iexelagbsca.nl TEXELSE 2 COURANT Open dag molen Het Noorden Pirates of the Caribbean in 3D VRIJDAG 13 MEI 2011 Emoties Bij Binnenlicht in de Weverstraat in Den Burg verzorgt Manda Bergsma woensdag 18 mei van af 19.30 uur een lezing over 'kracht door inzicht in je emo ties'. De lezing begint om 19.30 uur, de toegang bedraagt €10,-. Tagliatelle bij SWOT Een ovenschotel met tagliatelle, broccoli en verse worst, geser veerd met rauwkostsalade. Dat staat op het menu dat de Stich ting Welzijn Ouderen dinsdag 24 mei serveert. Ook een toetje en koffie worden niet vergeten. Het diner wordt gehouden in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 17.30 uur. Deelname kost €8,-. Opga ve bij de SWOT. Wandeling SWOT In samenwerking met de SWOT en een bewegingstherapeut houdt het IVN woensdag 18 mei van 10.00 tot 12.00 uur een wandeling door Het Alloo. Deel nemers vertrekken om 10.00 uur bij de fietsenstalling van Eco- mare. Deelname is gratis, van tevoren aanmelden kan via tel. 312696 of e-mailadres swot@texel.com. Er kunnen maximaal vijftien personen deel nemen. Dansavond In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt zaterdag 14 mei een stijldansavond gehou den. Dit onder leiding van Ewald Witte en zijn danspartner Judith. Het dansen begint om 20.30 uur, deelname kost €1,-. Excursie over de Hors Els van Ierland van het IVN ver zorgt zaterdag 14 mei een excursie naar en over de Hors. Deze is spe ciaal bedoeld voor Texelaars die wel eens willen kennismaken met het IVN, maar ook anderen zijn welkom. De tocht begint om 10.00 uur op de parkeerplaats bij de Horsmeertjes en duurt ongeveer twee uur. De wandelaars wordt aangeraden laarzen aan te trekken. Deelname is gratis; opgave is niet nodig. Website voor Oudheidkamer De Oudheidkamer aan de Ste nenplaats in Den Burg beschikt sinds kort over een eigen web site. Via www.oudheidkamer- texel.nl wordt een virtueel voor proefje gegeven van het in een historisch woonhuis gevestigde museum. De Oudheidkamer wordt gerund door vrijwilligers, die de balie bemannen, de collectie op orde houden en activiteiten bedenken. Het museum maakt onderdeel uit van Stichting Texels Museum en valt onder de verantwoordelijkheid van het Maritiem Jutters Muse um. De website is ontwikkeld door Patrick Piersma van het Maritiem Jutters Museum, die ook de foto grafie verzorgde. Aan de hand van de site kunnen bezoekers zich een beeld vormen van wat er allemaal in het museum te zien is. De Oudheidkamer is geopend van 1 april tot en met 31 oktober. Dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Mindfulness Er zijn nog enkele plaatsen vrij bij de cursus mindfulness die zater dag 21 mei van start gaat in de praktijk van Mirjam Spijker aan de Ruijslaan nabij De Koog. De trai ning wordt gegeven op acht opeen volgende zaterdagen, van 10.00 tot 12.00 uur. Vergoeding uit de basisverzekering is meestal moge lijk. De molen van Het Noorden is zater dag en zondag ter gelegenheid van Nationale Molendag geopend. Molenaars Jan Pluimert, Kees Vinke en Willem Keijzer verzorgen op bei de dagen van 10.00 tot 16.00 uur rondleidingen door de historische molen. Restauratie van de schroef- pomp door medewerkers van Vis ser Texel Scheepswerf in Oude- schild heeft ervoor gezorgd dat de watermolen uit 1878 die ooit de polder droog maalde weer naar tevredenheid functioneert. Eerder werden andere delen van de molen opgeknapt. Op het wensenlijstje staat nog vernieuwing van het riet- dek. (Foto Ton Zegers) Merel nestelt bovenop mezennest Verbazing bij het echtpaar Kooy van het Schilderend in Den Burg, waar een merel een nest heeft gebouwd op het vogelhuisje waar in een koolmees al een paar weken jongen had. Het vogeloptrekje hangt vlak onder de dakgoot, tegen de buitenmuur van de woning. 'Dit hebben we nog nooit gezien. Merels nestelen altijd laag bij de grond. We hebben al een paar keer een merelnest uit de struiken gehaald, omdat ze anders een prooi voor de katten zouden wor den. Misschien dat ze gedacht hebben: verrek maar, dan doen we het wel zo. Het is wel een mooie plek, droog en uit de zon.' Of moe der koolmees en haar jongen erg blij zijn met haar nieuwe bovenbu ren, valt te betwijfelen. 'We hebben ze sindsdien niet meer gehoord. Hopelijk zijn ze al uitgevlogen.' Bibliotheek verkoopt boeken De bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg verkoopt vanaf deze week weer afgeschreven boeken. Informatieve boeken voor jeugd en volwassenen, literaire romans, thril lers, chicklits, jeugdboeken, in allerlei genres zijn wel boeken te koop. Ook zijn er speelfilms op dvd te koop. Bibliotheekboeken wor den afgeschreven als de informatie verouderd is, als ze te weinig uitge leend worden, of juist zo vaak dat ze bijna stukgelezen zijn, als er een nieuwe druk van is verschenen of als ze beschadigd zijn. Van tijd schriften worden de oudere num mers verkocht. De verkoop duurt tot eind mei. Yoga Een uitgebreider overzicht van activiteiten, workshops en excur sies is te vinden in de gratis Vakan tiekrant die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www.texe- lagenda.nl. Vrijdag 13 mei De afdeling Ballastwateronderzoek van het NIOZ houdt tussen 10.15 en 16.00 uur open dag. Aanmel den via receptie@nioz.nl. In het Zeemanskerkje in Oude- schild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrouwenvereniging verkoopt handwerken. De Lubertischool in De Koog houd+ir, waar mooie prijzen zijn te winnen. De opbrengst komt ten goede aan het schoolplein. In het gemeentehuis in Den Burg begint om 19.30 uur een openbare vergadering van de Jongerenraad. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Black Butterflies; 19.00 Gooische Vrouwen; 21.30 Limitless; 21.45 Fast Furious 5. Zaterdag 14 mei De molen van Het Noorden aan de Stuifweg en De Traan roeier in Oudeschild zijn van 10.00 tot 16.00 uur geopend voor publiek. In zwembad Molenkoog begint om 15.00 uur een reünie van zwem- club TX'71. De club bestaat 40 In De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.30 uur een stijldansavond. Deelname kost €1,-. Voorstellingen Cinema Texel: 13.45 Rio 3D NL; 14.00 Winnie De Poeh NL; 16.00 Animals United 3D NL; 16.15 Fast Furious 5; 18.45 Black Butterflies; 19.00 Gooische Vrouwen; 21.30 Limitless; 21.45 Fast Furious 5. Zondag 15 mei Elke zaterdagnacht rijdt de borrel bus vanuit De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild voor slechts €3,-. Meer info www.borrelbus.nl Bij yogapraktijk Matsyendra in Den Burg gaat maandag 23 mei een nieuwe cursus zwangerschapsyo- ga van start. De cursus bestaat uit tien lessen en wordt gegeven op maandagavond. De molen van Het Noorden aan de Stuifweg is van 10.00 tot 16.00 uur geopend voor publiek. De Helderse toerfietsclub maakt een tocht over Texel. Ook voor niet-leden. Texelaars kunnen zich even voor 9.00 uur aansluiten bij de veerhaven op 't Horntje. In Eben Haëzer aan de Juliana- straat in Den Burg begint om 15.30 uur de intrededienst van Jacob Folkerts. Voorstellingen Cinema Texel: 13.45 Rio 3D NL; 14.00 Winnie De Poeh NL; 16.00 Animals United 3D NL; 16.15 Fast Furious 5; 20.00 Gooische Vrouwen; 20.30 Fast Furious 5. Maandag 16 mei In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerk je. In de kerk van Den Hoorn speelt vanaf 19.00 uur de Canadese vio liste Andréa Tyniec werken van Bach en Richard Strauss. Toegang €15,-. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Mystery Movie; 20.30 Fast Furi- Dinsdag 17 mei In het museum in De Waal worden naast de tentoonstelling over wei- debouw 's middags demonstraties gegeven in de smederij. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Black Butterflies; 20.30 Fast Furious 5. TESO In verband met de te verwachten drukte zet TESO rond het week end een extra boot in, Zo wordt vrijdag en maandag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden. Zondag is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Kleine kernen De Vereniging van Kleine ker nen in Noord-Holland houdt donderdag 19 mei de algemene ledenvergadering. De vergadering wordt gehouden in Hoorn en begint om 19.30 uur. Vanaf 20.30 uur zijn ook dorpsbe langenorganisaties die geen lid zijn, welkom. De Wooncompagnie verzorgt een voordracht over het maatschappelijk ondernemen van de woningbouwcorporatie. Voor informatie: secretariaat@wkknh.nl. Per bus naar JVC-Texel'94 Texel'94 zet zondag een bus in voor supporters die de uitwedstrijd tegen JVC in Julianadorp willen bezoeken. Bij winst veroveren de Texelaars een periodetitel en plaat sen ze zich voor extra wedstrijden om promotie naar de derde klasse. De bus vertrekt om 11.30 uur vanaf de parkeerplaats bij het gemeente huis in Den Burg. Opgave is niet nodig, de reis kost niets. Herbestemmen van monumenten In Kunstcentrum Triade aan de Middenweg 2 in Den Helder ver zorgt Ernst van der Kleij don derdag 19 mei een lezing over het herbestemmen van monu menten. Van der Kleij is kunsthistoricus en beleidsadviseur monumenten bij de Provincie Noord-Holland, de lezing wordt georganiseerd door het Lokaal Architectuurcentrum Den Helder, onderdeel van Triade, in samenwerking met Kunstproject De Nollen. Tijdens de lezing zal Van der Kleij succesvolle voorbeel den tonen en ingaan op het beleid van de provincie met betrekking tot herbestemming van monumenten en de mogelijkheden van subsi dies. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Alweer het vierde deel van de serie, maar pas de eerste in 3D. Dat is Pirates of the Caribbean: On stran ger tides, die vanaf woensdag 18 mei in Cinema Texel te zien is. Joh nny Depp keert daarin terug als de eigenaardige doch charmante kapitein Jack Sparrow. In een ver haal over vertrouwen, liefde, list en bedrog raakt hij in de war wanneer hij de enige vrouw die echt aan hem gewaagd is (Penelope Cruz) opnieuw tegenkomt. Hij weet niet zeker of het nu ware liefde is of dat hij door haar wordt gebruikt om de beroemde Fountain of Youth te vinden. Wanneer Jack gedwongen wordt aan boord te gaan van de Queen Anne's Revenge, het schip van de gemene piraat Blackbeard, raakt hij in een onverwacht avon tuur verzeild. De grote vraag is: wie is zijn grootste bedreiging, Black beard of de vrouw uit zijn verle den. Een groot deel van de andere films is geprolongeerd. Daaronder het vijfde deel van Fast Furious, waarin de voormalig agent Brian en de ontsnapte crimineel Dominic samen aan de verkeerde kant van de wet staan. Op de vlucht voor de politie belanden ze in Rio de Janei ro, waar ze, om hun vrijheid terug te krijgen, nog één klus aannemen. Ze worden echter op de hielen gezeten door FBI-agent Luke Hobbs, die alles op alles zet om Dominic en Brian en hun team op te rollen. De Nederlandse steracteurs Carice van Houten en Rutger Hauer spe len de hoofdrollen in Black Butterf lies, het historische verhaal van de jonge Zuid-Afrikaanse kunstenares Ingrid Jonker. Zij was een avon tuurlijke en rebelse geest, die haar vrije ideeën over kunst, liefde en politiek deelde met de Sestigers, een kleine groep gelijkgestemde schrijvers en kunstenaars in Zuid- Afrika. Terwijl ze ondanks de cen suur van het apartheidsregime steeds bekender en meer gewaar deerd wordt, kan haar grote liefde, de schrijver Jack Cope, haar niet het geluk geven waarnaar ze op zoek is. Met haar vader Abraham Jonker, minister voor de Nasionale Party, heeft ze een moeizame rela tie. Het belang van haar werk voor de Zuid-Afrikaanse cultuur wordt pas erkend nadat Nelson Mandela haar gedicht Die Kind voordraagt bij zijn eerste rede voor het Zuid- Afrikaans parlement in 1994. Maandag draait in Cinema Texel een mystery movie, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim wordt gehouden. Het vol ledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www. texelagenda.nl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2