Grootschalige stroomstoring kan pret niet bederven Sommeltjespop ook populair onder overkantse bezoekers TEXELSE 9 COURANTdinsdag5juli 2011 'Ons leukste optreden sinds tij den', oordeelden de leden van slotact Rigby toen ze een half uurtje na middernacht van het feeëriek verlichte podium stap ten. De uitspraak had niet alleen betrekking op hun eigen presta tie, maar ook op de enthousias te sfeer die de achtste editie Sommeltjespop kenmerkte. 'Dit is gigantisch mooie reclame, ook in den lande', constateerde festivalvoorzitter Jeroen Schoo, in het besef dat muzikanten elkaar hun goede ervaringen op Texel snel doorgeven. elektriciteit meer te hebben en tij dens een eerste reparatiepoging meldden de technici dat ook de lichten op het podium niet werk ten. Alleen het geluid was nog intact. Elektricien Kees Duinker uit Oos terend bracht uitkomst, maar pas nadat ook het aggregaat dat hij meebracht defect was gegaan. Ondertussen was de band Milk- bar, die het openingsoptreden ver zorgde, al begonnen aan de soundcheck. Toen het festival Een belangrijke factor voor het succes vormde het weer. De dag begon wat grijs, maar gaandeweg werd het steeds lichter en tijdens grote gedeelten van de middag en avond scheen zelfs de zon. Toen ik backstage de jongens van Ken sington op het dak van hun VW zag liggen zonnen, dacht ik: yes, het is gelukt. Met een buitenfesti val nemen we nu eenmaal een gigantisch risico. Bij Pinkpop heb ben ze het belangrijkste deel van hun inkomsten door entreegelden vooraf al binnen. Als het bij ons steeds de hoofdmoot vormden, maar dat Sommeltjespop ook steeds populairder wordt bij over- kantse muziekliefhebbers. Het zullen er gauw al enkele honder den zijn geweest, die speciaal voor Kensington, de Handsome Poets, Rigby of één van de andere bands het Marsdiep waren over gestoken. De steeds grotere toeloop schept ook verplichtingen. Hoewel de organisatoren hun zaakjes prima op orde hadden, werd er vooral onder de vrouwelijke bezoekers geklaagd dat er te weinig toiletten waren. En ook de wachttijden bij de bierpomp liep af en toe flink op. 'Daar gaan we natuurlijk wat Vanuit de lucht had het festivalterrein veel weg van een hoop krioelende mieren. aan doen. Dat zijn duidelijk de r°toTonzegers> groeistuipen van een steeds popu lairder wordend festival. We leren van onze ervaringen', aldus Schoo. Een succesvolle noviteit was de VIP-avond voor sponsors, die daags voor het festival werd gehouden op het atrium van de Dokter Wagemaker, die ondertus sen gewoon heen en weer bleef varen tussen Texel en Den Helder. De feestgangers werden niet alleen getrakteerd op hapjes en drankjes, maar ook op een optre den van Rigby, de band die zater dag ook het festival afsloot. De avond was een complete verras sing. De gasten hadden niet meer te horen gekregen dan dat ze om kwart over zes op de parkeer plaats voor het gemeentehuis in Den Burg werden verwacht. Aldaar Rigby trad vrijdavond op in het atrium van de Dokter Wagemaker. (Foto joop Rommets) moesten ze in een bus stappen, die hen naar de veerhaven bracht. De VI P's toonden zich zeer gechar meerd van dit gebaar van de orga nisatie, maar opvallend was dat ook hier de meesten vooral inte resse voor elkaar hadden. Door de vele optredens op 3FM (radio) en bij De Wereld Draait Door (televi sie) is Rigby inmiddels een beken de band, maar tijdens de eerste set nummers die de band speelde, hielden de meeste bezoekers gepaste afstand, in de buurt van de bar. Pas toen Schoo aan het begin van de tweede set om spe ciale aandacht voor de solo van de zanger vroeg, werd het stil, waarna het voor de geroutineerde muzikanten van Rigby een koud kunstje was de provisorische con certzaal in hun ban te krijgen. Bij de optredens in de avonduren was het voor het podium een drukte v Joop Rommets belang. (Foto Olivier ScbMng/TexelIma begon, beklom Schoo zelf het podium om een welkomstwoordje te doen. 'Aart, onze presentator, was druk in de weer met het aggregaat.' Pas achter in de mid dag waren alle problemen verhol pen. 'Kees heeft ons gered. Hij zat volop in het werk, maar hij liet alles uit zijn handen vallen en is daarna uren in touw geweest.' Het begint bijna gewoon te wor den, maar Sommeltjespop was wederom een groot succes. Ruim tweeduizend bezoekers genoten zaterdag op het intieme terreintje voor het Waalder dorpshuis De Wielewaal van zes gevarieerde optredens, van bands die in de landelijke muziekwereld hun spo ren inmiddels ruim hebben ver diend. Maar waar de meesten geen weet van hadden, was dat het festival bijna niet was doorge gaan. Minder dan twee uur voor het begin van het eerste optreden, werd het terrein getroffen door een grote stroomstoring. Deze werd veroorzaakt door de twee LED-schermen aan weerszijden van het podium, gehuurd om de namen van de sponsors op te pro jecteren. Tijdens uitgebreide tests een dag eerder was alles nog goed gegaan, maar zaterdag vlak na de middag veroorzaakten de schermen kortsluiting. Direct daar op bleek ook de catering geen verregent, hebben we geen bud get om het volgende festival te organiseren', vertelt Schoo. 'Dan kun je wel besluiten het terrein te overkappen, maar dan krijg je nooit die sfeer en bovendien lijkt het me financieel ook moeilijk haalbaar.' Met één van de bands had de organisatie een bijzonder contract gesloten. 'Ik heb gezegd: als het regent, krijg je dit, als de zon schijnt, krijg je dat bedrag. Ze vonden het prachtig, zo'n voorstel hadden ze nog nooit gehad', ver telt Schoo. Na een spetterend optreden werden de bandleden opgewacht door Schoo, die met een grijns op het gezicht opmerkte dat het bewolkt was geweest. 'Het kon ze geen reet schelen, zeiden ze, ze hadden heerlijk gespeeld. Maar natuurlijk krijgen ze gewoon het volledige bedrag.' De bezoekers hadden het prima naar hun zin. Niet alleen genoten ze van prima optredens, ook eikaars aanwezigheid werd zeer op prijs gesteld. 'Ik vind het prach tig, dit festival. Die bands ken ik allemaal niet, maar het is hier beregezellig. En je spreekt nog eens iemand', merkte iemand uit het publiek op. Het viel overigens op dat Texelaars weliswaar nog

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9