TEXELSE^COURANT Peuterspeelzalen blijven toch open Scholen in Oosterend gaan toch samen TEXEL Cf roen ^wartsj'exeh in het harL, Koninklijk lintje Aat van Heerwaarden OPEN HUIZEN DAG PARKEREN EN MEER OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12586 VRIJDAG 1 JULI 2011 Het nieuwe fes tival Jazz on the Waves lijkt een interessant en afwisselend programma te bieden. Het boek 'Father Michael Witte' biedt een goed beeld van leven en werk van wij len pater Witte, missionaris in Afrika. Acht Texelaars vertelden in het laatste Alzhei- mercafé over hun ervaringen met deze ziek- 'Het feest van Eierland' is een 160 pagina's dik boek, vol foto's van de festivi teiten rond de 175 jaar oude polder. Stichting Schooltij en Stichting Kopwerk gaan intensief samen werken. Meest opmerkelijk is dat de openbare Jacob Daalder- school en de protestants-christe lijke school De Akker in Ooste rend naar alle waarschijnlijkheid toch samengaan. De besturen van beide stichtingen hebben daartoe vorige week donderdag een overeenkomst getekend. Dat hebben de stichtingen giste ren wereldkundig gemaakt, nadat de dagen ervoor waren gebruikt om directies, besturen, ouders en andere betrokkenen op de hoogte te brengen. Het bericht kwam als een verrassing, want gesprekken om tot meer samenwerking te komen, verliepen aanvankelijk zich door middel van een handte- zeer moeizaam. In februari werd keningactie voorstander van één duidelijk dat de bestuursvorm van school toonde. En ook het de nieuw te vormen school een te gemeentebestuur gaf te kennen groot struikelblok was. Tot teleur- een fusie wenselijk te vinden, stelling van de overgrote meerder heid van de ouders van de school- Lees verder op pagina 3 gaande jeugd in Oosterend, die Woelmuis Spijbelagenda Goewie, wat hebben we toch een veelzijdige wethouder! Ik zit nu al te bedenken waar ik de komende tijd niet heen wil, en hoe ik daar onderuit kan komen. Allereerst ga ik niet naar Island Samba, dat lawaaifeest bij paal 17. Het gaat vast weer onweren, dat is toch gevaarlijk? Voor de powerboot- race, ook al zo'n schreeuwevene- ment, zal ik vast te laat komen, want mijn bootje gaat niet zo hard. Ook het Tour de France-spel zal ik missen, want mijn band was lek en er was een dopingcontrole bij de openstaande brug naar de Alpe d'Huez. Kortom, ik vind het een nuttig initiatief, zo'n spijbelagenda. En laten we wel wezen Eric, zo'n raadsvergadering, heb je daar nou echt zin in? 'Nota van uitgangs punten bestemmingsplannen ker nen', ik word er niet opgewonden van hoor. Kijk eens in je eigen agenda met welk smoesje je daar onderuit kunt komen. Je struikelde over de kadernota, of zoiets. Voor alle Texelaars die het ergens heb ben laten afweten heb ik dan de ultieme smoes: 'Maar de wethou der doet het ook!' Weverstraat in Den Burg runden. In 1984 raakte Van Heerwaarden betrokken bij de Historische Vereni ging, waarvan hij van 1994 tot 2006 ook bestuurslid was. Sinds 1985 is hij lid van het rooms-katholieke man- nenkerkkoor Sint Cecilia en bezorger van het parochieblad De Vuurtoren. Van Heerwaarden bezorgt sinds 1987 warme maaltijden voor Tafeltje Dekje en is sinds 1989 actief voor de Stichting Folklore Texel, de organi satie van de folkloremarkten die in de zomer elke woensdag in Den Burg worden gehouden. Maar liefst vijftien jaar lang was hij marktmees ter. Van der Kooi vertelde in een humoristische toespraak dat je nooit vergeefs een beroep op de gedeco reerde doet. Dat is volgens de voor zitter ook te danken aan de vrouw van Van Heerwaarden. 'Als er een vervelend klusje te doen is, zorg ik altijd dat Netty erbij is als ik het vraag. Die roept dan altijd meteen: Oh, maar dat doet Aat graag! En dan kan hij niet meer terug.' Als dank voor haar steun waren er ook voor mevrouw Van Heerwaarden mooie woorden en een boeket. De 85-jarige Aat van Heerwaarden is woensdagavond tot zijn eigen verrassing benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg dat ereblijk voor zijn jarenlange vrijwillige inzet, onder meer voor de folklorestichting. Burgemees ter Francine Giskes speldde hem het bijbehorende lintje op. De huldiging vond plaats tijdens de openingsvergadering van de Stich ting Folklore Texel, die woensdag avond in hotel De Lindeboom plaats vond. Voorzitter Gerard van der Kooi, die de voordracht had ondersteund, vertelde dat hij en zijn collega bestuursleden zich er van bewust waren dat Van Heerwaarden er niet van houdt midden in de belangstel ling te staan. Liever hadden ze daar om gezien dat hij zijn lintje in huise lijke kring op de viering van zijn 85ste verjaardag had gekregen, maar dat de regels dat kennelijk niet toestaan. Omdat ze het Van Heer waarden niet hadden willen aandoen hem naar het gemeentehuis te lok ken, was er voor gekozen hem te huldigen op de vergadering van de folklorestichting. Van Heerwaarden is al ruim vijfen twintig jaar op allerlei gebieden actief als vrijwilliger. De start met die activi teiten vielen samen met het sluiten in Burgemeester Francine Giskes, even weggeslopen uit een belangrijke 1985 van de Centra, de winkel die hij raadsvergadering, speldde Aat van Heerwaarden woensdagavond in De Lindeboom het koninklijk lintje op. foto Joop Rommets) De peuterspeelzalen van De Cocksdorp en De Koog blijven na de zomervakantie toch open. Dat heeft wethouder Hennie Huisman (welzijn) woensdag laten weten. Sluiting was in beeld, maar vol gens wethouder Huisman bespre ken burgemeester en wethouders binnenkort een voorstel waaruit blijkt dat beide speelzalen binnen het huidige budget van rijks- en gemeentegelden open kunnen blijven. Volgens haar is sluiting inderdaad bekeken, maar was dat als onderdeel van een totaalon- derzoek naar de invoering van nieuwe Wet OKE in het peuter- speelzaalwerk en de kinderop vang. De sluiting hield de gemoederen woensdagavond bezig tijdens een commissievergadering van de politieke partijen over de Kader nota 2012 waarin gemeentelijke bezuinigingen aan de orde zijn. Ine Boelhouwer, leidster van de speelzalen in De Koog en De Cocksdorp, hield de politici voor dat de peuterspeelzalen goed zijn voor de taalontwikkeling van de kinderen en een basisvoorziening zijn om de leefbaarheid in de dor pen goed te houden. Boelhouwer kaartte aan dat beide speelzalen in ieder geval tot janu ari 2012 mogen draaien. Huisman verwacht, op basis van stabiliteit Vrouw (69) raakt rijbewijs kwijt Een 69-jarige vrouw uit De Cock sdorp is haar rijbewijs kwijtge raakt nadat ze met drank op achter het stuur was gekropen. De politie nam het rijbewijs in, nadat zij de vrouw woensdagavond op de Distelvlinder in Den Burg hadden gecontroleerd. Hoeveel alcohol de vrouw in haar bloed had, is niet bekend. Volgens de politie was zij niet in staat een ademanalyse te doen, waarna bloed werd afgenomen dat in het Nederlands Forensisch Instituut op de aanwezigheid van alcohol wordt onderzocht. Het duurt een paar weken voor de uitslag bekend is. in het aantal kinderen, dat de speelzalen daarna ook open kun nen blijven. De subsidie aan Pharos wordt jaarlijks verstrekt, waardoor voor alsnog tot januari wordt vooruit gekeken. Mimi Eelman bood woensdagavond namens ouders, Durperhonk en de dorpscommis sie van Eierland handtekeningen aan met het verzoek de peuter speelzaal van De Cocksdorp open te houden. Man gewond na val van ladder Een 54-jarige man uit De Koog is gisterochtend gewond geraakt bij werkzaamheden op de haven van Oudeschild. De man viel volgens de politie zo'n vier meter toen de ladder waar hij op stond plotseling weggleed. De Koger kwam met zijn arm op een bouwhek terecht en liep een diepe vleeswond op. Het slachtoffer werd voor behan deling overgebracht naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder. De Arbeidsinspectie wordt volgens de politie in kennis gesteld. kom badkamers kijken I 'i i'.'l I i INStailATIETECHNIEK I open zat. 10.00 - 12.30u r i \i i.si: - coi k\m Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): EP: Voordeel/and voor1ca*vtaovv.v\£huók.nb vakantiekrant Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. I jt^. Garage Dros www.texelseautopagina.nl .txl Bekendmakingen op pagina 14 Woelmuis en zijn vrouw Netty jarenlang in de Met de aanleg van een brug wordt bij Oudeschild de laatste hand gelegd aan het herstel van de forten Lunette en Redoute. Beide forten zijn in opdracht van eigenaar Natuur monumenten opnieuw - op schaal - opgebouwd volgens de oorspronkelijke tekeningen. De Lunette, dat het dichtst bij Oudeschild ligt, wordt net als fort De Schans vrij toeganke lijk. Fort de Redoute wordt een afgesloten natuurgebied. De bouw van de brug liep enige vertraging op, maar is nog op tijd gereed voor de komst van de International Napeleontic Society, die haar congres dit jaar in Den Helder houdt en donderdag 7 juli Texel bezoekt. ZATERDAG 2 JULI A.S. VAN 11.00-15.00 UUR ZIE ADV. OP PAG 8

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1