molenkoog Zwembad Molenkoog biedt net als vorig jaar de service de abonnementen online te bestel len en te betalen. Nieuw is dat dit nu ook kan voor de extra abonnementen (voor een vierde en volgend gezinslid). Abonnementen zijn te bestellen via www.molenkoog.nl. Ook afrekenen kan via de site. In de voorverkoop bestelde kaarten kunnen vanaf 1 mei worden afgehaald aan de kas sa. Dan moet er nog wel een pas foto op worden geplakt. Abonne menten voor 65-plussers kunnen wel online besteld worden, maar niet online betaald. Dat kan bij het afhalen aan de kassa. Op donder dag 28 en vrijdag 29 april is de kassa van het zwembad van 12.00 tot 16.00 uur geopend voor de voorverkoop. Zondag 1 mei begint het seizoen, vanaf dat moment gelden de normale tarieven. In de voorverkoop kost een abonnement €35,20, na 1 mei wordt dit €40,45. OV-chipkaart De informatiebijeenkomst voor senioren over de OV-chipkaart wordt donderdag 28 april gehou den in De Buureton aan de Beatrix laan in Den Burg en niet, zoals eerder vermeld, in de bibliotheek. De bijeenkomst duurt van 10.00 tot 12.00 uur en is gratis toegankelijk. Een uitgebreider overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die overal op het eiland verkrijgbaar is, en via www.texelagenda.nl. Dinsdag 12 april De FNV Vrouwen maken een rondrit met de paardentram van Gerard de Ridder. Ze verzamelen om 12.30 uur bij de Weikoop in Den Burg. Opgave bij Ria Witte. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Gooische vrouwen; 20.15 The King's Woensdag 13 april De afdeling De Cocksdorp van de NBvP gaat samen met een andere Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. 01.47 e 03.07 e 05.15 e Din. 12 april Woe. 13 april Don. 14 april Vrij. 15 april 06.15 e Zat. 16 april 07.25 e Zon. 17 april 08.44 Ma. 18 april 09.35 e 9.45 u. 20.44 u. 21.55 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Maandag 18 april volle maan; woensdag 20 april springtij. Zondag 17 april zon op 6.39 uur, onder 20.40 uur. TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl !6,55 €84,15 isch» Per jaar Bij verzending naai portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. vrouwenvereniging een dagje uit aan de overkant. De dames vertrekken met de boot van 8.00 uur en komen met de boot van 20.30 uur terug. Bij de Stolpweg bij Den Hoorn begint om 14.00 uur een natuurwandeling van de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Aanmelden via tel. 312696. Schrijvers Erik van Os en Elle van Lieshout presenteren om 14.30 hun prentenboek 'Wessel van Texel' in de bibliotheek, ledereen is welkom, toe gang gratis. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur de maandelijkse raadsvergadering. Voorstellingen Cinema Texel: 13.45 Hop NL; 14.00 Rango NL; 16.15 Hop NL; 16.30 Justin Bieber 3D; 20.00 Gooische vrouwen; 20.15 The King's Donderdag 14 april Om 20.00 uur begint in de doopsge zinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg de jaarvergadering van de Histo rische Vereniging. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Gooische vrouwen; 20.30 Alle tijd. Vrijdag 15 april Bij Artex, Schilderend 39 in Den Burg begint om 20.00 uur een lezing over kleur door Ottilie van Dapperen, kun- kunsthistorica. De toe- In De Slinger bij Ecomare begint om 20.00 uur een lezing over 'water en ijs in het heelal' door prof. De Jager. Toegang €5,-. Donateurs van de ster renwacht hebben gratis toegang. In buurthuis Bethel in Eierland begint om 20.00 uur een voorstelling van toneelgroep Zuid-Eierland. Reserve ren bij Saskia Slot (tel. 311400). Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 The King's Speech; 19.00 Alle tijd; 21.30 Alle tijd; 21.45 Gooische vrou- TES O In verband met de te verwachten drukte vaart TESO vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur met twee boten. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13,30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso. Scouting Texel haalt donderdag avond oud papier op in de vol gende straten: Bernhardlaan, Beatrixlaan. Dorpscommissie Oudeschild De dorpscommissie van Oude schild houdt woensdag 20 april jaarvergadering. De vergadering wordt gehouden in dorpshuis 't Skiltje en begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer de evaluatie van het bezoek van burgemeester en wethouders en het verslag van de informatieavond over de Gouden Driehoek. Beide verslagen zijn te lezen via www. oudeschild.com. Ook de agenda van de jaarvergadering, de notulen van de vorige en het financieel jaarverslag zijn op de site te vinden en zullen niet tijdens de avond worden uitgedeeld. Arie Kikkert biljartkampioen Arie Kikkert is donderdag club kampioen geworden bij de Hoorn der biljartvereniging Krijt op Tijd, in de volksmond beter bekend als 'de Jonge Mannen'. Hij kwam dit sei zoen wat laat op stoom, maar was daarna niet meer te stuiten. Sterk op dreef was hij vooral in het onderlinge duel met Abe Zijm, die hij kansloos liet. Zijm eindigde op de tweede plaats. Krijt op Tijd telt achttien leden. Chaos en verwarring op slagveld zichtigheid omdat hij geen objec tief beeld geeft. Lebanon zit jonge soldaten dicht op de huid, kruipt bijna in hun huid. Lebanon maakt de kijker deelgenoot van de chaos en de verwarring van een slagveld. Een film over hoe een ogenschijn lijk simpele missie vreselijk uit de hand kan lopen. 'De oorlog in 360 graden', omschreef regisseur Samuel Maoz zijn debuutfilm Lebanon. Deze film over de Eerste Libanese Oorlog van 1982, onderscheiden met een Gouden Leeuw van het Filmfestival Venetië, staat te boek als een con troversieel meesterwerk. In Israël was de film omstreden door z'n anti-oorlogsstandpunt. Arabische bloggers verweten Lebanon kort- Lebanon draait donderdag in Film huis De Kroonprins, aanvang 21.00. Vooraf een thematisch diner, aan vang 19.00 uur, reserveren nodig.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2