Midzomerschans verdient veel meer publiek TEXELSE 13 COURANT DINSDAG 21 JUNI 2011 Prachtige voorstellingen, geïn spireerde artiesten, een unieke locatie, bescheiden toegangs prijzen en een organisatie die er steeds beter in slaagt onver wachte gebeurtenissen ade quaat op te vangen. Aan alle ingrediënten voor een geweldi ge vierde editie van de Midzo merschans leek te zijn voldaan, maar met naar schatting enkele honderden toeschouwers liet het publiek het behoorlijk afwe ten. 'Hoe dat komt, is ook voor ons de vraag. We gaan de komende tijd proberen daar een antwoord op te vinden', laat Pip Barnard namens de organisatie weten. Het gebrek aan belangstelling openbaarde zich zaterdagavond al, toen het festival werd geopend door Nadia et les Gamins. Onder steund door een pianist en een bassist bracht zangeres Nadja Filtzer ruim anderhalf uur lang een gevarieerd repertoire ten gehore, bestaand uit onder meer Franse, Spaanse, Zuid-Ameri kaanse, Jiddische en Nederland se liederen. Ze trok daarbij alle registers open en werd daarvoor beloond met een stormachtig applaus. Wonderlijk genoeg trok het optreden maar weinig belang stellenden. Onder het publiek vooral artiesten die de volgende dag zelf op De Schans optraden. Terwijl het eiland een enorm aan tal koren telt, was het aantal Texelse vakbroeders en -zusters van van Filtzer op één hand te tel len. Financieel heeft de Midzomer schans enige ruimte. De artiesten die aan de Midzomerschans mee werken, doet dat gratis, evenals een groot aantal Texelse vrijwilli gers. En dankzij een bijdrage van de Stichting Toeristisch Investe ringsfonds Texel en steun van sponsors als Duin Bouwbedrijf en TESO kan een deel van de onkos ten vooralsnog worden gedekt. 'Dat zal volgend jaar ook nog wel het geval zijn, maar daarna moe ten er toch echt meer bezoekers Tekst en foto's Joop Rommets komen, willen we hiermee door gaan', aldus Barnard. Meer pro motie zal daarbij wellicht een rol spelen, al waren de organisatoren de behoorlijk tevreden over de aandacht in de lokale en regio nale media en hadden ze zelf een speciale festivalkrant laten maken. Barnard vermoedt dat ook het onstuimige weer geen goed aan het bezoekersaantal heeft gedaan. 'Dat scheelt misschien een pro cent of tien, twintig, maar daar mee verklaar je niet alles.' Overi gens zorgde de harde wind ook voor andere problemen. Zaterdag ontstond er schade aan tenten en hekwerk. Die kon echter tijdig worden verholpen en is boven dien verzekerd. Jammer was wel dat veel optredens die buiten zouden worden gegeven, nood gedwongen in een tent plaats vonden. 'Maar dat was wel weer gezellig en warm', aldus Bar nard. De Kinky Homs.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 13