'In al die jaren niks veranderd' Sport Schoonmakers en visbakkers voor SVO TEXELSE 7 COURANT Tennisjeugd behaalt titel Jonge tennissers kampioen Meer vrijwilligers werven. Dat was ben allebei te weinig dames voor A-junioren, twee seniorenteams en het doel van de belactie die SV een compleet elftal, maar samen een recreatieteam. Oosterend de afgelopen weken heeft gehouden. Hoewel de actie nog niet is afgesloten, kan nu al van een groot succes worden gesproken, meldt bestuurslid Lia Duinker. 'Vrijwel iedereen bleek bereid de handen uit de mouwen te steken voor de voetbalclub. Mensen hebben zich aangemeld voor allerlei verschillende taken: scheidsrechters, schoonmakers, visbakkers, mensen die willen hel pen met schoonmaken bij een toernooi, de kerstmarkt. En we zijn nog in gesprek voor enkele zwaar dere functies.' De belcommissie is momenteel druk vraag en aanbod op elkaar af te stemmen, 'ledereen die heeft gezegd te willen helpen, krijgt hier over bericht', aldus Duinker, die het verheugend noemt dat zoveel mensen SVO een warm hart toe dragen. Ondertussen probeert SVO samen met SV De Koog een gezamenlijk damesteam te formeren. 'We heb- gaat het wel.' Zoals het er nu naar uitziet, heeft SVO komend seizoen mini's, F-, E- en D-pupillen, C- en Jeugdturners naar districtsfinale Timo Brügemann en Jonas Ipen- burg van GVT hebben zaterdag in Amersfoort een podiumplaats behaald in de finalewedstrijden voor het district. Zowel Brügemann (pupil, niveau 11 divisie 5) als Ipenburg (instap, niveau 13 divisie 5) turnde een uit stekende wedstrijd. Ondanks enke le kleine foutjes eindigden ze als tweede en derde. Stijn Arends (pupil, niveau 10 divisie 4), die in april nog een podiumplaats behaal de op de NK in Rijssen, lukte het niet in de prijzen te vallen. Door een fout en een val bij de brugoefening (waarbij hij zijn duim kneusde) ein digde hij op een zevende plaats. Uitslagen: Jonas Ipenburg: vloer 18.95, voltige 18.45, ringen 17.80, sprong 18.90, brug 18.25, rek 18.55 totaal 110.90 (derde plaats). Timo Brügemann vloer 19.05, voltige 19.10, ringen 17.60, sprong 18.50, brug 17.70, rek 18.60 totaal 110.55 (tweede plaats Stijn Arends: vloer 17.00, voltige 19.70, ringen 16.30, sprong 18.95, brug 16.10, rek 16.75 totaal 104.80 (zevende plaats). Jaap Witte snel in Heerhugowaard Hardloper Jaap Witte was zaterdag de snelste op de 800 meter van het baancircuit Heer en Meester bij AV ZDH-toernooi ZDH houdt zaterdag 4 juni het jaar lijkse voetbaltoernooi. Door afzeg gingen valt het deelnemersveld wat tegen. Er doen vijf teams mee op het veld aan de Witteweg in Den Hoorn, waaronder het eerste elftal van de organiserende vereni ging en een team van oudgedien den. Het toernooi begint om 11.00 uur en duurt tot circa 16.30 uur. Hera in Heerhugowaard. Hij liet met een tijd van 1.58.18 minuten de andere zes lopers op deze afstand achter zich. Tweede werd Dennis ten Bruggencate van AV Trias, die 2.03.25 minuten nodig had. Witte komt uit voor SV Noord- kop. In totaal deden zo'n 116 atle ten aan de wedstrijd mee. Schaken in De Hollebol Schaakclub En Passant houdt in de zomeravonden elke maandag een snelschaaktoernooi in grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg. De eerste is op 6 juni. De partijen beginnen om 20.00 uur, ter plekke wordt een indeling Gerri Bolier wint 'Grand Old Ma' Gerri Bolier heeft dinsdag de Grand Old Ma-golfwedstrijd gewonnen. De stichting Grand Old Ma Club heeft als doel het onderling samenzijn van golf spelende grootmoeders te bevorderen. Daarnaast wordt geld ingezameld voor SOS kinderdorpen, dat de verantwoordelijkheid heeft voor 460 dorpen in 132 landen (in totaal gemaakt. Leden van En Passant doen gratis mee, gastspelers beta len €1,-. 666.000 kinderen). Er verschenen 21 oma's op de golfbaan, die €300,- bij elkaar speelden. De tweede plaats was voor Petra Har man, Carla Kager werd derde. Bolier en Harman mogen deelne men aan de landelijke finale. Mooie passes en goede set ups. Oud-Texelaar Piet Lips was zaterdag en zondag bij het veer tigste Buitentoernooi van Tevo- ko paraat in het veld voor Tevo- ko 70. Net als veertig jaar geleden toen hij bij de eerste editie zijn opwachting maakte. Destijds speelde Lips met mannen als Wim Hogewoning, Andrew Albers, Jan Joustra, Piet Schnei der, Fedze de Haan en Hans de Kleijn. Zij stopten in de loop der jaren, maar hun kinderen namen van lieverlee de plekken in waar door Tevoko 7 bleef meedoen. Afgelopen weekend stond Lips met zijn eigen kinderen en kinde ren van Albers en Joustra in het veld. De meeste spelers van wel eer stonden langs de lijn om te coachen en te supporteren. 'Ik doe nog steeds met plezier mee', aldus Lips. 'Zodra bekend is wanneer het volgende Buitentoer nooi wordt gehouden, wordt het op de kalender gezet. Het is leuk om nu met de kinderen van de teamgenoten te spelen. En het is net een reünie, je ziet elk jaar weer veel oude bekenden.' Het Buiten- toernooi is volgens Lips in al die jaren eigenlijk niks veranderd en dat is meteen een van de sterke kanten van het evenement. 'De organisatie heeft een uitstekend draaiboek en het loopt allemaal gesmeerd.' Het robijnen jubileum werd op gepaste wijze gevierd: er was een optreden van DEK, kinderen kre gen een paar keer een gratis ijsje en de T-shirts waren goedkoper dan gebruikelijk. Zaterdagavond hield de organisatie een barbecue voor mensen die in de loop der jaren aan het toernooi meehiel pen. Een jaar geleden werd ter gelegenheid van het jubileum al een foto gemaakt waarop de deel nemers het getal 40 uitbeelden. Er deden 144 teams mee aan het toernooi. Zaterdagmiddag moes ten zij tegen vier uur stoppen met spelen, omdat het te hard begon te regenen. De volgende dag had den de spelers weinig last meer van de regen. Twee teams haak ten af, omdat 's nachts hun tenten omver waren gewaaid. De teams van de Studenten Volleybal Ver eniging uit Amsterdam deden zich tegoed aan nachtelijke activitei ten, waardoor diverse deelnemers de zondagochtend nodig hadden om een beetje bij te slapen tussen de wedstrijden door. De dames van het eerste van Tevoko lieten hun visitekaartje achter door eerste te worden in de hoogste klasse voor dames (derde divisie). Andere Texelse teams deden het ook goed, al ging het meer om de gezelligheid dan het winnen. De stevige wind was soms een beetje spelbreker. 'Dan gooi je een bal op om te serveren en dan gaat de wind ermee aan de haal', aldus Muus Smit van het team Twist. 'Maar het is een geweldig toernooi.' Uitslagen: Dames derde divisie: 1 Veel fout, toch goud (eerste van Tevoko). Dames twee de klasse A: 3. Bla, bla, bla (het tweede van Tevoko). Dames tweede klasse B: 3 Smash'68 uit Oosterend. Dames derde klasse A: 1 Vooruyt (team eilandcompeti tie). Dames derde klasse B: 1Otto Tweewielershop (team eilandcompetitie). Dames derde klasse C: 2. Oesters en meer (eilandcompetitie). Heren derde klasse B: 2. Tevoko 70. Ken Krekt uit Oosterwolde had het beste toernooiresul- taat en de Spanjeclub uit Bussum het Jill Mantje eindigt op tweede plaats In haar eerste seizoenswed strijd eindigde turnster Jill Mantje van GVT op een welver diende tweede plaats. Van de veertien meisjes in haar cate gorie (instap, niveau 12, divisie 6) had ze de mooiste springoe fening. Op de balk eindigde ze als tweede, op de brug als vier de. Ze behaalde ze een punten totaal van 51,75. Mantje was één van de dertien Texelse deelnemers aan de finale van de competitiewedstrijden van rayon Noord. Vijf van hen deden mee aan de wedstrijd voor jeugd, niveau 9, divisie 6, waaraan in totaal acht meisjes deelnamen. Demi Landsman behaalde een eerste plaats met een uitstekende sprong- en brugoefening, Maartje Serlé werd derde met de beste balk- en vloeroefening. Lisa Buijs, Rosanne Boekei en Daniëlle Pol derman hadden wat last van zenu wen op de balk en eindigden als vierde, vijfde en zesde. Jet Wesselman en Maike van Uhm en Jet Wesselman werden eerste en tweede bij de pupillen 1niveau 11, divisie 6. Van Uhm had een topdag, met op alle onderdelen een score van meer dan 13 pun ten en een puntentotaal van 54,10. Zij was de beste zowel op sprong als op brug. De brugoefening van Wesselman verliep niet helemaal vlekkeloos, maar door haar hoge score op de andere onderdelen behaalde ze een tweede plaats met een voorsprong van 0,80 pun ten. Marilyn Houben (pupil 2, niveau 10, divisie 6) en Babs de Haan (pupil 1, niveau 10, divisie 5) maakten de hooggespannen ver wachtingen ruimschoots waar, want met een puntentotaal van 54,95 en 54,60 gingen zij beiden met een gouden medaille naar huis. Houben was op alle onder delen de sterkste en had maar liefst 1,80 punten voorsprong op de nummer twee. De Haan was de sterkste op drie onderdelen, maar behaalde op de burg een zesde plaats door wat fouten bij de afsprong. Ook Rosalie Duin (pupil 1niveau 9, divisie 4) leverde een mooie prestatie en werd zevende. Ze haalde hoge cijfers op de vloer, maar verloor punten door een val van de balk. In totaal behaalde ze 50,30 punten. Claire Smits (pupil 2 niveau 8, divisie 4) behaalde op alle toestellen mooie cijfers en eindigde met 53,30 punten op een derde plaats. Jet van de Water (junior, niveau 7, divisie 5), een gemotiveerde tur ner, turnde ook dit weekend met overtuigingskracht. Met een totaalscore van 42,30 punten ein digde ze op een vierde plaats. Na een zenuwslopende compe titie heeft het mixteam tot en met 17 jaar van tennisvereni ging Deuce afgelopen weekend zeer verrassend de tennistitel in de eerste klasse gemengd behaald. De kampioensploeg, bestaande uit Eva Berger, Lucie Veeger, Lieke van Heerwaarde, Folkert Ooster huis en Daniel Groszpietsch, was in een directe confrontatie concur rent Schagen met 3-2 de baas. Als bonus wordt 19 juni een extra wedstrijd voor de algehele dis- trictstitel eerste klasse vrijdag gespeeld. Met een heuse shirtsponsor (Kap salon Corinne) oogde de ploeg dit seizoen niet alleen als team, maar bleek dat op de baan ook te zijn. Na de middenmootpositie van vorig jaar waren de verwachtingen gematigd optimistisch. Maar nadat de openingswedstrijd tegen Wie- ringerwaard met 5-0 werd gewon nen, groeide het vertrouwen met de week. Zelfs een nederlaag tegen Hoog Op uit Hoogwoud kreeg de spelers niet uit balans. Nadat Limmen, Barsingerhorn en Heerhugowaard opvallend een voudig aan de kant werden geschoven, begon het geloof in een mogelijk kampioenschap langzaam vorm te krijgen. Toen ook De Maaier met 4-1 werd ver slagen, was duidelijk dat alles aan zou komen op de laatste wedstrijd tegen naaste rivaal Schagen. Eén individuele overwinning zou zelfs voldoende zijn. Samen met trainers Joep Maduro en Erik Grootes van Tennisschool Joy werd overlegd over de ideale opstelling en toen na de eerste drie partijen de balans werd opge maakt, bleek Folkert Oosterhuis al in zijn enkelspel voor de overwin ning te hebben gezorgd. Met geduldig spel legde hij zijn tegen stander met 6-0 en 6-3 over de knie en was het kampioenschap binnen. Bijna gelijktijdig wonnen Lucie Veeger en Daniel Grosz pietsch het gemengd dubbel, door de beslissende tiebreak met 7-5 naar zich toe te trekken. Eva Ber ger trof een zeer sterke dame aan de andere kant van het net, maar kon ondanks haar nederlaag (6-7, 3-6) tevreden zijn over haar spel. Terwijl tussendoor het kampioen schap al werd gevierd met gebak en slingers, moesten de twee res terende partijen nog gespeeld worden. Hierin verrasten Lucie Veeger en Lieke van Heerwaarde hun tegenstandsters bijna, maar de derde set ging nipt verloren in de tiebreak. Maar doordat de jon- gensdubbel met 6-1 en 6-0 werd gewonnen, eindigde Deuce in stijl met een overwinning van 3-2. Tennissers Ilse Brand en Sterre Kiltz zijn samen met Jurre van Rossum uit Den Helder en Mar- tijn de Does uit Den Oever kam pioen geworden in de tweede klasse KNLTB landelijke gemengd junioren t/m 17 jaar. Zij spelen sinds 2009 samen onder de vlag van de Helderse tennisclub. Een mooie prestatie voor spelers die slechts twaalf jaar oud zijn. De laatste competitiewedstrijd won nen zij met 8-0, waardoor ze niet meer ingehaald konden worden door de naaste concurrent De Bontekoe uit Leeuwarden. De voorjaarscompetitie behelst zeven weken en bestaat uit vier enkels, één meisjesdubbel, één jongens- dubbel en twee gemengd dub bels. Ook Sanne Brand speelde dit jaar voor HTC Den Helder. Zij kwam uit bij de gemengd senioren vierde klasse zondag. Zij konden zich in deze klasse handhaven en eindig den in de middenmoot. Sanne heeft haar single partijen allemaal gewonnen en mocht zelfs eens een keer uitkomen in het hogere team, dat derde klasse speelt. Ook daar was ze te sterk voor haar tegenstandster. De komende periode staan dis trictkampioenschappen en toer nooien op de agenda. Ilse Brand en Sterre Kiltz met Jurre van Rossum uit Den Helder en Martijn de Does uit Den Oever SV Oosterend, Nico Kremer, druk

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7