TEXELSE 11 COURANT Loongrens bedreigt woningbouw Zouteland Parkeerverbod op Klif ter plekke opgeheven Blauwvinger mag verder met extra hotelkamers Herman Ridderinkhof geeft de leden van het college uitleg over het fenomeen vloedpalen, die inzicht geven in het ontstaan van het landschap rond Den Hoom. Tijdens de kunstmanifestatie Klifhanger worden er nog enkele geplaatst. (Foto Joop Rommetsi De nieuwe regel dat woningcor poraties minimaal negentig pro cent van hun huurwoningen moeten toewijzen aan huishou dens met een jaarinkomen van minder dan €33.000,- vormt een bedreiging voor de plannen voor de sociale woningbouw op 't Zouteland. Dat zei Herman Rid derinkhof, voorzitter van de dorpscommissie van Den Hoorn, maandag tijdens het bezoek van burgemeester en wethouders. Om de vergrijzing een halt toe te roepen, zijn jonge gezinnen meer dan welkom in Den Hoorn. Omdat huizen in het voormalige loodsen- dorp relatief schaars en duur zijn, hebben velen hun hoop gevestigd op de bouw van woningen in de sociale sector. De Stichting Woon- tij kondigde onlangs aan er op 't Zouteland twaalf te willen realise ren. Goed nieuws, volgens Ridder inkhof, maar hij zei te vrezen dat er weinig gegadigden zullen zijn. 'Als man en vrouw met jonge kinderen samen meer dan €33.000,- verdie nen, ook al is het maar een beetje, dan komen ze niet in aanmerking voor een woning. Dat is niet goed voor het dorp, de school, ZDH, DEK en de rest van het vereni gingsleven.' Tien jeugdige atleten van de atletiekvereniging deden zon dag in Heerhugowaard mee aan wedstrijden van AV Hera. Pupillen Jasper Koertse en Mart Kikkert werden derde en zesde bij de driekamp, waarbij Koertse zijn punten vooral behaalde bij het bal gooien en Kikkert de zijne bij het verspringen. Op een extra 1000 meter finishte Kikkert als tweede. Bij de driekamp voor A-pupillen werd Michiel Lohse vierde, Jarne Kompier zevende en Milou de Ruy- ter tiende. Zij behaalden veel pun ten bij het kogelstoten. Jasmijn Fenny en Rob Caspers zijn kam pioen van Klaverjasclub Den Burg geworden. Zij gaven hun titel op de laatste avond extra glans door op de laatste speel avond zowel de hoogste avond score te halen als de laatste periodetitel te pakken. Aan het begin van de laatste avond waren er nog maar zestien spelle tjes te spelen, maar de voorsprong van Fenny en Rob Caspers was al zo groot dat het kampioenschap hen niet meer kon ontgaan. Dat nam niet weg dat het succesvolle duo de mouwen nog even opstroopte. Zo breidden zij met 2260 punten hun voorsprong nog verder uit en behaalden bovendien de hoogste avondscore. Willem Koomen en Paul van der Laan (die speelde als vervanger voor de afwezige Bart Weijdt) deden ook goede zaken en eisten met 1970 punten de tweede plaats voor zich op. Dat leverde net vol doende punten op om in het klas sement Jan Zaal en Hans West dorp te passeren, zodat Weijdt en Koomen als tweede eindigden. John Vlaming en Eric Jan Geus De collegeleden zeiden geen pas klare oplossing te hebben, aange zien het nu eenmaal om een lande lijke maatregel gaat. Wél toonden ze zich bereid mee te denken. Rid derinkhof wees er op dat ook tweede woningen een bedreiging voor de leefbaarheid in het dorp vormen. 'Aan de geregistreerde gevallen zal wel niets te doen zijn, maar wij willen wel dat jullie optre den tegen illegaal gebruik. Er zijn schrijnende voorbeelden van woningen die maar drie weken per jaar worden bewoond. Ook zijn er kasten van huizen waarvan één kamer wordt verhuurd aan een stu dent van het NIOZ. Daarmee vol doen de eigenaren aan de bepaling dat het huis permanent moet wor den bewoond. We gunnen het iedereen in Den Hoorn te wonen, maar dit kan niet de bedoeling zijn.' Het waren de belangrijkste gespreksonderwerpen tijdens het rondje dat de dorpscommissie en Baptist, die zesde werd, behaalde een derde plaats op de 1000 m. De junioren volbrachten minimaal vier onderdelen. Sil van Heerwaar den werd tweede bij het hoog springen en op de 1000 m en derde bij de sprint. Jonne Bonnet werd eerste bij het hoogspringen, twee de bij de sprint en derde met dis cuswerpen. Hessel Arensman en Joop Bonnet behaalden drie twee de, drie derde en een vierde plaats. Arensman bracht daarbij het clubrecord op de 800 m naar 2.17 minuten. begonnen de competitie matig, maar raakten naarmate het seizoen vorderde steeds meer op dreef. Zij pakten met 1932 punten de derde plaats van de avond. Zij misten daarmee de periodetitel op 175 punten, maar wisten zich wel in de topvijf te spelen en eindigden het seizoen als vierde. De competitie was al enige weken beslist, maar de strijd om de laat ste periodetitel werd pas in de laatste ronde beslecht. Fenny en Rob Caspers werden eerste, John Vlaming en Eric Jan Geus tweede. Arend Dijker en Piet Moree, die lang aan de leiding stonden, moes ten ondanks een redelijke partij van bijna 1600 punten genoegen nemen met een derde plaats. Het nieuwe seizoen begint met een ledenvergadering op de laatste avond van september. De nieuwe competitie begint in de eerste week van oktober, een week eerder wordt de ledenvergadering gehou den. Nieuwe leden zijn uiteraard van harte welkom. Beginnend op dinsdag 14 juni worden gedurende de zomermaanden regelmatig open drives gehouden. het college samen door Den Hoorn maakten. Onderweg werd een kijk je genomen in de nieuwbouw van het dorpshuis, dat in september wordt heropend. Ambtenaar Piet Bolier vertelde namens het college dat het stukje Stolpweg tussen de Naalrand en het Lage Achterom ter hoogte van de bushalte iets wordt verbreed, omdat er geregeld opstoppingen ontstaan. De dorps commissie vroeg aandacht voor het parkeerterreintje bij senioren complex Den Andel, dat aan de kleine kant is. Ridderinkhof wees er op dat de Watermolenweg steeds meer als sluiproute wordt gebruikt door automobilisten die na het afrijden van de boot geen zin hebben om op de Pontweg in de file te staan. 'Daar is niet zo veel op tegen, maar sommigen scheu ren echt, alsof het een wedstrijdje is wie er het eerst in Den Burg is. Zou het niet helpen als de politie daar af en toe snelheidscontroles houdt?' Aangezien ook op de Mok- Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko zal naar alle waarschijnlijkheid de nacompe- titie voor een langer verblijf in de eerste klasse niet ontlopen. In een rechtstreeks duel met medekandidaat Reflection in Hoogwoud liet Tevoko zich met 3-2 de kaas van het brood eten. In het nieuwe sportcomplex De Weijver ontspon zich een rommelig en nerveus duel. De teams bleken aan elkaar gewaagd, wat zich ook uitte in een gelijkwaardig scorever loop in de eerste set. Pas op het eind van deze set wist Tevoko het beslissende gat te slaan (23-25). In de volgende set werd sneller afstand genomen. Door de goede passing kon spelverdeler Beintema zijn aanvallers makkelijk vinden waardoor met name aanvallend het verschil werd gemaakt (20-25). Jammer genoeg toonde Tevoko niet de vereiste mentaliteit om de klus af te maken. Er sloop gemak zucht in het spel, dat slordiger Bezwaren uit de buurt hebben er niet toe geleid dat de bouwver gunning om een dienstwoning boven de Blauwvinger in De Koog om te zetten in een gebruik als hotel wordt ingetrokken. Het college besloot hiertoe na advies van de commissie Bezwaar schriften. Buurtbewoners klagen over over last door bezoekers van het café en personen die verblijven in het pand erboven. Aangevoerd wordt dat de voormalige bedrijfswoning als groepsaccommodatie wordt geëxploiteerd en dat het pand niet aan de parkeernorm voldoet. Het weg soms erg hard wordt gereden, vroeg Ridderinkhof ook of het col lege wilde nadenken over een wan delpad, in ieder geval tussen de Naalrand en het kombord. Iets langer werd stilgestaan op het pleintje bij Goënga. Het is veel Hoornders volgens Ridderinkhof een doorn in het oog dat er voor de woning van de familie Dik nog steeds een roodwit geblokt lint is gespannen. Dat hangt daar al bijna een jaar, nadat wethouder Edo Kooiman vorig jaar juni de aanleg van een plantsoentje had laten stil leggen, omdat er nog geen vergun ning voor was afgegeven. Dat het stukje groen er zou komen, was één van de uitkomsten van de mediationpoging tussen de eige naren van koffiecafé Inn de Knip en de er naast wonende familie Dik. Minne Goënga van de Spar-super- markt was er echter minder blij mee en tekende bezwaar aan, omdat de herinrichting parkeer plaatsen zou kosten. Hoe het ver der gaat, wilde wethouder Kooi man tijdens het rondje nog niet zeggen, maar volgens hem zijn de betrokken partijen het inmiddels eens. Spijkers met koppen werden aan het einde van het rondje geslagen, toen het gezelschap weer terugliep naar theater Klif 12, waar geza menlijk werd gegeten en dorpsbe woners 's avonds in gesprek kon den gaan met de leden van het college. Verkeersborden geven sinds kort aan dat parkeren op Klif verboden is. Omdat bij de herin richting van de straat een paar jaar geleden de parkeervakken zijn ver dwenen, zijn ook bewoners die hun auto voor de deur zetten strafbaar. Volgens Ridderinkhof zijn er inder daad bonnen uitgedeeld. 'Een vreemde situatie. Het is ons vol strekt onduidelijk waarom die bor den er plotseling moesten komen. Toen ze er niet stonden, was er nooit een parkeerprobleem.' Net zo vreemd vond de voorzitter van de dorpscommissie het dat het bord bij Klif 12 dat naar de par keerplaats aan de Rommelpot ver wees, niet is teruggekeerd. Na wat heen en weer gepraat, werd ter plekke afgesproken de situatie in de oude staat terug te brengen. Het was dat Ridderinkhof geen schroevendraaier bij zich had, anders waren de verbodsborden direct weggehaald. werd waardoor de aanval stokte. Reflection kreeg het geloof terug en knokte zich met 25-19 terug in de wedstrijd. Daarna liet Tevoko het mentaal afweten en liet het gemis van Erik Ie Roux met zijn sterke middenblok zich voelen. Omdat Reflection zich steeds instelde op de buitenaanval van Tevoko kon daar ook niet meer het verschil worden gemaakt. Tevoko kwam nog op voorsprong, maar moest de set met 25-22 aan de tegenstander laten. Reflection kon vervolgens eenvoudig de vijfde set winnen (15-9) en drie wedstrijd- punten binnenhalen. Reflection is door dit resultaat vei lig, Tevoko is aangewezen op de nacompetitie, tenzij volgende week in de laatste wedstrijd met 4-0 (en met duidelijke setstanden) wordt gewonnen van WW uit Wervers- hoof. Uitslagen andere teams: MBSOV H1-Tevoko H2 2-3; MBSOV D3- Tevoko D3 0-4; MOVE MA2-Tevoko MA1 4-0. zou ontbreken aan toezicht op de exploitatie en brandveiligheid. Vol gens buurtbewoners is sprake van een onverantwoordelijke situatie. De commissie Bezwaarschriften constateert dat op het pand een hotelbestemming rust, die de ves tiging van een hotel mogelijk maakt. Dat mogelijk sprake is geweest van illegaal gebruik van de dienstwo ning is geen reden de vergunning (voor drie nieuwe hotelkamers) te weigeren. Er is niet gebleken dat het maximum aantal slaapplaatsen wordt overschreden. Er wordt echter niet voldaan aan de eis van drie extra parkeerplaat- Groene leugen De afgelopen dagen reed ik twee keer achter een Texelse auto met achterop de leus 'Stop de groene leugen'. Even dacht ik niet te begrijpen waarom er niet gewoon stond 'stop met leugens', maar weldra begreep ik dat er groeperin gen zijn die vermeende groene leugens willen vervangen door leu gens tegen meer duurzaamheid. Het moet van voor de Tweede Wereldoorlog bekend zijn hoe het eruit ziet als je duurzaamheid en verdraagzaamheid binnen je samenleving onderuit wilt schoffe len. Vier mei komt eraan. Of zou er bedoeld worden dat een ieder die duurzaamheid en 'groen' een goed hart toedraagt en zich daarvoor inzet, bij voorbaat gemakshalve bij de leugenaars wordt ingedeeld? Een kijkje op de site biedt me de Lichtmasten Er was iets dat me direct opviel toen ik voor het eerst op Texel kwam, er stonden geen hoogspan ningsmasten. Daardoor is het een van de weinige plekken in Neder land waar je de glooiingen van het landschap nog echt kunt zien. Ook het spaarzaam gebruik van lan taarnpalen tussen de velden geeft het een rijkdom die echt heel bij zonder is. Niet alleen overdag, maar ook 's nachts. Het nachtelijk duister, waar we sterren kunnen zien, de maan nog schaduwen kan werpen. De Potvis blijft een doorn in het oog met z'n lichtvervuiling en -verspilling, maar daar hebben we 't al eerder over gehad - Woontij volhardt in het misbruik. Maar nu die vreselijke palen aan de Pont- weg. Vast bedacht door een pro vinciale ambtenaar die blijkbaar nog wel wat te besteden heeft om de begroting rond te krijgen. Hoge lichtbronnen bij weggetjes bijna B en w hebben voorlopig afwij zend gereageerd op een ver zoek om het agrarisch bedrijf Stuifweg 60 een woonbestem ming te geven, omdat dit strijdig is met het bestemmingsplan. Als aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan, is echter wijzi ging van het bestemmingsplan mogelijk. De huidige eigenaren-bewoners gaan verhuizen en hebben hun perceel te koop gezet. Om de kans op verkoop te vergroten, hebben ze gevraagd de huidige bestem ming 'agrarische doeleinden' te wijzigen in 'woondoeleinden'. Het in 2005 door de gemeenteraad vastgestelde beleid ten aanzien van vrijkomende agrarische bebou wing en de uitgangspunten voor Riolering Epelaan Aannemingsmaatschappij De Vries van de Wiel uit Schagen begint op 2 mei met het vervan gen van de riolering in de Epe laan in De Koog. Het werk, dat werd aanbesteed voor €100.000,- exclusief BTW, wordt gecombineerd met de aan leg van een aparte afvoer voor hemelwater. De Vries van de Wiel was de laagste inschrijver bij de op 29 maart gehouden onderhandse aanbesteding. De andere inschrij vers waren Ooms Construction (€105.700,-), Westerlaken (€116.500,-) en Tatenhove (€136.700,-). Het plan is het werk begin juni op te leveren. sen (één per kamer), er is volgens de commissie geen reden om van deze voorwaarde af te zien en er is hiervoor geen ontheffing verleend. B en w stellen dat wel beoogd is een ontheffing te verlenen op de parkeernorm, maar dat dit niet vol doende in het besluit tot uitdruk king is gekomen. De commissie Bezwaarschriften is het met b en w eens dat de Bouwverordening 'aanvullende werking' heeft en dat de ontheffing de strijdigheid met het bestemmingsplan opheft. De commissie beperkt zich tot de vraag of de vergunning op de juiste gronden is verleend en gaat verder niet in op de klachten inzake over last. Wat ik zeggen wou gerustheid dat de kreet niet te maken heeft met nazistisch gedachtegoed, maar wel dat hier sprake is van mensen die suggere ren dat ze onvoldoende ruimte krij gen om zich bedrijfsmatig te ont plooien en daarvoor een schuldige zoeken, zonder aan te tonen waar aan die dan schuldig is. Sterker nog, veel beperkende maatregelen hebben niets met milieuorganisa ties van doen, maar met regerings beleid. Volgens mij dragen zulke acties niet bij om onze samenleving meer leefbaar te maken, als we de echte gesprekken uit de weg gaan en elkaar met kreten bestoken. Mij heeft het in ieder geval pijnlijk getroffen. Jaap Vlaming, Den Burg. Wat ik zeggen wou uitsluitend in gebruik door wat tractoren en de paar bewoners. Er wordt een bataljon palen de grond in gestampt, zodat wij binnenkort niet alleen Den Helder goed kun nen zien in het donker, maar Den Helder ook ons. Met verkeersveiligheid heeft dit weinig van doen, er moet subsidie geld worden besteed, of dit nu zinnig is of niet. In België, een land waar ook de overheid het land volplempte met lichtpalen, zijn ze die juist aan het weghalen. En wat doen we hier? Het is onbegrijpelijk. Ze zijn te hoog, het zijn er veel en veel te veel. Ik hoop dat hier ergens een klok kan worden teruggedraaid. Adriaan Krabbendam, Prins Hendrikpolder. het nieuwe bestemmingsplan bie den mogelijkheden daartoe. Voor waarde is wel dat de initiatiefnemer aantoont dat het perceel binnen afzienbare tijd niet meer voor agra rische doeleinden kan worden gebruikt en dat door de woonfunc tie de ontwikkelingsmogelijkheden van andere agrarische bedrijven en de woonfunctie van woningen in de buurt niet worden belemmerd. Twitterveiling voor Tesselhuus Het Tesselhuus heeft woensdag een gift van €910,- gekregen van Martijn van Nieuwenhoven van Axyr Media. Het geld werd opgehaald tijdens de promotieavond van de VW. Daar werd de domeinnaam inspiredbytexel.com via een zoge heten twitterveiling aan de hoogste bieder verkocht. Dat was Van Nieu wenhoven uit Oosterend die €813,75 bood. Op eigen initiatief verhoogde hij het bedrag naar €910,- zodat er precies de vakantie van één deelnemer van het Tessel huus mee kan worden gefinan cierd. De veiling had plaats op initiatief van Niek Zuidhoff die tijdens de promotieavond een lezing over social media hield. Zuidhoff koos het Tesselhuus als goed doel voor de opbrengst van de veiling, omdat hij er als kind tijdens een vakantie op Texel al eens kennis mee had gemaakt en dat had indruk achter gelaten. Bestuurslid Jeroen van Hattum van het Tesselhuus was blij met de gift en vond het klasse dat Van Nieu wenhoven het bedrag op eigen initiatief had verhoogd naar €910,-. Het Tesselhuus was ook Niek Zuid hoff en Thomas Lapperre van de VW erkentelijk. Lapperre had inspireredbytexel. com aanvankelijk als eerste te pak ken. Op verzoek van Zuidhoff stel de hij de naam voor de twittervei ling beschikbaar. Zuidhoff liet daarmee zien dat mensen die bereid zijn informatie te geven op social media er een veelvoud voor terug kunnen krijgen. Van Nieu wenhoven is zich nog aan het beraden op de vraag wat hij met de domeinnaam gaat doen. Jeugdatleten naar Heerhugowaard Heren Tevoko wacht nacompetitie Caspers en Caspers kampioen Woonbestemming voor boerderij?

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 11