m-A 4 Feestelijke uitreiking in sporthal +-é Dwalen tussen wuivende maïsplanten i<u 'Mobiele generatie' ontvangt diploma 1 Wandelingen van dorp naar dorp TEXELSE IQ COURANT - - DINSDAG 5 JULI 2011 De meeste hoofden komen nu nog boven het maïs uit, maar daar komt op termijn verandering in. Dan moet het zaterdagochtend geopende maïsdoolhof aan de Postweg bij Hotel Texel een laby rint zijn waarin volop gedwaald kan worden tussen het boven de hoofden uit wuivende maïs. Het doolhof op het land van Arnold Langeveld werd officieel geopend door de 9-jarige Xander van Boven en Maarten Bachgus die per para chute bij het maïsdoolhof arriveer den. Zij trokken daarna met een groep kinderen over de paden tus sen de maïsplanten. Henri van Maldegem en Cees Vermuë open den tegelijkertijd de route voor mountainbikers die eveneens in het doolhof is aangelegd. Deze route is zo gerealiseerd dat hij nergens kruist met de overige paden voor de wandelaars. Het labyrint is twee hectare groot en ontworpen door Adrian Fisher uit Engeland die zich al vaker over maïsdoolhoven op Texel boog. Het doolhof aan de Postweg is tot en met september dagelijks geopend. In een bomvolle sporthal Ons Genoegen in Den Burg hebben de 216 geslaagden van OSG De Hogeberg vrijdagavond hun diploma in ontvangst genomen. 'De huidige schooljeugd wordt wel eens de digitale generatie genoemd, maar we kunnen de Texelse jeugd beter de mobiele generatie noemen. Jullie zijn de generatie van verhuizen, via veel gebouwen naar één mooi nieuw schoolgebouw', zo stel de rector Henk de Vries in zijn toespraak. Hij prees de leerlin gen: 'Ondanks deze ellende zit ten jullie nu toch maar mooi hier. Dat noemen we dus geslaagd.' Een extra reden voor voldoening was het hoge slagingspercenta ge. Toppers waren de MAVO (56 van de 57 eindexamenkandidaten geslaagd, oftewel 98,3 procent en VMBO Kaderberoepsgerichte leerweg waar 55 van de 56 leer lingen slaagden, oftewel 98 pro cent). VMBO kader en basis gezamenlijk kwam uit op bijna 94 procent geslaagde leerlingen, de HAVO op 85,1 procent en WVO op 90,3 procent. 'Dus nog steeds geldt mijn uit spraak: als je op de OSG in de eindexamenklas zit, heb je zowat een slaaggarantie', aldus de rec tor trots. In zijn toespraak stond De Vries even stil bij het overlij den van lerares en mentor An Weber, eind april, wat op de school diepe indruk heeft je kunt en wat jou zelf gelukkig gemaakt. 'Het zou haar goed maakt. Jullie zijn de nieuwe gene- doen te weten dat haar leerlingen ratie. Laat ons maar eens 'n geslaagd zijn.' Een langdurig, poepje ruiken.' hartverwarmend applaus volgde. Burgemeester Francine Giskes, voorzitter van het schoolbestuur, toonde zich onder de indruk van het grote aantal geslaagden. Ze sprak de hoop uit dat de leerlin gen, nadat ze zijn uitgevlogen, ooit nog eens naar Texel terugke ren. 'Maar doe met je talent wat Als voorzitter van de ouderraad feliciteerde Erwin van der Linde alle geslaagden en hun ouders in de zaal. 'Jullie zullen de leraren nog eens missen', sprak hij. Aan de hand van gevleugelde uitspra ken schetste hij welk bijzonder docententeam op de OSG rond- Open huis bij begeleid wonen Burgerhoutstraat Bewoners van het wooncomplex voor begeleid wonen op het adres Burgerhoutstraat 5 in Den Burg houden zaterdag 9 juli van 11.00 tot 15.00 uur open huis. Mark, Petra, Roos, Lissa, Mark en Herbert willen belangstellenden graag een rondleiding door hun huis geven. Speciaal voor deze dag heb ben ze kleurrijke kunstwerken gemaakt, zoals schilderijen en ser viesgoed. Verder is er zelf gebakken taart te koop, gebakken en gerookte vis en worden ook allerlei rommel tjes verhandeld. Koffie en thee zijn gratis. Ook is er een loterij met leuke prijzen en kan er worden gesjoeld. Jan Bakker zorgt op zijn accordeon voor de muzikale omlijsting. De woonvoorziening aan de Burger houtstraat is ruim zes jaar geleden ontstaan vanuit een ouderinitiatief (Stichting Blied) en valt onder zorg organisatie 's Heeren Loo. Inmid dels zijn er in Den Burg nieuwe woonvormen ontstaan voor mensen met een beperking, onder andere even verderop aan de Burgerhout straat (van De Waerden). Dit kan voor verwarring zorgen en daarom willen bewoners en begeleiding hun huis een naam geven. Bezoekers van de open dag kunnen een mooie, originele of toepasselijke naam invullen op een formulier (mailen mag ook: burgerhoutstraat.5@sheer enloo.nl). De inzender van de naam die de meeste stemmen krijgt, wordt beloond met een prijs en mag te zijner tijd het naambord onthullen. Geslaagd Geslaagd Kerstin van der Gracht (18) uit Den Burg is aan het ROC in Den Helder geslaagd voor de opleiding Helpende Zorg en Welzijn niveau 2. Wally van Beek is geslaagd voor het diploma accountant- administratie consulent. Hij is al ruim 25 jaar als adviseur werkzaam bij NBC Eelman Partners. FC Zwolle houdt openbare training De profvoetballers van FC Zwol le, donderdagavond de tegen stander van Texel'94, houden donderdag en vrijdag een open bare training. Net als de wed strijd worden deze gehouden op het terrein van SV Oosterend. Tijdens de trainingen, die om 10.00 uur beginnen, is de kantine open. Het treffen tussen Texel'94 en Zwolle begint donderdag om 19.30 uur en wordt voorafgegaan door een wedstrijd tussen de D-pupillen van SV Oosterend en Texel'94. De aftrap is om 18.30 uur. Veertien vrijwilligers hebben er vol gens woordvoerder Jan Bloem van SV Oosterend gisteravond alles aan gedaan om het terrein 'tot in perfectie in gereedheid te maken' voor de ontvangst van FC Zwolle. 'De velden liggen er schitterend bij. Dat is te danken aan Hans Witte (greenkeeper van de golfbaan bij De Krim, red.), die zijn gras- en maaikennis liet zien op de velden. De lijnen staan er op en de kantine en kleedkamers zijn schoonge maakt door een groep vrouwelijke vrijwilligers. Het gehele terrein is geveegd en ziet er tip top uif, aldus Bloem. De toegang tot alle trainingen en wedstrijden is gratis. Uitblinker Linda Trap, die is uitgeroepen tot Uitblinker van de Horizoncolleges van Noord-Holland, maakt kans om Nationale Uitblinker te worden. Daartoe kunnen via de website www.ditismbo.nl stemmen worden uitgebracht. loopt. Van der Linde dankte hen voor hun inzet en betrokkenheid. De diploma-uitreiking kende een feestelijk verloop. Aangevoerd door het Koninklijk Texels Fanfa recorps kwamen de geslaagden in een lange parade de zaal bin nen. Als speciale gasten namen zij plaats op de stoelen in het midden van de zaal. De nieuwe conrector Frank Neefs praatte de avond aan elkaar en deed dat met flair. Voor velen in het publiek was het de eerste kennismaking met Neefs, afkomstig uit Breda en laatst werkzaam in Drenthe. Voor de pauze werden de toe spraken afgewisseld met muzi kale optredens. Vier duo's van (oud-)leerlingen brachten liedjes ten gehore, die ze opdroegen aan bepaalde geslaagden. Het publiek genoot achtereenvolgens van de jonge zangeres Myrthe Rump (klas 1A) en Bob de Jong (piano) met 'Just the way you are', de tweedeklas sers Amy Hardebol en Merel Verus met 'You're beautiful', Nino Koenen (3BA) en Bonnie de Boer (5 VWO) met 'Valentine', gitarist Aram Valkenburg (nu conservato rium Enschede) en Vera Segers (4HD) met 'Rolling in the deep'. Laatstgenoemde imponeerde met haar krachtige stemgeluid, waar mee ze niet onder deed voor zangeres Adèle. Na de pauze was het podium voor de geslaagden, die één voor één hun diploma en cijferlijst kwamen afhalen en zo voor de hele zaal in de spotlichten ston den. Als ware filmsterren werden ze toegejuicht en op de foto gezet. Veel leerlingen hadden zich voor de gelegenheid extra mooi gekleed. Als uitsmijter tenslotte beklommen de leraren het podi um. Onder aanvoering van Nils Lely op gitaar brachten ze op de wijs van 'Het land van Maas en Waal' een humoristisch lied ten gehore. 'Wij nemen nu afscheid voor de laatste keer. Misschien kom je nog 's terug of helemaal niet meer Maar denk nog af en toe aan ons hier, van de OSG.' tekst en foto's Frans Hopman/HopText De eerste Dorp-naar-Dorptocht van wandelsportvereniging 't Gouden Boltje heeft zaterdag 94 deelnemers getrokken. Zij liepen van Stayokay in Den Burg naar polder Waalenburg, waarna de tocht langs De Koog, Den Hoorn, Oudeschild en eindpunt Den Burg voerde. De deelnemers konden zo afstanden lopen van 10 tot 40 kilometer. In elk dorp was een post waar de lopers een stem pel konden halen of de tocht kon den beëindigen. Wie tussentijds uitstapte kon met de bus terug naar Den Burg. De 20 en 40 kilometer trokken met respectievelijk 29 en 36 deelne mers de meeste belangstelling. Er deden 29 leden van 't Gouden Bol tje mee en de rest kwam van de overkant. De meesten van hen waren lid van een wandelsportvereniging. De lopers waren te spreken over de route. Alleen in de Bollekamer bij Den Hoorn was het soms even zoeken naar de juiste route en het gras op een stuk dijk was voor de lopers aan de lange kant. De nieu we dorpenwandeltocht is de opvol ger van het wandelrondje om het eiland die 't Gouden Boltje vorig jaar voor het laatst hield. 9 Zingende Zeeman Het koor De Zingende Zeeman treedt van 12 juli tot en met 13 september iedere dinsdag op in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Het koor brengt zowel oude en bekende als nieuwe zeemansliede ren ten gehore. De zeehelden De Ruyter en Tromp worden bezon gen, maar ook Oudeschild, Texel en de zeeman in het algemeen. Het koor staat onder leiding van Rinus Kuiper, die voor de gelegenheid in de huid (en het kostuum) van Cor nells Tromp kruipt, en wordt bege leid door accordeonist Jan Bakker. Op deze dinsdagmiddagen kan ook handwerk van de Oudeschil der Vrouwengroep worden gekocht. De kerk gaat open om 14.30 uur, de optredens beginnen om 15.30 Deelnemers aan de eerste Dorp-naar-Dorpwandeltocht lopen over de Waterweg in het Hogeberggebied. Foto

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10