TEXELSE^COURANT Cjrotn ^trnrtr jéxels in het harL, Giskes: Dealers op heterdaad betrappen Integriteit hoofd gemeentewerken twistpunt in rechtbank Verdediging: 'Barbertje moet hangen' en 'karaktermoord' Vuurwerkbunker Weikoop Onderhoud aan Dokter Wagemaker texel^eJcourant struikelblok voor raad Bosnia) .txl OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12574 VRIJDAG 13 MEI 2011 De molen van Het Noorden en de Traanroeier in Oudeschild zijn dit weekend ter gelegenheid van Nationale Alle apparatuur stond uit, maar toch bleken tra fo's en andere spullen van Coosje en Peter Ampt 50 Watt te gebruiken. Mare Oosterdijk en Jesse Hoven, Texelse fans van FC Twente, heb ben er heel wat voor over om 'hun' club van nabij te volgen. Na jaren afwe zigheid wordt de Ronde van Oos terend nieuw leven ingebla zen. Het wieier- festijn is op zaterdag 18 juni. Burgemeester Giskes heeft er bij de politie op aangedrongen meer tijd en energie in de bestrijding van drugshandel te steken. 'De drugsproblematiek is heel wezenlijk op het eiland. Ook het dealen.' Dat er veel wordt gedeald is alom bekend en daarover circuleren, ook bij de politie, allerlei namen. Maar het grote probleem is het op heter daad betrappen van de dealers. 'Maar dat moet toch mogelijk zijn', zei Giskes die tijdens het laatste overleg met de politie had bespro ken. 'Net zo lang posten tot je ze op heterdaad hebt betrapt', luidde de boodschap. Makkelijker gezegd dan gedaan, want dit legt een grote Zeiljacht vast Reddingboot Beursplein 5 is woensdagavond even na 21.30 uur uitgevaren om hulp te bieden aan het Duitse zeiljacht Mojo, dat vast was komen te zitten op de Eier- landse Gronden. Er bleek geen schade aan het scheepje en toen het vloed werd kon het op eigen kracht weer los komen. claim op de beschikbare capaci teit. Frits Langeveld, inspreker tij dens de commissievergadering van dinsdagavond, meldde dat er volgens hem 50 grote en kleine dealers actief zijn op het eiland. speedheat.nl 'Namen gloppen kloppen niet' 'Het klopt voor geen meter', zei raadslid en historisch geïnteres seerde Cees Hoogerheide (D66) over de namen van gloppen in Den Burg. Op gebied van taal en geschiedenis zijn volgens hem fou ten gemaakt. Ook Gerbrand Poster (Texel 2010) was aangesproken over fouten. kom badkamers kijken open zat. 10.00 - 12.30u zou hebben gevraagd een nepmail van Van Ree leunen op vijf pijlers aan de leverancier te sturen om de Van Ree zou een 'informele kas' auto af te bestellen, aldus Pennino. hebben ingesteld en beheerd, hij Van Ree weigerde omdat hij anders zou zijn dienst zonder kennis en zou meewerken aan het onjuist toestemming van b en w werk- Heeft het voormalige hoofd Gemeentewerken Peter van Ree de integriteitregels aan z'n laars gelapt of niet? Die vraag hing donderdag boven de rechtbank in Alkmaar. Van Ree, die na een ernstige vertrouwensbreuk was ontslagen, vroeg de rechter het schorsings- en ontslagbesluit van de gemeente voorlopig ongeldig te maken. Volgens de gemeente heeft Van Ree over een langere periode en in meerdere gevallen in strijd met de integriteitsregels gehandeld. Dat maakte zijn ontslag volgens b en w onvermijdelijk. In de zaak zijn ook twee teamleiders die bij Gemeent- werken onder van Ree dienden inmiddels uit dienst. Zij hebben een regeling met de gemeente getroffen, Directe aanleiding tot de vertrou wensbreuk was de gang van zaken rond de aanschaf van een elektri sche auto was. De gemeente kocht het voertuig eind vorig jaar voordat de gemeenteraad hierover had besloten. Die zaak is Van Ree vol gens zijn advocaat R. Pennino in de schoenen geschoven, maar fei telijk had hij daarmee volgens de raadsman niets te maken. Het was volgens Pennino gemeen tesecretaris Cock van Wijngaarden die de feitelijke order plaatste en nadien als 'cover-up' aan Van Ree informeren van de gemeenteraad en rapporteerde de zaak intern, zegt hij, wat hem een stevige bot sing met de gemeentesecretaris bracht, later gevolgd door een conflict met wethouder Eric Hercu les. De beschuldigingen aan het adres zaamheden hebben laten verrich ten zonder de kosten ervan in rekening te brengen, zijn vrouw en kinderen zouden zijn parkeerver- gunningen hebben gebruikt, twee medewerkers van zijn dienst zou den op kosten van de gemeente maar zonder toestemming van b en w hun groot rijbewijs hebben gehaald en hij zou bovenbudget- taire kosten voor de inhuur van derden in de boekhouding hebben weggemoffeld. Met name om de 'informele kas' was donderdag veel te doen. Die zou gevuld zijn geweest met geld uit de verkoop van oude machines van Gemeentewerken in de zomer van 2009. Het geld zou niet zijn doorgesluisd naar de algemene middelen, maar op bevel van Van Ree apart zijn gezet. Vervolgens zouden er onder meer een biljart tafel, een voetbalspel, schilderijlijs ten en een laptop van zijn gekocht. Aantijgingen zonder onderbouwing en ook maar een greintje bewijs, aldus advocaat Pennino namens Van Ree. Volgens hem kreeg Van Ree, die naar eigen zeggen bij zijn aanstelling zelf had opgedragen de informele kas af te schaffen, in de nazomer van 2009 te horen dat het geld uit de verkopen toch in de zwarte kas was beland. Hij heeft toen naar eigen zeggen aangege ven dat het bedrag - conform de bestaande regeling - moest wor den ingebracht bij de maandelijkse controle van de kas door de afde ling Financiën. Zo zou het geld worden, volgens de regels, worden doorgesluisd naar de algemene middelen. Lees verder op pagina 6. De tuin van de familie Wiering in Den Burg verkeert in tropi sche sferen. De palmboom die Esther Wiering zeven jaar geleden plantte, staat voor het eerst volop te bloeien. 'Mis schien dat het zomerse weer een handje heeft geholpen', zegt ze. 'Ik heb altijd wat met tropische planten gehad', wijst ze op een bananenplant verderop in de tuin. In haar kwekerij op het terrein van Fruithof De Veen teelt en ver koopt ze allerlei soorten tropische planten. 'Een uit de hand gelopen hobby. Winterharde tropische planten, zoals deze palm die tot 18 graden vorst kan hebben, maar ook tropi sche kamerplanten. Ik word zelfs gevraagd voor beurzen en stond een paar weken geleden op een exotische beurs in Brugen in Duitsland.' Haar kwekerij is op verzoek geopend. Woelmui: Utopia Toe nou, Eckard, kun je niks anders bedenken dan nog meer grote sterns? Ik wil in Texels jongste natuurgebied wel eens wat nieuws zien! Utopia, daar vliegen de struis vogels je om de oren! Achter elke graspol schuilt wel een goudlijster, een parelduiker of een diadeem roodstaart. Daar bloeien geen sim pele harlekijntjes, maar stoere sol daatjes en bokkenorchissen. Daar heb je de zon altijd in je rug, ook na half drie. De grauwe gans wordt er uitsluitend in gebraden toestand waargenomen. Blauwe beren slaan daar met hun harige poten gezellig spartelende kingsize zalmen uit het water. En in nevelige novem bernachten weerklinkt het sonore geburl van het reuzenhert... Utopia, Texels nieuwste natuur! Het jeukt er niet en er is wel koffie! Woelmuis Het plan voor een bunker voor 7,6 ton vuurwerk in de nieuwe Welkoopwinkel is bij de politiek in het verkeerde keelgat gescho ten. Het plan werd rigoureus van tafel geveegd toen bleek dat raad niet vooraf was geïnfor meerd over de bedenkingen die de Veiligheidsregio had geuit.' Het project Weikoop Fase 1 van Woontij loopt uit op een langdurige en zware exercitie. Weerstand uit de buurt over het parkeerdak, financiële hobbels en nu dus de vuurwerkbunker die de Weikoop als eis op tafel heeft gelegd, zor gen voor vertraging. Een maximale opslag van 7,6 ton vuurwerk in een gebouw waarop en rond woningen worden gebouwd, met in de nabij heid een tankstation en een gasde- pot, is volgens politici geen goede combinatie. De vuurwerkbunker is volgens Jan van Andel van Woontij een eis van de Weikoop. Het plan voldoet weliswaar aan de normen en de gemeente verwacht dat er niet meer dan 1000 kilogram vuur werk in zal komen te liggen. Maar nadat Kooiman dinsdagavond tij dens de commissievergadering had gezegd dat de Veiligheidsregio adviseerde dat 'voor de externe veiligheid de grens van het toelaat bare is bereikt' en dat het college zich gaat herbezinnen op de bun ker, besloot de commissie het hele Weikoopplan niet meer te bespre ken. Bedenkingen werden ook geuit over de toegestane geluids belasting die wordt verhoogd van de voorkeurswaarde van 48 naar 63 dB. Inspreker Gerard Kruithof van de Stichting Integratie Gehandicapten Texel (SigT) zette vraagtekens bij de toegankelijkheid van het gebouw De komende twee weken wordt op dinsdag, woensdag en donderdag onderhoud verricht aan de Dokter Wagemaker. Het schip ligt dan aan de onderhoudskade bij 't Horntje. De Schulpengat is die dagen dienstboot. Maandag vaart de Dokter Wagemaker van 9.00 tot 16.30 uur als reserveboot. Door het drukke vrachtverkeer kunnen vooral bij de eerste afvaarten van dinsdag, woensdag en donderdag wachttijden ontstaan. Schilderwerk aan het salonbuiten- dek en het atriumdek vormt de reden van het onderhoud. Voor dit karwei is goed weer nodig. Het kan voor mindervaliden. Een gesprek met Woontij heeft volgens hem niet geleid tot aanpassingen. De gemeente is nog in dubio over de vraag of parkeerplaatsen onder de Weikoop worden 'ingekocht', zodat ze openbaar toegankelijk worden. niet in de winter worden uitge voerd. Verder worden de motoren anders afgesteld, zodat ze minder roken bij het opstarten en één van de motoren krijgt een grote onder houdsbeurt. Tegelijkertijd vinden er nog enkele kleinere klusjes plaats, die anders 's nachts hadden moe ten worden gedaan. Donderdag ochtend 19 mei is er een proefvaart om de motoren te testen. Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder met gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6 |j_. Garage www.texelseautopagina.nl Bekendmakingen op pagina 10

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1