TEXELSE^COURANT ■2 pan 'iKleinschaligheid dorpen behouden' Tweede ambulance op punt van vertrek Cjroen ^wartr jexeh in het harL, Schuldige ongeval in cassatie Politieauto vast bij paal 12 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12587 DINSDAGS JULI 2011 In Bethel is zon dag de exposi tie Zomerzout geopend, met werk van dertig leden van kun stenaarsvereni ging Zout. In een bomvol Ons Genoegen hebben de 216 geslaagden van de OSG vrijdag hun diploma in ontvangst geno men. Van bollenpeller op Texel tot mede-eigenaar van een interna tionaal planten- bedrijf in de VS: Frank Riteco. Voor de derde keer heeft het team Leuk Dat We Weer Mee Mogen Doen het Indorp Beach- volleybaltoer- nooi gewonnen. Groot enthousiasme voor het optreden van Handsome Poets, één van de zes bands die zaterdag hun kunsten vertoonden op de uiterst geslaagde achtste editie van het Sommeltjes- pop. Ruim tweeduizend toeschouwers waren er getuige van. Het festival werd vlak voor aanvang geteisterd door een grootschalige stroomstoring, maar kon dankzij de inspannin gen van elektricien Kees Duinker gewoon doorgaan. Een uit gebreid verslag met foto's staat op pagina 9. FoojoopRowm Behoud van de kleinschaligheid, rekening houden met de kern kwaliteiten en karakteristieken van de dorpen en zogeheten proeftuinen mogelijk maken. Dat zijn enkele richtingen in de Nota van Uitgangspunten voor de nieuwe bestemmingsplannen voor de dorpen. De conceptnota wordt vanavond (dinsdag) door de poli tieke partijen besproken in een raadscommissievergadering. Het college wil horen of zij zich kunnen vinden in het spoorboekje waar mee Bureau Vijn, dat de bestem mingsplannen herziet, de komende jaren op pad wordt gestuurd. Er is in de nota onder meer opge nomen dat slaapplaatsen op loca tie worden vastgelegd om te voor komen dat het maximum wordt overschreden. Het gebruik van woningen als tweede woning wordt ontmoedigd, het college wil bed and breakfast bij recht toestaan en Texel'94-Zwolle een uur eerder Door een misverstand meldde deze krant dat de voetbalwedstrijd tus sen Texel'94 en de profs van FC Zwolle donderdag om 20.30 uur begint. De aftrap is echter een uur eerder: om 19.30 uur. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van SV Oosterend. Binnen de veiligheidsregio Noord-Holland Noord wordt bekeken op welke manier de tweede ambulance op Texel in het najaar kan worden vervan gen door een andere vorm van hulpverlening. Gedacht wordt aan een ander soort wagen voor een verpleegkundige (een solo eenheid) zodat die na alarme ring daarmee snel ter plekke kan zijn. De veiligheidsregio zoekt een slim mer alternatief voor de tweede ambulance, omdat er moet wor den bezuinigd. Volgens Martin Smeekes, directeur Ambulance zorg van de veiligheidsregio Noord-Holland Noord, telt Texel gemiddeld 1000 inzetten van een ambulance per jaar wat neerkomt op gemiddeld 3 ritten per 24 uur. Volgens Smeekes is het niet in verhouding met de rest van de regio om daarvoor 2 ambulances op Texel te hebben. De gehele veiligheidsregio, die de Noordkop tot en met Alkmaar beslaat en 630.000 inwoners telt, heeft de beschikking over in totaal 15 ambulances. Volgens Smeekes wordt de huidige situatie op Texel financieel ook lang niet volledig gedekt door de ziektekostenver zekeraar. Hij heeft twee veranderingen voor ogen: hij wil voor het zogeheten besteld vervoer (ofwel de niet- spoedeisende ritten) ambulances van de overkant naar Texel laten komen om mensen op te halen. En de solo-eenheid die als alter natief voor de tweede ambulance in gedachten is, zou permanent op Texel aanwezig moeten zijn. 'Dan heb je de garantie dat er altijd een verpleegkundige op het eiland is.' De beoogde solo-eenheid is uit gerust met onder meer reanima- tieapparatuur, medicatie en zuur stoftoediening om hulp te kunnen verlenen. Er kunnen alleen geen patiënten mee vervoerd worden. Er bestaat, indien nodig, de moge lijkheid de traumahelikopter van Amsterdam naar Texel te laten komen. Die wordt nu ook al gealar meerd wanneer niet allebei de ambulances aanwezig zijn. Als straks de enige ambulance voor een rit naar de overkant gaat, staat er in Den Helder bij de boot een andere ziekenwagen klaar om naar Texel te komen. Burgemeester Francine Giskes, lid De militair die op 2 september 2008 bij Burgervlotbrug een ongeval veroorzaakte dat tot de dood van Louise van Beekho ven uit Den Hoorn leidde, gaat bij de Hoge Raad in cassatie tegen zijn straf. Dat heeft het openbaar ministerie bekendge maakt. De militair was in april 2010 door de militaire rechtbank in Arnhem veroordeeld tot 240 uur werkstraf, twee maanden cel voorwaardelijk en een rijverbod van twee jaar. Hij ging in hoger beroep bij het gerechtshof in Arnhem, dat vorige maand dezelfde straf uitsprak. Nu zoekt de veroordeelde het dus wederom hoger op. Het openbaar ministerie wijst er op dat 'in ver band met de voorbereiding van de zaak' de behandeling 'geruime tijd' op zich kan laten wachten. Het ongeval ontstond doordat de toen 24-jarige militair te hard reed, in de slip raakte en op de andere weghelft terechtkwam. Hij raakte daarbij de auto van de Hoornder vrouw, die zwaar hoofdletsel opliep. Ze lag wekenlang in coma in een ziekenhuis in Alkmaar, alvo rens werd besloten de behande ling te staken. Een toen 31-jarige vrouw uit Den Helder die achter haar reed, liep door het ongeluk lichte verwondingen op. De mili tair raakte zelf ook zwaargewond. Op het strand, vlak voor het paviljoen bij paal 12, raakte zon dag een politieauto vast. De surveillerende agenten probeer den eerst op eigen kracht weg te komen, maar met het oog op de opkomende vloed besloten ze al snel de hulp van tractorchauffeur nieuwe vestiging van horeca wordt geconcentreerd in De Koog en rond de aangewezen pleinen in Den Burg. Nieuwe ontwikkelingen worden wat het college betreft alleen in de nieuwe plannen opge nomen als ze een planologische procedure hebben doorlopen. De herziening moet leiden tot meer op elkaar afgestemde bestem mingsplannen met minder en ver eenvoudigde regels. Bedoeling is dat de plannen van de dorpen uiterlijk 1 juli 2013 zijn herzien. Vanaf die datum mogen bestem mingsplannen niet meer ouder dan tien jaar zijn. van het algemeen bestuur van de veiligheidsregio, noemt het van belang dat de zaken in ieder geval zo worden geregeld dat er altijd goede zorg beschikbaar is op het eiland. De burgemeester voor kwam vorige week tijdens een vergadering dat er toen al een beslissing over de tweede ambu lance werd genomen. Dat werd uitgesteld tot half oktober, zodat er ruimte ontstond de kwestie nader te bekijken. Volgens Smeekes gaat de zorg er in de beoogde nieuwe situatie niet op achteruit en blijft ook het prin cipe dat uiterlijk een kwartier na Niels Leijen in te roepen. Het lukte hem het voertuig los te trekken, maar even later zat het opnieuw muurvast. Uiteindelijk bleek er niets anders op te zitten dan dat de trac tor de auto naar de verharde opgang sleepte. De actie trok veel bekijks van de gasten van het paviljoen en andere getuigen. speedheat.nl alarmering hulp beschikbaar is overeind. De ambulancezorg is in overleg met de Texelse huisartsen over de beoogde veranderingen, omdat zij daarin ook een rol spe len. Volgens Smeekes hebben zij aangeven het in ieder geval belangrijk te vinden dat er altijd een ambulanceverpleegkundige beschikbaar is. Aanhouding voor huiselijk geweld Een 24-jarige man uit Den Burg is vrijdagavond rond 23.15 uur in zijn woning aangehouden. De man had woorden gekregen met zijn vriendin, waarna hij haar met de vuist in het gezicht zou hebben geslagen. Hierna krabde de vrouw de man en ontstond er een worsteling. Een vriend pro beerde de twee uit elkaar te hou den, maar dat lukte niet. De politie hield de man aan en bracht hem over naar het politiebureau in Den Helder. Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op www.texelseautopagina.nl vakantiekrant wekelij'ks 28 augustus U kunt uw (wijzigingen voor) advertenties uiterlijk 1 week voor de verschijningsdatum opgeven. Tel. 0222- 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1