TEXELSE 2 COURANT Kinderen op toneel van theater Klif 12 Pergolesi op zondagmiddag WOENSDAG 1 JUNI 2011 I Uitladder Muziek in café De Kuip Liefhebbers van live muziek komen aan hun trekken in De Kuip, waar de komende dagen drie optredens zijn. Vrijdag speelt vanaf 22.30 uur @Last in het Koger café. Naast oudge dienden Ron de Vries, Sil van Dijk, Wim Boer en André Smith bestaat deze Texelse band sinds kort uit zanger Marko Koorn en zangeres en trompettiste Roxi Jaspers. Zaterdag begint om 22.30 uur een concert van The Fortunate Sons. Op het reper toire uitsluitend werk van Cree- dence Clearwater Revival. Het drieluik in De Koog wordt zon dag afgesloten door Sorgen Frei. Deze Texelse bluesband begint om 17.00 uur. Alle optre dens zijn gratis toegankelijk. Jachthoornkorps en majorettes Het Wierings Trompetter Korps en de majorettes van The River Girls uit Amsterdam geven zaterdag 4 juni een gezamenlijk optreden in het centrum van Den Burg. Ze beginnen om 14.00 uur een rondje bij Albert Heijn en lopen via de Waalder- straat, Binnenburg, Parkstraat en Weverstraat weer terug. Bij De Lindeboom en Albert Heijn houden ze halt voor een show. Het paradekorps van de majo rettes marcheert in een verplicht figuur op eigen muziek. Het is voor de vijfde keer dat beide verenigingen op Texel zijn voor een gezamenlijk uitje. Het Wierings Trompetter Korps bestaat dit jaar vijftig jaar en is één van de nog maar weinige jachthoornkorpsen in Neder land. The River Girls bestaan 35 jaar en doen jaarlijks zo'n acht keer mee aan wedstrijden. Diverse (oud-)leden zijn solo of als duo Nederlands kampioen geweest. Inmiddels hebben zich alweer vier meisjes geplaatst voor het nationaal kampioen schap twirl, dat in januari vol gend jaar wordt gehouden. Expositie bibliotheek In de bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg zijn tot eind juli schilderijen van Lia van Sambeek te zien, naast beelden uit speksteen en klei van Cees Maas. Maas (67) is een autodidact die al meer dan 25 jaar, zij het met flinke tussenpozen, met klei bezig is en zo'n 8 jaar met spek steen. Van Sambeek (55) teken de als kind al veel. Later ging zij over op schilderen, waarbij ze gebruik maakte van olieverf en acryl. De expositie is te bezich tigen tijdens de openingstijden van de bibliotheek. Haring-9-daagse In 't Pakhuus op de haven van Oudeschild wordt van zater dag 11 tot en met zondag 19 juni de Haringnegendaagse gehouden, waar werk is te zien van acht kunstenaars, 't Pakhuus serveert daarbij Hol landse nieuwe met oude jenever en korenwijn. De haringnegendaagse wordt dit jaar voor de tweede keer gehouden en na het succes van vorig jaar meldden de kunste naars zich spontaan aan. Eén van hen is Barbara Guldenaa, die in tekeningen en keramiek verhalende scènes laat zien. De anderen zijn Janneke van Gorp (schilderijen), Els Maasson (lino- leumdrukken), Maurice Christo van Meijel (keramiek en een object), Ben Oldenhof (assem blages), Gertjan Scholte-Albers (schilderijen), Marian Smit (papierobjecten) en Willem van Wanrooij (tekeningen). De werken zijn van zaterdag 25 juni tot en met zondag 17 juli te zien in Galerie 14-16 Posthuys Texel. Leerlingen uit de hoogste groepen van de basisschool stonden zon dagochtend op het podium van theater Klif 12, om hun vaders, moeders, opa's, oma's en andere belangstellenden te laten zien wat ze de afgelopen weken hadden geleerd in een korte theatercursus. Ze speelden een toneelstukje, over Activiteiten Zonnebloem In het gebouw van KTF aan de Emmalaan in Den Burg wordt donderdag 30 juni een concert gegeven door het koor Elegia uit de Oekraïne. Het optreden is een van de activi teiten die De Zonnebloem de komende maand organiseert. De toegang bedraagt €3,50. Een week eerder gaan de mensen van De Zonnebloem op pad met een huif kar. Er wordt een rondrit gemaakt Terwijl buiten de storm de deu ren liet klapperen, luisterde in de kerk van De Waal het publiek geboeid naar het meiconcert van Amici Cantus. Op het pro gramma voornamelijk muziek uit de zestiende eeuw, met een paar kleine uitstapjes naar moderner tijden. Het programma was goed opge bouwd, van een meilied aan het begin (Ce moys de May van Clé ment Janequin) tot Now is the month of Maying van Thomas Morley aan het eind. Tussen deze beide seizoenliederen in was voor al veel religieus werk te horen. Amici Cantus is opgericht rond liefhebbers van oude muziek, maar gaandeweg groeide het In Cinema Texel draait deze week het tweede deel van de komedie The Hangover. Daarin reizen Phil, Stu, Doug en Alan na hun avontu ren in Las Vegas af naar het exoti sche Bangkok in Thailand. Dit keer zijn de mannen op reis om het trouwen van hun vriend Stu te vieren. Na Doug's vrijgezellenfeest in Las Vegas, dat uitliep op een grote ravage, proberen ze het wat rustig aan te doen, want ze weten hoe erg het mis kan gaan. Helaas gaan de dingen (wederom) niet zoals gepland. Van de makers van De Kameleon en De Hel van 63 is de spannende familiefilm Penny's Shadow, die vanaf woensdag 8 juni in de Texel se bioscoop draait. Hoofdpersoon is de 17-jarige Lisa, die een speci ale band heeft met paarden. Tij een groep kinderen die zich uitleeft tijdens een talentenjacht. Het publiek werd daarbij getrakteerd op liedjes, moppen, een playback- act en de kunsten van een snel- schilder. Niet alles verliep vlekke loos. Door schoolreisjes en verjaardagen hadden sommige cursisten één of meer repetities door De Slufter, De Dennen of rond Den Hoorn. Meerijden kost €10,-. Gratis toegankelijk zijn de excursie door Ceres op dinsdag 7 juni en de excursie (inclusief picknick) over het Hogeberggebied. Daarnaast zorgt De Zonnebloem voor hulp aan mensen die de markt of de folklore willen bezoeken. Aanmel den kan via Ine Witte, tel. 314104 of Thea Witte, tel. 314305. Het jaarlijkse reisje voert dit jaar naar Westelbeers in Brabant en wordt gehouden van maandag 3 tot zaterdag 8 oktober. Ook hier voor kan men zich via bovenstaan de nummer aanmelden. repertoire naar moderner werk. Daarbij worden composities van bijvoorbeeld Palestrina en Pergo- lesi niet gemeden, terwijl het pro gramma zondag zelfs werken bevatte van Bruckner en Orff. De liederen werden gebracht in blok jes van drie, steeds ingeleid door Peter Reijnders, die het publiek met een kwinkslag de inhoud van het gebodene verklaarde. Dat was niet altijd overbodig, want zoals zo vaak bij koorzang het geval is, waren de teksten niet altijd even goed te volgen. Dirigent Lida Wels liet zien haar twaalf zangers goed in de hand te hebben. De optre dens van het koor werden afge wisseld met instrumentale inter mezzi, uitgevoerd door Jussi Paananen op viool en Richard dens een vakantie op Ameland ontmoet ze de 18-jarige Kai, die bij een ongeluk met een paard zijn moeder heeft verloren en daar door weinig van deze dieren moet hebben. Extra moeilijk is dat de hengst waarop ze reed het heeft overleefd, maar zwaar getraumati seerd is geraakt en onbetrouw baar geworden. Lisa is ervan over tuigd dat ze kan helpen. Een deel van de andere films is geprolongeerd. Daaronder On stranger tides, alweer het vierde deel in de serie Pirates of the Car- ribean. Daarin beleeft de kijker de terugkeer van de eigenaardige maar charmante kapitein Jack Sparrow, vertolkt door Johnny Depp. Wanneer hij de enige vrouw die echt aan hem gewaagd is (Penelope Cruz) opnieuw tegen- gemist en dat had z'n weerslag op de uitvoering. Hun enthousiasme maakte echter veel goed. De cur sus was een initiatief van kinderop vang De Pepermolen, die vestigin gen heeft in Oosterend en Den Hoorn, en werd verzorgd door Cor van Heerwaarden en Bas ten Have Van Klif 12. IFotoJoopHommets, 'Blok' op televisieveiling In veilinghuis De Zwaan aan de Keizersgracht in Amsterdam wordt dinsdag 28 juni een schil derij van Blok van der Velden geveild. Dit in het kader van het AVRO-tele- visieprogramma Cash op zolder, waarin presentator Sipke Jan Bousema met een taxateur op zoek gaat naar verborgen schat ten. De veiling daarvan moet de eigenaar in staat stellen een lang gekoesterde wens te vervullen. Om welk schilderij het gaat, is nog niet bekend. De catalogus van het veilinghuis komt maandag 4 juni online. De kijkdagen voor de vei ling zijn 16 tot en met 19 juni. Avondvierdaagse Odysseus aan de Emmalaan is van maandag 6 tot en met don derdag 9 juni start- en finishlo- kaal van de Texelse Avondvier daagse. De Avondvierdaagse wordt geor ganiseerd door Het Gouden Boltje, onder auspiciën van de NHWB. Alleen wie vier avonden achter elkaar meeloopt, komt in aanmer king voor een kruisje of clip. Deel nemers kunnen kiezen uit de afstanden 5, 10 of 15 kilometer. Er kan steeds tussen 17.30 en 18.30 uur worden gestart. Deelname kost €5,-, leden van Het Gouden Boltje betalen €4,-. Heuckeroth van Hessen op gitaar. Ook deze muziek werd van een korte inleiding voorzien. De ten gehore gebrachte muziek kwam over het algemeen uit moderner tijden dan die van het koor, maar dit kon als welkome aanvulling worden gezien. De kerk van De Waal was met zo'n 120 bezoekers goed gevuld. Zij hadden regen en wind getrotseerd om erbij te zijn, indachtig het the ma van het concert: het is mei, weg met de saaiheid. komt, raakt de kapitein in de war. Hij weet niet zeker of het nu ware liefde is of dat hij door haar wordt gebruikt om de beroemde Foun tain of Youth te vinden. Geprolongeerd is ook het vijfde deel van Fast Furious, waarin de voormalig agent Brian en de ont snapte crimineel Dominic samen aan de verkeerde kant van de wet staan. Op de vlucht voor de politie belanden ze in Rio de Janeiro, waar ze, om hun vrijheid terug te krijgen, nog één klus aannemen. Ze worden echter op de hielen gezeten door FBI-agent Luke Hobbs, die alles op alles zet om Dominic en Brian en hun team op te rollen. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Een uitgebreid overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda.nl. Woensdag 1 juni Om 14.00 uur start de inschrijving voor het bouwdorp van Pharos via www. pharostexel.nl. In het Eierlandsche Huis in De Cocks- dorp begint om 19.00 uur een toernooi trinetten, een combinatie van tennis, badminton en tafeltennis. Aanmelden viatel. 316301. Bridgeclub Alert houdt een drive in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Aanvang 19.45 uur. Aanmelden tot uiterlijk 19.30 uur. Gasten zijn welkom. Bij Binnenlicht aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een lezing met de titel 'Energie in balans'. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van het cabaretduo Luider en Van Donselaar. Entree €16,- (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Rio 3D NL; 14.00 Winnie de Poeh; 16.00 Fast Furious 5; 16.15 en 20.00 uur Pirates of the Caribbean: On stran ger tides 3D en 20.30 The Hangover part II. Donderdag 2 juni Op het parkeerterrein bij zwemparadijs Calluna aan de Schumakersweg in De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. In dorpshuis De Hof in De Koog kan van 10.00 tot 14 uur worden gestart voor de Vogelwandeltocht van Het Gouden Boltje. Diverse routes, van 5 tot 30 kilometer. Op de voetbalvelden van Texel'94 in Den Burg begint om 11.15 uur het traditionele Familietoernooi. Om 15.00 uur begint op de Groene- plaats in Den Burg een proeverij. Zeven restaurants bereiden hapjes, er is muziek en vanaf 19.00 uur zijn er optredens. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van het cabaretduo Luider en Van Donselaar. Entree €16,- (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). In discotheek De Toekomst in De Koog begint om 22.30 uur een Tribute to Queen'. Voorstellingen Cinema Texel: 13.15 Winnie de Poeh; 13.30 en 16.00 Rio 3D NL; 15.30, 18.30 en 21.30 Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D; 18.45 Fast Furious 5; 21.45 The Hangover part II Vrijdag 3 juni Op de Groeneplaats in Den Burg wordt van 11.00 tot 19.00 uur een manifesta tie gehouden door Texelse kunste- In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrouwen vereniging verkoopt handwerken. In één van de partytenten op de Groeneplaats in Den Burg begint om 16.00 uur een openbare dansles, ver zorgd door Ericka Voortman van het Danslaboratorium. Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 19.00 uur een meezingcon- cert van het Popkoor Texel. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt van 19.30 tot 21.30 uur een bij eenkomst gehouden over het ervaren van energie door het opleggen van handen. Voor meer inlichtingen: tel. 311486. De Texelse band ©LAST met zanger Marko Koorn en zangeres en trompet tiste Roxi Jaspers treedt op in café De Kuip in De Koog. Aanvang 22.30 uur. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.15 Winnie de Poeh; 13.30 en 16.00 Rio 3D NL; 15.30, 18.30 en 21.30 Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D; 18.45 Fast Furious 5; 21.45 The Hangover part II. Zaterdag 4 juni Op het voetbalveld aan de Witteweg in Den Hoorn begint om 11.00 uur het jaarlijkse ZDH-toernooi. Het Wierings Trompetter Korps en de majorettes van The River Girls uit Amsterdam treden op in het centrum van Den Burg. Start om 14.00 uur bij Albert Heijn. In discotheek De Toekomst in De Koog spelen Texelse bands 'tributes to' Level 42, The Foofighters en De Dijk. Aanvang 22.30 uur. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een concert van de band The Fortunate Sons. Met muziek van Creedence Clearwater Revival. Entree Elke zaterdagnacht rijdt de borrelbus vanuit De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. 3 euro p.p. Meer informatie: www.bor- relbus.nl. Voorstellingen Cinema Texel: 13.15 Winnie de Poeh; 13.30 en 16.00 Rio 3D NL; 15.30, 18.30 en 21.30 Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D; 18.45 Fast Furious 5; 21.45 The Hangover part II. Zondag 5 juni In restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van de groep Trust. Bij goed weer wordt er buiten gemusiceerd. De Texelse bluesband Sorgen Frei treedt op in café De Kuip in De Koog. Aanvang 17.00 uur. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.15 Winnie de Poeh; 13.30 en 16.00 Rio 3D NL; 15.30, 18.30 en 21.30 Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D; 18.45 Fast Furious 5; 21.45 The Hangover part II. Maandag 6 juni In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoom is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Schietsporthal Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg vormt vier dagen lang het start- en finishbureau van de avondvierdaagse. Starten kan dagelijks tussen 17.30 en 18.30 uur. Er zijn routes van 5,10 en 15 km. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog begint om 19.30 u een open bridgedrive. Deelname kost €2,50. Deelnemers dienen om 19.15 uur in de zaal te zijn. In grand café De Hollebol aan de Park straat in Den Burg begint om 20.00 uur een snelschaaktoernooi. Deelname kost €1,-. Opgave ter plekke. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D; 20.30 The Hangover part II. Dinsdag 7 juni De Zonnebloem maakt een excursie bij Ceres nabij Oudeschild. Deelname is gratis, aanmelden via tel 314104 of 314305. Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. In café SamSam in De Koog wordt van 16.00 tot 20.00 uur de tweede Koger Haring Party gehouden. Met muziek van Frans en Lies en het Koger Shan- In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het Café Doodgewoon, voor mensen met kanker en hun naasten. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D; 20.30 The Hangover part II TESO In verband met de te verwachten drukte zet TESO de komende dagen geregeld een tweede boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt vandaag (woensdag) van 13.30 tot 20.00 uur en donderdag, vrijdag, zondag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Maandag zijn de afvaar ten van 10.00 uur vanuit Den Helderen 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaar lijke stoffen. Vandaag en donderdag kunnen wachttijden ontstaan in Den Helder, zondag is dat het geval op Texel. Op Hemelvaartsdag wordt een zondagdienst gevaren. De eerste afvaart vanaf Texel is dan om 7.00 uur, de eerste vanuit Den Helder om 7.30 uur. Voor meer informatie, www.teso. nl. Avonturen in exotisch Bangkok

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2