TEXELSE 11 COURANT Denise Betsema snelste junior in Norg Sport G-team veel beter dan Berdos Denise Betsema op weg naar de eerste plaats bij de damesjunioren. Gemengd gevoel na winst Tevoko Mountainbikester Denise Betse ma heeft zondag in Norg in Dren the de wedstrijd om de Noorde lijke ATB Trophy gewonnen. Het was de tweede keer dat Betse ma in Norg meedeed. Vorig jaar eindigde de Oudeschildse er na een mooie race op de tweede plaats. Zondag had ze de handi cap dat ze (ondanks vertrek met de eerste boot) pas laat aan de start verscheen, waardoor ze geen tijd meer had het parcours te verken nen. Later bleek dat het niet veel anders was dan vorig jaar. Geen voordeel was ook dat Betse ma bij het vertrek een plaats op de voorlaatste rij kreeg toebedeeld. Ze startte echter sterk en reed na één ronde al voorin het (sterke) deelnemersveld. Ook haar tweede ronde was erg goed, maar daarna kon ze het tempo even niet volgen en moest ze de twee renners met wie ze een groepje vormde laten gaan. Ze haalde echter twee ande re concurrenten in, waarna ze in de slotfase weer helemaal fit was en nog enkele renners passeerde. Ze finishte uiteindelijk als negende dame en als eerste junior, een prestatie waarmee ze 'ontzettend' blij was, zoals ze op haar weblog (http://denisebetsema.blogspot. com) meldt. Komend weekeinde doet Betsema in Nieuwkuijk mee aan de eerste (internationale) UCI-wedstrijd van dit seizoen. Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko was er zaterdag dicht bij, maar heeft deelname aan de promotie-degradatie- wedstrijden niet weten af te wenden. Ondanks een zege van 3-1 op WW uit Wervershoof, kwam Tevoko 1 punt tekort voor directe handhaving. Omdat alle concurrenten al uitge speeld waren, wist het thuis spe lende Tevoko precies wat nodig was om de p/d-wedstrijden te ont lopen: met 4-0 winnen van WW, op papier al een lastige opdracht. WW is een stabiele middenmoter en Tevoko wist gedurende de com petitie alleen van het onderaan- staande Dinto met 4-0 te winnen. Maar met Patrick Hollenberg in de gelederen begon Tevoko vol ver trouwen. Er was met Hollenberg en reserve Ron Broersma in ieder geval voldoende aanvalskracht. Dat bleek ook in de eerste set, waarin Tevoko een vroege voor sprong uitbouwde naar een set winst van 25-17. In de tweede set bood WW meer tegenstand. Maar na een achterstand van 15-19 kwam Tevoko vol vechtlust terug, Het meisjesteam van volleybal vereniging Tevoko, dat uitkomt in de regionale D-mini competi tie, is zaterdag in Tuitjenhorn kampioen geworden van de voorjaarscompetitie. Het team reisde met een voor sprong van niet meer dan twee sets naar Tuitjenhorn, zodat het nog een spannende wedstrijd beloofde te worden. Maar het team bezweek niet onder de druk, er werden drie wedstrijden gewonnen een één gelijk gespeeld. Omdat voor het eerste damesteam en de C-jeugd, die beiden al eerder kampioen waren geworden, een feestavond op de Krim was geor- om de set met 27-25 te winnen. De derde set begon op dezelfde manier, maar had een minder gun stige afloop. Opnieuw bouwde WW een voorsprong op, maar nu ontbeerde Tevoko de kracht om terug te komen. De set werd met 19-25 verloren en daarmee ver speelde Tevoko de laatste kans de p/d-wedstrijden te ontlopen. In verband met een lichte blessure aan zijn achillespees liet Jitze Beintema de spelverdeling in de laatste set over aan de sterk spe lende Berry Koning. De wil om te winnen was ook in de vierde set aanwezig en Tevoko won met 26- 24. Tevoko gaat zich nu opmaken voor een nacompetitie met twee teams uit dezelfde vereniging: Wham Whaml en Wham Wham2 uit Hoorn. Deze wedstrijden worden gespeeld in Winkel. Uitslagen overige teams: VCJ94 MC1-Tevoko MC2 2-1; Tevoko MC1-Polisport MC2 3-0; Tevoko H2- MBSOV H2 3-1; MBSOV MC1-Tevoko MC1 1-2; Polisport MC2-Tevoko MC2 2-1 Tevoko JB1-MOVE JB1 0-4; Tevoko D2- Smash 68 D1 4-0; Alvoco D5-Tevoko D4 3-1. ganiseerd, werd het team bij aan komst op de veerhaven opgewacht door de cabriobus van Texeltours die de kersverse kampioenen naar De Cocksdorp bracht. Trainer Connie Joling noemt het kampioenschap een bijzondere prestatie: 'Deze meiden hebben het echt heel goed gedaan, ik kan mij niet herinneren dat een team van onze club in deze leeftijd wel eens eerste is geworden. Dat is dan in ieder geval heel wat jaren geleden geweest.' In de poule, waarin in totaal tien teams uit de kop van Noord Holland uitkomen, speelden nog twee teams van Tevoko. Deze eindigden als vierde en vijfde. Paasrit MAB De zaterdag gehouden paasrit van de MAB-club is gewonnen door Jan de Wit (B-klasse) en het team Patrick Tom (C-klas- se). De puzzelrit begon volgens traditie bij de firma Schoenmaker op het Wezenland en voerde langs het gemeentehuis naar Den Hoorn. Er reden twee brommers mee, die grote moeite hadden de gemid delde maximumsnelheid van 30 km/u te halen. Een keer fout rijden is een grote aanslag op het gemid delde als de brommer niet veel sneller gaat dan 50 km/u. Van Den Hoorn bracht de door Pieter van der Vis en Angelien Hin uitgezette route de deelnemers via Den Burg en Oudeschild naar de Hemmer. Het eindpunt lang bij de strandslag van paal 15. Uitslagen: B-klasse: I.Jan de Wit, 4 strafpunten; 2.Zelfpluktuin, 19; 3.Jessica Witte, Aris van der Vis en Marjan van der Vis, 12. C- klasse: I.Patrick Tom 9 strafpunten; 2.Team 1964 (brommerteam), 12; 3.Zelf- pluktuin Dames 1,18. Wandeltocht Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt maandag 25 april, tweede Paasdag, de Lammetjeswandeltocht. Deze tocht voert traditiegetrouw over het oude land van Texel, herken baar aan tuunwallen en scha penboeten. Er is een grote variatie in afstan den, zodat er voor iedereen een aantrekkelijke afstand te vinden is. De start vindt plaats in schietsport centrum Odysseus aan de Emma- laan in Den Burg. Het startbureau opent op 9.00 uur. Deelnemers aan de kortere afstanden (5, 10 en 15 km) kunnen tot 14.00 uur van start, deelnemers aan de 25 km tot 11.00 uur en deelnemers aan de langste afstand (40 km) moeten om 10.00 uur vertrokken zijn. Deelname kost €4,- met en €3,- zonder medaille, leden genieten een korting van €1,-. Voor meer informatie: tel. 313087 of via www.hetgoudenboltje.nl. SV De Koog vergadert De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag weinig medelij den getoond met Berdos. Ze ver sloegen de hekkensluiter in Ber gen met maar liefst 2-9. Texel'94 moest het doen zonder Peter Tuitman, Erik Jonker, Simon Kramer, Ricardo Blom en Peter Breuer, maar leek daar niet mee te zitten. Al na een paar minuten werd het 0-1toen Paul Bakker de bal uit een voorzet van Kevin Weldam in de kruising schoot. Het bleek de voorbode van een regen aan doel punten. Ook Mitchell Kampstra kogelde de bal, uit een voorzet van Paul Bakker, in de kruising, waarna Weldam meerdere tegenstanders voorbij pingelde en de 0-3 liet aan tekenen. In het vervolg kregen ook Jan Frans Haveman, Kees van der Vis, Jeffrey Stendert en opnieuw Kevin Weldam kansen, maar zij stuitten op de vrouwelijke keeper of schoten of over. Weer fris dankzij een kwartiertje Zaalvoetbalteam Klif/Steenen plaats 5 is vrijdag kampioen gewor den in de tweede klasse. Het team, dit jaar voor het eerst in deze samenstelling wist alle wedstrijden te winnen en, onder leiding van coach Alwin Zwaan, ook de kampi oenswedstrijd. Deze werd pas in de laatste minuut beslist doordat Winst en verlies voor golfdames Het dames-seniorenteam 'dub bel negen' van Golfclub De Texelse heeft met 11-25 verlo ren van De Heemskerkse. rust en een glas limonade gingen de Texelaars in de tweede helft verder met het maken van doel punten. Paul Bakker scoorde uit een pass van Kevin Weldam 0-4, waarna Weldam zelf voor 0-5 zorg de en Stendert het halfdozijn vol maakte. Eén van de vrouwelijke spelers van Berdos scoorde 1-6, maar daarna was het weer alles Texel'94 dat de klok sloeg, met doelpunten van Weldam en Sten dert (twee keer). De mooiste kwam op naam van Weldam, die langs een rijtje Bergenaren soleerde en snoeihard raak schoot. Twan Weijers knalde van grote afstand op de lat en ook andere Texelaars waren dicht bij een doelpunt. In de slotfase werd het nog 2-9. Het doelpunt werd opnieuw gescoord door één van de vrouwen van Ber dos. Komend (paas)weekeinde is het G- team vrij, zaterdag 7 mei wacht de uitwedstrijd tegen Zwaluwen'30/ HCSV. Jorik Heijenk de 7-6 wist te scoren tegen RAB 7. Op de foto het winnende team: (boven) Alwin Zwaan, Rick Wester- laken, Gydo Uriot, Jorik Heijenk, Sam Boer, Daan Hopman (onder) Brian Bakker, Dick Rinia, Coen Slot, Geert-Jan van der Star. Na de overwinning van een week eerder moesten de dames het nu opnemen tegen een zeer ervaren team. Gerri Bolier won beide negen holes en scoorde 6 punten, Petra Keijser won de eerste negen holes met 'one up', verloor de tweede met 'one down' en scoorde twee Marit Tuitman In het verslag van de verrichtingen van de zaalvoetbalsters van Klif/De Steenenplaats (in de Texelse Cou rant van vrijdag 15 april) is de naam van Marit Tuitman weggeval len. 'Sneu, want als meespelende keeper is ze voor ons een belang rijke speler en heeft ze een groot aandeel in het succes', meldt coach Arno van Heerwaarden. Hierbij noemen we alsnog haar naam. Ere wie ere toekomt. Eerste winst voor heren golfclub Het tweede heren-seniorenteam van de Golfclub De Texelse heeft vrijdag op golfbaan Spaarnwou- de een historische overwinning behaald tegen Ooghduyne 2. De uitslag (13-5) was opmerkelijk omdat het team vorig jaar alle wed strijden verloor en dit de eerste overwinning was in deze samen stelling. De speelsterkte van beide teams was ongeveer gelijk zodat een spannende wedstrijd verwacht werd. Texel won de fourballs met 4-2 door winst van de koppels Jan Mevius/Jan Kager en Jan Bloem/ Piet Bolier. Wim Eelman en Joop Kohnhorst konden het net niet bol werken. Ondanks de langere reis bleken de Texelaars de morgen het best te zijn doorgekomen en 's middags werden vier van de zes singles gewonnen. Jan Kager liet op de laatste hole de winst liggen en speelde gelijk en ook Jan Mevi- us redde het net niet. Huizing dankt keu aan monnik Vakantie in een ver land kan biljar ters goed doen. Jan Huizing was even in het Verre Oosten en deed na zijn terugkomst de andere leden van biljartclub De Doorstoot ver steld staan van zijn spel. Hij mom pelde iets over een monnik, die hij op een olifantenfarm had leren kennen. De vrome kornak had hem een nieuwe keu aangeraden. Van daar. Huizing won zijn partijen evenals Heemskerk, die op de laat ste competitiedag zijn vorm vond. Wel een beetje laat. Uitslagen: Klok-Huizing 0-4; Van der Kooy- M.Boon 4-0; Homan-Klok 4-0; Heemskerk-Luyt 4- 0; Huizing-M.Boon 4-2; Luyt-Homan 4-0; Heemskerk-Weer 4-0; Van der Kooy-Hui- zing 0-2; M.Boon-Luyt 0-4; Homan-Weel 4-0; Van der Kooy-Heemskerk 0-4. punten, Gerda Bloem met twee en één punt. Ineke Bouwman, Brigitte van der Velde en Marian van der Ploeg verloren de eerste negen met één punt en speelden de tweede negen gelijk. De dames-senioren wonnen met 11-7 op golfbaan Kagerzoom. Ook D-jeugd Tevoko kampioen Klif/Steenenplaats 5 kampioen SV De Koog houdt vrijdag 22 april de jaarlijkse ledenvergadering. Op de agenda staan bestuursverkie zingen. Roel Verra en Bart Jan Grisnigt zijn aftredend en herkies baar. Verder wordt gesproken over onder meer het voortbestaan van het damesvoetbal en de actie om nieuwe vrijwilligers te werven. De vergadering vindt plaats in de eigen kantine aan de Boodtlaan en begint om 20.00 uur. Alle seniorle- Het D-meisjesteam van Tevoko met de cabriobus op weg naar het kampioensfeest, den en ouders van jeugdleden zijn (Foto Remco Oosfta) WelkOrtl. Concentratie tijdens dressuur op Texel Weekend Amazone Lisette Bodicker in actie Tess Texel, gefokt door Willem van en ruiters tijdens het evenement tijdens het Texelweekend dat vrij- der Linde, bracht de studente hip- waar op de onderdelen dressuur dag, zaterdag en zondag in en pische bedrijfskunde uit Bussum en springen werd gestreden, rond manege Akenbuurt werd het er op de dressuur goed van af. gehouden. Op de rug van Beau Ze was één van de 230 amazones (f«o

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 11