Texel winnaar van Waddentoernooi G-team trefzeker op eigen toernooi TEXELSE 7 COURANT Veel strijdlust bij derde motorcross Inschrijven voor Avondvierdaagse Wandelaars van klein tot groot zwermen in de week van maandag 6 tot en met donderdag 9 juni over het eiland uit voor de Avondvier daagse. Om grote drukte in het startlokaal te vermijden, houdt de organiserende vereniging Het Gou den Boltje zaterdag 28 mei een voorinschrijving. Deze is van 15.00 tot 17.00 uur in de koffiecorner van de HEMA in Den Burg. Bij de voor inschrijving kost deelname €4,-; leden betalen €3,-. De Avondvierdaagse wordt door de organisatie 'een zeer gezellige wandeltocht' genoemd, met mooie routes. Maar het evenement biedt ook een sportieve uitdaging. 'Immers men moet in vier dagen tijd elke avond een bepaalde afstand afleggen. Een prestatie die een beloning verdient.' Nadere bijzonderheden staan op de website www.hetgoudenboltje. nl. Informatie kan ook worden inge wonnen via tel. 313087. DINSDAG 24 MEI 2011 Duin en Smits naar districtsfinale Op het circuit in Eierland reden zondag de motorrijders van de MAB de derde clubcross. Ook deden crossers van de overkant Het aantal deelnemers was kleiner dan bij de vorige clubcross, mede doordat aan de overkant ook een cross werd gehouden. Hierdoor moesten verschillende klassen, zoals de 85 cc met kleine wielen en de 85 cc met grote wielen, de baan met elkaar delen. Bij de 65 cc werd na een hevige strijd de eerste plaats tweemaal behaald door Tim van Dooijeweerd van de MAB. De bekers van de 85 cc gingen naar de overkant. Bij de MX 2 junioren was de deelname het grootst. Zelfs een regenbui weerhield de cros sers niet. De eerste plaats in deze klasse werd behaald door Hessel Moerbeek. De MX 2 senioren en - veteranen moesten samen de baan op. Dit wakkerde de strijdlust tus sen jong en oud aan en er werden twee schitterende manches verre den. Het opklarende weer stimu leerde de strijdlust en de dag, die wat bewolkt begon, eindigde gemotiveerd. Over twee weken, op zondag 5 juni, ontvangt de MAB een lande lijke MON-competitiewedstrijd, waarvoor veel rijders van de over kant worden verwacht. Uitslagen: Brommers: I.Hans Daalder; 2.Jurre Daal der - 3.Tom Kossen. Jeugd B: 1 .Dirk de Winter; 2.Gijs Poland; 3.Nick van der Sar. Jeugd A: I.Nick Schra; 2.Thijs Pijper; 3.Jesse Poth. 65cc: 1. Tim van Dooie- weerd; 2.Boy Meerenboer; 3.Kay Dauven. 85cc laag: 1-Rico Muilenboom; 2.Jarco Hartmans; 3.Anne Kris Smit. 85cc hoog: 1.Perry Schra; 2.Berry Amsing; 3.Rick Grootjes. MX2 junioren: 1.Hessel Moer beek; 2.Youri Slik; 3.Mitchel Betsema. MX2 senioren: 1 .Mike Jonker; 2.Roy Wil helm; 3. Gert Meester. Veteranen: 1 .Ard Poland 2.Marco Witte; 3.Gerd Meeren boer. De volledige uitslagen zijn te vinden op www.mabclub-texel.nl. Groothuis tweede in Rijswijk open Golfer Hugo Groothuis eindigde zondag op het Rijswijk Jeugd Open op een tweede plaats. Aan deze wedstrijd, voor jongens en meisjes van 7 tot 16, deden 99 golfers mee, ingedeeld in vijf categorieën. Groot huis, met 7 jaar de jongste deelne mer, werd tweede in de klasse 7- tot en met 11-jarigen met golfvaardigheidsbewijs. Op de negenholesbaan behaalde bij 17 stablefordpunten. Daarnaast sloeg hij de longest drive. Commercial voor strandbewaking Joke Geertsema, Janny Schuijl en Miranda Grabowski die biljartdames op Vlieland een overwinning in de wacht sleepten. Schuijl werd eerste met het biljarten, Geertsema derde en Grabowski vierde. (Foto n/e Beets) Hoewel het echte badseizoen pas in juli begint, was afgelopen weekend al een groep strand- bewakers actief op het strand van De Koog. Dat hield verband met een promotiefilmpje dat momenteel wordt gemaakt over de Texelse Reddingsbrigade (TRB). Het filmpje is onderdeel van een actie om nieuwe mensen aan te trekken voor het vrijwillige bewa- kingswerk en wordt als leerobject geproduceerd door studenten van de Nederlandse film- en televisie- dé Hoomder academie in Amsterdam. Regis seur Jamille van Wijngaarden uit Pijnacker en zes andere studenten Texel heeft het dertigste Wad dentoernooi, dat afgelopen weekend op Vlieland werd gehouden, gewonnen. Terschel ling werd tweede, Schiermonnik oog derde, Ameland vierde en het gasteiland vijfde. De Texelse sporters prolongeerden de titel die een jaar geleden in de wacht werd gesleept. Ze zegevier den bij het volleybal, biljarten, dar ten en in de andere takken van sport werden ok mooie resultaten behaald. Een van de opvallendste prestaties was de overwinning van de biljartdames uit Den Hoorn die reuzentrots waren op de zege. Bij het volleybal pakten zowel de dames als de heren de overwin ning. De volleybalheren deden van zich spreken door Kees Dros, Peter Dral, Walter Oskam en Jitze Bein- tema ter plekke als klaverjasteam af te vaardigen. Texel zat dit jaar zonder en het was van te voren niet gelukt een nieuw klaverjas team samen te stellen. Niet mee doen had automatisch puntverlies betekend en dat lieten de Texe laars niet gebeuren. Het gelegen heidsteam werd laatste, maar dat leverde toch twee punten op. Ook het hardloopteam werd ter plekke samengesteld uit meegekomen Texelse sporters. De surfers hadden de pech dat er zaterdag onvoldoende wind stond, waardoor zij niet in actie kwamen. De tennisploeg werd geplaagd doordat Antoine Kersten een ver velende blessure opliep, maar werd toch tweede. De badmintonners en voetballers werden derde en het hardloopteam behaalde een vierde plaats. Een totaal van 66 punten was voor Texel voldoende om Ter schelling, altijd een geduchte tegenstander, op afstand te hou den. Dat eiland scoorde 61 punten. Schiermonnikoog behaalde er 48, Ameland 46 en Vlieland 45. Er deden circa negentig Texelaars mee. De meesten waren met de boot van Sil Boon naar Vlieland afgereisd. Heen ging dat prima en terug moesten de Texelaars binnen blijven, omdat de weersomstan digheden heftig waren. De biljart dames van Den Hoorn reisden via Harlingen, omdat één van hen lichamelijke klachten had en liever niet via de Vliehors ging. De rest van de dames ging solidair met haar mee. Judoka's Budokai in Julianadorp Lotte Kortenhoeven en Robin Boerhorst van Budokai Texel deden zondag in Julianadorp mee aan het rood-wit-geleban- dentoernooi. Kortenhoeven moest het opnemen tegen vier jongens tot 38 kg. Zij won alle vier partijen met een houdgreep en eindigde op de eer ste plaats. Boerhorst zat in een zwaardere poule, met jongens tot 48 kilo. Desondanks wist hij toch een partij te winnen, waardoor hij als derde eindigde. Voetreflexologie Energie in balans De School voor Voetreflexologie verzorgt zaterdag 2 juli een work shop voetreflexologie met als the ma 'anti stress'. De workshop vindt plaats van 10.00 tot 16.00 uur in het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog en is gratis toegan kelijk. Voor opgave en inlichtingen: tel. 319708 of www.schoolvoor- voetreflexologie.com. In Binnenlicht in de Weverstraat in Den Burg wordt woensdag 1 juni een workshop 'Energie in balans' verzorgd door Spiritueel Texel. Deelnemers leren meditatieve oefeningen om spanning los te laten, energie op te laden en in balans te blijven. De workshop duurt van 20.00 tot 21.30 uur. Turners Rosalie Duin en Claire Smits hebben zaterdag deelge nomen aan de districtsfinale Mid west van de vierde klasse. In Beverwijk namen ze het op tegen de beste turners uit Noord-Hol land en Utrecht. Rosalie Duin (niveau 9 divisie 4) was niet helemaal fit, maar daar was tij dens de wedstrijd niets van te mer ken. In een deelnemersveld van 36 turners eindigde ze op een zesde plaats. Ze behaalde een mooie score van 13,05 op sprong, gevolgd door 12,35 op de brug en 12.05 op de De Koog wint eigen toernooi SV De Koog heeft afgelopen week end zijn eigen toernooi op de vel den aan de Boodtlaan gewonnen. De Kogers wonnen in de finale met 5-0 van Oudesluis en verlengde daarmee de titel. Er deden elf teams mee. balk. Ze sloot haar wedstrijd af met 13,60 punten voor haar vloeroefe ning. Claire Smits (niveau 8 divisie 4) werd negende van 34 deelnemers. Ze had eerste kunnen worden, maar door een val en een niet getelde handstand liet ze zo'n twee punten liggen bij de balkoefening, waarvoor ze 10,60 punten behaalde. Op de brug behaalde ze 13,20 punten, op de vloer 13,75. Ze besloot met een sprongoefening, waarvoor ze 13,30 punten behaalde. Derde plaats voor loper Jaap Witte Jaap Witte heeft zaterdag op de Flynth recordwedstrijden in Hoorn een derde plaats behaald. Met veel 'duw- en trekwerk' liep hij de 800 meter in 1.57.01 en benaderde daarmee zijn persoonlijk record van 2009. De eerste plaats werd behaald door Yunis Abu Stitan van Noordkop, die met een tijd van 1.53.28 liet zien bij de top van Nederland te kunnen aansluiten. waren er de hele zaterdag mee bezig. Hoofdpersoon in het filmpje is de 10-jarige Robin van Boven van toneelvereniging De Wadden- speulers uit De Cocksdorp. Vol gens het verhaal is hij ooit aan de verdrinkingsdood ontsnapt dank zij optreden van de brigade. Als flash back komen het ongeluk en de redding in beeld, wat een goede indruk moet geven van het red- dings- en bewakingswerk. Het filmpje moet vóór het badseizoen klaar zijn en zal op verschillende manieren naar buiten worden gebracht, onder andere via de site www.trb.nu. Op de foto Robin van Boven voor de rijdende camera bij Paal 20. (Foto Harry de Graat) Het was een mooi en sportief gebaar tijdens het toernooi voor G-teams dat afgelopen weekend bij Texel'94 in Den Burg werd gehouden. Paul Bakker won in de B-poule de strijd om de penal tybokaal, maar hij stond de prijs ter plekke af aan de nummer twee omdat die zo sportief had gespeeld. Sportiviteit stond ook voorop bij de poulewedstrijden, waaraan het G- team van Texel'94 met afvaardigin gen deelnam. In de A-poule trad een team aan met keeper Peter Breuer, Davey Voorend, Twan Weijers, Eric Jonker, Jos Bakker, Ricardo Blom, Kevin Weldam en een vriend van assistent Jessica Hensing. Het elftal in de B-poule bestond uit keeper Mark Stolwijk, Anton Staal, Peter Tuitman, Jan Frans Haveman, Kees van der Vis en Paul Bakker. In de A-poule, die op een half speelveld plaatsvond, speelde Texel'94 vijf wedstrijden, waarvan er drie werden verloren, één werd gewonnen in één gelijk eindigde. De winst werd behaald tegen Zou- aven (2-0) door doelpunten van Kevin Weldam en Ricardo Blom. Tegen Argon legde Texel het ondanks doelpunten van Blom en Weldam af met 2-3 en later werd met 0-2 opnieuw van Argon verlo ren. Oosthuizen won met 1-2 van Texel'94. Blom redde de Texelse eer. De eindstand van de laatste wedstrijd, die tegen Zouaven zou worden gespeeld, ging in overleg als een 1-1 gelijkspel de boeken in, omdat de Texelse ploeg met vier geblesseerde spelers kampte. Het elftal in de B-poule, die op een kwart veld werd gespeeld, sleepte vier overwinningen in de wacht en verloor één keer. Dat laatste gebeurde in de eerste wedstrijd tegen Argon 2 die met 0-1 uit han den werd gegeven. Daarna kwam de motor op gang bij de Texelaars door met 8-2 van HSV 2 te winnen. Kees van der Vis en Paul Bakker scoorden elk drie keer. Jan Frans Haveman was twee keer trefzeker. Tegen Zwolle en Oosthuizen 2 werd het twee keer 1 -0 (door doelpunten van Bakker en Van der Vis) en de laatste wedstrijd tegen HSV1 won Texel met 3-1 Texel'94 eindigde in de B-poule op de tweede plaats en in de A-poule werden de Texelaars derde. Dat team werd gecoached door Jessi ca Hensing. In de B-poule nam Sijbrand van der Vis de coaching ter hand. De strijd om de penalty bokaal werd in de A-poule gewon nen door keeper Sidney Putter van Oosthuizen. Juliën den IJzerman van Texel'94 stond op doel om de ballen tegen te houden. Bij het penaltyschieten in de B-poule stond Robin van der Heide van Texel'94 onder de lat. Paul Bakker en de speler van HSV eindigden na vijf keer schieten gelijk met elk drie doelpunten, waarom ze om en om moesten aantreden. Bakker won, maar stond de prijs (een voetbal schoen op een frame) meteen spontaan af aan zijn opponent van enkele minuten geleden en die was daar erg blij mee.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7