TEXBJVGesCA.NL TEXELSE 2 COURANT Excelsior op stoom voor Oriënt Express Jef Schuur in Topchef Haringnegendaagse met week verlengd Dirigent Betty Bakker repeteert met het orkest. foto Gerard Timmerman) Camper FNV rijdt over Texel FNV Bondgenoten is de komen de dagen op het eiland voor bedrijfsbezoeken, inloopspreek uren en een ledenavond. De medewerkers gebruiken de spe ciale 'vakbondscamper', die op tal van plaatsen op het eiland zal opduiken. De vakbond zegt niet alleen 'aan wezig' te willen zijn door middel van vakbondscentra, maar ook op straat. De woensdag staat in het teken van bedrijfsbezoeken bij onder meer TESO en AB Texel en een vakbondsavond voor leden. Deze wordt gehouden in De Pelikaan nabij De Koog en begint om 20.00 uur. Donderdag staat de camper 's morgens op het parkeerterrein bij Albert Heijn in Den Burg en 's mid dags op de Nikadel in De Koog. Op beide locaties zijn zowel leden als andere belangstellenden welkom met vragen of 'gewoon een gezel lig praatje. Daarnaast worden don derdag van 14.00 tot 16.00 en van 18.00 tot 20.00 uur inloopspreek uren gehouden. Mensen zijn er welkom met vragen over werk, inkomen, loopbaan en andere zaken. Huidverbetering Martine Westerlaken van Schoon heidsalon Martine houdt vrijdag 1 juni om 20.00 uur bij Stayokay in Den Burg een thema-avond over huidverbetering. Vluchten Dakota maand uitgesteld De rondvluchten met een histori sche Dakota die afgelopen week einde boven Texel zouden worden gehouden, zijn uitgesteld. Reden is het voorspelde onstuimige weer, met veel wind en regen. Mensen die hadden gereserveerd, zijn inmid dels door de organisatie op de hoogte gesteld. Bij goed weer wor den de vluchten alsnog gehouden in het weekeinde van 30 en 31 juli. Het orkest van Excelsior tijdens de repetitie van Oriënt Express. Tijdens dit concert op donder dag 30 juni en vrijdag 1 juli in De Bijenkorf in Oosterend nemen de muzikanten van de Christelijke muziekvereniging de toeschouwers mee op hun muzikale wereldreis. Oriënt Express belooft een groots en verrassend concert te worden. Zo'n tachtig muzikanten van het orkest en de percussiegroep, bij gestaan door accordeonisten verzorgen de muziek tijdens deze muzikale trip door de landen van de legendarische treinverbinding tussen Londen en Constantino- pel. Van elke stad of land waar de trein stopt wordt muziek gespeeld. Klassieke en populaire muziek wisselen elkaar af. Het concert wordt het debuut van vier jonge muzikanten, die hun opwachting maken tijdens Beyond the Sea van Robbie Williams. Dat oud leden Jasper van der Sande en Lianne Brouwer er speciaal voor terugkomen en hun partijtje mee- blazen, zegt iets over hoe bijzon der het concert is. Ook een flinke uitdaging voor de percussie groep, die intensief heeft gerepe teerd en een nieuwe ritmes heeft ingestudeerd. Het muzikale pro gramma is samengesteld door dirigent Betty Bakker en Bert Kemper, leider van de percussie groep. Oriënt Express is meer dan alleen muziek. Majorettes gooien hun benen in de lucht tijdens de wereldberoemde Can-Can, er zijn gastoptredens van Interdans- groep Texel en acteurs Dirk Haker en Rolf Düring maken hun opwachting. Muziek, dans en toneel wisselen elkaar af, waarbij muzikanten en acteurs in pas sende stijl hun opwachting maken. Dames zijn al tijden in de weer met het naaien van kos tuums uit het begin van de vorige eeuw. Om de sfeer compleet te maken wordt ook de zaal aange- Kunst en haring. Die combinatie wordt gelegd tijdens de Haring- negendaagse die Galerie 14-16 Posthuys Texel houdt in samen werking met visrestaurant 't Pakhuus in Oudeschild. De expo sitie is met een week verlengd tot en met zondag 26 juni. Acht kunstenaars lieten zich inspi reren door traditie, de haring, haringvangst, haringgerechten en Jef Schuur van restaurant Bij Jef is één van de veertien koks die in september de strijd met elkaar aan gaan in het tv-pro- gramma TopChef op RTL5. Tien koks zijn in het bezit van de titel SVH Meesterkok en twaalf beschikken over meer dan één Michelinster. De nieuwe serie op tv, die in september van start gaat, bevat twaalf voorrondes, een hal ve finale en een finale, gevolgd door nog een finaleweek. Uitein- kleed. In de werkplaats van Elco Vermeulen worden decors in elkaar getimmerd en de zaal wordt zodanig ingericht dat bezoekers het ervaren alsof ze in de trein zitten. Er is een professi onele geluids- en lichtinstallatie gehuurd en ook bij de catering wordt niets aan het toeval over gelaten. Wie in de luxe Oriënt Express stapt, mag het immers aan niets ontbreken. De 'reizi gers' krijgen allerlei hapjes en drankjes voorgeschoteld, gerech ten uit het gebied waar de trein op dat moment halt houdt. De trein vertrekt om 19.30 uur, men dient aanwezig te zijn tussen 19.15 en 19.25 uur. Toegang kaartjes kosten €10.-, (inclusief drankjes en hapjes). Kaarten zijn te koop bij Slagerij Rob en Meta Maas, Peperstraat 5 in Oosterend en in Tabaksshop 't Centrum, Weverstraat 4 in Den Burg. de haring in de kunst. Er worden kunstwerken getoond van Janneke van Gorp (schilderijen), Barbara Guldenaar (keramiek), Els Maas- son (linoleumdrukken), Maurice Christo van Meijel (keramiek en een sculptuur), Ben Oldenhof (assemblages), Gertjan Scholte- Albers (schilderijen), Marian Smit (papierobjecten) en Willem van Wanrooij (tekeningen). delijk wordt er één winnaar uitge roepen. Het thema komend sei zoen is '12 provincies'. Regio en streek staan dan ook centraal tij dens de voorrondes. Topchef wordt vanaf september op elke werkdag uitgezonden op RTL5. Het dagelijkse programma begint om 19.00 uur en duurt een uur. Totaal gaat het om zeventig uitzendingen. De veertien deelnemende koks zijn Jonnie Boer, Ron Blaauw, Nico Boreas, Onno Kokmeijer, Martin Afslag 14 Ik werd gebeld. Of ik een stukkie COLUMN wilde schrijven. Dit keer was het ech ter niet de redactie die mij hielp her inneren aan mijn verplichtingen. Nee, het was een organisatie. Of ik wilde schrijven over hun ambitieuze plannen. Om te komen tot een rustoord. Tenminste, zo heette dat vroeger. Tegenwoordig moet je Resort zeggen. Nou, mij een beetje kennende hadden ze moeten bevroeden dat het niet veel goeds zou worden. Terwijl ik me aan het voorbereiden ben op de binnenlanden van Guatemala, moet ik me nu richten op de ingewanden van Juan en Mala. Maar dat maakte niet uit, zeiden ze. Slechte reclame is ook reclame. Vergelijk het maar met een terugroepactie voor auto's. Dat kost miljoenen, maar het levert wel reclame op. Tenminste, dat zeiden zij. Dat bood perspectief, dacht ik! Nou is zo'n terugroepactie natuurlijk zo'n beetje het ergste wat je kan overkomen. Dat jouw trouwe stukje blik nukken kan vertonen. Je moet er niet aan denken! Af en toe heb ik er een nachtmerrie van. 'Flog, Flog', zo klinkt het in mijn dromen, ten teken dat uitgerekend mijn Golfje bij extreme situaties wel eens een deurrubber kan verliezen. Bbbbbbbrrrrrrrr... Kortom, mijn humeur werd er niet beter op, maar ze hielden niet op. Ik herinnerde hen er nog aan dat je een creatieve geest nooit mag dwin gen. Ook dat hielp niet, dus ik ging uiteindelijk overstag. Ook wel een beetje omdat ze me veel beloofden. Een gratis behandeling in de kli niek bijvoorbeeld. Als door een wesp gestoken bekte ik hen af: 'Hoezo, zie ik er zo slecht uit dan?' Nou nee, dat was het niet, maar een onsje minder hier en een onsje meer daar zou zelfs mij niet misstaan. Ik vond het aanbod niet genoeg, maar toen kwam het! Ik mocht meehelpen met het bedenken van namen voor de themazalen. Dat klonk mij als muziek in de oren! Vandaar dus dat ik inga op hun verzoek. Of ik een stukje wil schrijven over dat ambitieuze plan. Om te komen tot megastallen voor menselijk vee tegenover de Naakilep. Oh, sorry, De Pelikaan. Onder het motto: opereren en recreëren, hoe verzinnen ze het. Zie je het voor je? Als het doorgaat ga je op de boot ineens iedereen anders bekijken. 'Jullie pakken zeker afslag 14?' 'Hoezo?' 'Nee, zo maar...!' Kortom, de toon is gezet. Ik vind het dus maar niks. Volgens mij moet je naar Texel komen voor alles behalve om je lippen te laten sucken, of zoiets. Maar ja, ze moeten het zelf maar weten. Ik kan ze niet terug roepen. Ik verwierp de negatieve energie om me te storten op het positieve! De themazalen! Daar gaan we! Wat dacht u van De Reuze Aambei? Of de Aars Bleekersvallei? Wilt u afvallen? Ga naar de Pontweg! De Bollekamer is voor de Obesitas- klanten. Je kunt je huid laten peelen in zaal Oudeschild. Gezichtscor rectie vindt plaats in De Krombekstrandloper. Ooglidcorrectie? De Wallendijk zit op de eerste etage! In De Gouden Driehoek kunt u terecht voor het aanbrengen van piercings op uw geslachtsdelen. Alle mannen verzamelen in De Cocksdorp! Bedplassers gaan naar De Nat- tevlakweg, voor keelproblemen kunt u terecht in De Schorrenweg. Bent u de kluts kwijt? Ga naar de Oorsprongweg. De bikinilijn waxen doe je in zaal Bosrandweg. Last van schizofrenie? Ga naar Driehuizen, Vierhuizen, Zevenhuizen of De Zeshonderd. Ik ben dus acuut vóór! Mijn zegen krijgen ze. En als beloning mocht ik alle zalen bezoeken. Vandaar dat ik vanaf vandaag óók luister naar de naam Marijke! Afslag 14, here I come! Annie (Annie@texelsecourant.nl) DINSDAG 21 JUNI 2011 Een uitgebreid overzicht viteiten, workshops is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 21 juni: 17.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur het laatste SWOT-diner (voor ouderen) voor de zomer. Deel name kost €8,-. Aanmelden via tel. 312696. 19.30 uur. Fanfarekorps DEK treedt op bij café De Kombuis in Oude schild. Aanvang 19.30 uur. Na afloop betreden de leden van de Texelse bluesband Jug Bros het podium. 19.30 uur. Leerlingen van het jonge- rentheater van Artex geven een pre sentatie in de voorspeelruimte van de school aan de Wilhelminalaan in Den Burg 20.15 uur. In de kerk van De Waal begint om 20.15 uur een concert van een viooltrio. De toegang is gratis. Woensdag 22 juni: 10.00 uur. In het Cultuurhistorisch Museum in De Waal worden naast een extra tentoonstelling over weide- bouw ('Te hooi en te gras') vanmid dag demonstraties gegeven in de smederij. 13.30 uur. Bij De Fontein in Den Burg begint om 13.30 uur een pannavoet- baltoernooi. Het betreft een voor ronde in de strijd om het Texels kampioenschap voor scholieren. 19.00 uur. Bridgeclub Alert houdt een open drive in De Bijenkorf in TEXELSE-COURANT Uitgave LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Buiten werktijd: Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 isch» Bij verzending naai portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. Oosterend. Aanvang 19.45 uur, aan melden uiterlijk 19.30 uur. 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Warmoes straat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Donderdag 23 juni: 10.00 uur. De Zonnebloem maakt een huifkartocht door de Slufter, Den Hoorn of de Dennen. Deelname kost €10,-, aanmelden via tel 314104 of 314305. 15.00 uur. Bij het Durperhonk in De Cocksdorp begint om 15.00 uur een pannavoetbaltoernooi. Het is een voorronde in de strijd om het Texels kampioenschap voor scholieren. 20.00 uur. In de feesttent op het strand bij paal 17 zijn vanaf 20.00 uur diverse optredens van Kink Music, Wolter Kroes en de Texelse band Wad Zou't. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Pirates of the Caribbean: On stran ger tides 3D en 20.30 Unknown. Vrijdag 24 juni: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehou den. De vrouwenvereniging verkoopt handwerken. 15.30 uur. Ambassadeurs van de Stichting ABC reiken van 15.30 tot 16.00 uur in het centrum van Den Burg informatiepakketten uit over het verbeteren van taalvaardigheden. 15.30 uur. Bij de Kompasschool in Den Burg begint om 15.30 uur een pannavoetbaltoernooi. Het is een voorronde in de strijd om het Texels kampioenschap voor scholieren. 18.00 uur. Sterrenkundige professor Kees de Jager geeft in Rotisserie 't Kerckeplein in Oosterend een lezing tijdens een vijfgangendiner. 20.00 uur. In de feesttent op het strand bij paal 17 zijn vanaf 20.00 uur diverse optredens van DJ Trappato- ni, Boulevard en DJ Rose. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Kung Fu Panda 3D OV; 19.15 The Hangover Part II; 21.15 Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 3D en 21.45 Unknown. rrbr TESO In verband met de te verwachten drukte zet TESO in en rond het weekeinde geregeld een tweede boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur en zondag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie, www.teso.nl. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de volgende straten: Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, \ferlaet fli lykordam Mirlrloltnn 24 uur per *>9' per Wee Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via Twitter texelsecourant en facebook Texelse Courant IL Maaiwedstrijd bij Den Hoorn De Oude Trekker en Motoren Vereniging houdt zondag 26 juni maaiwedstrijden op het land van Maarten Hoogenbosch aan de Watermolenweg nabij Den Hoorn. De wedstrijden beginnen om 11.00 Kruithof, Erik van Loo, Mario Rid der, Lucas Rive, Hans van Wolde, Jacob Jan Boerma, Paul van de Bunt, Moshik Roth, Jef Schuur en Francois Geurds. uur. Er doen tien Texelaars en een stuk of zeven mensen van de over kant die al jaren meedoen aan maaiwedstrijden. De kunst is het gras zo vakkundig mogelijk te maaien. Er wordt gewerkt met zogeheten vingerbalken onder de trekker of in de hef. Paardenmaai- balken zijn ook toegestaan. Er is eten en drinken aanwezig voor publiek. De OTMV blies de maai wedstrijden vorig jaar nieuw leven in. Marcel Bakker kwam toen als winnaar uit de strijd. De organisatie zet voor publiek een tent neer waar eten en drinken verkrijgbaar is.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2