Nieuwe Spar Oudeschild opent morgen TEXELSE IQ COURANT Kinderen verkennen Oosterend met PDA Informatie over tantes Golfjeugd laat goed spel zien GlasGarage Texel repareert autoruiten DINSDAG 21 JUNI 2011 Hoeveel glas-in-loodraampjes zitten er in de gevel van het huis Kotterstraat 5? Het is één van de vragen die Laura Schulz en Ilse van der Vis krijgen voorgelegd tijdens de nieuwe PDA-tocht door Oosterend. De PDA-tocht door de oude kern van Oosterend is een initiatief van basisschool De Akker en onder deel van de duurzame leerlijn die deze school ontwikkelt. Eén van de thema's van deze leerlijn is toeris me. Leerlingen mochten zelf idee- en bedenken om het toerisme in en naar Oosterend te stimuleren, waarvan het idee voor een histo risch museum zelfs is overgeno men door de dorpscommissie. Aantrekkelijk voor Texelaar en toe rist is de PDA-tocht, gemaakt voor kinderen, maar ook leuk en leer zaam voor hun ouders. De geschie denis ligt op straat, is het idee achter de tocht waarbij de huizen in het dorp de leidraad vormen. 'Door goed te kijken naar de hui zen in je eigen omgeving, ga je anders naar dingen kijken', doelt docente Heike Bremer onder meer op bijzondere deurknoppen, muur ankers, makelaars, ramen en ande re elementen in voorgevels. Voormalig aannemer Elco Vermeu len kent als geen andere de bouw kundige geschiedenis van het dorp en bleek ook vol andere verhalen en wetenswaardigheden over de gebouwen in Oosterend te zitten. Heike Bremer zette zijn verhalen op schrift en collega Nienke Mahieu zette het om in een verhaal voor kinderen. Technische realisatie van het PDA-programma werd moge lijk doordat De Akker meedoet aan Microsoft partners in learning pro ject, een innovatief project voor het onderwijs. Els van der Meer is hier namens Kopwerk bij betrokken. Ecomare heeft geholpen bij de pro grammering en het contact met Novomentor, die gratis de software ter beschikking stelde. De tocht wordt gelopen aan de hand van aanwijzingen die in een verhaalvorm zijn gegoten. Het draait om twee kinderen die in een oude kist op zolder van alles aan treffen en een spannend verhaal beleven. Gebaseerd op ware fei ten, namelijk de vondst van oude vrachtbrieven die te voorschijn kwamen bij de restauratie van de woning Kerkplein 6. Ze waren geschreven in een Scandinavische taal en werden vertaald in het Nederlands. Tijdens de tocht krijgen de kinde ren allerlei opdrachten, onder meer het maken van foto's en tekenin gen. De tocht door Oosterend wordt opgenomen in de routes van natuur- en landschapsvereniging De Lieuw, die ook de PDA-appara- tuur beschikbaar stelt. De tocht sluit onder meer aan op het Boere- nommetje in de omgeving van Oosterend. In overleg met De Lieuw wordt nog gezocht naar een afhaalpunt voor de PDA's. Wie interesse heeft kan contact opne men met Marcel Drenth van De Lieuw, tel. 314072. Lange werkdagen en weinig kers van de haven. Dan de winkel slaap de afgelopen week voor zelf: met 335 vierkante meter een ruim, stijlvol en overzichtelijk, de presentatie smaakvol. Zoals de Erik en Marjan Kalverboer. Met verdubbeling van de oppervlakte versproducten die achter heldere hun medewerkers waren ze met voor verkoop. 'We hebben nu man en macht in de weer om de nieuwe Spar supermarkt aan de Vlamkast op tijd klaar te krijgen voor de feestelijke opening van ruimte om een veel breder assorti- glazen deuren mooi tot hun recht komen. Volop licht (van LED-lam- avond. Vanaf morgen kunnen er groeien we van 700 naar 1.200 boodschappen worden gehaald, artikelen.' Meer verse groente, ment te voeren. We gaan van onge- pen) en bij de koeling is gedacht veer 2.400 naar 3.000 artikelen, aan het milieu. Binnen en buiten Ook veel meer vers. Daarmee werden gisteren en vandaag de Met de opening gaat een langge koesterde wens i laatste voorbereidingen getroffen voor de opening. 'Zaterdag zijn we vleeswaren, vers afgebakken gestart met de verhuizing van de producten, nu zijn de versproduc- Buiten waren broodjes en andere producten, vervulling. De Artikelen waarmee de lokale super- ten aan de beurt.' eerste plannen stratenmakers voor verplaatsinq t #1 A** w UI A m* druk doende met van de oude Spa, MGBr /T///77l6 VOOT het plaveisel aan de De Ruyter- rondom de super, straat dateren al KfoWaf OCCAffimOllfVanuit Oudeschild van 2002, waarna Bj! CUvf ClDOU/ Cf ft?* I L komen waarde- het als onderdeel rende geluiden van Parkeren en Meer alsnog kon markt tegemoet komt aan een toe- over de stap die deze onderne- worden gerealiseerd. De voordelen nemende vraag en de aantrekke- mers hebben genomen. Vanavond van de nieuwbouw zijn legio.'Meer lijkheid verhoogt voor mensen uit van 19.30 tot 21.30 uur heet de parkeerplaatsen, meer reuring en de directe omgeving en passanten, familie Kalverboer iedere belang- meer publiekstrekkers in de directe Ook volop ruimte voor kaas van stellende onder het genot van een omgeving', doelt Erik Kalverboer Wezenspyk, Sküümkoppe en drankje en hapje welkom in hun op de lokatie, die ook aantrekkelijk andere Texelse producten. Nieuw nieuwe Spar. is voor passanten en andere bezoe- is de servicebalie. De winkel oogt Wat ik zeggen wou Op bijgaande foto's staan mijn tan tes Jo en Beb Harinck, die in de jaren '50 wijkverpleegster en vroed vrouw waren op Texel. Op de ene foto krijgen ze een schilderij van Blok van der Velden uitgereikt door Jacob (J.C.) Rab, omdat ze het kind van Blok van der Velden ter wereld hebben gebracht, zo is mij verteld. Ik woon ruim vier jaar op Texel en heb de foto onlangs gekre gen van een neef. Graag willen wij een aantal dingen weten: klopt mijn informatie, waarom wordt dit schilderij uitgereikt door Jacob Rab, had hij een functie bij de Kruisvereniging (hij was voorzitter de autoruiten. Robert Graaf: 'Dank zij onze geconditioneerde werk plaats, centraal op Texel, kunnen wij te allen tijde vakkundig alle ruit- schades herstellen. Voor het wer ken aan autoruiten gelden strikte procedures en voorgeschreven materialen. GlasGarage confor meert zich daaraan en gebruikt uitsluitend originele (OEM) produc ten.' GlasGarage geeft levenslang garantie op alle autoruitreparaties en -vervangingen. Sterretjes kun nen vaak direct worden gerepa reerd; klaar terwijl u wacht. Bij reparaties die wat langer duren kan gratis gebruik worden gemaakt van vervangend vervoer. GlasGarage Texel handelt alles desgewenst af met de verzekeraar. Wie ruitschade heeft hoeft niet eerst contact op te nemen met de verzekeraar, maar kan rechtstreeks terecht. Ook wie niet verzekerd is tegen autoruit- schade is welkom. De winnaars van de eerste prijzen poseren rr, van het Groene Kruis, later de wijk verpleging, red.) en zijn er nog mensen die informatie kunnen geven over mijn tantes, of foto's hebben waar zij opstaan. Op de andere foto staan ze voor het gebouw van het Witte Kruis. Ze reden in die tijd als één van de weinige met een auto, die ze via de Marshallhulp hadden gekregen. Marga Harinck, Den Hoorn, tel. 06-28478166. Jeugdleden van golfclub De Texelse hebben afgelopen week onderlinge wedstrijden gehou den, georganiseerd door de jeugdcommissie van de vereni ging. Er werd zowel op de grote (par 72) als de kleine baan (par 3) gespeeld. Voor de gelegenheid werden medailles uitgereikt in goud, zilver en brons en waren er aanmoedigingprijzen. De gevorderden speelden 18 holes strokeplay op de grote baan en lieten goed spel zien. Zo werd Lau rens Groothuis eerste met 75 sla gen en Kevin van Zuilekom tweede met 80 slagen, Mike van der Haas kreeg brons met 84 slagen. De wedstrijd over 9 holes stable- fort werd gewonnen door Jari van Maanen met 42 punten. Hij onder vond concurrentie van Hugo Groot huis, die 40 punten noteerde, en Ilse van Onzen, met 35 punten. Op de kleine baan bij de wedstrijd over 18 holes stablefort lagen de scores dicht bij elkaar, ledereen kreeg twee slagen extra per hole en de kandidaten voor het golf- vaardigheidsbewijs lieten zich van hun beste kant zien. Met 39 punten sloot Joppe Barnard zijn 18 holes als eerste af, gevolgd door Douwe van Diepen met 36 punten. Toon Pop werd keurig derde met 33 punten. De wedstrijd over 9 holes op de kleine baan werd gewonnen door Dorian Wassenaar met 16 punten. Op de tweede plaats ein digde Isa van Diepen met 8 pun ten. Marijn Weber werd met 2 pun ten toch nog derde. De aanmoedigingmedailles gingen naar Anna van Diepen, die met een beetje tegenslag te kampen had, en naar Floor Pop, die met haar moeder de boot had gemist en daardoor te laat was. Ze overwon haar teleurstelling, stapte halver wege in en speelde de rest van de holes gezellig mee. Wie een ster of andere schade heeft aan een autoruit hoeft niet meer te wachten tot een overkants bedrijf naar Texel komt om dit in een mobiele werkplaats te repare ren. Vanaf 1 juni repareert GlasGa rage Texel voor en in opdracht van alle verzekeraars. Dit bedrijf is ondergebracht bij ABS Graaf Spui- terij aan de Slingerweg in Den Burg. ABS Graaf Spuiterij beschikt over ruime ervaring in het herstel van autoruiten van alle merken en is erkend door FOCWA. Deze instan tie schrijft kwaliteitsregels voor en controleert op naleving van de gedragsregels. Nu GlasGarage Texel zich heeft aangesloten bij GlasGarage BV, dat meer dan 90 vestigingen heeft in Nederland, biedt dat ook voor verzekeraars voldoende garanties voor schade- reparaties van voertuigen van cli ënten. Het vakkundig repareren van auto ruiten is een steeds groter specia lisme geworden. Autoramen zijn in toenemende mate onderdeel geworden van de constructie van de auto en fabrikanten verwerken steeds meer nieuwe technieken in

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10