Sport Bridgeclub speelt Tuinendrive Schieten op doel met zwart kruit Goede resultaten voor tuigpaarden Zon heerst bij beachvolleybal TEXELSE 7 COURANTdinsdags juli 2011 Bridgeclub Alert uit Oosterend hield zaterdag voor de derde achtereenvolgende keer een tuinendrive, waarin 48 mensen meespeelden. Dimigemma Texel van Natasja Garritsen tijdens de IBOP-proef in Dalem. Sjef Beers en Natasha Garritsen hebben afgelopen maanden goede resultaten behaald bij tuigpaardenkeuringen in Zwaag- dijk, Dalem en Boxtel. In Zwaagdijk werd donderdag 16 juni de lokale keuring voor Noord- Holland gehouden. Sjef Beers trad voor het voetlicht met een hengst veulen genaamd Gilles, geboren op 27 april. Dit veulen verdiende een eerste premie en werd uitgenodigd voor de keuring in Meerkerk. Gigi- gemma Texel van Natasja Garritsen (geboren op 5 maart) kreeg een tweede premie. Volgens de jury was het een op en top tuigpaard, maar liep het van achter een beetje onre gelmatig. De volgende keuring werd zaterdag 18 juni gehouden in Dalem. Daar demonstreerde Garritsen de merrie Dimigemma Texel. Voor opname in het stamboek en het predikaat ster werd het paard gemeten en moest het honderd meter hard stappen en draven op het gras. Daarna volgde een beoor deling op houding en beweging. Dimigemma Texel werd derde van twaalf merries. De vierjarige merrie Cimigemma Texel kreeg het predi kaat keur door zowel in Dalem als in Boxtel meer dan 75 punten te beha len in de IBOP-proef. Op de keuring in Meerkerk, waar de beste paarden van het land bij elkaar komen, behaalde Gilles van Sjef Beers een tweede premie. Cimigemma Texel, die uitkwam bij de keur/elitemerries behaalde een eerste premie en een tweede plaats. Daarmee behaalde het paard voor het derde achter eenvolgende jaar een uitnodiging voor de nationale tuigpaardendag in Ermelo. Cimigemma Texel ein digde bij de beste zeven van de dag. Dimigemma Texel kreeg een sterpredikaat. De nationale tuig paardendag wordt gehouden op 13 augustus. Schieten met een geweer met zwart buskruit. Een bezoeker van de open dag in schietsport centrum Odysseus in Den Burg pakte zaterdag de kans om dat eens te proberen. Begeleid door Jaap Kiewiet legde hij aan om vervolgens op een doel aan het eind van de schiettunnel van Odysseus te schieten. Het is tien jaar geleden dat de schiet sportvereniging en handboogver eniging de Eilandschutters hun intrek in het zelfgebouwde onder komen aan de Emmalaan tegen over de VW namen. De open dag werd, mede door het mooie weer en diverse andere activiteiten, niet erg druk bezocht. Er kwamen ver spreid over de dag enkele tiental len mensen. Zowel de sportschut- ters, de handboogschutters als de schutters op luchtdruk lieten zien wat zij in huis hebben. De naam Odysseuss werd volgens de website van het schietsportcen trum destijds bedacht door Henk 'de Baron' Witte. De naam van de legendarische Griekse held die er meer dan twintig jaar over deed om na de verovering van Troje thuis te komen op Ithaca inspi reerde Witte omdat hij zowel op de sportschutters als de handboog schutters van toepassing was. Na de moeizame thuisreis bewees Odysseus met een formidabel schot met zijn handboog zijn vrouw en consorten dat hij echt Odys seus was en zijn naam refereerde volgens Witte eveneens aan de periode van circa twintig jaar waar in de schietsportvereniging 'sla pend' was totdat het schietsport centrum kwam en de leden weer een baan hadden om te schieten. Eerste wedstrijden manege Elzenhof Bij manege Elzenhof in De Koog werden zondag voor de eerste keer wedstrijden gehouden onder de vlag van de Federatie Nederlandse Rijscholen. Elzenhof is aan het begin van het haar FNRS-manege geworden met twee sterren. Ruiters van de FNRS kunnen aan wedstrijden meedoen zonder dat zij een eigen paard heb ben. Er werd gestreden in vier cate gorieën, de F3 en F4 werden geju reerd door Tessa van Daalen, de F1 en F1+ door Maren Kuyper. Alle deelnemers kregen een attentie die beschikbaar was gesteld door Martha Hoeve. Mede door het fraaie weer van zondag werd het een geslaagd evenement. Het is de bedoeling dat de wedstrijden meer malen per jaar worden gehouden. Opslag van Anna van der Velde tijdens het vierde beachvolleybaltoemooi in het centrum van Den Burg. iFoio Jemen van Hattum) Het team van Jolanda Huitema, Monique Leijstra, Leendert Eel- man en Arnold Leijstra heeft zondag het vierde Indorp Beach volleybaltoemooi op de Groene- plaats in Den Burg gewonnen. Het was de derde keer dat hun team, genaamd Leuk Dat We Weer Mee Mogen Doen, de overwinning pakte. De spelers mochten daar door de wisselbeker houden. Tweede werd het team La Rueda met Aglaia Westra, Bianca Regoor, Marcus Gersthagen en Arnold Boomstra. De organisatoren zelf, Gertha Wessels, Connie Joling, Peter Visch en Rick Kager, behaal den de derde plaats. Er deden in totaal zestien teams mee aan het toernooi, waarvoor circa honderd kubieke meter zand op de bult van de Groeneplaats was gestort. Er waren twee banen uitgezet, zodat dat telkens vier ploegen tegelijk aan het spelen waren. Mede door het mooie weer was het gezellig druk op de Groeneplaats. Voorafgaand had muziekvereniging O.K.K. uit Mid- woud opgetreden, wat ook de stemming er al in had gebracht. Spelers en toeschouwers konden voor €0,50 een nummer aanvragen bij Marco van Sambeek die voor de muziek zorgde, wat €35,- ople verde voor het team van de Slock dat de poedelprijs in de wacht sleepte. Zij waren zo sportief met een een meter bier als extra prijs in het leven te roepen voor de ploeg die éénnalaatste werd. Connie Joling liet na afloop weten dat de organisatoren eraan denken het eerste lustrum van het toernooi volgend jaar op bijzondere wijze te vieren. Ze opperde dan een hele dag te gaan volleybal of mogelijk een toernooi in de nacht te hou den. men hoe iedereen gepresteerd had. In de rode lijn wonnen Lies de Chavonnes en nestor Luc Kellner met de hoge score van 73,33 pro cent. Kellner speelt al 52 jaar bridge op hoog niveau. Tweede werden Anja en Gé Koot (61,25 procent). De derde plaats moest gedeeld wordt door Jan Bloem en Frida Timmer en Piet en Coby Bakelaar (52,08). Berend en Ineke Wassink behaalden de eerste plaats in de groene lijn. Zij scoor den 61,42 procent. Tweede wer den het gelegenheidspaar Riek Lugtmeyer en Ratnam Dros (57,25). Mede-organisator Frida Trap en Netty Vonk bezetten met 54,67 procent de derde plaats, voor Siem en Stina Bremer. De volledige uitslag is te vinden op Luc Kellner en Lies de Chavonnes, hier in actie tegen Jan Bloem en Frida Timmer, wonnen de tuinendrive van bridgeclub Alert. (Foto Fop soom de website van de bridgebond, www.nbbportal.nl, onder club nummer 4043. Bridgeclub Alert houdt in de zomermaanden elke woensdag een open drive in dorpshuis De Bijenkorf. Aanmel den kan tot uiterlijk 19.30 uur. Eilandcompetitie biljarten van start De eerste eilandcompetitie bil jarten gaat direct na de zomer vakantie van start met twaalf teams, elk bestaande uit drie spelers. De teams zijn afkomstig uit Ooste rend, De Waal, De Koog en Den Burg. Omdat de spelers in sterkte variëren, worden ze ingedeeld naar gemiddelde (moyenne). Per wed strijdavond spelen alle teams twee keer tegen dezelfde tegenstander, waardoor altijd een serieuze en sportieve revanche wordt gebo den. De competitie begint op 30 augustus en loopt tot eind april. Elk team speelt elf wedstrijdavonden. De teamcaptain speelt een belang rijke rol in het bepalen van de speeldata en het uitzoeken van de lokaliteiten. Het is voor deelnemers niet noodzakelijk lid te zijn van een biljartvereniging. Voor meer infor matie: fransto@texel.com. Er werd in zes tuinen gepeeld: Janneke en Fup Boon, Elzelien en Jaap Schenk, Riet en Jan van der Vis, Frida en Dirk Trap, Netty en Willem Vonk en Jan en Gerda Bloem hadden hun tuin ter beschikking gesteld. In elke tuin waren op een aantrekkelijke en luwe plek twee bridgelocaties gemaakt, met een uitwijkmoge lijkheid voor het geval het zou regenen. In elke tuin werd een ronde gespeeld en vertrokken de spe lers naar een volgende tuin, zodat in de loop van de dag alle tuinen werden aangedaan. Tijdens het spelen was er voldoende gele genheid de tuin te bekijken. De tuineigenaren hadden de gastvrij heid hoog in het vaandel en over al waren versnaperingen beschik baar. Er werd in twee categorieën gespeeld, de rode lijn en de groe ne lijn. In elke lijn speelden twaalf paren, voor het merendeel leden van Alert, al hadden zich ook enkele koppels van buiten de club ingeschreven. Wedstrijdlei der was Peter Witte, de scores werd vastgelegd met bridgema- tes, zodat de uitslag snel bekend was. Na afloop was zodoende snel een uitslag beschikbaar. De deelnemers hadden zich onder tussen verzameld bij de ijsbaan om daar met z'n allen te verne- Halve Marathon start uur eerder De start van de 5e Texel Halve Marathon op zondag 25 septem ber is met een uur vervroegd. Om precies 12.25 uur worden de deel nemers aan de 10 en 21 kilometer vanaf veerboot Schulpengat weg geschoten. De organisatie heeft hiervoor gekozen omdat veel deel nemers zich al op Texel of in Den Helder bevinden. Door deze wijzi ging ontstaat er na de finish wat meer ruimte voor andere activitei ten, zoals het muziekoptreden op de Groeneplaats. Bovendien kun nen de vele vrijwilligers in de namiddag iets langer van de sfeer van het loopevenement genieten. De Kidsrun, die wordt gehouden wordt in samenwerking met Sport service Texel, gaat dit jaar om 11.00 uur van start op de Groene plaats.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7