AV Texel presenteert tenue TEXELSE 3 COURANT Dames Tevoko kampioen Teleurstellende remise De Koog Jip?! Iris 50 Jaar! Levy Marin us DINSDAG 12 APRIL 2011 Leden van AV Texel op de catwalk. Veel leden van Atletiekvereniging Texel waren niet als zodanig herken baar. Tenues waren al lang niet meer te koop. Zaterdag presenteerde AV Texel de nieuwe clubkleding. In een wervelende modeshow met extrava gante mannequins werden diverse kledingstukken getoond. Op officiële wedstrijden is een clubtenue ver plicht. Met als gevolg dat kinderen op de baan verschenen met een bovenmaats T-shirt, model jurk. Na lang zoeken bij verschillende aan bieders lukte het voor alle leden geschikte clubkleding te vinden. Was de hoofdkleur voorheen wit met rode accenten, nu is het rood met witte accenten. Ook het logo van de club, met de omtrek van Texel, is in een moderne uitvoering gestoken, ledereen is tot woensdag 20 april in de gelegenheid om tegen korting clubkleding te bestellen. Bij Sport2000 Texel in de Weverstraat hangen alle pasmaten en zijn bestel formulieren beschikbaar. Dansen in Verpleeghuis In de reportage over de dansles sen in het Verpleeghuis is abusie velijk de indruk gewekt dat Artex hier niet langer bij betrokken zou zijn. Dit is onjuist. De lessen zijn, onder de naam Kunst in de Zorg, mogelijk dankzij een samenwer king tussen Omring en Artex. Beide organisaties zetten hierbij de eigen Het zat er al een tijdje aan te komen, maar het damesteam van volleybalvereniging Tevoko is overtuigend kampioen geworden. In de uitwedstrijd tegen Wham Wham in Zwaag volstond een overwinning van 3-1 ruimschoots voor de titel. Omdat Odin, dat op de tweede plaats stond, met 3-2 had verlo ren, hoefde Tevoko zelfs maar één set te winnen om de titel binnen te halen. Erg gemakkelijk ging dat niet, Tevoko begon stil en rustig aan de wedstrijd, maar hoewel er een lichte spanning merkbaar was, was al snel duidelijk dat de eerste set wel gewonnen zou worden. Wham Wham speelde zeer traag en tot 17-18 ging de strijd gelijk op. Daarna nam Tevoko het heft in handen en won met 20-25. Daar mee was het kampioenschap een feit. Ook in de tweede set kon Tevoko niet het eigen spel spelen. De spelers stoorden zich aan het langzame spel van de tegenstan der, wat tot de nodige fouten leid de. Bijgevolg won Wham Wham de set met 25-23. In de derde en vierde set had Wham Wham ech ter geen vat meer op de lastige services vanTevoko en ging zelf steeds eenvoudiger serveren. Tevoko won de derde set met 17- 35, de vierde met 7-25. Na de wedstrijd kreeg Tevoko de beker overhandigd door een ver tegenwoordiger van de Nevobo. Tevoko promoveert door deze overwinning naar de Regiodivisie, waaruit het team vorig jaar degra deerde. expertise en ervaring in. De wen sen van de bewoners worden besproken met de activiteitenbe geleiders van Omring en door de docenten van Artex in hun lessen verwerkt. Wel is het juist dat de financiering van de lessen ieder jaar weer lastig is. Dit jaar worden de lessen mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de in de reportage genoemde Steunstich ting Sint Jan. Ook Artex en Omring leveren een bijdrage. 'Trek bezwaar tegen Kooy in' Het college moet bezwaren tegen vliegbewegingen op vlieg basis De Kooy in Den Helder onmiddellijk intrekken. Dat stelt Texel 2010 in een motie die de partij morgenavond in de raads vergadering wil indienen. Volgens Texel 2010 tekent zich een scenario af dat een positieve uitspraak voor de gemeente nega tieve gevolgen voor De Kooy kan hebben. Burgemeester en wet houders hebben bezwaar gemaakt tegen de groei van het aantal vliegbewegingen van 22.000 naar 25.000 per jaar. Naar verwachting doet de rechter uitspraak op 12 mei, drie dagen voordat in Den Haag wordt besloten of Defensie gebruik van De Kooy blijft maken. Sluiting daarvan is nog geen uit gemaakte zaak, maar het is niet uitgesloten. Volgens fractievoorzitter Gerbrand Poster staat het bezwaar van de gemeente ook haaks op een brief die raad en college vorige week hebben ondertekend. Daarin staat geschreven dat Texel tegen slui ting van het vliegveld is. Burge meester en wethouders verzetten zich sinds 2009 tegen de stijging van het aantal vliegbewegingen. In 2010 werd het college niet-ont- vankelijk verklaard in zijn bezwa ren. Burgemeester en wethouders waren het daar principieel niet mee eens, waarna beroep werd aangetekend. Als Defensie vertrekt, is de kans groot dat ook de civiele luchtvaart van De Kooy in elkaar stort, wat ten koste gaat van veel werkgele genheid. SV De Koog is zondag in Kolhorn tegen Kaagvogels niet verder gekomen dan een gelijkspel. De Kogers waren tegen de zeer ver dedigende hekkensluiter de hele wedstrijd in de aanval, maar slaagden er niet in meer dan één keer te scoren: 1-1. De ploeg van trainer Mario van der Hert beleefde een moeizame mid dag. Na vier minuten werd het uit een corner 1 -0 voor Kaagvogels en vanaf dat moment deed de thuis ploeg eigenlijk niets anders dan verdedigen. Dat leidde tot frustra ties bij de Kogers, zeker toen de thuisploeg ook al snel begon met tijdrekken. 'Het was soms gênant om te zien hoe tergend langzaam uitballen en achterballen weer in het spel werden gebracht, alleen maar om ons uit het ritme te halen', vertelt Van der Hert. Na de rust stak Kaagvogels nog maar één keer de middenlijn over. Met het schot dat daaruit voort kwam, had keeper Dobma echter geen enkele moeite. De Koog kreeg in de tweede helft zeker tien cor ners, maar moest tot acht minuten voor het einde op de gelijkmaker wachten. Schutter was Leon Zijm, die de bal na een goede aanval over de rechterkant knap onder controle bracht en beheerst raak schoot. In de slotfase zetten de Kogers alles op de aanval en werden de gastheren teruggedrongen in het eigen strafschopgebied. Veel meer dan de bal zo hard mogelijk naar voren schieten, deden ze niet. Vlak voor tijd dacht De Koog een penal ty te verdienen bij een handsbal van Kaagvogels, maar de scheids rechter had het niet gezien. Van der Hert sprak na afloop zijn afkeuring uit over de spelwijze van Kaagvogels. 'Er degradeert dit sei zoen toch geen team. Ga dan toch gewoon lekker voetballen en pro beer zelf wat. Ik kan me niet voor stellen dat je na zo'n wedstrijd met een lekker gevoel de kleedkamer in stapt. Mijn collega van Kaagvogels zei niet anders te kunnen en dik tevreden te zijn. Maar ik moet er niet aan denken een heel seizoen zo te moeten voetballen.' Komende zondag speelt De Koog op Wieringen tegen Succes. Straatlantaarns Klachten over hinderlijke ver lichting in de Thijsselaan zijn ontstaan door een proef met LED-verlichting. Dat antwoordt de gemeente naar aanleiding van een ingezonden brief elders in deze krant. 'Het betrof hier een proef met LED- verlichting die mislukte omdat er toch niet genoeg lichtopbrengst op de straat kwam', zegt een voorlich ter van de gemeente. 'De oude lantaarn is toen weer terug geplaatst, maar kennelijk is verge ten deze af te plakken, waardoor de hinder ontstond.' Dit kon gebeu ren omdat het hier geen normale situatie betrof. 'Na bekend worden van dit bericht is de lantaarn inmid dels opnieuw afgeplakt. De voort varendheid waarmee de lantaarns zijn vervangen was er wel, maar de communicatie had het beter gekund. Dat nemen we mee voor een volgende keer', aldus de gemeente. Jongeren Informatie Punt Familieberichten Zijn strijd is gestreden met sterke wil en steeds weer nieuwe moed Verbazingwekkend krachtig. Maar nu is het op. Zo is het goed. Zijn geest keert weer tot God en geeft ons kracht om verder te gaan. Rustig ingeslapen mijn lieve man, onze lieve vader, ome Cees, opa en opi Cornelis Mechielsen eerder gehuwd geweest met Cornelia Maat t 17 juni 1986 Texel, 8 februari 1918 f Zuidlaren, 10 april 2011 J. Mechielsen - Verhoeven Kinderen, klein en achterkleinkinderen Wij danken de medewerkers van Tienelswolde voor de liefdevolle verzorging. Er is gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren op woensdag 13 april van 17.00 tot 18.00 uur in de grote zaal van Tienelswolde, Ludinge 13 te Zuidlaren. De dankdienst voor zijn leven zal worden gehouden op donderdag 14 april om 13.00 uur in de Dorpskerk aan de Brink te Zuidlaren, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats te Noordhom. Na de begrafenis is er eveneens gelegenheid tot condoleren in de Wegwijzer, Oosterweg 13 te Noordhorn. Na verval van krachten is kalm en rustig over-leden onze broer, zwager en oom Cornelis Mechielsen geboren 8-02-1918 overleden 10-04-2011 Familie Mechielsen Familie Timmer Familie Bakker Familie Schudde Bedroefd zijn we door het overlijden van onze schoonzus Jopie Witte-Prenzler Familie Witte, neven en nichten 'n Beetje Sterven doe je niet ineens, Maar af en toe een beetje En alle beetjes die je stierf, 't is vreemd, maar die vergeet je. Het is je dikwijls zelfs ontgaan, Je zegt ik ben wat moe, Maar op een keer dan ben je aan je laatste beetje toe. In dankbare herinnering aan alles wat hij voor ons is geweest, nemen wij afscheid van onze vader en onvergetelijke opa Cor Cornelis Zijm Weduwnaar van Wilhelmina Witte Cor en Ditte Dirk Marij Josien Rian 111 april 2011 "Gollards" k. 6 De Zes 12 - Den Burg Cor is op zijn kamer. Er is gelegenheid tot condoleren, voorafgaand aan de uitvaartdienst op vrij- daq 15 april van 13.00 tot 13.25 uur in de Doopsqezinde kerk, Koqerstraat 18 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden om 13.30 uur in bovengenoemde kerk. Aansluitend zullen wij Cor begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de begraafplaats van De Cocksdorp aan de Molenlaan. Na afloop van de begrafenis ontmoeten wij elkaar in het "Eierlandsche Huis", Klimpstraat 33 te De Cocksdorp. Correspondentieadres: Fam. Westdorp, Postweg 187, 1795 JN De Cocksdorp. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen Graag willen wij het verplegend personeel van de "Gollards" bedanken voor de liefdevolle verzorging van onze vader en opa Familie Westdorp Verdrietig maar dankbaar dat lijden hem be spaard is gebleven, geven wij kennis dat onze lieve zwager, oom en oud-oom Cor Zijm is overleden op de gezegende leeftijd van 93 jaar. Wij bewaren warme herinneringen aan hem. Martha Zijm-Garritsen Joke en Karei Marijke Arie en Charlotte en kleinkinderen Verdrietig, maar met mooie herinneringen nemen wij afscheid van mijn zwager en onze lieve oom Cor Zijm Altijd belangstellend, een goed gesprek en wijze woorden; we zullen hem missen. Gerrit Jan Witte Marjan Witte Wim en Monique Witte Thomas en Ben Hans Witte en Margo Vlaming Annick en Jet Teddy en Sam Door de ontelbare handen die wij mochten schudden en de vele kaarten die wij ontvingen, hebben wij ontdekt hoe geliefd Bertus was. Dit heeft ons erg goed gedaan. Ria Witte-Slegh Rianne en Lianne Esra, Adam Wij zijn dolblij en gelukkig met de geboorte van onze dochter en zusje Iris is geboren op 9 april 2011 om 01:41 uur weegt 3450 gram Peter Jan, Ilona Teun van der Slikke- van der Vis Luzernevlinder 9 1791 TR Den Burg 06-15189708 06-27074243 Dit lieve meisje wordt donderdag Het begin van een nieuw leven, zo heel erg mooi en klein. Het is eigenlijk niet te omschrijven hoe blij wij met jou zijn. Onze zoon o'o is geboren op 5 april 2011 Lengte 55 cm Gewicht 3860 gram Wilt u Levy komen bewonderen, dan bent u van harte welkom. Maaike Krijnen en Mario Staal Loodssingel 31 1792 BG Oudeschild Mario: 06 51 25 35 26 Maaike: 06 22 52 39 65 BHjz(jn w(j met de geboorte van onze zoon 5t|jn Laurens Bakker Roepnaam Stjjn Geboren op 9 april 201 lom 2100 uur. Hjj is 5U cm lang en weegt 3930 gram. Willem-Johan Bakker Marloes van der5ar Maricoweg 7 1791 MD Den Burg Voor bezoek graag even bellen, 0631181107.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3