Kleinkunst bij Kroonprins 1EXHjQGBSDA.NL TEXELSE 2 COURANT I Chocolate Puma op achtste Island Samba VRIJDAG 8 JULI 2011 Meditatie Op het strand bij paal 9 wordt vrijdag 15 juli vanaf 21.00 uur een vollemaanmeditatie gehou den, met yoga, ontspannings oefeningen en meditatie. Deel nemers verzamelen zich bij op de parkeerplaats, bij de linker strandopgang. Docent is Irene van Vliet. Zomeryoga Op het strand bij paal 15 ver zorgt yogapraktijk Matsyendra uit Den Burg in juli en augustus elke dinsdagavond 'zomaar- zomeryoga'. Aanvang 19.30 uur, deelname kost €5,-. Tarot Irma Schiffers verzorgt op vier zondagen in juli en augustus een tarotconsult in Binnenlicht in de Weverstraat in Den Burg. Een consult duurt ongeveer twintig minuten en kan zowel met als zonder afspraak. Schif fers is aanwezig op 10 en 24 juli en 7 en 21 augustus. Jeugddienst In de Maartenskerk in Oos- ter-end wordt zondag 10 juli vanaf 9.30 uur een jeugd dienst gehouden waarin de leerlingen van groep 8 van de basisschool centraal staan. Deze kinderen maken binnen kort de overstap naar een nieu we school, in de meeste geval len de OSG. Om deze overstap niet ongemerkt voorbij te laten gaan, wordt samen met hen een dienst voorbereid over het the ma 'groeien'. Dit aan de hand van de parabel van de zaaier. Ook de ouders worden betrok ken bij de viering. Voorganger is ds. Caroline der Nederlanden. 'Cobra en meer' in Klif ART Cobra en meer. Dat is de naam van een kleurrijke zomerexpo- sitie, die van donderdag 14 juli tot begin september te zien is bij galerie Klif ART in Den Hoorn. Bij Cobra moet volgens galerie houder Herman Bakker worden gedacht aan werk van Constant, Corneille, Eugene Brands, Luce- bert, Anton Rooskens en Theo Wolvecamp, maar ook van Pier re Alechinsky en Jacques Dou- cet. Zij hebben de naoorlogse kunstwereld volledig op zijn kop gezet en hun werk is nog steeds aansprekend. In Klif ART hangt een kleine selectie. Bij 'meer' komen onder meer litho's van Jan Cremer en etsen van Anton Heyboer aan bod en als de ruimte dat toelaat ook werk van Henk Visch en Carel Visser. Klif ART is donderdag tot en met zondag open van 13.30 tot 17.30 uur. De tentoonstelling Het Texelse landschap is zon dag 10 juli voor het laatst te zien. Percussiegroep op Parkpopje Parkpopje in de Wezentuin in Den Burg wordt zondag 31 juli afgesloten met een optreden van Rhythms of Resistance. Deze sambagroep bestaat uit een internationaal netwerk van muzi kanten, dat door middel van ritmi sche klanken strijdt voor een bete re wereld. Met hun komst willen ze de actie 'Behoud het park' ondersteunen. Parkpopje duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Daaraan voorafgaand, van 10.00 tot 11.00 uur verzorgt Arien van Erkelens yogalessen. De organisatie is nog op zoek naar slaapplaatsen voor de muzikanten van Rhythms of Resistance. Mensen die deze aan willen bie den, kunnen contact opnemen met Pieternel Geurtz, tel. 06- 38749013. bij De Kroonprins Arjan Trap Chansons, ballads en liedjes uit alle hoeken van de wereld, gezongen te midden van een Berlijnse nachtclubsfeer, cabaret uit de jaren twintig maar ook de glamourwereld van Hollywood en Broadway. Zo laat zich in het kort de nacht clubshow La Sirène omschrijven die zondagavond 17 juli wordt opgevoerd in De Kroonprins in Oosterend. Het is de eerste voor stelling in een nieuwe, maandelijk se reeks van theaterdiners. Arjan Trap wil daarmee de kleinkunst op structurele wijze gestalte gaan geven in het eetcafé aan de Kerk straat. Zangeres Wilma Bakker uit Amster dam bijt het spits af De Kroonprins verandert zondagavond 17 juli in een nachtclub waarin Bakker de zang verzorgt, aangevuld met film beelden en muziek op piano van Robert Jan Kloppenburg. Bakker is een actrice, zangeres en danseres die meedeed in diverse musicals, in het theater stond en voor de televisie werkte. Kloppenburg ver diende eveneens zijn muzikale sporen in het vak. De voorstellingen voor de rest van het jaar zijn ook al bekend. Zon dagavond 28 augustus treedt thea tergroep Ville Borghese op tijdens een theaterdiner. Die groep bestaat uit Audrey Helwes, Flip Aartsen, Michel Krot en Marja Olff, allen actief op het toneel, in de zang of als kunstenaar. Hun voorstelling Alle 13 Goed staat in De Kroon prins in het teken van comedy, variété, muziek en magie. Zondag 18 september staat Wilma Bakker weer in De Kroonprins met de voorstelling La Dietrich, een hommage aan Mariene Dietrich. Zondag 16 oktober voert Bakker een theatershow op die in het teken staat van de Film Noir. Die avond wordt onder meer veel zwart/wit filmmateriaal uit de jaren veertig en vijftig vertoond. Karin van Arkel in kerk Den Burg In de doopsgezinde kerk van Den Burg wordt dinsdag 12 juli een concert gegeven door de oud-Texelse sopraan Karin van Arkel, op piano begeleid door Ad Broeksteeg. Van Arkel studeerde solozang aan het Koninklijk Conservatorium Den Haag en vertolkte al tijdens haar studie diverse opera- en operette- rollen, waaronder Lady Billows in de opera Albert Herring van Benja min Britten en Dido in Dido en Aeneas van Henry Purcell. Ook nu is zij regelmatig te horen in opera's, operaconcerten en liedrecitals, als mede bij oratorium-uitvoeringen. Zo werkte ze mee aan de uitvoe ring van Purcells King Arthur in het kader van de jubileumviering van Artex. Op dit moment wordt ze gecoached door Henk Smit en Charlotte Margiono. Ad Broeksteeg is een veelgevraagd begeleider en leidde als dirigent vele malen concerten voor grote bezetting, koor en solisten, varië- "Jraaehcnfa Os Bunui J.-.L Dansen in het zand op de t> n bekende DJ': Zondag 20 november staat Bakker met de nachtclubvoorstelling 'Club Waterl'eau' in De Kroonprins. In die voorstelling staat water centraal. Bakker zingt songs in zeven talen die allemaal op een of andere manier betrekking hebben op water. Bakker wordt tijdens al haar shows op piano begeleid door Robert Jan Kloppenburg. Bij de voorstelling over Mariene Dietrich wordt ze begeleid door pianist Eric Lensink. Het laatste theaterdiner van het jaar is op maandag 26 december (Tweede Kerstdag), genaamd Win ter Wonder Land. Dat wordt een kerstfeest in Amerikaanse stijl met optredens van Flip Aartsen, Wilma Bakker en Marja Olff. Het eten wordt verzorgd door Esther Dorst die sinds kort als chef-kok in de keuken staat. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Meer infor matie is verkrijgbaar bij Trap. Een uitgebreider o menten, workshops e vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 8 juli In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rom melmarkt gehouden. De ging verkoopt Bij Klif 12 in Den Hoorn wordt vandaag de eerste dag van het nieuwe muziek festival Jazz on the Waves gehouden. In 'De Poort" aan de Elemert wordt een voorspeelavond verzorgd door leerlin gen van Artex. Er zijn optredens op gitaar, het kerkorgel, piano en klassieke In het gemeentehuis in Den Burg begint om 19.30 uur een vergadering van Jon- gerenRaad Texel. Op Nederland 3 begint om 19.30 uur het BNN-programma 'Nu we er toch zijn op vakantie' waarin Texel wordt Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Cars 2 3D NL; 13.45 Kung Fu Panda 2 3D NL; 15.45 Cars 2 3D NL; 16.30 Penny's Shadow; 18.30 Transformers: Dark Of The Moon 3D; 19.00 Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides 3D; 21.45 Bad Teacher; 22.00 Source Code. Zaterdag 9 juli Bij Jan en Paula Brouwer, Keesomlaan 4A, wordt van 9.00 tot 11.00 uur kinder- ontbijt gehouden voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Opgeven kan via tel. 320114. In het centrum van Oosterend wordt rend van Bach tot hedendaagse muziek. Daarnaast werkt hij als repetitor en gastdirigent bij het Brabantkoor en is hij vaste dirigent van het Veldhovens Kamerkoor, het Zuid Nederlands Kamerkoor, het Astens Gemengd koor Puur Sangh en is hij dirigent en artistiek leider van de Vereniging Bossche Opera. Het concert in de doopsgezinde kerk begint om 20.15 uur, de toe gang is gratis. Op het programma staan werken van Brahms, Schu bert, Debussy en Duparc. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Bewoners van het wooncomplex voor begeleid wonen op het adres Burger- it 5 in Den Burg houden open Bij Klif 12 in Den Hoorn wordt vandaag festival Jazz on the Waves gehouden dancefeest Island Samba. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Cars 2 3D NL; 13.45 Kung Fu Panda 2 3D NL; 15.45 Cars 2 3D NL; 16.30 Penny's Shadow; 18.30 Transformers: Dark Of The Moon 3D; 19.00 Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides 3D; 21.45 Bad Teacher; 22.00 Source Code. Zondag 10 juli Elke zaterdagnacht rijdt de borrelbus vanuit De Koog naar Den Burg, De Waal,Oosterend en Oudeschild. Meerij den kost €3,- p.p. Bij Bos en Duin aan de Bakkenweg gaat start. Inschrijven vanaf 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brou wer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 13.00 uur de finale van het Texels kampioenschap pannavoetbal voor Bij de Worsteltent aan de Smitsweg begint om 14.00 uur een optreden van Unicom. De toegang is gratis. Op het 'oude' parcours aan de Water weg in het Hogeberggebied begint om 14.00 het clubkampioenschap van Wie lersport Texel. fordt vandaag !S gehouden. Bij Klif 12 in Den H festival Jazz on the Bij De Rog in de Kikkertstraat in De Cocksdorp begint om 18.00 uur een optreden van het duo Salted. De toe gang is gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 Kung Fu Panda 2 3D NL; 16.15 Cars 2 3D NL; 16.30 Pen ny's Shadow; 20.00 Transformers: Dark Of The Moon 3D; 20.30 Bad Teacher. Maandag 11 juli Cinema Texel is gesloten in verband met een personeelsuitje. In de schuren ve teweg in Den F tot 16.00 uur ee n 13.30 gehou- kerkje. Het Koninlijk Texels Fanfarecorps ver zorgt vanaf 19.30 uur een concert op het terrein van het Maritiem Museum ir Oudeschild. Toegang is gratis. lan de Park- im 20.00 uur Deelname kost €1,-. Opgave ter plekke. Klaverjasclub Den Burg houdt een open drive bij Kotex, Paelwerck 9 te Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Inschrij ven vanaf 19.45 uur, inschrijfgeld €4,- per koppel. In de PKN-kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gehouden. Aan vang 20.00 uur. Entree €1,50 (kinderen €0,50). Dinsdag 12 juli De Zonnebloem verzorgt een excursie door het Hogeberggebeid. Deelname (inclusief picknick) is gratis, aanmelden via tel 314104 of 314305. Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. Het koor De Zingende Zeeman zingt in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Aan vang 15.30 uur. Vanaf 14.30 uur ver koopt de Vrouwengroep handwerk. Kees Goedegebure (IVN) verzorgt een In de doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert van sopraan Karin van Arkel. De toegang is gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 Penny's Shadow; Voorstellingen Cinema Texel: 16.15 Transformers: Dark Of The Moon 3D; 16.30 Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides 3D; 20.00 Bad Teacher; 21.00 Harry Potter 7 Marathon. TESO TESO rond het week end een extra boot in. Zo wordt vrij dag., zaterdag en zondag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onder houden. Zondag is dat het geval van 14.30 tot 20.00 uur. Harry Potter-marathon in Cinema pen met haar waardeloze baan. Als ze wordt gedumpt door haar ver loofde, zet ze alles op alles om de rijke en knappe invalkracht (Justin Timberlake) voor zich te winnen. Elizabeth gaat de strijd aan met haar overenthousiaste collega Amy (Lucy Punch) en gaat niet in op de avances van een sarcastische, oneerbiedige gymleraar (Jason Segel). Haar wilde en waanzinnige plannen leren niet alleen haar leer lingen, maar ook haar collega's en zelfs Elizabeth zelf een onvergete lijke les. Gaston Steenkist en René ter Horst, samen ook bekend als het duo Chocolate Puma, zijn twee van de vele prominente DJ's die zaterdag 9 juli hun kunsten ver tonen op het dansspektakel Island Samba bij strandpaal 17. Steenkist en Ter Horst reizen al jaren de hele wereld door. Zij doen dat onder verschillende namen, zoals The Good Men, Riva, René et Gaston, Klatsch!, Jark Prongo, Zki Dobre en Tomba Vira. Dankzij hun groeiende populariteit zijn ze inmiddels ingelijfd door het beken de platenlabel Defected. Ook de andere DJ's hebben hun sporen ruimschoots verdiend. Onder hen Roog en Erick E, die al veel vaker op Island Samba optra den, Baggi Begovic, Sound of Love Soundsystem en Gio G. De Texelse inbreng komt van het duo Onwijs. De hele avond wordt gehost door vocalist en entertainer MC Mitch Crown. En voor wie het niet weet: de dansvloer bestaat 'gewoon' uit strandzand. Island Samba duurt van 18.00 tot 04.00 uur. Kaarten kosten in de voorverkoop €20,- en zijn verkrijg baar bij De Kolonist in Den Burg en De Koog, de strandpaviljoens bij paal 17 en via www.paylogictic- kets.nl. Indien voorradig zijn ze tij- Liefhebbers van de Harry Potter- films komen dinsdag 12 juli aan hun trekken in Cinema Texel, waar om 21.00 uur een marathonserie begint. Ze krijgen eerst Harry Pot ter and the Deadly Hallows part I te zien en vanaf 01.00 uur het aller laatste deel van de Harry Potter- reeks: Harry Potter and the Deadly Hallows part II. Beide worden in 3D vertoond. De marathon zal rond 03.00 uur zijn afgelopen. Wie aan part II wel genoeg heeft, kan ook woensdag 13 juli in Cinema Texel terecht, waar deze film dan drie keer draait. Geprolongeerd is de komedie Bad teacher. Cameron Diaz kruipt daar in in de huid van Elizabeth, een lerares die een nogal losbandig leven leidt. Ze drinkt, vloekt erop los, wordt regelmatig stoned en wil niets liever dan een rijke man aan de haak slaan, zodat ze kan stop- dens het feest ook verkrijgbaar aan de ingang, maar dan kosten ze €25,-. De minimumleeftijd is 18 jaar, legitimatie verplicht. De orga nisatie kondigt aan dat preventief wordt gefouilleerd. In The Source Code (een kruising tussen een thriller en science fic tion) wordt de militair Colter Ste vens (Jack Gyllenhaal) wakker in een trein die door New Jersey rijdt. Hij heeft geen idee hoe hij daar gekomen is en niemand die hij spreekt kan hem verder helpen. Tot dat hem verteld wordt dat hij deze trein de laatste drie maanden elke dag genomen heeft. Gaandeweg komt hij er achter dat hij zich in een simulator bevindt, waarin hij steeds opnieuw de fatale bomaanslag op zijn trein beleeft, net zolang totdat hij weet wie de dader is. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2