Jordy Vinke wint op oer-Texels wielerparcours TEXELSE 7 COURANT Mooi weer tijdens Bos en Duincross 'Jeugdige golfers hebben de toekomst' Atletiekvereniging Texel hield zondag de eerste van een serie van zeven boscrossen. Aange trokken door het fraaie weer ver schenen maar liefst 63 deelne mers aan de start. Bij de jongens (1035 meter) was Kristiaan Bax uit Duitsland het snelst. Hij veroverde de eerste plaats in 4.07 minuten. Nog sneller was de 12-jarige Marijke Esselink uit Win terswijk, die in 3.59 minuten de eer ste plaats bij de meisjes veroverde. De tweede en derde plaats bij de jongens waren voor Sil van Heer waarden (4.28) en Arne Hanack. Bij de meisjes werd Wiebke Hanack tweede (4.12) en Milou de Ruijter derde. De 13-jarige Cor Bijpost was superi eur op de 4,3 km. Hij werd royaal eerste in 16.19 minuten, bijna een minuut sneller dan Niels Broekhui zen uit Houten. Derde werd Hessel Arensman uit Den Burg (17.23). Aan de 8,6 km deden 19 deelnemers mee. Met drie Texelaars bij de eerste vijf was het eiland goed vertegen woordigd op de 8,6 km, waaraan negentien lopers deelnamen. Coen Schoonheden was het snelst (33.36), gevolgd door Dirk Willems uit België, die bijna een minuut langer nodig had. Derde werd Pierre Bonnet (35.22). Een keurige vijfde plaats werd in 36.03 door René de Ruijter uit Den Hoorn behaald. Op het terrein van zwembad Molenkoog in Den Burg wordt woensdag 13 juli de jaarlijkse och tend voor sportieve ouderen gehouden. Deze begint om 10.00 uur met koffie en appeltaart, geser veerd door Peter en Wieneke Boon van het paviljoen. Tijdens de koffie wordt bingo gespeeld. Daarna is het tijd voor 'iets sportiefs', melden de organisatoren van Sportservice Texel en Molenkoog. Onder leiding van Betsie Verhoeven wordt Er volgen nog zes crosslopen bij Bos en Duin. Woensdagavond wordt de eerste strandloop bij paal 28 gehouden, vrijdag de eerste cros sloop bij ZDH. Er is een klassement voor Texelse lopers die minstens twee keer aan elk van deze lopen deelnemen. Alle uitslagen zijn te vinden op www. avtexel.nl. gedanst. Deelnemers kunnen onder begeleiding van Ingrid Zijl stra kennismaken met aqua-fit- ness. Ook is het mogelijk baantjes te zwemmen, te snorkelen of de glijbaan te proberen. En zoals ieder jaar staan leden van de Jeudebou- lesvereniging klaar om de belang stellenden de beginselen van hun sport bij te brengen. De ochtend is om 12.00 uur afgelo pen. ledereen van 55 jaar of ouder is welkom. Sportieve ochtend 55-plussers mink en Van der Meer eindigden ook in de tijdrit als tweede respec tievelijk derde. In de eindrangschik king namen ze dezelfde plaatsen in. Kossen moest in de tijdrit Jesse Hoven voor laten gaan, maar legde toch beslag op de vierde plaats. In de B-poule was het aantal deel nemers wel groot. Zij maakten er een mooie strijd van. De finale was zelfs spectaculair. Sander van Beek rook in de slotronde een kans en demarreerde. Op enkele honder den meters van de finish werd hij echter teruggehaald door de rest van het peloton. In de sprint berg op maakten junioren Jelmer Bot en Sjors Jimmink de dienst uit. Jim- mink leek op de overwinning af te stevenen, maar werd op het aller laatste moment gepasseerd door Bot. Ronald Kramer eindigde als derde. Waar het Van Beek in het criterium dus net niet lukte om de overwinning te grijpen, nam hij in de tijdrit revanche. Hij won, met een seconde voorsprong op Joost Hoogenbosch. Maarten Broekman werd derde. Bot en Jimmink ein digden op de vierde respectievelijk vijfde plaats en dat was net vol doende voor de eerste en tweede plaats in het kampioenschap. Kyle Agterberg was superieur in de jeugdcategorie. Hij won met ruime voorsprong op Jacob Kooij en Joost Ruardy. Agterberg bevestig de zijn overmacht door ook de tijdrit dik te winnen. Hierin wist Ruardy Kooij voor te blijven in de strijd om de tweede plaats. Met zijn twee zeges kon Agterberg zich tot de nieuwe clubkampioen laten tronen. Ruardy en Kooij eindigden samen op de tweede plaats. Op grond van tweede plaats in het slotonderdeel, de tijdrit, kreeg Ruardy ook in het eindklassement die positie toegewezen. Het aangekondigde mountainbike- kampioenschap ging om organisa torische redenen niet door. Een vermaak was de wedstrijd voor recreanten. Zij moesten van te voren een tijd tussen de 45 en 60 minuten doorgeven en het aantal ronden wat zij in die periode dach ten af te leggen. Hulpmiddelen als kilometertellers en horloges moch ten ze tijdens het rijden niet gebrui ken, zodat ze volledig op hun eigen inschattingsvermogen waren aan gewezen. De winst ging naar Joost Overmaat, die als training al een keer proef had gedraaid. Hij bena derde zijn opgegeven tijd tot op zestien seconden. Rob Bakker vreesde halverwege dat hij te snel ging en besloot toen een kop koffie te gaan drinken bij zijn aan het par cours wonende moeder, Hanna van De Waddel. Die tactiek had succes, want aan het eind bedroeg het verschil met zijn voorspelling niet meer dan 24 seconden, goed voor de tweede plaats. Jorik Bot eindigde op de derde plaats. De meeste renners waren zeer te spreken over het parcours, dat duidelijk andere eisen aan hen stel de dan de korte en bochtige wie lerbaan in Den Burg, waar sinds jaar en dag de kampioenschappen worden gehouden. Maar of er vol gend jaar weer op Zuid-Haffel wordt verreden, durft de organisa tie nog niet te zeggen. 'We moeten eerst nog evalueren', vertelt Dirk Vinke. 'Daarbij moeten we het ook hebben over de beveiliging. Op alle kruispunten stonden posten vrijwil ligers. Zij hebben er de hele mid dag gestaan en dat was wel lang. In een oer-Texels decor van boe ten, tuunwallen en schapen heeft Jordy Vinke het eerste clubkam pioenschap van de nieuwe fusie vereniging Wielersport Texel gewonnen. Op het parcours op Zuid-Haffel waar lang geleden voor het laatst wedstrijden plaatsvonden, werd onder pret tige weersomstandigheden en grote publieke belangstelling om de prijzen gestreden. Oude tijden herleefden zondag middag op Zuid-Haffel, waar de deelnemers elkaar op twee onder delen bestreden op een bijzonder parcours. De start was op het hoogste punt van de Waterweg, voor het huis van de familie Kos sen. Via Zuid-Haffel, Schansweg en Westergeest ging het richting Waterweg, waar het startpunt ook de finish was. Eerste onderdeel was een criterium. De deelnemers in de A-poule reden 60 minuten lang, in de B-poule 45 minuten en de jeugd was na 30 minuten klaar. Na een pauze van een uur stond een tijdrit over één (jeugd) of twee ronden (senioren) op het program ma. Met niet meer dan zes renners viel de deelname in de A-poule wat tegen. Het schouwspel was er niet minder om. Jordy Vinke, Niels Jim mink en de jonge Luuk van der Meer zetten hun concurrenten al snel op achterstand en vormden ronden lang de kopgroep. Op de rechte stukken maakten ze flink tempo. Niet alleen in de korte afde ling van de Schansweg, waar hoge snelheden werden bereikt, maar ook op de Waterweg, heuvelop waarts. Met nog twee ronden te gaan sloeg Vinke hier zijn slag. Hij zette aan en wist binnen de kortste keren een flinke voorsprong op te bouwen, die geen moment meer in gevaar kwam. De sprint om de tweede plaats werd gewonnen door Jimmink. Niels Kossen won de eindsprint van de achtervol gende groep en eindigde als vier de. In de afsluitende tijdrit won Vinke opnieuw, waarmee hij het kampioenschap veilig stelde. Jim- eerste vijf lessen is betaald, mag in dat geval in mindering worden gebracht op de €130,- die als ver goeding wordt gevraagd voor de dertig lessen die zij per jaar kunnen krijgen. Jeugdleden worden bege leid door een enthousiaste jeugd commissie en door golfprofessio- nals Jan van Wijk en Andy Balsing. Zij geven naast de algemene jeugd- lessen ook individuele lessen tegen een speciaal tarief van €12,50 per half uur. Een jeugdlid kan binnen een jaar zijn of haar golfvaardig- heidsbewijs halen en de jeugd tot 12 jaar mag ook nog eens gratis spelen op de golfbaan. Jeugdleden die de smaak echt te pakken heb ben, kunnen meedoen aan de lan delijke competitie. De inspannin gen van de laatste jaren hebben niet alleen geleid tot een sterke stij ging van het aantal jeugdleden. Er zijn daarnaast al diverse talenten 'geboren' en er zullen zich in de komende jaren nog diverse golfta- lenten aandienen, voorspelt Eel- man. Het competitieteam is vorig jaar gepromoveerd en staat dit jaar wederom bovenaan. Een aantal spelers is landelijk actief en één jeugdlid is zelfs lid van de Neder landse jeugdselectie. Eelman: 'Golf club Par 6 is zeer enthousiast over deze ontwikkelingen en schenkt graag de inhoud van de pot aan de jeugdcommissie van de Texelse Golfclub. Het laagdrempelig hou den van golf op Texel is een mooi doel. Par 6 doet hierbij dan ook een oproep aan een ieder die op zijn of haar eigen wijze een bijdrage zou kunnen of willen leveren om de drempel voor de jeugd laag te hou den.' Maar dat het enthousiasme groot was, ook bij het publiek, was wel duidelijk.' Onder de toeschouwers tot opluch ting van velen ook routinier Theo Boom, die dinsdagavond bij een clubwedstrijd op de baan samen met Niels Bakker ten val kwam en hard onderuit ging. Het zag er slecht uit, ook omdat Boom even het bewustzijn verloor. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij uitgebreid onderzocht werd. Foto's en een CT-scan wezen uit dat hij geen onherstelbare schade aan rug, nek of hoofd had opgelo pen. Wel was z'n bovenlip gescheurd en waren enkele tanden afgebroken. Een dag later mocht Boom het ziekenhuis weer verla ten. Bakker liep lichte verwondin gen op en zal waarschijnlijk snel weer zijn hersteld. Het clubkampi oenschap kwam echter te vroeg voor hem. Joop Rommets 'De jeugd heeft de toekomst'. Dat was dit seizoen het motto voor de zes golfers van Par 6, die zaterdag een symbolische cheque ter waarde van €600,- overhan digden aan Johan Bresser, pen ningmeester van de jeugdcom missie. Par 6 is een gezelschap van fana tieke, oudere golfers, die elk jaar in binnen- en buitenland aan meerde re wedstrijden meedoen. Bij de oprichting in 2001 hebben de heren bepaald dat er jaarlijks een schen king wordt gedaan aan een vereni ging of een ander goed doel. Voor elke golfhole die door één van de leden boven par (boven het baan- gemiddelde per hole) wordt gespeeld moet €1,- per slag boven par in een gemeenschappelijke pot worden gedoneerd. Dit jaar was de sterk groeiende jeugdafdeling van de Texelse Golfclub het goede doel. 'De reden is dat de golfsport op Texel inmiddels een waardevolle sportieve bijdrage levert aan meer dan 50 jeugdleden, tussen de 6 en 18 jaar. Om de drempel voor alle jeugd op Texel zo laag mogelijk te houden is er veel geld nodig. Reden genoeg om ons steentje bij te dra gen', vertelt Wim Eelman namens Par 6. De exploitant van de golfbaan en de golfclub werken al jaren intensief samen om golf op Texel laagdrem pelig te maken en te houden. Alle Texelse kinderen die met de sport willen kennismaken, kunnen gratis een les volgen. Vijf vervolglessen kosten daarna samen €25,-. Daar na kan een junior lid worden voor €25,- per jaar. De €25,- die voor de

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7