Festival Jazz on the Waves verdient tweede editie Vier Texelse kringkampioenen dressuur Betaalbaar eigen droomhuis bouwen' Vooral in Den Burg en De Koog animo CPO TEXELSE 10 COURANTdinsdag^ optredens in het atelier.' De dome vormde een aardige con certzaal, maar nadeel was wel dat er om vergunningtechnische rede nen geen alcoholhoudende dran ken mochten worden verkocht. Bezoekers moesten zich behelpen met cola of sinas uit een plastic beker, terwijl ook de verlichting niet geweldig was. Het had voor de hand gelegen alle concerten te concentreren in theater Klif 12, maar dat hebben de organisatoren nooit overwogen. 'Sommige bands zijn zo groot, dat ze niet op het podium van Klif 12 zouden pas sen.' Desondanks genoten de toeschou wers met volle teugen. Ook een leek kon horen en zien dat mannen als de 74-jarige Hampel en de 69- jarige Bennink, die tientallen jaren geleden voor het laatst met elkaar optraden, iets bijzonders presteer den. Dat gebeurde in samenwer king met twee streetdancers, tevens een bewijs dat beide vete ranen niet bang zijn voor vernieu wing. Ook andere artiesten lever den zeer geïnspireerd spel. Duidelijk was in ieder geval dat sprake was van een festival met potentie. Boe ring: 'We hebben ons visitekaartje willen afgeven en ik denk dat dat gelukt is. Het is zeker de bedoeling dat er een tweede editie komt. Daarvoor proberen we een lijntje te leggen met North Sea Jazz. Dat is nog heel dun, maar wie weet wat het nog kan worden.' Joop Rommets LJJI De dome: een soort opblaasbare iglo, waar tijdens Jazz on the Waves een deel van de optredens plaatsvond. (Foto Joop Rommets) Andreas Lang (contrabas), Johannes Schleiermacher (tenor-saxofoon) en multi-instrumentalist Gunter Hampel lieten tijdens het openingsoptreden wilde improvisaties horen. (Foto Joop Rommets) Een doorslaand succes was het misschien nog niet, maar het enthousiasme over Jazz on the Waves was groot genoeg voor een tweede editie. Of die er komt, is vooral afhankelijk van de financiën, want artiesten en bezoekers waren zeer te spre ken over het nieuwe festival. Bij andere evenementen zijn ze de publiekstrekkers, maar artiesten als Gunter Hampel, Han Bennink en Eric Vloeimans slaagden er niet in grote stromen bezoekers naar Den Hoorn te trekken. Daar werd vrijdag, zaterdag en zondag het nieuwe festival Jazz on the Waves gehouden. Hoeveel kaarten er pre cies waren verkocht, was volgens organisatielid Edwin Boering giste ren nog niet bekend. Vrijdag en zaterdag trokken de meeste optre dens tussen de 100 en 110 belang stellenden, maar in veel gevallen ging het om dezelfde mensen, die een passe-partout voor het hele weekend hadden gekocht. 'Op nationaal niveau zijn dat natuurlijk schamele aantallen, maar voor de artiesten was het best leuk, want de zalen waren steeds aardig gevuld', aldus Boering. Veel min der belangstelling was er op zon dag. 'Dat is toch een moeilijke dag. Behoorlijk wat mensen waren spe ciaal voor het festival van de over kant gekomen en de meesten van hen waren zondagavond al weer vertrokken. En feit is ook dat we bewust voor een moderne variant van jazz hebben gekozen en dat vindt nu eenmaal niet iedereen mooi.' De financiële consequenties moeten nog worden doorberekend, maar dankzij de steun van spon sors hoeven de organisatoren niet te wanhopen. Een teleurstelling vond de organi satie wel de geringe belangstelling voor de workshops en masterclas- ses die konden worden gevolgd. Uiteindelijk ging er zelfs maar één door: de driedaagse workshop waarin multi-instrumentalist Ham pel, de Texelse drumleraar Wobbe Visser en enkele muzikale vrienden kinderen van acht tot en met der tien jaar leerden improviseren met slaginstrumenten, dans en zelfs een basketbal. Voor workshops als samba, djembé en West-Afrikaan se dans hadden zich niet meer dan twee of drie belangstellenden aan gemeld en dat was te weinig om financieel uit te kunnen. De organisatoren hadden hun zaken aardig op orde, maar niet alles verliep vlekkeloos. Zo kon lang niet iedereen naar binnen bij het concert dat pianist Mike Roe- lofs vrijdagavond in het atelier van Charles Janko aan de Witteweg gaf. Niet zo'n verrassing, want in de dome, een groot soort opblaas bare iglo, hadden kort daarvoor nog zo'n honderd toeschouwers gezeten. Omdat de optredens elkaar opvolgden, in plaats van dat er op meerdere plaatsen iets te doen was, was er voor de liefheb bers van Roelofs geen alternatief voorhanden. 'Dat hadden we niet helemaal goed ingeschat', geeft Boering toe. 'We wilden iedereen de kans bieden alles te zien. Bovendien hadden we voor optre dens op meerdere podia tegelijk niet genoeg artiesten. Op zaterdag hebben we het zo opgelost dat mensen moesten intekenen op de reed, liet weer dubbel en dwars van zich horen met de merrie Wia- ronette van fokker Kees Kikkert. Met een verbluffend hoog aantal punten werd ze kringkampioen in de klasse Z1 en mag zij uitkomen op de regiokampioenschappen in Hoofddorp. Ze behaalde drie winstpunten (233 en 210), een eer ste en een derde prijs, en daar bovenop het kampioenslint. In de klasse L1 reed Caroline Weten kamp met Cylithya Z naar de derde plaats. Hiermee heeft ook zij zich geselecteerd voor het kringkampi oenschap. Ook zij behaalde drie winstpunten (190 en 198). Marloes van der Vis, die met Zorro aan de start verscheen, eindigde op de achtste plaats en plaatste zich daarmee als eerste reserve. Zij behaalde twee winstpunten (185 en 189). Merel van der Linde bleef met C'est Mouse buiten de prijzen, maar behaalde wel een winstpunt (191). Eva van der Linde behaalde met Black Painted Texel in de klasse M1 twee winstpunten (190 en 183) en een zesde plaats in de M1 en ook zij mag afreizen naar het regio kampioenschap. Kim van der Wer- ve verscheen met Zandro aan de start in de klasse L1maar behaal de geen winstpunten. Ook in de springring zat het haar niet mee; ze behaalde te veel strafpunten om in de prijzen te vallen. Hannita de Wit en Maren Kuijper startten beide in de klasse Z1 dressuur, maar maak ten te veel fouten voor een winst punt. ts dan zij, had Gunter Hampel een bijzondere Kun je via Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO) betaalbaar je eigen droomhuis bouwen en hoe kun je als groep meer kans maken om bij de gemeente grond los te krijgen? Belangrijke vragen op de infor matiebijeenkomst over CPO, vorige week gehouden in De Koog. Voor De Koog meldde zich baar krijgen van betaalbare grond, westkant al een CPO-initiatief CPO-NH vertelde daar goede erva- loopt. Gezocht werd naar goedko- ring mee te hebben. 'Er wordt pere grond. Plannen van twaalf tot weinig gebouwd in Nederland, ook vijftien woningen vormen volgens op Texel. De gemeente werkt daar- menigeen een mooie start. Voor De Koog meldde zich tien belangstel lenden, en voor Den Burg elf. Ook voor Oudeschild en Oosterend was i De Koog en belangstelling, mits daar zoveel mogelijk onder de twee ton kan tien belangstellenden, en voor De belangstelling gaat uit naar worden gebouwd. Ook in Den geschaarde woningen van twee tot Hoorn, De Cocksdorp en 't Horntje vier huizen in een rij. Ook was er wilden enkelen bouwen. Er werden vragen gesteld over de om graag mee als er een CPO- groep opstaat.' Voor woningbouw ii Den Burg bleek veel animo te zijn. Den Burg elf. Er was veel belangstelling en er belangstelling voor vrijstaande waren veel vragen over hoe je als parti culieren samen en tegen lage kosten huizen kunt bouwen. De Stichting CPO- NH (voor Noord-Hol land) nam de tijd om uitleg te woningen en ouderen spraken over geven. Zo levert samen bouwen patiobungalows. Uiteenlopende volgens CPO-NH een prettige voorkeuren dus, maar gemeen- buurt op. 'Al maanden voordat de woning klaar is, heb je de buren schappelijk was de animo voor doorlooptijd en hoe grond beschikbaar kan komen. Sanders legde uit dat oplevering bin nen drie jaar mogelijk is, mits actief ondersteu ning wordt gegeven. Dan kan de groep zich zoveel mogelijk richten op het ontwerp van de eigen CPO. 'We kennen elkaar, dan kun- woning en de buurt, 'ledereen heeft leren kennen. Dat geeft een veilig nen we ook samen bouwen. Oude- er belang bij dat er weer op Texel gevoel. Ook bespreek je samen hoe de speeltuin en het rozenperk eruit gaan zien en maak je keuzen over het aantal parkeerplaatsen', vertelde Fred Sanders van CPO- NH. Maar CPO begint met het beschik- ren en jonge gezinnen naast elkaar wordt gebouwd', vertelde Sanders is gezellig', werd gezegd. Over De Koog: 'Het toerisme heeft daar vrij spel, maar we willen er ook kunnen wonen.' Voor Den Burg werd betwijfeld of de gemeente grond beschikbaar wil stellen nu aan de en makelaar Dennis Eelman, die de bijeenkomst organiseerden. 'Dan moet het mogelijk zijn dat er voor elk CPO-initiatief grond beschik baar komt.' De bijeenkomst krijgt na de zomer een vervolg. Texelse ruiters hebben dit week end hoge ogen gegooid bij de kringkampioenschappen in Bar- singerhorn. Maar liefst in vier klassen werd het kampioen schap behaald en ging het kam pioenslint mee naar het eiland. Esmée Zoer en Marloes Veen ver schenen zaterdag in de ring in de klasse M1. Zoer stak daarbij met kop en schouders boven de con currentie uit en stuurde haar pony Ster naar de kampioenstitel. Drie winstpunten (194 en 198) en twee eerste prijzen waren het resultaat. Marloes Veen behaalde met Maggy een derde plaats in deze klasse en behaalde een winstpunt (182). Met Egg Land's Hotspot behaalde Zoer twee winstpunten in de klasse L1 (180 en 189). In de klasse M2 mag Desiree Boon zich kringkampioen noemen. Zij behaalde een winst punt (193) en een eerste prijs met haar pony Shadrutka. In de L2 stuurde Manon List haar kleine Puck tweemaal naar de eerste plaats toe, maar greep in de spring ring net naast de kampioenstitel. Puck liet een been hangen en List werd reservekampioen. Suzanne Veen verscheen met Taico Oitavo aan de start in de klasse L1. Zij behaalde geen winstpunten, maar zal wel verschijnen op de regio kampioenschappen. Net als de andere deelnemende pony's, die alle een startplaats verdienden voor de regiokampioenschappen, die op 23 en 24 juli in Hoofddorp worden gehouden. Priscilla Noorlander, die net als de andere paardenruiters zondag de band Gatecrash vakantiekrant U kunt uw (wijzigingen voor) advertenties uiterlijk 1 week voor de verschijningsdatum opgeven. Tel. 0222- 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10