v- ti- TEXELSE 11 COURANT 'Van alle muziek is jazz voor mij dé uitdaging' Het geheim van de Zoete Sommelkes; Kinderboek voor eilandkinderen en iedereen die van Texel koudt. Sr Texelse makers, Texelse situaties, J&L Texelse producten, Texelse druk en Texelse uitgever VRIJDAG 8 JULI 2011 Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Edwin Boering een week lang een weblog bij. Hij is één van de organisatoren van het nieuwe festival Jazz on the Waves, dat dit weekeinde in Den Hoorn wordt gehouden. Over JAZZ met hoofd letters, ultieme improvisatie, wan delen met de honden, praktische zaken bespreken met Cor en de weersvoorspellingen. Het com plete weblog is te lezen via www. texelsecourant.nl. (Vrijdag) Ik houd van veel muziek, eigenlijk heb ik muziek het liefst altijd om me heen. Van alle muziek heb ik een zwak voor jazz, met z'n roots in de blues en de slavernij, ontwikkeld tot een vrije vorm van expressie. Samen beginnen - alle kanten opgaan - en toch weer samen eindigen. Ultieme improvisatie met een gezamenlijk doel. De JAZZ - inderdaad met hoofdlet ters - is vrijdag 8 juli terug op Texel. Van alle muzieksoorten is de Jazz voor mij persoonlijk dé uitdaging. Het is geen gemakkelijke muziek. No easy listening, geen muziek om bij te werken. Muziek waarvoor je je best moet doen en waarvan je naderhand pas denkt: wow, dat was bijzonder of Tijd. Voor mij is dat nu een sleutel woord. Wel grappig dat veel woor den in een conversatie er ook naar verwijzen, zonder dat je je het zo bewust bent. Nu, straks, gisteren, morgen, later, op zijn vroegst, ooit, nooit, toen... Een eindeloze rij van woorden lijkt ons houvast te geven in het aaneenrijgen van gebeurtenissen die een beeld geven van ons leven. Donderdag bijvoorbeeld, nam ik afscheid van mijn collega's bij TM - zoals ik dat altijd zal blijven noemen. Het was hartverwarmend. Maar een echt afscheid is het natuurlijk niet. Je komt ze hier op Texel nog vaak tegen. Voorbereiden op de avond: mijn lieve dochter Roos krijgt haar diploma vanwege haar geslaagde eindexa men. Joehoe! Een mooi moment en ze kan ook nog zomaar twee jaar door op de OSG. Ook weer zo'n tijdselement: jaar. Avond was top: in de geest van Bur gemeester Giskes zeg ik nu gene ratie 2011 vlieg uit, doe je ding, kom terug en zeg hoe het moet op TXL. (Zaterdag en zondag) Even een dag voor het gezin. Eerst wandelen met de honden langs de Waddendijk. Het weer is wisselvallig. Daarna naar Den Burg. Mijn zoon Marlon is zondag jarig, dus cadeau tjes kopen. Daarna met mijn dochter naar Sommeltjespop. Kijken hoe zij het doen. Jeroen Schoo en zijn ploeg zijn natuurlijk al een flink aantal jaren bezig. Bij aankomst om vijf uur kijk ik mijn ogen uit. Het veld is vol en de zon schijnt heerlijk. De sfeer is super, ledereen geniet, een echte festivals feer, maar toch ook net alsof je op bezoek bent bij je buren. Veel beken den dus. Ik praat ff met Jeroen over de zaken achter de schermen. Over betaalde en gratis festivals en hoe ingewikkeld sponsoring toch is. JAZZ on the WAVES is een betaald festival en veel Texelaars lijken ver over het draaiboek voor volgend weekend. Eerst ff slapen. (Maandag en dinsdag) Maandag was een beetje een 'gloomy' dag. Net als vrijdag een aantal afspraken, maar ook puur werken achter de comp. Veel bellen en e-mailverkeer vandaag. Ook han dig zo'n smartphone bij de hand als je onderweg bent. Kun je direct rea geren op email. Leuk gesprek met Anne Hottentot en Annette van Rui tenburg over vormen van nieuwe samenwerking op de prachtige loca tie Isola Bella aan de Rozendijk. In de middag even bij Cor langs om Edwin Boering: 'Kunst is geen behang. wend door het gratis aanbod... Een leermoment, daar had ik niet eerder rekening mee gehouden. Met bewondering kijk ik naar de strakke organisatie van dit festival. Aan alles is gedacht en het verloopt soepel. Hoe anders zal het zijn in Den Hoorn volgende week. We heb ben het wel goed geregeld hoor, maar de situatie en de (drie) podia zijn natuurlijk volstrekt anders, zo ook het publiek. Kleiner in aantal, dat is zeker. Het loopt nog niet storm met de ver koop van tickets. Zijn Texelaars afge schrikt door de prijzen of is er een andere reden? Ons programma is toch behoorlijk breed. We hebben het echt geprobeerd om Kyteman te contracteren, maar hij zit op North Sea Jazz. Zijn leermeester Eric Vloei- mans komt wel met zijn geweldige band. Ook zijn we succesvol geweest in het contracteren van cross-over- en fusionbands. MDUNGU met zijn Afrikaanse ritmes is een echte sfeer maker, die het festival tot een feestje zal maken. Zondag de verjaardag van mijn zoon gevierd en 's avonds uit eten bij Paal 9, lekker buiten op het terras in de vroege avondzon. Morgen (maan dag) werken aan een ontwerpklus en overleg met Cor van Heerwaarden een aantal praktische zaken te bespreken. We hebben wat zorgen over de kaartverkoop. Het is nog wel een paar dagen te gaan en hopen toch op vele impulsbestellingen of zelfs verkoop aan de zaal in het weekend. Ger haalt vandaag Mayu- mi Motohashi van Schiphol. Ook wordt het spannend met het weer komend weekend. De voorspellin gen zijn nu nog wisselvallig. Maar hier op Texel weet je het nooit. We zijn immers dé plek in Nederland met de meeste zon Morgen maar weer eens verder kijken. We houden voor lopig vast aan de tent op het weiland achter Klif 12. Een laatste rondje publiciteit: bellen met Nico Volkerts van de Helderse Courant. Ik zorg nog voor een laatste bericht in Texel dit Weekend van vrijdag. En natuurlijk schrijf ik dit weblog bij TC. V\fe wisten het al een paar weken, maar nu is alles defini tief rond: VPRO-radio komt zondag alle concerten 'mobile' opnemen voor Radio 6. Helemaal top! Texel als cultureel podium weer landelijk op de kaart. De afgelopen dagen lijkt de kaartverkoop iets aan te trekken. Mensen bellen ook of ze kaarten aan de zaal kunnen kopen. Dat kan natuurlijk. Is zelfs verstandig nu, want verzenden per post is niet zonder advertorial <r "Zomaar ineens op een eiland lusten de kinderen alles" deze zin bleef maar door mijn hoofd gaan. Die dag kreeg ik een artikel van Jan Vosjan over de miracula bes, een prachtige uitvinding van de natuur. Het plan voor een boek ontstond... Marianne Witte, de bekende kinderboekschrijf ster van o.a. Fee Fleur vroeg ik om een verhaal en Jolet Leenhouts, illu stratrice van vele (kinder)boeken wilde de tekeningen maken. Jan Vos- jan, 'bessenprofessor', schreef de ach tergronden over smaak en de natuur en ik ging gerechten verzinnen en koken. Joke Cofino zorgde er voor dat alles mooi opgediend werd. Ruth de Ruwe maakte de foto's en deed de opmaak van het boek. Docenten van Ecomare lieten we meelezen. Met dit boek gaan jullie zelf op zoek naar de smaken en geuren die zo vanuit de natuur op je bord terecht kunnen komen". Op een speelse manier wordt in het boek uitleg gege ven over streekproducten. Nieuwsgierig geworden naar de verschillende smaken gaan de hoofdpersonen van het boek op pad en bezoeken bijvoorbeeld een schapen- boer en een ijsboerderij. De jonge lezer krijgt zo allerlei streekproducten en achter gronden over smaak, proeven en de werking van de natuur voorgescho teld. En dankzij de recepten kan hij ook meteen aan de slag. De winkel prijs boek van het boek is €14,95. Voor informatie over het boek en verkoop: info@vlto.nl.Uitgever: 'Van Lamsoor tot Oorlam', www.vanlam- soortotoorlam.nl risico. Voordat ik samen met Ger richting Oosterend rijd, maken we nog een paar praktische afspraken. Er moe ten wat mailtjes worden uitgewisseld en er schijnt een winnaar van de prijsvraag te zijn. Die heeft dan mooi twee passe-partouttickets voor het hele weekend gewonnen. Het is iemand van de overkant, dus ff bel len vanmiddag. (Donderdag) Woensdag de laatste dingen voor de vergunning geregeld. Cor en ik heb ben besloten de tent op het weiland aan het Achterom te plaatsen. De weersvoorspellingen zijn goed. Wordt straks een spectaculair gezicht: een negen meter hoge koepeltent op de glooiing van Den Hoorn. Verder bezig geweest met het defini tieve tijdschema en de indeling van de podia. We hebben Ryan Carniaux verplaatst van Klif 12 naar de tent. Moet Ger nog wel even een elektri sche piano scoren op het eiland, want ik zie niet hoe we de piano van Klif op wieltjes naar de tent rijden Komt vast goed. Komend weekend is ook het afslui tende weekend van 'Klifhanger', dus als je nog niet bent geweest, dit is je kans. 's Ochtends langs alle mooie kunst in de openbare ruimte, 's mid dags en 's avonds naar JAZZ on the WAVES. Hoeveel cultuur wil je nog opsnuiven? Ik hoop echt dat we met het festival iets neerzetten dat in de komende jaren een vervolg krijgt. We laten daarmee zien hoe belangrijk cultuur is. In tegenstelling tot Halbe Zijlstra weet ik wel wie de makers zijn van de kunst in mijn huis. Als ik naar muziek luister, luister ik niet alleen naar het ritme of de melodie, maar ik weet ook zoveel mogelijk van de uitvoerende artiest. Dat hoort ook zo. Kunst is geen behang, maar een product van mensenhanden. De week van... Betty de Leeuw Betty de Leeuw houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van... Zij is één van de orga nisatoren van De Dag van het Schaap, die donderdag 14 juli in Den Hoorn wordt gehouden. Kerkblad in kleur Het Tessels Kerkblad, een geza menlijke uitgave van de protes tantse gemeenten en de doops gezinde gemeente, verschijnt vanaf deze maand volledig in kleur. Het blad, dat door de kleurenfoto's een geheel nieuwe uitstraling heeft gekregen, bevat informatie voor en over gemeenteleden van de aan gesloten kerken, en overzichten van kerkdiensten. Deze maand uiteraard veel aandacht voor het afscheid van domineesechtpaar Van Helden-Der Nederlanden op 17 juli. Ook staat er informatie in over de Raad voor het Zomerwerk, die onder meer de bekende zomer avondconcerten, dia-avonden en interkerkelijke zomerdiensten orga niseert. In het blad staat vermeld dat dominee De Gier, die veertig jaar geleden een eerste standplaats vond in Oosterend, zondag 11 september zijn 40-jarig ambtsjubi leum viert in de Maartenskerk. Draagkracht Vorige stelling: Texels Belang wil een onderzoek naar de 'draagkracht van het eiland'. Zijn wat u betreft de gren zen van de groei al bereikt? TIP' Kiite oofe op youtube naar •SommeH»»'- cen film gemaakt door Linda Vosjan of er het boefe Nieuwe stelling: Heeft Texel volgens u genoeg aan één ambulance? Kerkdiensten Zondag 10 juli PROTESTANTSE KERK: Protestantse gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: zie Interkerkelijk. Den Hoorn: 10.00 u. ds. K.F. Klaassen. Protestantse Waddengemeente Texel: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Nederian- De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.O. Bar nard; 19.30 u. zangdienst mmv RK-koor en organist Johan Ran. Oudeschild: 11.00 u. dhr. M.D. Kuiper. INTERKERKELIJK: PKN-kerk De Koog, 9.30 u. ds. J.A. Marseille uit Den Burg, mmv Fokke Walstra (orgel), David van Kwawegen (trompet), Renske van Raaphorst (fluit). DEUTSCHE EV. GOTTESDIENST: PKN-kerk De Koog, 11.00 u. Pf. R. Wachowsky uit Bonn. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in gebouw Maartenskerk, Oosterend: Medische zorg Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- gen. Tevens wordt het Hulpverlening OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vrij. 8 juli 01.14 en 14.04 u. Zat. 9 juli 01.47 en 14.45 u. Zon. 10 juli 02.50 en 15.57 u. Ma. 11 juli 04.10 en 17.17 u. Din. 12 juli 05.50 en 18.45u. Woe. 13 juli 07.20 en 19.54 u. Don. 14 juli 08.15 en 21.16 u. eerder hoog water. Vrijdag 8 juli eerste kwartier, zondag 10 juli doodtij.Zondag 10 juli zon op 5.27 uur, onder 22.04 TEXELSE'sütOURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8! Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vi afloop van de abonnementsperiode 11.30 en 16.30 u. li GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 17.15 u. ds. J.R. Douma. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. van der Kooi Fzn. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. R. Quispel uit Amersfoort. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11.00 u. pastor Gra Oudeschild: 9.30 u. pastor Granneman DEUTSCHE H. MESSE: De Koog: vrij. 19.30 u; zon. 11.00 u; woe. 19.30 u. De Cocksdorp: zat. 19.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Zorg ervoor dat uw gehoor niet afstompt; Wachttorenstu die, 11.20 u.: Gezinnen, Geluk bestaat niet uit de bevrediging ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Pontweg 106, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17.00 en van 18.00 tot 19.00 i Extra bezoekuren op zaterdag, z< 10.30 tot 11.30 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, PHH-gebouw, Pont weg 104, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie. Bereikbaar op woensdag, donderdag en vrijdag tijdens kantooruren, tel. 312306 of www.brijder.nl. Scouting Texel haalt komende zater dag oud papier op in de volgende straten: Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroonlant, Buytengors. Vrijdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Music machine 21.00 u. Radio Noord-Holland Zaterdag 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram- 18.00 u. MarcoFM 20.00 u. Radio Noord-Holland Zondag 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit De Burght, ds. Den Braanker 11.00 u. Vlaswiek 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Wilde vaart (H) 14.00 u. Noud draait door (H) 15.00 u. Het uur van de Blues 16.00 u. Country Time (H) 17.00 u. Sport Lokaal 18.00 u. Radio Noord-Holland Maandag 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek (H) 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the Move 22.00 u. Radio Noord-Holland Dinsdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. De keuze van... Gerrit 20.00 u. Radio Noord-Holland Woensdag 18.00 u. Onder de toren 18.30 u. Overdenking door Michiel Aten 19.00 u. Verzoekplaten 19.30 u. Raadsvergadering, recht streekse uitzending vanuit het gemeentehuis aansluitend: Radio Noord-Holland Donderdag 18.00 u. Country Time 19.00 u. Even bijpraten met... Van daag: Jolanda Persoon van de Tuun- derie met tips om de tuin vakantie- klaar te maken. 20.00 u. Radio Noord-Holland

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 11