TEXBJVG8SCA.NL TEXELSE 2 COURANT Bethel knusse plek voor kunst Muziekprogramma café De Rog Tangolessen op De Krim Foto-excursie Horsmeertjes TIME OUT DINSDAG 5 JULI 2011 Kinderontbijt In de garagezaal van Jan en Paula Brouwer, Keesomlaan 4A, wordt zaterdag 9 juli van 9.00 tot 11.00 uur een kinderontbijt gehouden. De bijeenkomst is bedoeld voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Na het ontbijt gaan de kinderen nog wat knutselen en vertelt Paula een kort verhaal over verdwaalde kinderen. Opgeven kan via tel. 320114 of 313770, of met een briefje in de bus van Keesomlaan 4A. In het voetspoor van Aagje Luijtsen Medewerkers van de Oudheid kamer verzorgen in juli en augustus elke woensdag een rondwandeling door Den Burg in de voetsporen van Aagje Luijt sen. De wandeling voert langs plekken die een belangrijke rol speelden in Aagjes leven, zoals het schoolgebouw waar Aagje leerde lezen en schrijven, de kerk waar zij en haar kinderen gedoopt werden en de straten waar Aagje en haar familie woonden. De rondleiding begint om 12.00 uur, deelname kost €3,25 inclusief entree voor de Oudheidkamer. Reserveren is mogelijk vanaf 11.00 uur, tel. 313135. Op verhaal komen in Hoornder kerk 'Op verhaal komen'. Onder dat motto wordt in de maanden juli en augustus iedere donderdag van 16.00 tot 17.00 uur een bijeen komst in de Hoornder kerk gehou den. Het programma bestaat steeds uit 'een moment van stilte', muziek en een verhaal. Nieuw is de stiltehoek voor verdieping en bezin ning, voor wie daar behoefte aan heeft. De bijeenkomst is vrij toe gankelijk en wil ruimte geven aan iedereen die de drukte van alledag even wil ontlopen. Radio Texel op bijzonder locatie Het programma 'Even Bijpraten Met' van Radio Texel beleeft don derdagavond 7 juli een bijzondere editie. Volgens de programmama kers wordt voor de verandering niet uitgezonden vanuit de studio, maar vanaf een opmerkelijke loca tie. De plek en de gasten worden nog even als verrassing gehouden, maar volgens de makers wordt het een bijzondere uitzending. 'Even Bijpraten Met' begint om 19.00 uur en is te volgen via 106.1 FM in de ether, 98,5 Mhz op de kabel of via www.radiotexel.nl. 21 augustus exposeren dertig leden van kunstenaarsvereniging Zout in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland. Kunst en kunstenaars, getoond in alle kracht, maar ook in alle kwetsbaarheid. Zo omschreef Paul Warthenberg van de gemeentelijke cultuurcommissie de expositie ZomerZout die zon dagochtend in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland van start is gegaan. Warthenberg had de eer gekregen de tentoonstelling te openen. ZomerZout is een expositie van dertig leden van kunstenaarsver eniging Zout. De tentoonstelling komt voort uit een expositie die een jaar geleden in Bethel werd gehouden ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan van de polder Eierland. Dat leerde de leden van Zout dat het buurthuis zich goed leende om vaker kunstwerken ten toon te stellen. Er zijn staande panelen op de vloer geplaatst waar werken aan hangen en de ramen zijn afgeplakt, zodat er geen hard licht naar binnen valt. De kleine ruimte, die tijdens goed bezochte voorstellingen van de toneelvereniging soms krap kan aanvoelen, komt nu tot zijn recht als knus en intiem. Diverse aanwe zigen toonden zich onder de indruk van het buurthuis. Sommige men sen bleken er ook voor het eerst binnen te zijn.. Warthenberg stelde dat Zout met de nieuwe expositie veerkracht toont in een tijd waarin kunst en cultuur stevig onder druk staan. Hij verhulde niet dat de verhoudingen tussen de gemeentelijke cultuur commissie en de kunstenaarsver eniging ook wel eens op gespan nen voet kunnen staan wanneer het op subsidies aankomt, maar liet blijken dat beide partijen elkaar evenmin kunnen missen. Hij loofde de kunstenaars als dynamisch volk, waarbij altijd wel iets in bewe ging is en waar je veel van merkt. ZomerZout loopt tot en met zon dag 21 augustus. Het buurthuis is tot die tijd elke donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Op die momen ten is telkens één van de kunste naars aanwezig. Er zit geen thema in de tentoonstelling, ieder heeft een eigen werk ingeleverd, waar door een gevarieerd overzicht ont staat. De toegang is gratis. Bij De Rog in de Kikkertstraat in De Cocksdorp zijn op de woensdagavonden in juli en augustus wekelijks optredens te beluisteren. Alle optredens beginnen om 18.00 uur en zijn gratis toegankelijk. Het duo Jan Jaap Doeven (gitaar) en Tarah Ouwerkerk (zang) bijt woensdag 13 juli de spits af. Als Salted brengen zijn vol enthousi asme bekende nummers uit het pop-, soul- en easylistening reper toire. De Heeren van het Goede Leven (ambachtelijke swing sinds 1896) zijn te horen op 20 juli en 17 augustus. Met een swingende bas, een strakke gitaar en een verbluffend muzikaal bespeelde accordeon zorgen zij voor een solide basis voor hun krachtige meerstemmige samenzang. Woensdag 27 juli is Deeper Shade te horen met akoestische muziek en woensdag 3 augustus speelt de Texelse vijfmansformatie Small Buzz. Deze groep verzorgt ook een optreden op 24 augustus. Het Texelse duo Aan Zee is te horen op 10 augustus. Een uitzondering in het programma vormt het optre den van de Texelse bluesband Sorgenfrei. Dit vindt niet op woensdag plaats, maar op zater dag 23 juli en begint om 23.00 uur. Dit is ook het enige optreden dat binnen plaatsvindt. Wonen Ik vind Texel niet zo leuk meer. Het exclusieve is er af. Tot nu toe was het een privilege om hier te mogen wonen. Maatschappelijk gebonden, economisch gebon den, een vaste baan, minimum loon minstens, van onbesproken gedrag. Anders moest je toch minstens drie ton neerleggen voor een paar stenen. Je moet het die overkanters niet te mak kelijk maken. Voor je het weet kom je er nooit meer van af. Dat zie je aan de Japanse oester, de Nijlgans en de Amerikaanse zwaardschede, bijvoorbeeld. Opeten of afschieten, dat doe je met die vreemden... Maar wat gebeurt er nu? Op woensdag 13 juli, midzomer, wordt er gestemd om dit alles overboord te gooien. Die barrières, niet die overkan ters. Die worden binnengehaald met toeters en bellen. Het idee alleen al, dat de kans bestaat dat Annie straks naast een Limlander woont, of een stugge Fries, nog erger! 'Stukkie Friese nagelkaas buuf, of heb je liever een Lim burgs vlaaitje?' Nachtmerries heb ik. De Hoornder Ring wordt met uitsterven bedreigd. 'Ja', zeggen ze, 'maar het is ook bedoeld om gestudeerde Texelaren terug te krijgen.' Woon ik straks dan naast een doctorandus? Toen die weg ging, vertrok-ie in z'n korte broek, COLUMN nu trekt-ie aan het langste end. Woontij moet ook zo nodig op de Europese toer en nu doet de Gemeente er nog een schepje bovenop. Het moet niet gekker worden, denk ik dan. Vol is vol, ja toch? En Texel moet vooral voor de Texelaars blijven. Er gaan zelfs geluiden op om het totaal om te keren. Dan krijgen die buitenlui de kans om alles te kopen en moeten wij de duurste huizen kopen. Of we moeten verplicht aan de studie... Onbewoonbaar verklaard, zag je vroeger staan op krotten. Straks staat er op villa's: Onverklaarbaar bewoond. Maar Annie snapt het wel. Het gaat er alleen maar om dat de Gemeente Texel wil dat we boven de 15.000 inwoners komen. Dan krijgen ze de A status: elke amb tenaar een periodiekje erbij en minstens 50 ambtenaren extra. Dan wordt alleen het Gemeente huis weer te klein. Maar daar is al een bestemming voor. Dat wordt een studentenflat voor de OSG- leerlingen. Kunnen ze op hun sloffen de lessen volgen. Wat zegt u? Waar ze de bedden van daan halen? Nou gewoon, die staan er al. annie@texelsecourant.nl Klaas de Jong uit De Cocksdorp verzorgt in de maanden juli en augustus iedere donderdag een inlooples Argentijnse tango. Deze vindt plaats op vakantie park De Krim en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. De avonden zijn speciaal gericht op mensen die willen kennismaken met de Argentijnse tango. In een les van ongeveer een uur krijgen zij de basisbeginselen van de dans aangeleerd. Ook gevorderde dan sers zijn welkom. Zij krijgen aanwij zingen om hun dans te verbeteren of een nieuwe pas uitgelegd. In korte tijd leren volgers bewegingen in het lichaam van de leider te her kennen en te beantwoorden. Lei ders ontwikkelen hoe ze met hun gevoel richting kunnen geven aan hun volger. De Argentijnse tango, aan het begin van de vorige eeuw ontstaan in Buenos Aires, is een passionele dans, die met veel improvisatie wordt beoefend. Er hoeven maar weinig passen te worden onthou den; er wordt vooral gedanst op gevoel. Deelname aan een les kost €7,50. Opgave is niet nodig; het meebren gen van een danspartner ook niet. Een uitgebreid overzicht van activi- begint om 20.00 uur een Bijbelstu- teiten, workshops en excursies is te die. vinden in de gratis Vakantiekrant die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www.texelagenda.nl. Dinsdag 5 juli Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. In het raadhuis aan de Emmalaan begint om 19.30 uur een commis sievergadering van de gemeente- Den In de doopsgezinde kerk Burg begint om 20.15 uur een con cert met fluit en piano. De toegang is Voorstellingen Cinema Texel: 16.00 Penny's Shadow; 16.15 Kung Fu Panda 2 3D NL; 18.30 FilmArt: Tous LesSoleils; 19.30 Transformers: Dark Of The Moon 3D. Woensdag 6 juli In het centrum van Den Burg wordt de hele dag folkloremarkt gehouden. Deze staat vandaag in het teken van de oude ambachten. Op het strand bij paal 28 wordt een strandloop gehouden. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in het paviljoen. Bridgeclub Alert houdt een open bridgedrive in De Bijenkorf in Ooste rend, aanvang 19.45 uur. Aanmelden uiterlijk 19.30 uur. Kosten p.p. €2,50. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijf blad aan de Weverstraat in Den Burg Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. 11.54 u. 00.05 en 00.40 en 01.14 en 01.47 en 02.50 en 04.10 en Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Vrijdag 8 juli eerste kwartier, zondag 10 juli doodtij. Zondag 10 juli zon op 5.27 uur, onder 22.04 uur. TEXELSE^COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 85 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl €86,55 €84,15 Per jaar (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. 'Op zoek naar vleermuizen' is het thema van de excursie in de Wezen- tuin, aanvang 22.00 uur, door vleer muiskenner Pierre Bonnet. Start in De Hollebol aan de Parkstraat in Den Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Rio 3D NL; 13.45 Cars 2 3D NL; 16.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 16.15 Cars 2 3D NL; 18.30 Pirates 4 3D; 19.00 Source Code; 21.30 Transfor mers: Dark Of The Moon 3D NL; 21.45 Bad Teacher. Donderdag 7 juli In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 14.00 tot 20.00 uur de Dupermarkt gehouden. In de Hoornder kerk begint om 16.00 uur een bijeenkomst met o.a. 'een moment van stilte', muziek en een verhaal. Klaas de Jong uit De Cocksdorp verzorgt een inlooples Argentijnse tango op vakantiepark De Krim. Deze duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Texel'94 speelt op het veld van SV Oosterend een oefenwedstrijd tegen de voetbalprofs van FC Zwolle. Aftrap om 19.30 uur. In café De Kroonprins in Oosterend wordt vanaf 21.00 uur de film Frida vertoond. Toegang €5,-. 'Op zoek naar vleermuizen' is het thema van de excursie in de Wezen- tuin, aanvang 22.00 uur, door vleemuiskenner Pierre Bonnet. Start in De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 Penny's Shadow; 16.15 Cars 2 3D NL; 16.30 Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides 3D; 20.00 Transformers: Dark Of The Moon 3D; 20.30 Bad Teacher. Vrijdag 8 juli In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwer ken. Bij Klif 12 in Den Hoorn wordt het nieuwe muziekfestival Jazz on the Waves gehouden. Voor meer infor matie: www.jazzonthewavestexel.nl Op Nederland 3 begint om 19.30 uur het BNN-programma 'Nu we er toch zijn op vakantie' waarin Texel wordt bezocht. In De Poort aan de Elemert in Den Burg wordt een voorspeelavond ver zorgd door leerlingen van Artex. Er zijn optredens op gitaar, het kerkor gel, piano en klassieke zang. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Cars 2 3D NL; 13.45 Kung Fu Panda 2 3D NL; 15.45 Cars 2 3D NL; 16.30 Penny's Shadow. TESO In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Zo vindt vrijdag, zaterdag en zondag tussen 9.30 en 16.00 uur ieder half uur een afvaart plaats. Zondag is dat het geval van 14.30 tot 20.00 uur. Vrijdag en zaterdag worden wachttijden tot een half uur verwacht. Scouting Texel haalt komende don derdag oud papier op in de straten: Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagenmaker straat, Witte Kruislaan. Voorspeelavond Artex in De Poort Leerlingen van Artex verzorgen vrijdag 8 juli een voorspeel avond in De Poort aan de Ele mert in Den Burg. Te horen zijn leerlingen van Dyo Wassink (orgel), Ruud Geldermans (gitaar) en Arlene van Tatenhove- Coyle (klassieke zang). De zang leerlingen zingen nummers uit de musical Bugsy Malone en klas sieke Engelse volksliederen, de leerlingen gitaar brengen een pro gramma vol popmuziek met gitaar, basgitaar en zang. Zij laten num mers horen van Simon en Garfun- kel, The Dire Straits en Jack John son. De leerlingen kerkorgel spelen werk van Johan Sebastian Bach en stukken uit het klassieke kerke lijke repertoire. Het orgel in De Poort is in 1963 gebouwd door de Kees Goedegebure van het IVN verzorgt dinsdag 12 juli een foto excursie bij het linker Horsmeertje. firma Fonteijn en Gaal uit Amster dam en heeft negen registers, ver deeld over twee manualen en een pedaal. Het instrument heeft een elektrisch-pneumatische tractuur. De avond begint om 19.30 uur en is gratis toegankelijk. Deze gaat om 19.00 uur op de par keerplaats van start en duurt onge veer twee uur. Deelname is gratis. Deelnemers moeten hun eigen fototoestel meenemen. jongeren centrum

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2