Regen hindert cross Yorgo ballenjongen bij Oranje Sport TEXELSE 7 COURANTDINSDAG?JU Boogaards kampioen na strafschoppen Menwedstrijd Landauer als trouwkoets De motorcrossers moesten zondag behoedzaam rijden op het circuit van de MAB, omdat er een dikke bui regen op de droge grond was gevallen. Foto Jemen van Hattum) Diverse Texelse motorcrossers hebben zich zondag in de kijker gereden tijdens een competitie wedstrijd van de MON (Motor sport Organisatie Nederland) op het MAB-terrein in Eierland. Tom Kossen, Jurre Daalder en Alex Daalder namen de top drie van de brommerklasse voor hun rekening. In de b-groep van de 50 cc werden de tweelingbroers Nick en Dave van der Sar tweede en derde. In de a-groep pakte Thijs Pijper de over winning en werd Tijmen Goënga tweede. Arjen van Maldegem werd tweede in het eindklassement van de mx1- klasse. Hij reed geen finale (door de regen werd het programma anders), maar had toch voldoende punten voor de tweede plaats. Bij de damesklasse, speciaal voor de wedstrijd in het leven geroepen, wist Naomi Hin verrassend de der de plaats te behalen. Marco Witte legde beslag op de derde plaats in de veteranenklasse. De hoogste noteringen van de 65 cc (hoog en laag), 85 cc (hoog en laag), mx2 en de superklasse kwamen in handen van de overkantse rijders. De cross van de MON, waarvoor tientallen overkantse rijders naar Texel waren gekomen, was gecombineerd met de vierde clubwedstrijd van de MAB. De cross werd geplaagd door regen en ook even onweer, waardoor de wedstrijden tijdelijk moesten worden stilgelegd. Na overleg met de familie De Bruijn op het vliegveld, werden ze voortge zet. Doordat er veel water was gevallen op de droge baan moes ten de crossers extra goed oplet ten. Uitslagen: brommers: 1Tom Kossen; 2. Jurre Daalder; 3. Alex Daalder. 50 cc b: 1 Dirk Winder; 2. Nick van der Sar; 3. Dave van der Sar. 50 cc a: 1. Thijs Pijper; 2. Tijmen Goënga; 3. Rick Luik. Mx1:1. Paul Moesker; 2. Arjen van Maldegem; 3. Arjan Schouten. Dames: 1 Mandy Vogelenzang; 2. Ilse Hoenson; 3. Naomi Hin. Veteranen: 1Richard van Droge; 2. Frank Ligthart; 3. Marco Witte. Vriendenteam wint ZDH-toernooi Grootverbruik.nl heeft het ZDH- toernooi gewonnen. Het Friese vriendenteam, bestaand uit spelers uit Wolvega en Noordwolde, won zaterdag in de finale van ZDH. Dat was enigszins verrassend, want in de poulewedstrijden had de orga niserende vereniging nog alle wed strijden gewonnen, waaronder die tegen Grootverbruik.nl (2-1). In de finale ging het lange tijd gelijk op, maar in de tweede helft sloegen de gasten met twee vrijwel identieke doelpunten genadeloos toe. Het team Zwaluwen, met diverse oud spelers van ZDH, werd verdienste lijk derde, voor Old Forward uit het Drenthse Wilhelminaoord, één van de trouwe toernooideelnemers. HSV uit Heiloo eindigde op de laat ste plaats. Individuele prijzen waren er voor Alberto Schipper van Grootver- bruik.nl (beste doelman), Jeroen Dekker van Grootverbruik.nl (top scorer met zeven treffers) en Ber nard Ipenburg van de Zwaluwen (beste speler). Yorgo Helleman is één van de veertien ballenjongens en -meis jes bij de voetbalinterland tussen Nederland en San Marino, die vrijdag 2 september in het PSV- stadion in Eindhoven wordt gespeeld. Om voor dit erebaantje in aanmer king te komen, onderwierp de 14- jarige Oudeschilder zich vorige week op het sportpark van AFC in Amsterdam aan een selectiedag, georganiseerd door de ING. Hij was samen met nog tweehonderd kinderen in de leeftijd van 12 tot 16 jaar ingeloot om zijn kwaliteiten te laten zien. Oud-internationals Rob Witschge en Ronald de Boer leg den uit dat het er niet om ging dat ze goed konden voetballen, maar dat tijdens de clinic werd gelet op enthousiasme, teamgevoel, samenwerking en de uitvoering van de oefeningen die werden gedaan. Na een inspannende, maar leuke en sportieve middag en avond kwam om 20.45 uur de uit slag. Slechts veertien jongens en meisjes werden geselecteerd. Yor go hoorde als eerste zijn naam noemen door Rob Witschge. Hele maal beduusd, maar dolblij nam hij de felicitaties in ontvangst. Slechts negen aanspanningen trotseerden zondag storm en regen om deel te nemen aan de onderlinge wedstrijd van men vereniging Tussen Wad en Duin. Doordat Mandy Dekker in verband met een blessure eerder moest opgeven, reden maar acht aan spanningen de wedstrijd uit. Kim Kooger eindigde bij de pony's op de eerste plaats, voor Lex Veeger. Derde werd Marga Zandstra. Bij de paarden werd Piet Beers eerste, Marit Visser tweede. De derde plaats ging naar Frans Bakker. Hans Boom en Alphine Smit wer den vierde en vijfde. Sportpas voor schoolkinderen Leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de Texelse basisscholen kun nen komende maand vrijblijvend kennismaken met diverse sporten. Zij moeten daarvoor de zogenoem de jeugdsportpas aanschaffen. Doel van de kennismaking is kin deren een zo breed mogelijke ori ëntatie aan te bieden en de drem pel naar de sport te verlagen. Deelname kost slechts €5,- en is vrijblijvend. Deelnemers kunnen na afloop van de kennismaking natuurlijk lid worden van een club, maar dat is niet het doel op zich. Kinderen kunnen kiezen voor vier kennismakingslessen (verzorgd door budovereniging Shima), vier lessen tennis (bij Deuce), een een malige cursus golfsurfen van anderhalf uur (bij golfschool Ozli- nes) en triatlon. De triatlon bestaat uit zwemmen, fietsen en lopen. Elk onderdeel wordt een keer getraind onder leiding van Ferdinand Mul der van One Team, waarna ter afsluiting een wedstrijd wordt gehouden. Het fietsen en lopen gebeurt op Sportpark Zuid in Den Burg, het zwemmen in zwembad Molenkoog. Fietsen mag op een gewone fiets. De lessen worden gegeven in de periode van 15 juni tot en met 9 juli. Kinderen kunnen zich opgeven door middel van de briefjes die op school zijn uitgereikt of bij Sport service Texel (tel. 322815 of email sportservicetexel@texel .com). moeten zelf voor andere bescherm- materialen en skeelers of skates zorgen. Deelname is gratis. Opgave bij Sportservice Texel (tel. 322815 of e-mail sportservicetexel@texel. com). Er is ruimte voor maximaal dertig deelnemers. Zwarte band Sander Branderhorst Veilig leren skeeleren Sportservice Texel verzorgt zater dag 18 juni een veiligheidscursus skeeleren voor volwassenen en kinderen. Deze wordt gehouden op de wielerbaan in Den Burg en duurt van 10.30 tot 12.00 uur. De cursus bestaat uit het aanleren van diverse technieken om te rem men en uit te wijken en aanwijzin gen voor het veilig rijden in een groep. Daarna wordt een kleine tocht gemaakt. De cursus wordt gegeven door schaats- en skeelerschool In Balans uit Alkmaar. Helmen wor den beschikbaar gesteld door Sportservice Texel. Deelnemers Sander Branderhorst, assistent judoleraar bij budovereniging Budokai, is bij Judobond Neder land geslaagd voor zijn zwarte band judo. Na een periode van extra trainen aan de overkant (Anna Paulowna) bij Ed Baaij, legde hij zondag in Beverwijk het examen af. Samen met trainingsmaatje Joey Solleveld liet hij daar prima judo zien. Sander gaat hierna de opleiding jeugdlei der volgen. Budokai vind het belangrijk dat de trainers een bin ding hebben met Texel, er bij voor keur ook wonen en stimuleert opleiding voor eigen leden. Aanmelden voor bedrijvenestafette Op de atletiekbaan aan de Haf- felderweg in Den Burg wordt maandag 20 juni de jaarlijkse bedrijvenestafette gehouden. Deelname staat open voor bedrijven, families en scholen. Nieuw dit jaar is de categorie duo's. Hierin kan ingeschreven worden door alle mogelijke combinaties, zoals vader en zoon, moeder en dochter, opa/oma met kleinkind, twee leden van een vereniging of werknemers van een bedrijf, echt paren. Elk lid van een duo loopt een ronde van 800 meter. De ande re estafetteteams bestaan uit vier deelnemers, die elk 800 meter (twee rondjes atletiekbaan) lopen. Er zijn klassementen voor bedrij- venteams (heren, dames, gemengd), scholierenteams (basis onderwijs en voortgezet onderwijs) en familieteams (elk bestaat uit tenminste drie familieleden). Aanmelden (met vermelding van naam van het team, namen van de deelnemers en categorie) kan bij Piet Bakelaar via e-mailadres pietbakelaar@planet.nl of tel. 313843. Deelname kost €30,- voor bedrijventeams, €15,- voor familie teams en €12,- voor schoolteams. Het inschrijfgeld kan worden over gemaakt via 36.25.14.860 ten name van Atletiekvereniging Texel onder vermelding van 'estafette' en de naam van het team. Deelne mers kunnen ter voorbereiding meetrainen met AV Texel. De trai ningen worden gegeven op dins dag- en donderdagavond vanaf 19.00 uur. Dames kunnen ook deelnemen aan de damesloop groep, elke dinsdag vanaf 13.45 uur bij het Turfveld in de Dennen. De bedrijvenestafette start maan dag 20 juni om 19.00 uur. Cyrina Zoetelief en Sarawut Boonmoon uit Utrecht wilden graag trouwen in historische Texelse sfeer. Als locatie voor hun burgerlijk huwelijk kozen ze daarom voor het Hoornder kerk je en ze gebruikten als trouw koets de antieke landauer van Henk Spigt van De Grie. Dit sjieke rijtuig, dat zowel open als dicht of halfdicht kan worden gebruikt, werd in 1895 gebouwd door de befaamde rijtuigbouwer Buitenweg in Utrecht en werd later eigendom van Dirk (van Thijs) Witte in Den Burg. Het werd ingezet bij het inhalen van autoriteiten, zoals de bisschop van Haarlem, die peri odiek naar het eiland kwam om aan jonge gelovigen het Heilig Vormsel toe te dienen. Bij die gele genheid werd het rijtuig voorafge gaan door een omvangrijke ruiter stoet, een traditie die alleen Texel kende. De landauer kwam ten slot te in handen van de toenmalige Vereniging voor Vrienden van het Paard. Toen het bestuur besloot het rijtuig te verkopen, deed Henk Spigt een bod, maar een over kantse bieder wilde aanzienlijk meer betalen en de landauer dreig de naar het vasteland te raken. Vrienden en bekenden kwamen over de brug, waardoor het rijtuig op Texel bleef, beschikbaar voor bijzondere gelegenheden. De foto toont de landauer met het bruids paar Boonmoon-Zoetelief vrijdag middag bij aankomst bij de kerk. Op de bok zit Henk Spigt naast Frans Bakker, eigenaar van de paarden. Foto Niet eerder was het familietoer- nooi zo spannend als dit jaar. Na elk vier wedstrijden te hebben gevoetbald, hadden de families Boogaard en Witte niet alleen hetzelfde aantal punten, maar ook een exact gelijk doelsaldo, zodat strafschoppen de beslis sing moesten brengen. Uiteinde lijk waren de Boogaards net iets beter. De negentiende editie van het familietoernooi, dat volgens traditie op Hemelvaartdag op het complex van Texel'94 werd gehouden, speelde zich af onder een gunstig gesternte. De weersomstandighe den waren uitstekend. Mede dank zij een tegelijkertijd gehouden toer nooi voor meiden was de sfeer ouderwets gezellig. En behoudens een verrekte spier en een blauwe plek deden blessures zich niet voor. Bovendien was het uitzonderlijk spannend. Drie wedstrijden eindig den in een gelijkspel, vijf keer werd het 1 -0 of 2-1 en slechts twee keer bedroeg de marge na twee keer een kwartier twee doelpunten. De Boogaards en de Wittes waren het meest trefzeker. Beide familieteams wonnen drie keer en deden dat opvallend genoeg met dezelfde cij fers. De onderlinge wedstrijd ein digde in een gelijkspel, nadat de Wittes lange tijd de winst leken te grijpen, maar Hidde Struick de Boogaards met een schitterende maar niet bedoelde draaibal in de kruising vlak voor tijd op gelijke hoogte had gebracht. In hun laat ste wedstrijd tegen de familie Maas hadden de Boogaards het moeilijk. Ze waren een stuk beter, maar kwamen maar moeizaam tot sco ren. Twee minuten voor het einde werd het 2-0 en dat was genoeg Oudgedienden in duel: links André Keesom namt Blonk namens de familie Terpstra. om weer op gelijke hoogte te komen met de familie Witte. Toernooiorganisator Gerard Veeger besloot dat - voor het eerst in de geschiedenis van het evenement - penalty's de beslissing moesten brengen. Elk team mocht er vijf nemen. De meeste spelers toon den zich zeer koelbloedig en lieten keepers Ron Boogaard en Frans Stolk (gastspeler bij de Wittes) geen enkele kans. Bij de vijfde en laatste poging ging het echter mis voor de Wittes, die aanvoerder Joop Rommets naast zagen schie ten. Bij de prijsuitreiking mocht Gerard Boogaard de wisselbeker in ont vangst nemen. Hij was het toernooi Maas, rechts Nico gestart als speler, maar moest geblesseerd afhaken en werd daarna coach. Het was de vierde keer dat de Boogaards - die vorig jaar ook wonnen - het toernooi op hun naam schreven. De familie Witte won het meest: vijf keer. Uitslagen: Boogaard-Van Heerwaarden 1 -0; Terpstra- Witte 2-1Maas-Van Heerwaarden 1 -2; Boogaard-Terpstra 2-1; Maas-Witte 0-2; Van Heerwaarden-Terpstra 1 -1Boogaard- Witte 1-1; Terpstra-Maas 2-2; Witte-Van Heerwaarden 1 -0; Boogaard-Maas 2-0. Eindstand: 1.Boogaard 4-10 (6-2); 2.Witte 4-10 (6-2); 3.Van Heerwaarden 4-4 (3-4); 4.Terpstra 4-2 (5-7); 5.Maas 4-1 (3-8).

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7