TEXH.AQ BSDA.NL Jasper Diks bij laatste vijf Topchef 2011 'Meedoen gaaf, maar ook heel inspannend' Meiconcert van Amici Cantus Kabouters op de Hoge Berg Uitladder Latin avond In De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg wordt vrijdag 20 mei een Latin-dansavond gehouden. De avond is ook geschikt voor beginnende dansers, zij worden door gevorderden op weg gehol pen om dansen als de salsa en de merengue onder de knie te krijgen. Het dansen begint om 21.30 uur, de toegang is gratis. Het meenemen van een eigen partner is niet noodzakelijk. TEXELSE COURANT Kees Ko in De Zwaan Feestmuziek in café De Zwaan in Den Burg, waar zaterdag 28 mei het duo Kees Ko optreedt. In vier sets van veertig minuten brengen zanger en gitarist Kees Klaassen en toetsenist Leo van der Fluit een gevarieerd reper toire: van nieuwe hits als Sex met die kale tot oud werk van de groep Flair, waarvan zowel Klaas sen als Van der Fluit deel uit maakt. Het optreden begint om 22.00 uur en duurt tot 2.30 uur. De entree is gratis. Invloedrijke theoloog Dietrich Bonhoeffer, één van de meest invloedrijke theologen van de twintigste eeuw, staat centraal in de avonddienst die zondag 22 mei in de avonddienst in de Maar tenskerk in Oosterend wordt gehouden. De Duitser Bonhoeffer stond bekend om zijn radicale opvattingen over het christelijk geloof. Deze opvat tingen brachten hem ertoe zich tegen het bewind van Hitier te ver zetten. Hij werd gevangen genomen en in 1945, minder dan drie weken voor de bevrijding, ter dood gebracht. Tijdens zijn gevangen schap schreef hij brieven, die nader hand onder de titel Verzet en over gave werden gebundeld. Kenners spreken van 'een indrukwekkend document over de strijd van de mens die weigert zijn situatie te ondergaan als lot, die denkend en analyserend zijn weg zoekt tussen halsstarrig verzet en laffe overgave'. Bonhoeffer won die strijd, volgens hen, en bereikte een geestelijke vrij heid die hem in staat stelde te leven voor anderen. 'Met de ernst van een ter dood veroordeelde dacht hij na over de toekomst van de men sen en met name de christenen, over de mondigheid van de mens, over een a-religieus christendom en de plaats van de kerk in de wereld.' De dienst in de Maartenskerk begint om 19.00 uur. Voorganger is ds. Caroline der Nederlanden. Voor kijkers van het programma Topchef van RTL is Jasper Diks inmiddels een bekend gezicht. De Texelse kok in opleiding is al weken te zien in het programma waarin wordt gestreden om de titel Topchef 2011 Jasper Diks (20), opgegroeid op Texel en nu woon achtig in Haarlem, volgt momenteel een tweejarige opleiding tot zelfstandig wer kende kok aan het ROC in Leiden en werkt bij De Vrienden van Jacob in Santpoort, een restaurant dat in het trotse bezit is van één Michelin- ster. 'Op school hoorde ik dat ze op zoek waren naar deelnemers voor Topchef. Dat leek me wel leuk, dus heb ik me opgegeven.' In Topchef bepalen meesterkok Robert Kranenborg en culinair expert Julius Jaspers wie van de deelnemers zich Topchef 2011 mag noemen en een droombaan als chef de partie in het Amster- bracht geweest, waar Margot Reuten chefkok is. Een week later bij De Libreije in Zwolle en deze week was te zien hoe we de lunch draaiden bij Bridges.' Het gerecht dat Jasper moest bereiden bestond uit yellowtail (makreelachtige vis), octopus car- pachio en zeebaars. 'De camera doen aan zo'n programma is heel gaaf, maar ook heel inspannend. Het kost veel vrije tijd en vakan tiedagen. Natuurlijk maak je fout jes, maar als je ziet wat ik allemaal heb geleerd en hoeveel contacten ik er aan heb overgehouden, was het de moeite meer dan waard.' De prestatie die Jasper leverde was meer dan verdienstelijk. Van de 124 deelnemers eindigde hij bij de laatste vijf. Gisteravond is in de buurt, maar dat vergeet je kwam hij voor het laatst in actie, op een gegeven moment. Mee- vanavond is de slotuitzending. In de kerk van De Waal wordt zondag 29 mei een concert uit later tijd werken van Henri Sau- get. Paananen is voor velen op het zorgd door het Texels ensemble eiland geen onbekende. Hij gaf les Amici Cantus. bij Artex en werkt regelmatig mee aan de zomeravondconcerten van Er wordt een afwisselend program- de Raad voor het Zomerwerk. Hij is damse Restaurant Bridges in de ma gebracht, met serieuze koormu- als viooldocent verbonden aan Tria- wacht sleept. ziek van componisten als Morley, de in Den Helder en treedt regelma- Voor het programma waren circa Pergolesi, Bruckner en Orff. Maar tig op met verschillende ensembles. 500 aanmeldingen. Jasper: 'Op ook is gekozen voor enkele popu- Heuckeroth van Hessen kreeg zijn 19 januari was een castingge- laire 'traditionals' als Greensleeves eerste lessen klassiek gitaar toen hij sprek en op 24 januari begonnen en The Ash Grove. elf jaar oud was. Hij was jarenlang de voorrondes. We begonnen bij Amici Cantus bestaat uit twaalf zan- als docent verbonden aan Triade in Ron Blauw in Amsterdam en zijn gers en staat onder leiding van Lida Den Helder en was tussen 1968 en onder meer bij Da Vinci in Maas- Wels. Aan het concert wordt mede- 2004 dirigent van het Helders Orkest werking verleend door Jussi Paana- en het Verenigd Hoorns Symfonie nen (viool) en Richard Heuckeroth Orkest. Als gitarist geeft hij regelma- van Hessen (gitaar). Zij zullen als duo tig concerten op verschillende con- een gedeelte van het programma certpodia. voor hun rekening nemen en bren- Het concert begint om 16.00 uur, de gen werken van 'oude' componisten toegang is gratis. Na afloop wordt De vereniging Dorpscommissie De als Juan del Enchina en Vivaldi, en een inzameling gehouden. Koog houdt woensdag 25 mei ledenvergadering. De vergadering wordt gehouden in dorpshuis De Hof en begint om 20.00 uur. De Koog vergadert Voetbal Na een lange wachttijd, maar liefst zeven jaar, is het dan eindelijk gelukt. Met een punt verschil op FC Twente is Ajax landskampioen geworden. Voor veel fans, ook voor mij, was het wachten echt ondraag lijk, maar nu staat dan eindelijk die derde ster boven op het shirt, wat betekent dat Ajax dertig keer lands kampioen is gewor den. De wedstrijd tegen Twente was niet eens heel spannend, zoals ik had verwacht. Maar de prestatie is er niet minder om. Hoewel ik op dat moment helemaal in de ban was van het kampioenschap van Ajax, is er ook nog een andere voetbalclub kampioen geworden. Het waarschijnlijk bij u wel bekende RKAVIC, die het feestje iets anders viert dan Ajax, namelijk met cocaïne en moorden. De zaterdagclub die zaterdag kam pioen werd (overigens ook afkom stig uit Amsterdam), ging met het vieren van het feestje namelijk net iets te ver, waardoor de aanvoerder tussen de politie en de ploeg moest komen, en daarvoor door een agent werd doodgeschoten. Wat is dat toch altijd met voetbal, het kan nooit rustig blijven, nu is het om iets groots als een kampi oenschap, maar zelfs tijdens de normaalste wedstrijden is er altijd wel een opstootje. Je zou bijna denken dat 'het erbij hoort'. Voet bal is dus eigenlijk gewoon geen voetbal meer, het is een beetje rel len met de tegenstander. Wat heel jammer is, want het legt zo'n nega tieve sfeer over een eigenlijk heel mooi spelletje. Toch heeft het ook wel wat, dat schreeu wen in het stadion, juichen, tegenstander uitjoelen als ze ach terstaan. ledereen doet het wel eens. Er is wel eens tegen mij gezegd dat we zo vooruit gaan. Met robots die het werk overnemen, compu ters die steeds meer kunnen, mobieltjes die op internet kunnen, en het wordt nog steeds meer. Maar tijdens een WK-voetbal, één maand in de vier jaar, gaan we weer helemaal terug naar de pre historie, iedereen loopt te schreeu wen, we kalken gekke dingen op ons gezicht, we gaan allemaal een beetje gokken op wie er wint. En iedereen doet hetzelfde, net als vroeger. Alleen was toen iedereen in de ban van voedsel, nu in de ban van voetbal. Jari van Maanen Voor één dag was het Bossie op de Hoge Berg zaterdag omge doopt tot kabouterbos. Dit ter gelegenheid van het derde Olm- pjesavontuur, een festiviteit voor de kinderen van het kinderdag verblijf, de peutergroep en de buitenschoolse opvang van de Olmenhoeve in Den Burg en De Waal. Alle leidsters waren met een blos op de wangen, fleurig schort en puntmuts uitgedost als kabouter om zo de kinderen met allerlei acti viteiten te vermaken. Ook verschil lende kinderen hadden zich als kabouter verkleed. Een heuse DJ, genaamd Plop, verzorgde de muzi kale omlijsting. De kinderen, variërend in de leeftijd van 0 tot 12 jaar, werden samen met hun ouders in groepjes op pad gestuurd om allerlei opdrachten uit te voeren. Op het programma stond onder meer 'paddenstoelen stippen' (met een geschilderde neus stippen maken op padden stoelen), 'kaboutertje prik' (geblind doekt de baard van een kabouter op de juiste plek zien te krijgen) en de kabouterdans. De eigenaren van de Olmenhoeve benadrukken het belangrijk te vin den dat kinderen verschillende activiteiten krijgen aangeboden. Bovendien bood het Olmpjesavon- tuur ouders de gelegenheid kennis met elkaar en eikaars kinderen te maken. 'Het ontdekken hoort ook bij de ontwikkeling van het kind en wordt zo op speelse wijze ver taald.' Een uitgebreider overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland wordt verspreid, en op www.texelagenda.nl. Vrijdag 20 mei In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwer- In grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 21.30 uur een Latin-dansavond. De toegang is gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 Pirates of the Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 18.45 Gooische Vrou wen; 21.30 Fast Furious 5; 21.45 Pirates of the Caribbean: On Stran ger Tides 3D. af 17.00 uur salon met DJ. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 19.00 uur een speciale kerkdienst rond de persoon van the oloog en verzetsstrijder Dietrich Bon hoeffer. Voorstellingen Cinema Texel: 15.30 Pirates of the Caribbean: On Stran ger Tides3D; 16.00 Rio 3D NL; 15.30 Pirates of the Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 16.00 Rio 3D NL; 18.30 Pirates of the Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 18.45 Gooische Vrou wen; 21.30 Fast Furious 5; 21.45 Pirates of the Caribbean: On Stran ger Tides 3D. Maandag 23 mei In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het Zaterdag 21 mei Op het veld van SV De Koog wordt vandaag en morgen een voetbaltoer nooi gehouden. Dit begint op beide dagen om 10.00 uur. Op kampeerterrein Woutershok aan de Rozendijk in de Dennen wordt een kampeer- en caravandag gehou den over kamperen, caravan en vei ligheid, met presentaties over onder meer EHBO, caravanrijstabiliteit, onderhoud, schadeherstel, power- Kinderen van 4 tot 8 jaar zijn van harte welkom om te komen wolvilten met water en zeep, in Zwembadpa viljoen Molenkoog, Slingerweg 40 in Den Burg. Kamerkoor Common Commotion uit Hilversum geeft een concert in het Hoornder kerkje. Met klassieke en moderne muziek. Aanvang 20.15 uur; entree gratis. Deze hele week wordt voorspeel- week gehouden bij Artex Kunsten- school aan het Schilderend in Den Burg. Leerlingen laten in groepjes horen wat zij de afgelopen periode hebben geleerd. Vanavond zijn vanaf 19.00 uur leerlingen blokfluit, gitaar en zang te horen. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Pirates of the Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 20.30 Mystery Movie. Dinsdag 24 mei In het Cultuurhistorisch Museum in De Waal worden naast de tentoon stelling over weidebouw 's middags demonstraties gegeven in de sme- In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur een diner, georganiseerd door de Stich ting Welzijn Ouderen. Deelname kost €8,-. Koog vindt een Tribute to ABBA plaats. Voorstellingen Cinema Texel: 15.30 Pirates of the Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 16.00 Rio 3D NL; 15.30 Pirates of the Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 16.00 Rio 3D NL; 18.30 Pirates of the Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 18.45 Gooische Vrou- Kunstenschool (Schilderend, Den Burg) tonen leerlingen slagwerk, koper en gitaar hun kunnen. Ook is er een optreden van het gehandicap ten-ensemble en is er Ierse muziek. De voorspeelavond begint om 19.00 In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.00 uur een informatieavond over de voortgang van het Loods- Pirates of the Caribbean: On Stran ger Tides 3D. Zondag 22 mei Elke zaterdagnacht rijdt de borrelbus van De Koog naar Den Burg, De Waal,Oosterend en Oudeschild voor 3 euro p.p. Meer info www.borrelbus. Op het parkeerterrein bij zwempara dijs Calluna aan de Schumakersweg bij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Pirates of the Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 20.30 Fast Furious 5. rxf77 TESO In verband met de te verwachten TexelTango houdt een Argentijnse tangosalon in het Kunsthuys, Den Burg. Van 16.00 tot 17.00 uur is er een workshop voor alle niveaus, van- een extra boot in. Zo wordt vrijdag en maandag tussen 9.30 en 16.00 uur met twee boten gevaren. Zondag is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Johnny Depp en Penelope Cruz On stranger tides is alweer het vierde deel in de serie Pirates of the Carribean. De film, te zien in 3D, draait ook de komende week in Cinema Texel. Hoofdpersoon is wederom de eigenaardige maar charmante kapitein Jack Sparrow, vertolkt door Johnny Depp. In een verhaal over vertrouwen, liefde, list en bedrog raakt hij in de war wan neer hij de enige vrouw die echt aan hem gewaagd is (Penelope Cruz) opnieuw tegenkomt. Hij weet niet zeker of het nu ware liefde is of dat hij door haar wordt gebruikt om de beroemde Fountain of Youth te vinden. Wanneer Jack gedwongen wordt aan boord te gaan van de Queen Anne's Revenge, het schip van de gemene piraat Blackbeard, raakt hij in een onverwacht avon tuur verzeild. De grote vraag is: wie is zijn grootste bedreiging, Black beard of de vrouw uit zijn verle den. Geprolongeerd is het vijfde deel van Fast Furious, waarin de voor malig agent Brian en de ontsnapte crimineel Dominic samen aan de verkeerde kant van de wet staan. Op de vlucht voor de politie belan den ze in Rio de Janeiro, waar ze, om hun vrijheid terug te krijgen, nog één klus aannemen. Ze wor den echter op de hielen gezeten door FBI-agent Luke Hobbs, die alles op alles zet om Dominic en Film Brian en hun team op te rollen. Ook nog een paar keer te zien is de kaskraker Gooische Vrouwen, evenals de familiefilms Rio 3 en Winnie de Poeh, beide in de Neder lands gesproken versie. Maandag draait in Cinema Texel een mystery movie, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim wordt gehouden. Het volledige program ma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagen- da.nl. Alzheimer Café In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg wordt dinsdag 31 mei het maandelijks Alzhei mer Café gehouden. Spreker is Ben van der Last uit Amersfoort, sinds 2007 lijdend aan frontotemporale dementie (FTD), een relatief zeldzame vorm van dementie die vaak op jonge leeftijd begint. Samen met zijn vrouw Ina vertelt hij over het leven met FTD, de veranderingen voor partner, kin deren, collega's, vrienden en bekenden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur, de toegang is gratis.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2