TEXELSE 7 COURANT Wim Botman pakt winst Ronde van Oosterend op de eindstreep Straffe wind, vals plat en lastig bochtenwerk Onderlinge wedstrijd manege Kikkert Rondemiss Marieke Wieringa, van suike. rondrijden in een open Mini. Wielrenner Wim Botman uit Alk maar heeft zaterdag de eerste Ronde van Oosterend gewon nen. De Noord-Hollander ver sloeg in de eindsprint de Texelse favoriet Jordy Vinke. Voor het eerst in decennia werd weer door de straten van Oosterend gekoerst. Na afloop mocht hij de felicitaties van Rondemiss Marie ke Wieringa in ontvangst spinkapsel voorzien door kapster Hannek Om de renners te behoeden voor paaltjes, wegversmallingen, putten en andere obstakels waren zo'n twintig vrijwilligers uit het dorp uren in touw geweest met linten, netten, hekken, matrassen en was het dorp een paar uur hermetisch afge sloten. Bijzonder gezicht was de Tourkaravaan. Met vooraan de Rondemiss staand in de open mini 1 Drijver, liet zich tijdens de Tourkaravan feer werd versterkt doordat motor rijder Alex Halsema, die op zijn Harley Davidson een claxon met de kenmerkende Tourtune had gemonteerd, het eerste rondje voor de renners uit reed. De koers werd aan elkaar gepraat door Arnold 'Kets' Kaercher en Edgard Klippel, die zich het wielerjargon eigen had den gemaakt. Voor de renners Oosterend kan terugkijken op een succesvol wielerevenement. Het weer werkte mee. Het bleef droog, al maakte de straffe wind met name zich vast in het kopgroepje met Vinke en Botman te nestelen. Vin ke, die zich onder meer behendig toonde in het bochtenwerk, leek te ontsnappen. Klippel over dat moment: 'Jordy zegt nu: Ik laat die Botman mijn kont zien.' Even later: 'Gaan we linkeballen of stoem- pen?' Maar vooral door de harde tegenwind op de Achtertune was deze solo niet vol te houden. Voor af was afgesproken dat drie kwar tier zou worden gekoerst, waarna de klok zou luiden en nog vijf rond jes zouden worden gereden. Wegens de zwaarte van de rit besloot wedstrijdleider Dirk Vinke de wedstrijd staande de race in te korten, zodat klokkenluider Co Michielse het mechaniek in de toren vervroegd in werking zette, waarna de eindspurt kon worden ingezet. Vinke had aan Botman een geduchte tegenstander. De Noord-Hollandse amateur zit qua niveau tegen de wielerprofs aan en zou de dag erop deelnemen aan het NK in Dalen. In hoeverre het heeft meegespeeld dat Vinke bij het aanzetten van de eindsprint in de Oesterstraat last had van een renner die op een rondje werd gezet, zal wel altijd de vraag blij ven. Feit was dat Botman voor een verrassende ontknoping zorgde, als eerste zijn wiel over de eind streep drukte en de kussen van de Rondemiss in ontvangst mocht nemen. Overigens gaat het te ver te beweren dat een overkanter met de zege aan de haal is gegaan. Botman, zoon van Janny Trap werd geïntroduceerd als de neef van recreant Kees-Aris Trap, die vanaf de start nu dertig jaar geleden meefietst in het groepje Oosteren- ders waarvan de opvolgers nu de ronde hebben georganiseerd, in nauw overleg en samenwerking met de nieuwe vereniging Wieler sport Texel. Na de huldiging waren het de recreanten die zich opstelden voor hun rit en beleefd bleven wachten toen de verslaggever van deze krant tijd nodig had om zijn camera in te wisselen voor zijn racefiets. Ook deze categorie maakte er een echte wedstrijd van, waarbij na enkele rondjes het deelnemersveld in meerder groepjes uiteen spatte. Winnaar werd Tom Witte, die Mare Drijver en Martien Witte achter zich wist te houden. Enthousiaste toe juichingen waren er onderweg voor Marco Drijver, de Oosterender die het een week eerder had gepres teerd om twee keer de Alp d'Huez te beklimmen en er met zijn presta tie aan bijdroeg dat in totaal €20 miljoen bijeen werd gebracht voor de bestrijding van kanker. Bij de jeugd ging de overwinning naar Martijn van der Vis ((8-10 jaar) en Merijn Bakker (11-12 jaar). Gerard Timmerman Uitslagen: Wedstrijd 1Wim Botman, 2. Jordy Vinke, 3. Luuk van der Meer. Recreanten: 1. Tom Witte, 2. Mare Drijver, 3. Martien Witte. Jeugd: 8-10 jaar: 1Martijn van der Vis, 2. Ben Bakker, 3. Rodney Betsema. 11-12 jaar: 1. Merijn Bakker,2. Rinus Wesselman, 3. Jim Boog aard. Rondemiss Marieke Wieringa feliciteert winnaar Wim Botman. Meer Texelaars bij WK surfen Surfers Coen Hendriks (18) uit Oosterend en Jeroen Bakker (17) uit Den Hoorn doen deze week ook mee aan het WK slalom sur fen bij paal 17. De twee komen uit het jeugdteam van de familie Van Rijsselberghe. De organisatie heeft ze toegelaten tot het WK, omdat ze beiden talent volle surfers zijn. Hendriks werd vorig jaar derde bij het NK surfen. Hij kijkt uit naar het evenement.'Dit is weer een stap hoger dan het Nederlands kampioenschap. Ik hoop ook wat te bereiken.' Met hun deelname komt het aantal Texelse deelnemers aan het WK op drie. Adriaan van Rijsselberghe stond al genoteerd als deelnemer. Broer Dorian van Rijsselberghe surft niet mee, maar is wel bij het evenement betrokken als strand- speaker. Het WK slalom surfen, onderdeel van de Zwitserleven Zeilweek, heeft (als het weer heeft meegewerkt) vandaag de eerste wedstrijden gehouden. De finale is zaterdag bij paal 17 na de start van de Ronde om Texel. waren de nodige premies te verdie nen. Etentjes, meters bier, een bin nenband voor de eerste die lek reed, prijzen voor de oudste renner en de snelste boer en een bloed worst voor de eerste renner die viel. Dat laatste gebeurde gelukkig niet; op één renster na die de bocht miste en (zonder kleerscheu ren) in het struikgewas belandde deden zich geen incidenten voor. Het rijden door de smalle, bochtige straatjes en de aanwezigheid van veel en enthousiast publiek langs het traject maakte het tot een sfeervol evenement dat de poten tie heeft om uit te groeien tot een terugkerend criterium op de wieler- kalender. Na de start bij de poort van het voetbalveld nestelde Wim Botman zich in het kopgroepje met Jordy Vinke, Niels Jimmink en Thomas Boom. Waar Jimmink en Boom na een aantal rondjes - om met spea ker te spreken - 'aan het elastiek' gingen en moesten afhaken, wist het jonge talent Luuk van der Meer Bij manege Kikkert werd dit weekend de tweede van de drie onderlinge wedstrijden van dit seizoen gereden. Deden er bij de eerste wedstrijd 25 deelnemers mee, nu waren er alleen al bij de beginners 17 kinderen. Puck van Gelder, Senna Witte en Lisa Poede lessen nog maar drie maanden. De zusjes Eliza en Manon Blom waren aan elkaar gewaagd en gingen met de eerste en tweede prijs naar huis. Bij de halfgevorderden waren er acht deelnemers. Winnaar werd Sophie Bresser. Ze moest al vóór de prijs uitreiking met de boot mee en kreeg rozet en beker op de teso- boot. Er deden acht gevorderde ruiters mee en zes vergevorderde. Hoofdzakelijk waren het kinderen die meededen, maar ook een aan tal enthousiaste volwassen ruiters was van de partij. Door de harde wind maakten ver scheidene paarden en pony's wilde bokkensprongen. Twee van de deelnemers vielen van hun pony waardoor zij op een laatste plaats eindigden. Het paard Tavares van Annabel Dros (normaal gesproken een van de kanshebbers) ging zelfs steigeren tijdens het proefje. Des ondanks hadden alle deelnemers een leuke en gezellige middag. De kritische jury bestond uit Pascale en Ini Blankvoort uit Ruurlo. Half september is de laatste wedstrijd en wordt bekend wie naar huis gaat met de manege Kikkert wis seltrofee. Op dit moment staat Zoë Grisnigt op de eerste plaats, op de voet gevolgd door vier ande re ruiters die op een gezamenlijke tweede plaats staan. Zondag wordt op de manage een gezellige spring dag gehouden. Uitslagen: Beginners: 1. Eliza Blom met Mano, 2. Manon Blom met Jimmy, 3. Marieke Waaij- er met Elfi. Half gevorderden: 1. Sophie Bresser met Tuc, 2. Claire Smits met Elfi, 3. Ylva de Haan met Mano. Gevorderden: 1Laurens Broersma met Pier, 2. Zoë Gris nigt met Elfi. 3. Louise Kleinveld met Mano. Vergevorderden: 1. Marike Graaf met Dusty, 2. Denise Kleinveld met Sudu- ria, 3. Mariëlle Blauw met Pier. De jeugd in afwachting van het het rijden over de Achtertune tot een zware exercitie. Ook het 'vals plat' over de Oesterstraat was een pittig stukje, met aan het eind de haarspeldbocht naar de Mulder straat, die zorgde dat flink moest worden aangezet. In de route door het dorp zaten meerdere bochten. van Hans Witte. In haar kielzog een sliert van voertuigen van sponsors. Onder andere Marcel Witte van De Nes, die bij het beeld van de scha pen op het groentje op de hoek Peperstraat-Oranjestraat een mini- boerderij had ingericht. De Tours-

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7