'Draagvlak toetssteen fonds' 'Ultieme pogingen voor budget OSG' TEXELSE 5 COURANT 'Merknaam Texel' derde van Nederland Het toeristisch investeringsfonds moet blijven werken aan een groot draagvlak binnen de toe ristische sector. Een groot draag vlak is voor de gemeente de belangrijkste toetssteen voor het functioneren en voortbestaan van de stichting. Dat heeft het toeristisch investe ringsfonds te horen gekregen van burgemeester en wethouders naar aanleiding van een evaluatie. Daar was op aangedrongen door de gemeenteraad. Volgens het college heeft het fonds zijn hoofddoel (het stimuleren van investeringen in de toeristische sector) zeker bereikt en is de stichting na de oprichting in 2009 voortvarend van start gegaan. Volgens het college zijn er echter ook punten om in de gaten te hou den. Het fonds zou het overleg met de sector structureel moeten ver ankeren, de stichting moet blijven de aandacht voor transparantie hebben en bij medewerking aan grote projecten vooraf met de toe ristische sector overleggen. Het college heeft het fonds ook ver zocht de exploitatiekosten zo laag mogelijk te houden. Volgens een commissiestuk dat dinsdagavond door de politieke partijen wordt besproken, ondersteunt de raad de conclusies van het college. Het toeristisch investeringsfonds kreeg volgens het eigen jaarverslag in 2010 €368.972,- van de gemeen te uit de opbrengst van de toeris tenbelasting in 2009. Daarnaast kreeg de stichting €296.000,- als voorschot over de opbrengst van de toeristenbelasting in 2010. Het fonds ontving vorig jaar 31 subsi- die-aanvragen, waarvan er 15 wer den gehonoreerd, 13 afgewezen, 1 ingetrokken en 2 aangehouden. De subsidies kwamen ten goede aan onder meer een mobiele dansvloer voor de folklorestichting, marktkra men voor de Hoornder Donderdag, renovatie van de Texelstroom, pro motie van Midzomerschans, het waddenstrandje in Oudeschild, het project Zo Texels en het nieuwe fietsroutenetwerk met knooppun ten. Volgens berekeningen van het toe ristisch investeringsfonds heeft iedere door het fonds besteedde euro een bedrag van €2,25 opgele verd dat door andere partijen in toeristische voorzieningen op Texel is geïnvesteerd. De stichting zegt daarmee het bestaansrecht bewe zen te hebben. 'Dergelijke projec ten waren anders niet van de grond gekomen.' Voor zover bekend is het toeris tisch investeringsfonds nog steeds de enige in zijn soort in Nederland. De constructie werd een paar jaar geleden in het leven geroepen om opbrengsten uit de toeristenbelas ting doelbewust aan het toerisme ten goede te laten komen. Pharos was donderdag de eerste gebruiker van de Texelhoeve aan de Kogerstraat. Het nieuwe lunchlokaal, dat deze week de deuren open de voor publiek, werd door uitbater Rob Vos ter beschikking gesteld voor een bijeenkomst van de vrijwilligerspool. (FotoAgiaia wesba) DINSDAG 5 JULI 2011 Texelse in race voor heldentitel Annie van der Heide uit Den Burg maakt kans op de titel Flipje Hero Zomer 2011 van jamfabri kant Hero uit Tiel. Het bedrijf hield dit voorjaar een actie waarbij mensen hun held konden aanmelden en ook Van der Heide werd in het rijtje van honder den helden opgenomen. Zij bleek de meeste stemmen van alle hel den in Noord-Holland te hebben, waardoor ze in aanmerking komt volgende week de landelijke titel in de wacht te slepen. Volgens Hero is Van der Heide een echte held, omdat ze altijd klaar staat voor anderen, computerles geeft aan ouderen en zich inzet voor Stich ting Opkikker die leuke dagen voor families met langdurig zieke kinde ren regelt. Daarnaast past ze ook nog op haar kleinkinderen. De Texelse kreeg zaterdag bezoek van een vertegenwoordiging uit Tiel, onder wie Flipje die symbool staat voor de jam uit de Betuwe. Texel is op de derde plaats geëindigd in een landelijk onder zoek naar naamsbekendheid. Volgens onderzoekbureau Hen drik Beerda uit Amsterdam heeft het eiland die plaats vooral te danken aan het imago van rust, ruimte en natuur. Texel kreeg de derde plaats in de categorie 'streek' en eindigde ach ter de Veluwe en Zuid-Limburg. Het eiland bleef de Randstad, het Waddenzeegebied, Terschelling en de Betuwe voor. Dit - uiteraard - tot grote tevredenheid van de WV die als taak heeft de aandacht op het eiland te vestigen. 'Dit onderzoek toont onomwonden aan dat deze werkwijze effectief is', aldus direc teur Wouter de Waal. Het 'Steden Streken Merkenon- derzoek' werd uitgevoerd door merkadviesbureau Hendrik Beerda Brand Consultancy uit Amsterdam en ontwikkeld in samenwerking met de Universiteit Utrecht. Voor het onderzoek werden zo'n negen duizend mensen ondervraagd. Gemeten werden de merkkracht en het imago van de grootste ste den (met meer dan 100.000 inwo ners), alle provincies en bijna 500 streken. De ondervraagde mensen zijn representatief voor de Neder landse bevolking boven de 18 jaar. In de categorie steden eindigde Amsterdam bovenaan, gevolgd door Maastricht en Utrecht. De topdrie bij de provincies bestond uit Limburg, Noord-Brabant en Noord-Holland. In het onderzoek werden ook winkel- en horeca- aanbod, sfeer en beoordeling door de eigen inwoners betrokken. Mijlpaal voor boekingssysteem De familie Antonissen uit Zun- dert, die vrijdag op het eiland aankwam, werd door de WV extra onthaald. Dit omdat de familie de 100.000ste was die gebruik maakte van het online- boekingssysteem TOR. TOR is het internetplatform waarop logiesverstrekkers hun accommo datie kunnen aanbieden en waar mee mensen direct kunnen boe ken. De verhuurders bepalen daarbij zelf wanneer en hoe lang de accommodatie beschikbaar is. Het systeem is ingevoerd om in te spelen op de groeiende internet markt en is, na een sterke daling rond 2000, gegroeid tot 18.000 boekingen in 2010. Het door de WV Texel ontwikkelde systeem is inmiddels ook op de andere Wad- Posthumus weg als commandant Luitenant-kolonel Stefan Nom- mensen heeft vrijdag het com mando overgenomen op de Joost Dourleinkazerne. Nommensen is de opvolger van luitenant-kolonel Michiel Posthu mus die in september 2008 com mandant van de Mok werd. Hij vertrekt naar de Verenigde Staten voor een studie aan de Naval Command College in Newport. Toen hij commandant werd, was de Mok net omgevormd tot Oplei dingscentrum Amfibisch. Posthu mus stond voor de klus het oplei dingscentrum verder uit te bouwen tot volwaardige amfibi sche school binnen de Neder landse krijgsmacht waar militairen tot officiersniveau worden opge leid. Bij zijn afscheid liet hij weten de klus helaas niet volledig te kunnen afmaken. Hij waarschuw de dat de capaciteit voor kwalita tief goed onderwijs op de kazerne vooralsnog te klein is. De Mok heeft de afgelopen jaren de nodi- Burgemeester Francine Giskes liet vrijdagavond tijdens de diplo ma-uitreiking van de OSG weten dat er ultieme pogingen worden gedaan de 2,5 fte voor de scho lengemeenschap te behouden. Ze zei samen met het ministerie van Onderwijs te willen bekijken hoe de dreigende korting op het budget ongedaan kan worden gemaakt, zodat de 2,5 extra fte die de school tien jaar geleden kreeg kan blijven bestaan. Giskes zei dat er een ultieme poging wordt ondernomen de uit zonderingspositie van de school waarop de extra arbeidskrachten zijn gebaseerd te behouden. Er is voor gezorgd dat minister Van Bijs- terveldt het probleem persoonlijk onder ogen krijgt, De burgemeester, aanwezig met onderwijswethouder Frans Visman, voerde het woord namens het bevoegd gezag van de school, het college van burgemeester en wet houders 'Een bijna achterhaalde deneilanden in gebruik. TOR gene reert het grootste deel van de inkomsten van WV Texel. Deze inkomsten worden besteed aan grote imagocampagnes, PR-acties, internetmarketing en andere mid delen om Texel onder de aandacht van potentiële gasten te brengen. De familie Antonissen kreeg behal ve een uitgebreid VW-pakket een rondvlucht en een actieve middag van Bureau Zandbank aangebo den. Muziekvereniging O.K.K. verzorgde zondagmiddag een optreden op de Vismarkt in Den Burg. De vereniging was naar Texel gekomen om met concerten op diverse plekken het 100-jarig bestaan van O.K.K. te vieren. (Foto Jemen ven Hattum) ge reorganisaties gehad, waar door het aantal manschappen is ingekrompen. Posthumus omschreef de Mok als een dynamische plek en hield zijn opvolger voor dat hij in ieder geval niet in vlak water terecht komt. Nommensen liet weten dat hij zich in zijn periode wil inzetten voor het handhaven van normen en waarden binnen het Korps Mariniers, dat hij de landings vaartuigen geoptimaliseerd wil inzetten en dat hij zich wil buigen over de werving van goed perso neel. Luitenant-kolonel Michiel Posthumus droeg vrijdag het commando over de Mok over aan luitenant-kolonel Stefan Nommensen. Dat gebeurde traditioneel met de overdracht van de roerpeddel van het Korps Mariniers op de Joost Dourleinkazerne. (Foto Jemen van Hattum) constructie in Nederland', aldus Giskes. 'Ik had een paar jaar gele den niet gedacht dat ik deze rol nog eens zou vervullen.' De burgemeester sloot niet uit dat de huidige bestuursvorm van de OSG zal veranderen. Ze wil dit in alle openheid met het ministerie bespreken. Wellicht dat op deze wijze financiële ruimte kan worden vrijgemaakt. Tijdens de vorming van Schooltij, waar het openbaar basisonderwijs is ondergebracht, een paar jaar lag al het idee op tafel om ook de OSG bij de stichting onder te brengen. Besloten werd toen de OSG bestuurlijk onder de vleugels van burgemeester en wethouders te laten, mede omdat de verbouwing en nieuwbouw nog in volle gang waren. Pieternel Geurtz en Marga Lakwijk zaten zaterdag in het park van Den Burg met 13.300 bestelde postzegels, zodat mensen die de zegels besteld hadden ze konden afhalen. (Foto Jemen ven Hattum) Wat ik zeggen wou Wat ik zeggen wou Uitstallingen Ik heb een voorstel: als alle winkels in het centrum van Den Burg nu eens voorgoed hun artikelen van de stoep halen, zodat kooplustige voetgangers weer van dichtbij eta lages kunnen kijken en de rijbaan vrij komt. Nu is er nog een krappe doorgang over, waar fietsen, rol stoelen, pakketautootjes, kinder wagens en mensen met honden het maar moeten uitzoeken. Het is toch gek, dat een winkel pand met rommel (pardon, goed koopste spullen) aan meterslang oprukkende gebiedsuitbreiding mag doen, om de nieuwe terrasjes maar niet te vergeten, die meteen hun zitjes over de rooilijn zetten. Het centrum van Den Burg ziet er bedroevend uit en ik prijs de win keliers die hun artikelen inpandig laten zien en zich niet gek laten maken. Nu rukt weer de ultieme mode op om schuin over straat merkvaan- dels uit te steken. Voor je het weet, hangen die catamaranzeilen je overal boven het hoofd. Het wordt hoog tijd, voor mij althans, dat ik er iets over zeg. Mariana Bijvoet, Den Burg. Sommeltjespop Afgelopen zaterdag was ik een van de vele bezoekers van Sommel tjespop in De Waal. En net als alle mensen om mij heen vond ik het fantastisch. Wat een sfeer, wat een kwaliteit. Graag wil ik de organisa tie, al die vrijwilligers, de bezoe kers, de bands en de inwoners van De Waal hartelijk bedanken voor een geweldig festival. Remko van de Belt, Den Burg. Hulpverleners ontfermden zich zaterdagmiddag over een 64-jarige vrouw uit Oosterend, nadat ze langs de Limietweg met haar elektri sche rolstoel in de SlOOt WaS gereden. (Foto Jeroen ran Hattum) 'Met deze zegels steun ik goed doel' 'Ik heb liever zulke zegels dan gewone postzegels, dan steun ik tenminste nog een goed doel', zegt een vrouw terwijl ze een sta peltje bestelde postzegels afhaalt bij Pieternel Geurtz en Marga Lakwijk. De twee zaten zaterdag een paar uur in het park in het centrum van Den Burg met postzegels waarop de Wezentuin is afgebeeld. Geurtz had ze laten maken om aandacht te vragen voor het behoud van het park en om mensen vriend van de Wezentuin te laten worden. Ze had gehoopt op tenminste 1000 bestel lingen, zodat TNT Post de zegels portvrij zou opsturen, maar tot haar verrassing werden de afgelopen maanden 13.300 postzegels besteld. Het leidde met name in de ochtend tot een lange rij mensen die de bestelde zegels kwamen afhalen. De actie werd op prijs gesteld. Zo kwam een van de afha lers spontaan met wat lekkers als dank voor de inspanningen voor het behoud van het park. De postzegel actie wordt voorgezet. Volgens Geurtz hebben het Bontje Biesje, de Bontcouture van Coby Dogger en Albert Heijn zich na een oproep van haar bereid verklaard de ver koop over te nemen. Zelf stopt ze ermee omdat de actie meer werk met zich meebracht dan ze had verwacht. De actie heeft de stich ting geen geld opgeleverd, de zegels zijn doorverkocht tegen de waarde die op de zegels staat. De actie was volgens Geurtz bedoeld om aandacht voor de Wezentuin te wekken. Op de zegels is het gedeel te van het park afgebeeld waar de gemeente vijf huizen wil laten bou wen. De stichting is daar op tegen. Vrouw rijdt met rolstoel te water Een 64-jarige vrouw uit Ooster end is zaterdagmiddag in de sloot langs de Limietweg terecht gekomen. De vrouw reed in een elektrische rolstoel over het fietspad en werd volgens de politie verblind door de zon, waarna ze van het fietspad geraakte. Brandweer, politie en medewerkers van de ambulance haalden de vrouw uit het water en ontfermden zich over haar. Ze zat met haar voet vast onder de rolstoel, war- door er versterking bij werd gehaald om haar uit haar benaderde positie te bevrijden. De brandweer haalde ook de elek trische rolstoel uit de sloot. De vrouw was bij kennis en maakte volgens de politie vrij snel grapjes toen ze terug was op het droge. Inbraak in strandpaviljoen Bij een van de strandpaviljoens in De Koog is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. De daders kwamen volgens de politie binnen door een raam te forceren. Er wer den snoepgoed, drank en sigaret ten weggenomen.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 5