Coach begeleidt graag kinderen en volwassenen TEXELSE 13 COURANT Genezing na afscheid kerkelijke dogma's VRIJDAG 24 JUNI 2011 Inge Kampen: 'Problemen vi n hagen vaak de omstandigheden waarin ze leven. Vlak na de geboorte van haar eerste kind werd ze ziek. Een postnatale depressie, ernstige slaapproblemen en het ver moeidheidssyndroom ME trok ken een zware wissel op haar gezondheid en de sfeer in het gezin. De reguliere geneeskun de kon haar niet helpen, maar uiteindelijk genas ze - groten deels - zichzelf. Hoe ze dat deed, leert Inge Kampen graag aan anderen. 'De kracht van de gedachte', for muleert ze het begin van haar genezing, die voor een groot deel bestond uit het zich losmaken van haar gereformeerde achter grond, gecombineerd met een vorm van acupressuur. Het geloof speelde een allesbe palende rol in de jeugd van de in Assen opgegroeide Inge Kampen. Niet alleen was ze lid van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, ook ging ze naar een gerefor meerde school en speelde ze met vriendjes en vriendinnetjes uit dezelfde kringen. Van haar traditi onele ouders - vader werkte, moeder zorgde fulltime voor de kinderen - kreeg ze volgens eigen zeggen veel liefde. Het leek de basis voor een geluk kig leven, maar het zou anders lopen. Vlak na de geboorte van haar eerste kind - in 1999 - werd Inge ziek en belandde ze in een diepe crisis, die ze ook met hulp van dokters niet kon overwinnen. Ten einde raad zocht ze haar heil in alternatieve methoden. Wat volgde, was een lange weg, die tien jaar duurde en waarop ze op allerlei manieren aan haar gene zing werkte. Een cruciale stap was volgens eigen zeggen het besef dat haar streng religieuze opvoeding niet los te zien was van haar ziekte. 'Het is natuurlijk een heel complex verhaal, maar ik had weinig eigenwaarde. In de kerk werd gepredikt: de mens is enkel uit op kwaad. En volgens de leer van de gereformeerde kerk gaan alleen gelovigen naar de hemel, de anderen naar de hel. Tussen je geboorte en je zevende heb je nog geen kritisch vermo gen. Hoe kun je een gezonde ontwikkeling doormaken als je de dominee dit soort dingen hoort zeggen? Ik werd daar heel bang van. Ik was ervan overtuigd dat ik slecht en zondig was.' Een complicerende factor was haar hooggevoeligheid. 'Ik voel koombaar, vertelt ze. 'Ik voelde dat ik dit moest doen, om beter te worden. Maar het was een moei lijk proces, ook omdat ik mijn ouders niet wilde teleurstellen en mijn omgeving er weinig van snapte.' Over de verdrietige gevolgen wil ze niet veel zeggen. Wél dat ze afscheid heeft geno men van de dogma's van de kerk, maar niet van haar geloof. 'Ik geloof zeker dat er een God is. Maar niet op de manier zoals in de Bijbel staat. Ik denk dat God in ons allemaal is en dat Jezus een heel inspirerende persoon was, veel verder dan de meeste men sen, maar niet per se de zoon van God.' Tijdens haar zoektocht langs reiki, yoga, NEI en andere therapieën maakte Inge kennis met Emotioneel Evenwicht, een helingstechniek die al bij 'de oude Chinezen' bekend was en verder hebben en ik heb een knoop in mijn maag.' Inge en haar gezin wonen sinds een jaar op Texel. In die periode heeft ze enkele cursussen ont wikkeld, gebaseerd op haar eigen ervaringen, de literatuur die ze heeft gelezen en de kennis die ze opdoet bij de beroepsopleiding die ze momenteel volgt. De cur sussen zijn gericht op volwasse nen die aan zelfontwikkeling wil len doen. Ook ouders die zich zorgen maken over de emotionele of lichamelijke staat van hun kind zijn welkom. 'Ik heb ontdekt dat problemen van kinderen vaak samenhangen met de omstandig heden waarin ze leven. Worden de omstandigheden op school of thuis verbeterd, dan verdwijnen ook grotendeels de problemen.' Op de website van haar praktijk (Levenskracht-Texel) staan enkele ervaringsverhalen, waaronder dat van een meisje van twee jaar dat last had van eczeem, slecht at en ook nog een oorontsteking kreeg. De huisarts kon niets anders bedenken dan een zalfje voor schrijven, maar haar moeder ging met Inge in gesprek en samen ontdekten ze dat het meisje sterk reageerde op onverwerkte emo ties van vader, als gevolg van het jong overlijden van zijn eigen vader. De man liet zich behande len volgens de technieken van het Emotioneel Evenwicht. Al na een paar dagen verdween het eczeem van het meisje en keerde haar eetlust terug. Ze is tevens een stuk vrolijker nu. Ook via haar eigen zoon deed Inge ontdekkin gen. 'Als mijn man en ik een con flict hadden, veranderde het speelgedrag van Sven. Hij deed dan bijvoorbeeld computerspel letjes met een wedstrijdelement erin. En als het dan weer goed alles sterker dan een ander. Emo tioneel, maar ook lijfelijk. Ik voel het als ergens spanningen zijn en of iemand klopt of niet. Daar kon den ze vroeger natuurlijk niets mee. Over hooggevoeligheid was niks bekend. Ik heb het ook steeds weggedrukt.' Het besluit zich, samen met haar man, los te maken van haar geloof, was moeilijk, maar onont- Geslaagd is ontwikkeld door dokter Roy Martina. 'Hij gaat uit van eenen twintig emoties, waaronder angst en onzekerheid, die zijn verbon den met energiebanen in het lichaam. Nadat ik zijn boeken had gelezen, ben ik mezelf gaan behandelen. Door bijvoorbeeld het angstpunt - de sleutelbeen deren - te masseren, kun je de energie hier weer laten stromen. Dat heet acupressuur en is te ver gelijken met acupunctuur. Dus zonder naalden en gemakkelijk zelf toepasbaar. Dat doe je in combinatie met affirmaties. Dit zijn positieve overtuigingen. Je zet de overtuiging ik ben angstig om in ik ben veilig, ik ben moedig en heb vertrouwen. Hierdoor ver andert je denkpatroon, het beter voelen volgt daarna. Je gevoel wordt gevormd door je gedach ten.' Deze techniek heeft even veel effect op het lijf, denkt ze. 'Alle organen zijn verbonden met emoties. Denk maar aan oude zegswijzen als iets op je lever ging, bouwde hij een gezinnetje op Sims. Zo vormt een kind de spiegel van wat er in een gezin gebeurt.' Het is waardevolle ken nis, die echter gevoelige gevol gen kan hebben. Want het is dus mogelijk dat ze als coach tijdens een sessie ontdekt dat niet het kind, maar de vader of moeder een behandeling nodig heeft. 'Dat kan inderdaad een spannend gebied zijn', beaamt ze. 'Maar ik ga er vanuit dat mensen die mij om hulp vragen open staan voor zulke antwoorden. Bovendien hoef ik het niet rechtstreeks te zeggen. Het is de kunst mensen bewust te maken dat ze eerst bij zichzelf naar binnen mogen kij ken.' Als een belemmering ziet ze zoiets in elk geval niet. 'Als je, zoals in dit voorbeeld een kind eczeemvrij kunt maken, dan is dat zo gaaf, dat ik daar graag mijn persoonlijke bijdrage aan lever.' Joop Rommets Daphne van de Werken (20) uit De Koog is in Leeuwarden geslaagd voor de opleiding Management for Beauty Wellness, niveau 4. Ze heeft een eigen salon voor huidver betering, Wellness Texel. Oud-Texelaar Angelique Groen- Boon heeft onlangs haar (deeltijd)studie European Business Law aan de Universiteit van Amsterdam afgerond. Vanaf sep tember gaat ze, net als haar zusje Charlotte Boon, als advocaat wer ken bij De Brauw Blackstone West broek in Amsterdam. Hiervoor werkte ze bij ABN Amro MeesPier- son Amsterdam. Wat vindt u? Groeneplaats Vorige stelling: Wat moet er met de Groeneplaats gebeuren? Texel in de achtertuir In het katern Wonen en Co. van het Dagblad van het Noorden stond zaterdag 11 juni een ver haal over Het Buitenhuis in de tuin van Greetje van der Kamp en Siebe Branbergen. 'Het is licht en zonnig, en gedecoreerd met her inneringen aan strand en zee. Schelpjes, azuurblauwe kaarsen en een schilderijtje van strand stoelen op goudgeel zand voeden het verlangen naar zon en zomer', schrijft redacteur Shyra Hueting. 'En naar Texel, het waddeneiland waar de twee Stadjers al jaren zo graag komen.' Nieuwe stelling: Leerlingen van de middelbare school kunnen volgend jaar ook kiezen voor de Elsje Spijbelagenda, rond stripfiguur Elsje van Gerben Valkema en Texelaar Eric Hercules. Naast de gebruikelijke zaken, als roosters, adressen, vakanties en ruimte voor het noteren van huis werk, bevat de Elsje Spijbelagenda tips om te spijbelen en smoesjes om te laat te komen. Bluesband bij Worsteltent Bij De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen wordt de muziek zondag 26 juni verzorgd door bluesband Bas Kleine and his Harmaniacs. Met een contrabas, een snare- drum, mondharmonica en gitaar en een goede song gaat deze vijfkop pige band terug naar het Beale Street Corner Feel. Wie in de waan verkeert dat blues zwaar op de maag valt, zal daar na een optre den van de Harmaniacs anders over denken. Het optreden begint om 14.00 uur en vindt als het weer het toestaat buiten plaats. De toe gang is gratis. Schrijver Eric Hercules is als wet houder van de gemeente Texel mede-verantwoordelijk voor het openbaar onderwijs op het eiland. Vindt u het kunnen dat hij mee werkt aan een agenda waarin tips voor spijbelen, spieken en te laat komen worden gegeven? Kerkdiensten Zondag 26 juni PROTESTANTSE KERK: Protestantse gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, viering Heilig Avondmaal. Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. mw. C. Vlaming van Marken. Den Hoorn: 11.00 u. mw. C. Vlaming Protestantse Waddengemeente Texel: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Nederian- De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden. Oudeschild: 11.00 dhr. M.D. Kuiper. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste- Medische zorg Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Pontweg 106, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06- Hulpverlening OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vrij. 24 juni 01.30 en 14 Zat. 25 juni 02.20 en 15.17 u Zon. 26 juni 03.54 en 16.35 Ma. 27 juni 04.55 en 17.25 Din. 28 juni 06.20 en 18.44 Woe. 29 juni 07.35 en 19.56 u Don. 30 juni 08.30 en 20.45 u eerder hoog water. Donderdag 23 juni laatste kwartier, zaterdag 25 juni doodtij. Zondag 26 juni zon op 5.16 uur, onder 22.11 uur. TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8! Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vi afloop van de abonnementsperiode rend: 10.00 u. en 16.00 u. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: 10.00 u. dienst in Oosterend, ds. H. Marseille, mmv de cantorij o.l.v. Dyo BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J. Folkerts. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11.00 u. pastor Brigitha, Oosterend: 9.30 u. pastor Brigitha. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Onder vervolging staande blijven; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Laat je je leiden door Gods Mensen struikelen niet over bergen, maar over molshopen. 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17.00 en van 18.00 tot 19.00 i Extra bezoekuren op zaterdag, z< 10.30 tot 11.30 Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bere kenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huis houden: Omring Thuisservice, Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 310270. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Scouting Texel haalt zaterdag oud papier op in de volgende straten: Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schilde rend tot rotonde, Julianastraat, Kees omlaan. Vrijdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Music machine 21.00 u. Radio Noord-Holland Zaterdag 9.00 u. Ronde om Texel. Live uitzen ding rond dit zeilevenement. Met interviews, uitslagen en achtergron den. De verdere programmering wordt hieraan aangepast. 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote 18.00 u. MarcoFM 20.00 u. Radio Noord-Holland Zondag 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit Maartens kerk Oosterend, ds. C. der Nederlan- 11.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur 14.00 u. Wilde vaart 15.00 u. Het uur van de Blues 16.00 u. Country Time (H) 17.00 u. Sport Lokaal 18.00 u. Radio Noord-Holland Maandag 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek (H) 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the Move 22.00 u. Radio Noord-Holland Dinsdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noord-Holland Het Woensdag Onder de Toren met daarin: 18.00 u. Onder de toren, verhaal van Willibrord en de jongen' en het geheugensteuntje 18.30 u. Overdenking ds. Den Braan- Donderdag 18.00 u. Country Time 19.00 u. Even bijpraten met.. hoofd van de kinderafdeling vai Gemini Ziekenhuis. 20.00 u. Radio Noord-Holland.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 13