m TEXELSE 2 COURANT Roel Brakenhoff opent eigen galerie Werk Maya Wildevuur in Hollebol DINSDAG 19 APRIL 2011 Discofeest In discotheek Jelleboog aan de Kantoorstraat in Den Burg wordt vrijdag 22 april een themafeest 'dance magic' gehouden. DJ is Ricky West. Het feest begint om 22.00 uur, de toegang is gratis. Zaterdag 23 april brengt WET- Radio vanaf 22.00 uur 'totally 90's'. Ook dan is de toegang gratis. Legitimatie is verplicht. Alzheimer Café In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 26 april het maandelijks Alzheimer Café gehouden. Henk Veldhuizen vertelt over zijn werk als verpleegkundige in het verpleeghuis en zal het nieu we project rond pijndiagnostiek toelichten. Namens het DOC-team is casemanager Arjan Groet aan wezig. Het Alzheimer Café begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Voor meer informatie, tel. 312696. Naar Lourdes In het Filmhuis in De Kroonprins in Oosterend draait donderdag om 21.00 uur Lourdes. De film gaat over een eenzame, vrijwel geheel verlamde vrouw die op bedevaart naar Lourdes gaat. Zelfs in Lour des blijkt het geloof in wonderen aan ernstige devaluatie onderhe vig. Haar genezing is onderhevig aan bewondering en jaloezie. Geen echte satire, melodrama evenmin, wel een subtiele studie over hoop, geloof en de grillen van het leven. Paasontbijt in Den Hoorn In het kerkje van Den Hoorn wordt zondag 24 april, eerste Paasdag, voorafgaande aan de dienst, het traditionele paasontbijt gehouden. Aanmelden kan bij Annie Vlaming, tel. 314995. Het ontbijt begint om 9.00 uur, de dienst om 11.00 uur. Medewerking wordt verleend door leden van muziekvereniging DEK. Trainingsdag voor Tijd van je Leven In de Jozefschool in Den Burg wordt donderdag 21 april een trainingsmiddag gehouden voor ouders die workshopleider wil len worden van De Tijd van je Leven, een ouders-voor-ouder- sprogramma van The Family Factory. Een workshop van De Tijd van je Leven bestaat uit vijf bijeenkom sten, waar ouders met elkaar in gesprek gaan over het vormgeven van hun gezin. Thema's die op deze bijeenkomsten aan bod komen, zijn bijvoorbeeld: verbon denheid, opvoeding en time- management. De training voor workshopleiders duurt van 9.30 tot 15.00 uur. Opgeven kan via e-mail- adres mvanvelzen@texel.nl. Meer informatie is te vinden op www. familyfactory.nu. Slaapapneu In samenwerking met de regio nale Apneu Vereniging wordt woensdag 27 april in het Gemini Ziekenhuis in Den Helder een voorlichtingsavond over slaap apneu gehouden. Bij apneu stokt de adem tijdens het slapen tot wel vijftig keer per nacht. De ademstops, die meer dan tien seconden kunnen aanhouden, lei den tot verstoring van de slaap, wat ernstige gevolgen kan hebben. Als de ziekte tijdig wordt herkend, kan dat veel problemen voorko men. De bijeenkomst wordt gehouden in de Zr. Kueterzaal en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Aan deelname zijn geen kosten verbonden, bezoe kers wordt wel verzocht zich tevo ren aan te melden. Dat kan via het Patiëntenservicebureau, tel. 0223- 696346, e-mailadres: psb@gemini- ziekenhuis.nl. Beeldend kunstenaar Roel Bra kenhoff heeft het komende sei zoen zijn eigen galerie in Den Burg. Van zaterdag 23 april tot eind juli toont hij zijn schilderij en en beelden in het pand in de Weverstraat waar voorheen Bruna was gevestigd. De winkel heeft in korte tijd een metamorfose ondergaan. In het langgerekte pand kunnen bezoe kers wandelen langs de kleurrijke werken en op hun weg veel Texelse schilderijen tegen komen, afgewis seld met beschilderde houten beel den. Galerie Roel Brakenhoff, gerund door de kunstenaar en zijn vrouw Margret Mooij, heeft als ondertitel 'De kunst van de een voud', die de lading volledig dekt. Brakenhoff geeft zijn schilderijen graag een behoorlijke vleug een voud mee. Inmiddels maakte hij al zeer veel werken met Texel als basis. Daarvoor reisde hij kriskras over het eiland, wat in het resultaat tot uiting komt. De schilderijen variëren van de blauwgrijze kale Noordzee tot de wollige schapen in de groene wei, van de witte toren van Den Hoorn tot de rode bij De Cocksdorp. Maar hoe gevarieerd ook, de schilderijen van Brakenhoff dragen duidelijk dezelfde handte kening. Nergens ontbreekt de zwarte belijning of het pimaire kleurgebruik. De afgelopen jaren exposeerde Brakenhoff, die woont en werkt in Sint Maartensbrug, ondermeer in Tusse de Banke, De Worsteltent, De Twaalf Balcken en Greenside. Op dit moment is een tiental van zijn werken te zien in restaurant Noordzee in De Koog. De nieuwe galerie is in eerste instantie een seizoensproject, maar het kan goed zijn dat de kunste naar langer in de Weverstraat blijft. Naast Texelse schilderijen toont hij een selectie van zijn andere werk, zoals Portugese houtobjecten, Spaanse schilderijen, maar ook een ruim twee meter hoog houten beeld van koningin Beatrix, dat onderdeel was van een groepsten toonstelling in het gebouw van de Tweede Kamer. Naast schilderijen zijn in de galerie ook de zoge naamde geluksblokken te koop, kleine handzame houten blokjes, met daarop een karakteristiek Texels landschap of zeegezicht geschilderd en voorzien van de tekst 'Ik wens jou geluk'. Ook de in eigen beheer uitgegeven kunst boeken, kalenders en kunstkaarten zijn in de galerie te verkrijgen. Galerie Roel Brakenhoff is geopend op maandag van 10.00 tot 13.30 uur en op donderdag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 16.30 uur. Ook buiten deze tijden om kan het voorkomen dat de deur gewoon open staat. Voor meer informatie, tel. 06-20628159 of www.roelbra- kenhoff.nl. Een schilderij van Maya Wildevuur. In galerie De Hollebol is zater dagmiddag een expositie geopend met schilderijen van Maya Wildevuur. Haar werken kenmerken zich door het gebruik van contrasterende kleuren. Kleurige schilderijen van land schappen, dieren, maar vooral van bloemenvelden spreken tot de ver beelding. 'Als je een tijd naar de geschilderde papavers van Maya hebt gekeken, dan vallen die bloe men tegen als je ze echt ziet', zei ereburger Harry de Graaf bij de opening van de tentoonstelling. In haar landschappen zijn veel Texel se plekjes te herkennen. Zoals De Petten, tegen de achtergrond van Den Hoorn. 'Texel is prachtig, het licht fantastisch.' Wildevuur, wier zus Hermance op Texel woont, komt al een jaar of dertig regelma tig op het eiland. Ze staat er om bekend dat ze zich kleedt in felle kleuren, zoals op haar schilderijen. Zo maakte ze ook zaterdag haar opwachting. De Graaf: 'Maya Wil devuur maakt niet alleen beziens waardigheden, ze is zelf ook een bezienswaardigheid. Als je haar door Den Burg ziet schrijden, is het net alsof de zon doorbreekt na een lange regendag.' Haar schilderijen zijn de komende maanden te zien in De Hollebol. Te zien zijn ook houtsculpturen van Peter Riteco. Zijn kunst is vooral herkenbaar door de ronde vormen. Bijzonder is de gebogen spriet, waarvoor hij hout uit een sloep gebruikte, en objecten van Maria Roelofsen. Deze Texelse kunste naar maakt beelden, reliëfs, minia turen en vislampen en laat zich inspireren door het materiaal, dat zij onder meer op het strand aan treft. De galerie is toegankelijk via Mindfulness Mirjam Spijker aan de Ruijslaan nabij De Koog begint zaterdag 21 mei met een nieuwe cursus mindfulness. De cursus wordt gedurende acht achtereenvolgende zaterdagen gegeven van 10.00 tot 12.00 uur. Deelnemers leren bewust hun aan dacht richten op gedachten, gevoelens en handelingen die op dit moment ervaren worden, zon der daar direct een oordeel aan te verbinden. Van deelnemers wordt verwacht dat zij elke dag thuis oefenen. De cursus wordt veelal vergoed uit de basisverzekering. het grand café en via Nauta Boek. Via deze entree is de galerie op dezelfde tijden geopend als de boekhandel. Puppycursus Hondenvereniging DOS begint bin nenkort met een nieuwe training voor puppy's. Op de cursus leren de honden gehoorzamen aan een voudige basiscommando's, meelo pen aan de lijn en dergelijke vaar digheden. De cursus bestaat uit tien lessen van een uur en wordt gegeven op zondag van 10.45 tot 11.45 uur op het terrein van ZDH aan de Witteweg nabij Den Hoorn. Meer informatie is te vinden op www.dostexel.nl. Paasmarkt in De Cocksdorp Het Eierlandsche Huis in De Cocks dorp biedt zondag 24 april (eerste paasdag) van 13.00 tot 18.00 uur onderdak aan een grote paas- en rommeltjesmarkt. Er worden zowel oude als nieuwe spullen verkocht. Voor kinderen zijn er onder meer lammetjes en kuikentjes te zien. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor wie zelf spulletjes wil verkopen. Opgave via tel. 316507 of 06-12674545. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. ni. Dinsdag 19 april Voor de kledingactie Geef Ons de Zak haalt Rotary Texel vanaf 13.00 uur gebruikte kleding en schoenen op. Graag in vuilniszakken aan de weg zetten. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 18.00 uur het maandelijks SWOT-diner. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 The King's Speech; 20.30 Alle tijd. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. i 22.45 u. i 23.24 u. i 23.55 u. Din. 19 april Woe.20 april Don. 21 april Vrij. 22 april Zat. 23 april Zon. 24 april Ma. 25 april eerder hoog water. Maandag 25 april laatste kwartier; woensdag 27 april doodtij. Zondag 24 april zon op 6.24 uur, onder 20.52 uur. 12.00 i 00.30 f 00.50 e 01.20 texelseMcourant Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Imme Bakker Buiten werktijd: Telefoon 31 60 89 of 06 -13 67 66 509 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar 16,55 €84,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperioi Kerkdiensten Donderdag 21 april 2011 Witte donderdag PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Protestantse gemeente (i.w.) Den Burg: 19.30 u. ds. J. Glazema, dienst in De Burght (Binnenburg), viering Heilig Avondmaal. Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oudeschild: 19.30 u. Waddendienst, ds. F. van Helden, viering Heilig Avondmaal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 19.30 u. ds. H. Marseille, dienst met Avondmaal. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 19.00 u. pastor Granne- man, herenkoor. der begint om 19.00 uur een bijeen komst over de overgang. Aanmelden via het Patiëntenservicebureau. De dorpscommissie van Oudeschild houdt vanaf 20.00 uur voorjaarsver gadering in dorpshuis 't Skiltje. Om 20.00 uur begint in het Eierland sche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp de jaarvergadering van de dorpscommissie van De Cocks dorp en Eieriand. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Rio 3D NL; 13.45 Winnie de Poeh NL; 16.00 Hop NL; 16.15 Rio 3D NL; 20.00 Biutiful; 20.30 Alle tijd. Donderdag 21 april In het Gemini Ziekenhuis in Den Hel der begint om 19.00 uur een bijeen komst over hoofdpijn. Aanmelden via het Patiëntenservicebureau. De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu komt om 19.30 uur bij een in De Buureton aan de Beatrix laan in Den Burg. Spreker is Christien Groen van Woontij. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een open kla- verjasdrive. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Vrouw Holland. Entree €16,-, diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 FilmArt: Biutiful; 20.30 World Invasi on: Battle Los Angeles. Vrijdag 22 april SV De Koog heeft jaarvergadering in de eigen kantine aan de Boodtlaan. Aanvang 20.00 uur. In discotheek Jelleboog aan de Kan toorstraat in Den Burg begint om 22.00 uur een party met als thema 'dance magie'. DJ is Ricky West. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Alle tijd; 19.00 Gooische vrouwen; 21.15 Limitless; 21.45 World Invasi on: Battle Los Angeles. TESQ In verband met de te verwachten drukte zet TESO rond het weekend een tweede boot in. Deze week wordt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur een halfuursdienst gevaren en maan dag en dinsdag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten moeten vrijdag rekening houden met wachttijden tot een half uur. Voor meer informatie, www.teso.nl. Scouting Texel haalt donderdag avond oud papier op in de volgende straten: Kogerstraat, Boogerd, Wil lem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagen makerstraat, Witte Kruislaan. Vrijdag 22 april 2011 Goede vrijdag PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Protestantse gemeente (i.w.) Den Burg: 19.30 u. ds. P.A. den Braanker. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: Den Hoorn: 19.30 u. ds. K.F. Klaas- PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: De Cocksdorp: 19.30 u. Wadden- dienst, ds. P.C. Barnard. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 19.30 u. ds. H. Marseille, lezing lijdensevangelie. BAPTISTENGEM EENTE: Julianastraat, Den Burg: 19.00 u. ds. J. Folkers uit Den Haag. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 15.00 u. Kruisweg, olv. parochianen; 19.00 u. pastor Gran- neman, The Gospeltrain. De Cocksdorp: 15.00 u. Kruisweg, olv parochianen.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2