iexbjvgbsca.nl Dag van het Schaap: schapenhouders centraal 'Wortel trapt vooruit' in Klif 12 Kunstenaars ZOUT in Bethel TEXELSE 2 COURANT VRIJDAG 24 JUNI 2011 Muziek op straat En niet verder met name genoemde groep verzorgt zater dag 2 juli vanaf 14.00 uur een optreden op het dorpsplein van De Koog. Als het weer daartoe noodzaakt, vindt het optreden in de kerk plaats. Zondag 3 juli speelt hetzelfde gezelschap vanaf 12.00 uur op de Groene- plaats. Dan dient de schouw burgzaal van De Lindeboom als slechtweervoorziening. Film in Kroonprins In café De Kroonprins aan de Kerkstraat in Oosterend wordt donderdag 23 juni de film Julie Julia vertoond. De voorstelling begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Eten vooraf is mogelijk, reseveren noodzake lijk. Voetreflexologie Manda Bergsma van de School voor Voetreflexologie verzorgt zaterdag 2 juli van 10.00 tot 16.00 uur een workshop voetreflexologie in het Maartenhuis aan de Ruys- laan nabij De Koog. Thema van de workshop is 'anti-stress'. Huidverbetering Martine Westerlaken van Schoon heidssalon Martine houdt vrijdag 1 juli (en niet 1 juni, zoals per ongeluk in de krant van dinsdag werd gemeld) een thema-avond over huidverbetering. Deze vindt plaats in Stayokay in Den Burg en begint om 20.00 uur. Bezoekers wordt verzocht zich van te voren aan te melden. Kinectcompetitie In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg wordt woens dag 13 juli een ouder-kind Kinectcompetitie gehouden. Met een Kinect gamecomputer kunnen bewegingsspelletjes als bowlen, (tafel)tennissen, hordelo pen en verspringen worden gespeeld. Daarbij zijn geen con trollers nodig, het besturen gebeurt met het lichaam. De bibliotheek heeft de computer tot half juli in bruikleen. Tot die tijd is iedereen welkom om ermee te oefenen. De bruikleenperiode wordt afgesloten met een competitie, waarbij de teams bestaan uit kind en ouder (grootouder, oppas af andere meer derjarige). Deelname is gratis, opgeven kan tot dinsdag 12 juli. Het Texels kampioenschap schapenscheren is één van de vele Ran in actie onder toeziend oog van de jury Piet Bakker en Dirk Roeper. tijdens de Dag van het Schaap. Op de foto Sieme 'Texel is hét schapeneiland. Wij zijn trots op onze schapen en dus blij met alle schapenhou ders. Om dit te benadrukken organiseert de stichting Hoorn der Donderdagen dit jaar voor de eerste keer de Dag van het Schaap.' Dat staat in een uitnodiging die bij alle Texelse schapenhouders is bezorgd. Zij staan centraal tijdens de speciale dag die donderdag 14 juli wordt gehouden. 'Nu nog lopen er volop schapen rond Den Hoorn. Maar hoe lang nog? Als straks twee grote schapenhouders stop pen, is het bijna afgelopen. En dat gevaar bedreigt ook de rest van het eiland', zegt Betty de Leeuw, bestuurslid van de organiserende stichting, in een toelichting. Dat het houden van schapen geen vetpot is, is al jaren bekend. Nieuw ste tegenslag is de verplichting dieren voor een tentoonstelling of keuring in te enten tegen Q-koorts. Elk dier moet twee keer worden gevaccineerd, tegen een bedrag van €4,25 per dier. De Texelse die renartsen brengen daarnaast €34,50 per visite in rekening en €20,74 per tien minuten arbeid. Werden de kosten vorig jaar nog vergoed door het ministerie, dit jaar moeten de veehouders ze zelf betalen. Ook voor de stichting Hoornder Donderdagen kwam de nieuwste verplichting als een tegenslag. 'We zaten al midden in de voorbereidin gen. Het bericht doorkruiste onze plannen om een dag met heel veel schapen en schapenrassen te organiseren. Want die inentingen kosten veel, maar brengen niks op.' Als alternatief wordt een dag Tourkoorts Het begint toch langzaam weer een beetje op te spelen. Over een week begint het grootste wieler spektakel ter wereld weer, de Tour de France. Het is nu nog elk uur kijken of er al nieuwe definitieve selecties zijn, en dan maar weer eens online over de Alpe d'Huez fietsen, maar over een aantal weken begint het echt en fietsen de wielren ners zelf over de Alpe d'Huez. En dat is gewoon gaaf. De andere kant is natuurlijk dat je het niet zelf bent. Het zijn maar een paar mannen op televisie die toevallig heel hard kunnen fiet sen en daar kijken men sen uit 190 landen naar. Is dat niet een beetje overdreven? Ja, is dan het eerste wat in mij opkomt. Maar waarom kijken we dan allemaal nog, het trekt ons op de één of andere manier toch aan. Hetzelfde heb je met voetbal, naar de WK finale van Nederland keken zevenhonderdmiljoen (700.000.000) mensen, terwijl daar gewoon maar 22 voetballers een spelletje staan te spelen, waarom trekt dat ons dan zo aan? Toch wel een vraag om over te piekeren. Maar dat doe ik wel na de Tour. Feit is dat nu de tourpouls weer overal vandaan komen. Mails met: 'u heeft vorig jaar meegedaan met deze poule, doet u weer mee?' Of berichten op Hyves van vrienden COLUMN die meedoen. En dan ben ik meest al wel weer zo gek ze in te vullen, wat leuk, maar klinkklare onzin is. Als je dan kijkt, kijk dan gewoon voor de sport en niet om geld te winnen. Aan de andere kant wordt het wel een stuk spannender als je een poule hebt ingevuld en het zit je renner mee. Wat ook altijd weer opspeelt zijn de doping- perikelen, die de sport toch een beetje naar beneden halen. Het is toch jammer dat de ene na de andere renner uit de Tour wordt geplukt op verdenking van doping. Aan de andere kant zijn er mensen die zeggen dat het zonder doping helemaal niet vol te houden is, 21 dagen achter elkaar 170 kilometer rijden, met af en toe een stijgings percentage dat we nog niet eens met de auto mogen maken. Zo zeggen ze ook dat een matige ren ner met een goede dokter beter is dan een geweldige renner met een mindere doktor. En dat is jammer genoeg ook wel zo. Het hele tour- gebeuren is allemaal wel leuk, maar er zijn een paar dingen die het zwart maken. En 100.000.000 mensen die naar een paar mensen kijken die een berg opfietsen, dat is toch best wel veel. Jari van Maanen georganiseerd waarop de scha penhouders zelf centraal staan. 'Het wordt een Texelse dag. En toeristen mogen meegenieten', aldus De Leeuw. De Dag van het Schaap duurt van 13.00 tot 17.00 uur en vindt plaats op een stuk land van Jaap Lap aan de voet van de Hoornder kerk. Het evenement begint met een door Spar Goënga beschikbaar gestelde boerenlunch, waar schapenhou ders en hun partners verhalen kun nen uitwisselen en de ontwikkelin gen in hun branche kunnen bespreken. 'De schapenhouder met het sterkste verhaal verdient een fles Jutter', belooft de organi satie. Na de lunch zijn er diverse activi teiten. Zo demonstreert veearts Frank Gorter hoe hoeven worden bekapt, laat slager Willem Goënga zien hoe je een lam uitbeent, karnt Piet Bakker van hoeve De Waddel melk tot boter en geeft Annette van Ruitenburg een kookdemonstratie met lamsvlees. Ook worden de Texelse kampioenschappen scha penscheren en melken gehouden. De dieren worden beschikbaar gesteld door Jaap Lap. Schapenhouders kunnen zich voor de boerenlunch tot uiterlijk dinsdag 28 juni opgeven via tel. 319329 of e-mail leeuwtexel@hotmail.com. Ook (oud-)schapenhouders die onverhoopt geen uitnodiging heb ben ontvangen, zijn welkom. Kleinkunstenaar, troubadour en bard Gerard Wortel brengt zon dag 26 juni in Klif 12 zijn program ma Gerard Wortel trapt vooruit. Hij wordt hierbij ondersteund door cellist Bas van Waard. Wortel laat geen luisteraar onbe roerd. Het ene moment bezingt, bespeelt en betrapt hij zijn publiek vanuit zijn linksdraaiende, anderhalf- persoons kleinste theatertje ter wereld, het andere moment dolt hij op een onnavolgbaar speelse wijze vanachter zijn achtentachtig-toetstel- lend 'multicultimechapercusdrum- klavier'. En dat met teksten die er toe doen, een grote taaidichtheid heb ben en een zodanige snelheid dat er voor de gemiddelde luisteraar bijna geen ruimte overblijft voor enige ont lading. Een muziektijdschrift omschreef Wortel als 'het onechte kind van Comelis Vreeswijk en Jaap Fischer'. Gerard Wortel maakt al meer dan vijfentwintig jaar muziek, schrijft zijn eigen teksten en creëert de meest bijzondere muziekinstrumenten. Hij was oprichter en percussionist van de theaterfolkgroep Knijn en maakt deel uit van het kleinkunstcollectief Annie's Theatertoko, met onder anderen Mars Teunisz, Marjolein Meijers, Dorine Wiersma en Heieen Suiker. Hij laat zich moeilijk in een hokje plaatsen en heeft daardoor een unie ke plek in de podiumkunst. Al drie keer trad hij op tijdens het Huiska mertheaterfestival De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €14,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren gewenst. Modelvader zonder liefdesleven film Transformers: Dark of the Moon, het vervolg op Transformers en Transformers: Revenge of the Fallen, wederom geregisseerd door Michael Bay en geproduceerd door Steven Spielberg. Daarin nemen de Autobots Bumblebee, Ratchet, Ironhide en Sideswipe, onder lei- ding van Optimus Prime, het opnieuw op tegen de kwaadaardi ge Decepticons. De Decepticons willen koste wat het kost wraak nemen, maar gaandeweg belan den de strijdende partijen in een ruimteconflict tussen de Verenigde Staten en Rusland. Geprolongeerd is de thriller Unknown, over een man die na een auto-ongeluk uit een coma ont waakt en dan niet meer wordt her kend door zijn eigen vrouw, terwijl een andere man zijn identiteit heeft overgenomen. Ook nog een weekje te zien is de hilarische animatiefilm Kung Fu Panda. Maandag draait er een mystery movie, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim wordt gehouden. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Het romantische drama Tout les soleils draait dinsdag en woensdag in de serie FilmArt in Cinema Texel. De film is de nieuwste van Philippe Claudel, de maker van II y a long- temps que je t'aime. Hoofdrollen zijn er voor zowel Franse als Itali aanse acteurs. Het verhaal gaat over ene Alessandro, een Italiaan die barokke muziek doceert en samen met zijn broer en zijn vijf tienjarige puberdochter Irina in Straatsburg woont. Broer Cram- pone wordt neergezet als een onschuldige anarchistische idioot, die sinds Berlusconi aan de macht kwam politiek asiel probeert te ver krijgen. Soms heeft Alessandro het gevoel dat hij twee tieners moet opvoeden. Terwijl hij een modelva der probeert te zijn en geniet van het gezelschap van zijn grote vrien denkring, is hij vergeten hoe hij een liefdesleven opbouwt. Wanneer zijn dochter voor het eerste verliefd wordt, komt Alessandro's leven op zijn kop staan. Vanaf woensdag draait in Cinema Texel ook de spectaculaire actie- Een uitgebreider overzicht van work shops, excursies en activiteiten is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland wordt verspreid, en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 24 juni Bij creatief en kunstcentrum Udjat in Oosterend begint om 9.30 uur een workshop beweging voor 50-plus- In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwer- Bij de Kompasschool in Den Burg begint om 15.30 uur een pannavoet- baltoernooi. Het is een voorronde in de strijd om het Texels kampioen schap voor scholieren. .n de Stichting ABC reiken van 15.30 tot 16.00 uur in het centrum van Den Burg informatie pakketten uit over het verbeteren van taalvaardigheden. Prof. de Jager verzorgt tijdens een vijfgangendiner in de Rotisserie in Oosterend een lezing. Voor meer informatie, tel. 318950. In de feesttent op het strand bij paal 17 vinden optredens plaats van DJ Trappetoni, Boulevard en DJ Rose. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Kung Fu Panda 3D OV; 19.15 The Hangover Part II 21.15 Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides 3D; 21.45 Unknown. Zaterdag 25 juni Bij paal 17 gaat tussen 12.30 en 13.30 de Zwitserleven Ronde om Texel van start, de grootste catama ranrace te wereld. Aansluitend feest avond in de tent. met de Small Buzz, DJ Jean, Gio G, 538 DJ's on tour en een special surprise act. Entree gra tis. Om 13.30 en 15.00 start op de hoek Rommelpot-Lagewegje bij Den Hoorn een rondleiding door de Hoornder geschiedenis over de kei- leemhoogte. Deelname €4,-. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Kung Fu Panda 3D NL; 13.45 Rio 3D NL; 16.00 Penny's Shadow; 16.15 Pirates Of The Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 18.45 Kung Fu Panda 3D OV; 19.15 The Hangover Part II; 21.15 Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides 3D; 21.45 Unknown. Zondag 26 juni Elke zaterdagnacht rijdt de borrelbus vanuit De Koog naar Den Burg, De Waal,Oosterend en Oudeschild. Meerijden kost €3,-. Voor meer infor matie: www.borrelbus.nl. Fanfare DEK vezorgt vanaf 19.30 uur een concert op het pleintje bij de Spar in Den Hoorn. Zangeres Meike Wilms treedt op. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Gerard Wortel. Toegang €14,-, diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst. Voorstellingen Cinema Texel: 12.30 Kung Fu Panda 3D NL; 13.00 Rio 3D NL; 15.00 Kung Fu Panda 3D NL; 15.30 Penny's Shadow; 17.30 Kung Fu Panda 3D OV; 18.00 The Han gover Part II; 20.00 Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides 3D; 20.30 Unknown. Maandag 27 juni In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Bij De Akker in Oosterend begint om 15.30 uur een pannavoetbaltoernooi. Het betreft een voorronde in de strijd om het Texels kampioenschap voor scholieren. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel 13 in De Koog begint om 19.30 u een open bridgedrive. Deelname kost €2,50. Deelnemers dienen om 19.15 u in de zaal te zijn. In grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een snelschaaktoernooi. Deelname kost €1,-. Opgave ter plekke. Klaverjasclub Den Burg houdt een open drive bij Kotex, Paelwerck 9 te Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Inschrijven vanaf 19.45 uur, inschrijf geld €4,- per koppel. In de PKN kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gehouden. Aanvang 20.00.uur, toegang €1,50 (kinderen €0,50). Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Mystery Movie; 20.30 The Hangover Part II. Dinsdag 28 juni Voor AVRO's Cash op Zolder veilt veilinghuis De Zwaan in Amsterdam een schilderij van Blok van der Vel- Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. In het Alzheimer Café in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg lezen acht Texelse schrijvers verhalen en gedichten voor. Aanvang 19.30 uur. Op het parkeerterrein bij zwempara- Fanfare DEK geeft om 19.30 uur een dijs Calluna aan de Schumakersweg concert op het pleintje bij Goënga in 3 in De Koog wordt van 9.00 tot Den Hoorn. Zangeres Meike Wilms 13.00 uur kofferbakmarkt gehouden, treedt op. Bij evangelistenpaar Jan en Paula In de Maartenskerk in Oosterend Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 20.15 uur een concert van begint om 10.00 uur een huissamen- het Nieuw Blaaskwintet. De toegang komst. is gratis. Om 11.00 uur begint aan de Water molenweg bij Den Hoorn een maai- wedstrijd van OTMV afdeling Texel. Om 13.30 en 15.00 start op de hoek Rommelpot-Lagewegje bij Den Hoorn een rondleiding door de Hoornder geschiedenis over de kei- leemhoogte. Deelname €4,-. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Pirates Of The Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 20.15 FilmArt: Tous Les Soleils. TESO Bij de Worsteltent a begint om 14.00 ui s Kleine and his Harmaniacs. De toegang is gratis. TexelTango organiseert een Argen tijnse tangosalon in het Kunsthuys, Den Burg. Van 16.00 tot 17.00 uur de Smitsweg In verband met de te verwachten i optreden extra drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag tussen 9.30 en 20.00 uur een halfuursdienst onder houden. Zondag en maandag is het geval tussen 9.30 en 16.00 Voor meer informatie, www.teso. dat Dertig leden van de Texelse kun stenaarsvereniging ZOUT expose ren in juli en augustus werk in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland. De expositie is een initiatief van Peter Holman, die er zelf ook expo seert, en komt voort uit de speciale expositie die ZOUT er vorig jaar hield ter gelegenheid van het 175- jarig bestaan van polder Eierland. Het belooft een gevarieerde ten toonstelling te worden, met werk van zowel 'dwarsliggers' als van 'liefhebbers van harmonie'. In veel schilderijen, foto's, tekeningen, beelden en andere objecten zal duidelijk de inspiratie van de Texel se omgeving te vinden zijn, terwijl andere kunstenaars 'de zuivere vorm' opzoeken of zich expressief uiten. De expositie duurt van vrijdag 1 juli tot en met zondag 21 augustus en wordt zondag 3 juli om 11.00 uur officieel geopend. Bethel is open op donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Tijdens de openingstijden is altijd één van de kunstenaars aanwezig. De toegang is gratis.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2