Lions richten fonds voor jeugd Texel op TEXELSE 3 COURANT Scherpe discussie over parkeervignet in raad Opgaanblinken en verzinken' VRIJDAG 8 JULI 2011 Met het geld dat de Lions vorig jaar ophaalden met de verkoop van de inventaris van het oude raadhuis in Den Burg is een fonds voor de Texelse jeugd opgericht. Dat werd gisteravond bekendge maakt tijdens de jaarlijkse uitrei king van donaties door de service club. Het nieuwe fonds, dat naar verwachting de naam Jeugdfonds Jong Texel krijgt, is ondergebracht bij het Texelfonds dat het gaat beheren. Lions Club Texel heeft €13.000,- in het nieuwe jeugdfonds gestort. Het is de bedoeling dat met de rente van het geld jaarlijks zaken voor jeugd van 0 tot 19 jaar worden gefinancierd. Volgens Jan van Andel, lid van de Lions Club, moet gedacht worden aan zaken op gebied van zelfontplooiing, ont moeting en ontspanning. Volgens het Texelfonds komen bij hen al geregeld subsidie-aanvragen voor jeugdzaken binnen, terwijl het fonds daar tot nu toe nog geen voorziening voor had. Volgens het Texelfonds en de Lions is het de bedoeling dat het kapitaal in het jeugdfonds in de loop der tijd groeit, zodat de rente toeneemt en daarmee ook de gelden die aan de jeugd kunnen worden besteed. De €13.000,- is bedoeld als startkapi taal. Van Andel maakte gisteravond meteen al bekend dat een anonie me gever bereid is het kapitaal in het jeugdfonds te verdubbelen naar €26.000,-. Dirk Vinke van het Texelfonds zei dat het gemeen schapsfonds zich ervoor gaat inspannnen het kapitaal verder te laten toenemen. Van Andel liet weten dat er bewust voor gekozen is de opbrengst van de inventarisverkoop van het oude raadhuis blijvend aan de gemeen schap ten goede te laten komen. 'We wilden het niet ineens uitge ven, maar er ook in de toekomst wat aan hebben. En de jeugd heeft de toekomst. Het jeugdfonds is het derde fonds op naam binnen het Texelfonds. De Lions Club doneerde gister avond ook een bedrag van €15.000,- aan tien goede doelen. Dat geld was opgehaald met de Lionsveiling in maart en de inzame ling van lege cartridges en oude mobiele telefoons. Myrna Flier 24) uit Den geslaagd voor de opleiding Eerst Verant woorden k Verzorgende ;tvv). zij werkzaam bij de Gollards Rosanne Wuis (20) uit Oudeschi d is aan het ROC te Den He der geslaagd voor de opleiding Verzorgende- IG. Zij is werk zaam in het verpleeghuis op Texel op de afdeling Pü de Krukel Het voorstel om op korte termijn een parkeervignet in te voeren ligt gevoelig in de gemeente raad, maar lijkt het dankzij de steun van de coalitiepartijen net te halen. Dat bleek tijdens de woensdagavond gehouden com missievergadering. Aan de orde was het parkeervig net, dat Texelaars krijgen en dat toeristen tegen een relatief geringe vergoeding kunnen aanschaffen en waarmee ze overal kunnen parke ren. De oppositiepartijen toonden zich kritisch en noemden het veel Niels Jimmink wint tijdrit Niels Jimmink heeft vrijdagavond bij Oudeschild met overmacht een tijd rit over 16 kilometer gewonnen. Hij finishte in 23.17 minuten en was daarmee 34 seconden sneller dan Niels Bakker, die op de tweede plaats eindigde. Het verschil met Theo Boom, de nummer drie, bedroeg zelfs ruim anderhalve minuut. Bij de jeugd, die 8 kilometer reed, won Jacob Kooij, voor Bregje Jimmink en Jim Boogaard. De resul taten tellen mee voor de zomercom petitie van Wielersport Texel. logischer dat eerst een mobiliteits plan wordt gemaakt. Daarin is vastgelegd hoe de verkeersstro men lopen, in elke straten eenrich tingverkeer wordt ingesteld en waar kan worden geparkeerd. Rik- us Kieft (GroenLinks) wees erop dat deze volgorde ook is geadvi seerd door 'de maatschappelijke partijen', waaronder de VW, TVO, TVL en de dorpscommissie van Den Burg, die een klankbordgroep vormen. Volgens Kieft heeft het college echter een probleem, omdat de inkomsten van het park vignet al zijn begroot. Gerbrand Poster (Texel 2010) nam het voor het college op en zei dat het vignet zo snel mogelijk moet worden ingevoerd, zoals afgespro ken in het coalitieakkoord. 'Je moet niet alles tegelijk willen doen, dat kost geld. Eerst het vignet, dan het mobiliteitsplan', aldus Poster, die het niet nodig vond het 'die club jes' - waarmee hij de maatschap pelijke organisaties bedoelde - naar de zin te maken. Dat kwam hem op een scherpe reactie van Marian Merkelbach te staan. 'Toen ik nog wethouder was, sloeg u me er altijd zelf mee om de oren dat ik naar de burgers moet luisteren. Nu vindt u dat niet nodig. Kennelijk hoef je naar sommige burgers min der goed te luisteren dan naar In memoriam Het verdwijnen van de LTS, het zoeken naar nieuwe mogelijk heden voor het gebouw aan de Emmalaan, ging hem aan het hart. Tot op het laatst zag hij mogelijkheden voor technisch onderwijs op het eiland. Vrijdag overleed Eelke Jan Bouwman, van het begin in 1964 tot 1980 directeur van de Texelse LTS. Hij werd 94 jaar oud. Bouwman kwam uit Rotterdam, waar hij leraar was geweest op de LTS en doorgegroeid naar de HTS. Op 47-jarige leeftijd kwam hij samen met zijn vrouw naar het eiland, waar de LTS van start ging in één eigen en twee geleende lokalen, één in de Thijsseschool en één in de Landbouwschool aan de Beatrixlaan. De officiële ope ning van de school werd vervol gens nog twee jaar uitgesteld, omdat het plan voor een eenvou dige gymzaal in samenwerking met de Stichting Cultureel Werk uitgroeide tot de bouw van een multifunctioneel sport- en cultu reel centrum, de tegenwoordige De Koninghal. Na de fusie met de Landbouwschool (LAO) en de Huishoudschool (LHNO) groeide de school naar zo'n 240 leerlin gen. Hij vergeleek het technisch onder wijs op het eiland met de zon. 'Opgaan, blinken en verzinken.' Op het hoogtepunt bood de Texel se LTS een breed scala aan oplei dingen. Naast de technische dag opleiding werden er avondcursussen elektrisch lassen gegeven en toen in de bouw een tekort ontstond aan metselaars, verzorgde de school een metsel- cursus. Bouwman en zijn mensen hebben er, naar eigen zeggen, ziel en zaligheid ingestopt en het is daarom niet onbegrijpelijk dat het Keltische muziek in Worsteltent Rondleiding De uit Noord-Holland afkomstige band Unicorn treedt zondag 10 juli op in restaurant De Worstel tent aan de Smitsweg in de Den nen. Unicorn presenteert zich als 'Kel tisch', maar heeft naast Ierse volksmuziek ook klezmer (Jid disch), bluegrass (Amerikaans) en musettes (Frans) op het repertoi re. Het optreden begint om 14.00 uur. Bij mooi weer wordt buiten gemusiceerd. Arie Lap houdt zondag om 13.30 uur een rondleiding door de Hoorn der geschiedenis over de keileem- hoogte van Den Hoorn. Start op de hoek Rommelpot-Lagewegje. De rest van de geplande rondleidingen in het weekend vervalt. Yvette van Heerwaar den (19) uit Den Burg is aan het ROC in Den Helder geslaagd voorde oplei ding tot onderwijsas sistente, niveau 4. Na de zomerva kantie gaat ze bedrijfsadministratie studeren, eveneens aan het ROC. andere.' Poster vertrok geen spier: 'De raad is het hoogste orgaan.' Hercules bezwoer dat hij de maat schappelijke organisaties wel degelijk serieus neemt, maar dat er inderdaad een verschil van mening ligt. 'Zij willen het parkeervignet ook invoeren, maar zijn tegen deze volgorde. Zij accepteren het raads besluit niet', aldus de wethouder, die zich dankzij de steun van Texel 2010, PvdA, D66 en WD dinsdag aanstaande bij de stemming waar schijnlijk geen zorgen hoeft te maken. verdwijnen van de school hem aan het hart gaat. 'Maar je ziet het steeds. Zodra er een beetje crisis komt, zeggen ze: weg met die leerschool, wat levert het me op?' Nog enkele jaren geleden brak hij een lans voor polytechnisch onderwijs op het eiland. 'Dan zou je moeten denken aan metaal, hout, meubels maken, electro, kleermakerij, loodgieter. Zeven of acht opleidingen in één school. De bouw heeft altijd behoefte aan vakmensen.' Bouwman was een sociaal mens, die altijd de kant van de onderlig gende partij koos en makkelijk woorden in de mond nam als soci aal en idealen, zorgen voor elkaar en kansen bieden. 'Voor de goeie zaak moet je de voorschriften wel eens aan de kant doen.' De laatste jaren beperkte zijn leven zich meer en meer tot zijn appar tement in de Zonnehof. Zelfs een bezoekje aan zijn klein- en achter kleinkinderen aan de Hoofdweg was al veel gevraagd. 'Het is een eind lopen naar de lift aan het eind van de gang.' Maar over zijn bal kon blikte hij in de verte. Een blik die tot op het laatst een toekomst vol mogelijkheden en kansen zag, waarbij de regels zo nodig moes ten wijken voor een groter goed. Familieberichten Na een dappere strijd is toch nog plotseling overleden onze lieve, zorgzame en eigenzin nige ma en oma Martha Maria Josephina Rutten Marfhy Venhorst, 3 januari 1943 t Texel, 6 juli 2011 Wat zullen wij haar missen Tjakkerstraat 22 1791 XK Den Burg Marthy is thuis, waar wij als gezin en familie graag de laatste dagen met haar i Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 9 juli van 19.30 tot 20.30 uur aan huis. De uitvaartdienst zal worden gehouden op maandag 11 juli om 13.30 uur in "Uitvaartcen trum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Aansluitend zullen wij Marthy begeleiden naar haar laatste rustplaats op de begraaf plaats van Oudeschild, Zuidhaffel 47. Na afloop van de begrafenis nodigen wij u uit om nog even met ons samen te komen op Schilderend 140. Marthy hield van fleurige bloemen. Correspondentie-adres: H.W.J. Rutten, Schilderend 140,1791 BK Den Burg. Mocht u geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan e ais zodanig te beschouwen Graag willen wij de medewerkers van de "Thuis zorg", de huisartsen dr. Van den Bent en dr. Haas- dijk en de fysiotherapeuten van Fitt-Texel bedan ken voor de uitstekende verzorging van Marthy. Na een lang ziekbed is onze lieve zus en tante van ons heengegaan naar een ander leven. Dankbaar zijn wij dat verder pijn lijden haar bespaard is gebleven. Marthy Rutten Venhorst, 3-1-1943 t Den Burg, 7-7-2011 Wij sterkte toe, Hannie t en Theo t Marie t en Wim t Piet t en Tonny t Mina en Wim Jan en Agatha Dory Riek en Jan Ren en Cor Neven en nichten Door en haar gezin heel veel Heden bereikte ons het droevige bericht dat onze oud-collega Rix Veldman-Luppes is overleden. Gedurende een groot aantal jaren was zij samen met haar man Henk het gezicht op Kogerstrand en later Om de Noord. Voor haar inzet en loyaliteit zijn wij haar veel dank verschuldigd. Wij bewaren goede herinneringen aan haar en wij zullen haar met respect gedenken. Commissarissen directie en medewerkers Stichting Texelcampings De Koog, 5 juli 2011 Mijn geliefde is van mij en ik ben van hem Doch gij zijt van Christus en Christus is van God Deze woorden zijn ons tot steun geweest en zullen altijd bij ons zijn. Wij nemen afscheid van mijn vrouw, onze moeder, schoonmoeder en oma Hendrika Jansje Kuiper-Vermeulen Henny Oosterend (Texel), 31 oktober 1940 Lunteren, 4 juli 2011 Kees Kuiper Conny Elbertsen-Kuiper en Evert Elbertsen Herco en Luca Jordy Judith Kuiper en Erik Klomp Ramon Ismar Nadia Kamar Kuiper Yuri Kuiper en Simone Lourens Kyra Mandy Kyano Marskamp 81 6741 SB Lunteren Henny verblijft deze dagen bij "Van de Weerd', centrum voor uitvaartzorg, Schaapsweg 77 te Ede. Zaterdag 9 juli is er van 11.00-11.50 uur gelegenheid tot condoleren in de Gereformeerde Kerk, Oranjestraat te Lunteren. Aansluitend zal om 12.00 uur de dankdienst worden gehouden, gevolgd door de crematie in Crematorium 'Slingerbos', Slingerboslaan 15, 6718 ZA Ede, aanvang 13.30 uur. Verdrietig zijn wij door het overlijden van onze lieve zus, schoonzus en tante Henny Vermeulen Echtgenote van Kees Kuiper Oosterend, 31-10-1940 Lunteren, 4-7-2011 Elke en Nel Vermeulen Erik-Jan en Anouk Tijn Imme Koert en Marieke Meke Auke en Irene Sietze en Mandana We zullen haar erg gaan missen. Wij wensen Kees, kinderen en kleinkinderen erg veel sterkte toe. Hij kon een pen en een hamer vasthouden Eén van de grondleggers van het technisch onderwijs op Texel. Wij hebben vernomen dat de oud-directeur van de LTS, de heer E.G. Bouwman op 1 juli is overleden. We wensen de familie veel sterkte met het verlies. Bestuur, directie, medewerkers en oud-medewerkers van OSG De Hogeberg Zonder moeder is alles anders. Het doet ons goed zoveel brieven, bemoedigende woorden, een kus of een handdruk te hebben ont vangen na het overlijden van onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder GRIETJE LAAN-DE WAARD Wij danken u hiervoor hartelijk. Cobie en Koos Auke en Martha Meyert en Mary Martin en Carla Kleinkinderen en achterkleinkinderen Annette Ver- muë (20) uit de Prins Hen drikpolder is aan het ROC in Den Helder geslaagd voor de oplei ding Verzor gende IG. Ze begint na de zomer met een vervolgopleiding Verpleegkunde. Deze duurt twee jaar.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3