Nooitgemj 8 juli lie piw 'Beter dan de echte Titanic' Coalitie kritisch over TKT Derde klassen MAVO maken films Jeugdkampioenen golfclub TEXELSE maar wat te noemen. Ook came ratechniek, presentatie, posters en persberichten stonden op het programma. Onder leiding van mentor Frans Busch en filmmaker Maarten Tiggeler maakten ze kennis met al deze facetten en bezochten het museum voor Beeld en Geluid in Hilversum. Bovendien hielden ze zich nog bezig met het maken van een soap en een nieuwsbulletin. Dit leverde verrassende en leuke resultaten op, zo zagen mede leerlingen, docenten en ouders tijdens de eindpresentatie. De kwaliteit was niet altijd perfect, maar de creativiteit groot. Zoals het filmpje van een groepje mei den, die verkleed als indianen te paard het Texelse bos onveilig maakten. De muziek 'Take me home, country roads' zorgde voor extra hilariteit. In enkele filmpjes, COURANT Cor-efo- ,i Srttfi (tfcccrre DINSDAG 12 JULI 2011 week lang in het maken van films. Daar komt heel wat bij kijken, Poster bij de film Titanic. Lijken met ketchup, geluidef fecten, cliffhangers en grappige bloopers. De derde klassen MAVO van OSG De Hogeberg hadden zich uitgeleefd op het project 'Beeld Geluid'. Vrijdag presenteerden ze een negental korte films, die ze zelf hadden bedacht, gespeeld, gefilmd en gemonteerd. Ter afsluiting van het schooljaar merkten ze al gauw. Het maken zoals 'Fingernails' en 'Gradje', verdiepten de leerlingen zich een van een draaiboek en script, om werd een heuse moord gepleegd Poster bij de film Nooitgedacht. en in 'De verdwijning' sloeg een meisje bij paal 9 met haar kano dramatisch om. De belevingswe reld van jongeren kwam sterk naar voren in 'Nooitgedacht', over een nieuwe scholiere die door haar klasgenoten wordt gepest. Uitsmijter was de 'Dokter Wage- maker', een komische persiflage op de succesfilm 'Titanic' ('beter dan de echte', volgens de film poster). Tekst en foto: Frans Hopman/HopText Thomas Wassenaar heeft zater dag de Alan Rijksbeker van de Texelse golfclub gewonnen. Wassenaar won de beker tijdens de jaarlijkse clubkampioenschap pen, waaraan 33 jeugdleden deel namen. De eerste negen holes werden in de stromende regen gespeeld, maar de golfers bleken uit het juiste hout gesneden en kwamen tot goede scores. Was senaar bleef met 79 slagen Kevin van Zuilekom voor. Deze eindigde met 81 slagen op de tweede plaats. Derde werd Annabel Groothuis met 82 slagen. De neary werd geslagen door Mike van der Haas, de lon gest drives door Thomas Wasse naar en Annabel Groothuis. De 9 holes-stablefordwedstrijd werd gewonnen door Hugo Groot huis, die 19 punten behaalde. Tweede werd Ilse van Onzen met 17 punten, derde Jordy Schuyl, die 14 punten behaalde. De neary werd geslagen door Hugo Groot huis, de longest drive door Marnix Groothuis). Joppe Barnard behaalde de eerste prijs bij de 18 holeswedstrijd op de par 3-baan. Hij behaalde 32 pun ten en bleef daarmee Floor Pop één punt voor. Derde werd Toon Pop, die 30 punten behaalde. De neary werd geslagen door Floor Pop). De negen holeswedstrijd op de par 3-baan werd gewonnen door Dirk Boonstra, die 16 punten behaalde. Hij had daarmee een ruime voor sprong op Dorian Wassenaar, die op 10 punten bleef steken. Derde, met 7 punten, werd Isa van Die pen. Zij wist wel de neary op haar naam te schrijven. Het Toeristisch Kennisinstituut Texel (TKT) kan rekenen op een kritische houding van de coali tiepartijen. Dat bleek dinsdag avond in de raadscommissie bij de bespreking van een evaluatie van het kennisinstituut dat sinds 2005 bestaat. De WD zei 'nut en noodzaak' van het instituut niet te zien. Het TKT, met daarin een groep mensen met ervaring in het toerisme, geeft de gemeente gevraagd en ongevraagd advies over beleidsstukken. Jur Schuiringa vond dat de gemeente daarvoor ook terecht kan bij het Texels Ondernemersplatform (TOP) dat ontstaat als de fusie tussen TVL en TVO een feit is. De WD vond dat de 250 ambtelijke uren die de gemeente jaarlijks voor het TKT beschikbaar stelt beter anders kunnen worden besteed en had er moeite mee dat er €30.000,- voor het instituut in de gemeente lijke begroting staat gereserveerd. Texel 2010 gaf aan helemaal niets met het Texels Kennisinstituut te hebben en de PvdA stelde zich behoudend op. Nils Lely zei Bouwman Door een vervelend misverstand wordt in zijn In Memoriam in de krant van vrijdag gesproken over Eelke Jan Bouwman. Uiteraard moet hier Eelke Gerrit gelezen wor den. afschaffen in eerste instantie niet zo'n goed idee te vinden. D66 liet zich niet uit over het TKT. Burgemeester en wethouders zeg gen tevreden zijn over het TKT. Volgens hen geeft het TKT waarde volle adviezen die geheel of gedeel telijk in beleid of andere gemeente lijke stukken terecht zijn gekomen. CDA en GroenLinks waren beter gestemd over het instituut. Rikus Kieft (GL) vond dat de gemeente zuinig moet zijn op dergelijke ver banden. Marian Merkelbach (CDA) merkte op dat het TKT onafhanke lijke adviezen kan geven, terwijl de toeristisch sector meer is ingesteld op het behartigen van belangen. Het TKT bestaat op het moment uit Wouter de Waal (VW), Cees de Waal (TESO), Cees den Ouden (horeca), Marius Kikkert (financiën), Adriana Stam (ontwikkelingsbedrijf Noord-Holland Noord) en Arthur Helling (Recron). Zij zitten op per soonlijke titel in het TKT, zodat ze geen ruggespraak met hun achter bannen hoeven te houden. De groep krijgt geen financiering van Salsaparty In grandcafé De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg wordt vrij dag 15 juli vanaf 21.30 uur een salsaparty gehouden. De avond is geschikt voor zowel beginners als gevorderden, de toegang is gratis. De kans bestaat dat er gedanst wordt op live muziek. de gemeente en betaalt de kosten van het TKT uit eigen zak. Tijdens de oprichting werd bepaald dat de voorzitter betaald zou worden, maar daar is in de praktijk geen gebruik van gemaakt. De 250 ambtelijke uren zijn bedoeld voor een medewerker van de gemeente die onder meer bijeen komsten van het TKT bij woont om ter plekke technische adviezen te kunnen geven. Dat is al vanaf de oprichting zes jaar geleden het geval. Wethouder Eric Hercules verdedigde het beschikbaar stellen van die uren. 'Het is een ambte naar economie. Die kunnen we niet ergens alleen in een kamer opslui ten en daar maar wat laten verzin- Geslaagd De oud-Texelse Ditsy Kulk (26) is aan het ROC ASA in Amster dam geslaagd voor de opleiding MBO verpleeg kundige. Zij liep stage bij het Medisch Centrum VU en gaat daar werken op de afdeling cardiologie. Fleur Souverein (21) uit Den Burg is aan de Vrije Universiteit in Amsterdam cum laude geslaagd voor de bachelor opleiding Psy chologie. Na de zomer begint ze met de tweejari ge Research Master Social Psy chology. Rachel Vroom-Barnard uit Den Burg heeft haar masterdiploma kerkelijk koorleiding behaald. Zij sloot haar studie kerkmuziek aan de Hogeschool voor de Kunsten (afdeling conservatorium) te Utrecht af met een concert in de Nicolaas- kerk in Amsterdam. Wat ik zeggen wou Hartoperatie Waaraan dankt een woonboule vard zijn bestaansrecht? Aan het feit dat bedrijven elkaar kunnen versterken. Bestaande bedrijvig heid kan versterkt worden door nieuwe ontwikkelingen van bedrij vigheid. Het is dan ook van het grootste belang dat het centrum rondje in ere wordt hersteld, om verdere leegstand elders in het centrum van Den Burg tegen te gaan. De huidige situatie spreekt niet tot de verbeelding en nodigt niet uit om verder te lopen. Als we de huidige situatie handhaven en niets met het hart van Den Burg doen, zullen opnieuw winkelpan den (banken) leegkomen, waarvoor zich geen nieuwe geïnteresseerden zullen aandienen. Wanneer er geen hart meer is, zullen het leven en de beleving afnemen en zullen activi teiten zich naar elders in Den Burg verplaatsen. De huidige situatie is eigenlijk geen keuze, maar een fase van ontwik keling. En geen keuze is erger dan een slechte keuze. Een slechte keuze kun je nog aanpassen of verbeteren, maar bij geen keuze valt er niets te verbeteren of aan te passen. We hebben nu de kans om het hart van Den Burg te herstellen en weer nieuw leven in te blazen. Als we niets doen, zal dit leiden tot verdere leegstand en verpaupering van het hart van Den Burg. De his torische concentrische opbouw van Den Burg is ontstaan door de levensvorm en expansie hiervan. Laten we het hart terugbrengen en opbouwen in zijn oorspronkelijke vorm en het middels deze hartope ratie nieuw leven in blazen als een wedergeboorte. Meerdere mensen hebben mij benaderd met de opmerking, dat we het centrum zo moeten laten als het nu is, maar de grondslag hiervoor zijn gevoelens berustend op emoties. We kunnen ons hart laten spreken, maar moeten het benaderen met ons verstand. Piet Standaart, Den Burg. Tweede prijs voor paviljoen Zeester Karin Haerkens-Parlevliet heeft aan de Hogeschool van Utrecht de deeltijdstudie Tolk Nederlandse gebarentaal afgerond. Haar speci alisatie was tolken voor kinderen en tolken in NMG. De oud-Texelse is als tolk werkzaam in de regio's Utrecht, Noord- en Zuid Holland. Geheel onverwacht mochten Mark en Corina Röpke van strandpaviljoen De Zeester donderdag in strandpaviljoen Bries in Noordwijk de tweede prijs in ontvangst nemen voor de verkiezing van het schoon ste strandpaviljoen van Neder land De verkiezing, die voor het derde jaar werd gehouden, is een initia tief van Nederland Schoon, Hore ca Nederland en Strand Neder land. De jury gaat daarbij niet over één nacht ijs. Per categorie wordt een ranglijst opgesteld aan de hand van publieksstemmen en een strandronde in het voorjaar. De topvijf van elke categorie wordt door onafhankelijke mys- tery-guests bezocht, die netheid en service beoordelen. In totaal dingen 320 paviljoens mee naar de titel. Uiteindelijk werd Beach- club Royal in Hoek van Holland uitgeroepen tot beste paviljoen. Wat ik zeggen wou Looproute Geacht college en gemeenteraads leden van Texel, Naar aanleiding van mijn verzoek om een (historische) looproute van 421 meter door een perceel maïs nabij Den Hoorn voor bezoekers open te mogen stellen, schrijf ik u. Vorig jaar heeft dit initiatief tot pro blemen met de gemeente geleid. Het college stelde dat voor dit maïs- doolhof een bestemmingswijziging noodzakelijk was van agrarisch naar recreatief. Onder protest heb ik een aanvraag ingediend voor verandering van de bestemming, tot agrarisch met recreatief medegebruik. Voor de goede besluitvorming zijn de volgende zaken van belang: - Het bestemmingsplan Den Hoorn is ruim 25 jaar oud. Officieel moet de gemeente deze plannen na 10 jaar vernieuwen. - Agrarische verbreding is met name bedoeld voor agrarische gebieden met beperkingen, zoals het 'oude land van Texel'. - Het betreffende perceel ligt in het bestemmingsplan Den Hoorn, maar voor het grootste gedeelte met in het 'beschermd dorpsgezicht'. De plaats waar een kar in de maïs staat, valt buiten het beschermde gedeelte en de ingang is vanaf het erf, waar ook bloembollenkisten staan. - Het toestaan van een maïslabyrint in Eierland en het verbieden van een maïsdoolhof nabij Den Hoorn, geeft rechtsongelijkheid. - In het beschermde gedeelte van Den Hoorn vindt Boerengolf plaats. Als op het perceel er bijna naast geen recreatief medegebruik mag zijn, is dit ook rechtsongelijkheid. - Tot nu toe werd het betreffende perceel ten behoeve van Broadway gebruikt als parkeerterrein en opslagterrein, wat nooit problemen gaf, ook niet vanwege de verkeers bewegingen vanaf het Lage Wegje. - De ingang kan vanaf het Lage Wegje, maar kan ook even verderop vanaf de Rommelpot. Gezien uw angst voor verkeersdruk aan het Lage Wegje stel ik voor de ingang aan de Rommelpot te situeren. - Parkeren kan op het even verder op gelegen parkeerterrein, dat vrij wel altijd nagenoeg ongebruikt is. Parkeren kan ook op eigen terrein indien u dat wenselijk vindt. De ver wachting is dat bezoekers vrijwel uitsluitend met de fiets komen. - leder weekend geef ik rondleidin gen over het betreffende perceel. Tot heden heb ik onder de bezoe kers slechts één Hoornder mogen begroeten en nog geen enkel gemeentelijk bestuurslid. - De wandelroute (zie opnamerap port van de gemeente) heeft betrek king op de cultuurhistorische geschiedenis van het betreffende perceel en het omliggende gebied. - Via het Loodsproject is aangege ven dat wandelroutes over dit per ceel wenselijk zijn. Door mij is aan gegeven dat dit, direct achter de woningen niet wenselijk is. De leng te van de voorgestelde wandelpa den en de route door het perceel komen redelijk met elkaar overeen. Hoewel het initiatief volgens mij nu al past binnen de bestaande agrari sche bestemming, verzoek ik toch om, indien noodzakelijk, recreatief medegebruik voor dit agrarische perceel toe te staan. Dit kan door een tijdelijke ontheffing (art 3.22) voor maximaal vijf jaar, waarbij het aangepaste gebruik opgenomen kan worden in het nieuwe bestem mingsplan van Den Hoorn. Een andere mogelijkheid is het huidige bestemmingsplan aan te passen. Afgelopen herfst werd volgens zeg gen door de gemeente gewerkt aan de tijdelijke (art 3.22) ontheffing. Het is voor mij onduidelijk waarom hiermee moest worden gestopt. Het voorstel nu om niet mee te werken aan een door het college gewenste verandering van de bestemming, is voor mij en vele anderen onbegrij pelijk. Hierbij verzoek ik u om medewer king tot het openstellen van de wandelroute/maïsdoolhof nabij Den Hoorn. Arie Lap, Den Hoorn. The Champs en Messi Texels kampioen panna The Champs (Matt Landsman en Stijn Arends van Durper- honk) en Messi (Kayne Müller en Daan Witte van De Fontein) mogen zich een jaar lang de Texels kampioen panna noe men. The Champs wonnen zondag in een spannende wedstrijd van TomWes (Tom Leopold en Wessel Eelman van De Akker). Messi won bij de onderbouw door met een 'panna' te winnen van Buurman en Buurman (Jesper Geus en Mees Keuning). Het kampioenschap werd gehou den op de Groeneplaats in Den Burg, nadat al eerder 170 teams hadden meegedaan aan de voor rondes op de scholen. Van die teams hadden er zich 44 (17 onderbouw en 27 bovenbouw) geplaatst voor de finale. Zij speel den wedstrijden van vijf minuten, die eerder waren afgelopen als 'panna' werd gescoord. Daarbij wordt de bal tussen de benen van de tegenstander door gespeeld. Veel wedstrijden werden met pan na afgesloten, de snelste binnen tien secondenFoto Rem popi Uitslagen: Onderbouw: 1.Messi (Kayne Müller en Daan Witte); 2.Buurman en Buurman (Jes per Geus en Mees Keuning); 3.Real Madrid (Wisse Blom en Ids Grisnigt); 4.DLV's (Mar- greet Boogaard en Nina van Dijk). Boven bouw: I.The Champs (Matt Landsman en Stijn Arends); 2.Tom Wes (Tom Leopold en Wessel Eelman); 3.Hallo, ik ben Ko (Stefan Boekei en Sil van Lingen); 4.Real Madrid (Wouter Maat en Jelle Wetenkamp).

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9