T E X E LS E^COURANT TEXEL SBB: 'Een moeizaam proces van loslaten' Dick van Barneveld stapt uit WMO Adviesraad Cjrocn kwartsJexels in het karL, 'Onze opdracht is natuur en landschap te beschermen en behouden voor de toekomst. Daar waar anderen eigenaar zijn van de grond, neemt onze invloed op het geheel af.' Aldus verde digde Tamara Bok, programma manager Waddeneilanden van Staatsbosbeheer (SBB), dins dagavond ten overstaan van de gemeenteraad het besluit om erfpachtgronden die midden in gebieden van SBB liggen niet te verkopen. SBB wilde aanvankelijk helemaal geen enkele erfpachtgrond verko pen, maar moest hier onder druk van de Tweede Kamer op terug komen. 'We hebben goed geluis terd en op basis daarvan onze afwegingen gemaakt', doelde Bok onder meer op gesprekken met bestuurders van Texel, Vlieland en Terschelling. 'Bij de afweging of we verkopen of niet hebben we vier criteria gehanteerd: natuur, land schap, recreatie en cultuurhistorie. We kijken naar veiligstelling en openbare toegankelijkheid. Deze doelstellingen van Staatsbosbe heer zijn in de wet vastgelegd als onze opdracht als beheerder van natuurterreinen van Nederland. Daarbij hebben we niet alleen gekeken naar het perceel zelf, maar ook naar het omliggende gebied en de effecten op lange termijn. De uitkomst was dat we op Texel de erfpachtgronden aan de randen van ons gebied afstoten, waar onze invloed op het geheel door de aan wezigheid van ander bebouwing afneemt.' Percelen zoals aan de Ruijslaan in De Koog worden daar om te koop aangeboden. 'Maar grond midden in de natuur en waar het gebruik en de bebouwing dus invloed heeft op de omliggende natuur en landschapswaarden, komen niet in aanmerking voor verkoop. Het betreft elf woningen, drie recreatiehuizen en grond van een aantal recreatiebedrijven, in totaal circa twee hectare. Bok: 'We zijn een behoorlijk eind opgescho ven van waar we vandaan kwa men. Een moeizaam proces van loslaten.' SBB werd tijdens de bijeenkomst door raadsleden overstelpt met vragen en opmerkingen. Erfpach ters mochten niet inspreken. Op 27 juni heeft SBB, in aanwezigheid van burgemeester Giskes, gespro ken met de erfpachters van Texel over de keuzes en het nieuwe erf- pachtbeleid. Ze betreuren het dat SBB weigert bepaalde erfpacht grond te verkopen en verzetten zich tegen verhoging van de erf pacht. De raad stemde woensdag una niem in met een motie waarin het college werd opgeroepen te onder zoeken of er (andere) juridische mogelijkheden zijn om extreme verhogingen van de erfpacht tegen te gaan en hierbij samenwerking met andere Waddeneilanden te zoeken. De erfpachter hopen dat hierdoor voor hen een beter resul taat wordt bereikt. Meer over de erfpachtkwestie elders in deze krant. speedheat.nl Vuurwerk uitgesteld Het vuurwerk ter gelegenheid van de opening van de kermis in De Koog is in verband met de weers omstandigheden uitgesteld tot vrij dagavond 15 juli, vandaag. Neprekening Stichting Oudeschilder Senioren Actief is één van de organisaties die een neprekening in de bus kreeg, verzonden door PC Office Service. Volgens de nota zou soft ware zijn geleverd, maar daarvan is volgens de ontvanger geen spra ke. college was dan ook van mening terecht toegestemd te hebben met de bouw. Het woensdag aangeno men voorstel voorziet in het opne men van beperkende maatregelen in het bestemmingsplan Buitengebied. Daarop vooruitlopend zal een voor- bereidingsbesluit genomen moeten worden. Jur Schuiringa, zelf strand- exploitant en daardoor min of meer betrokkene, onthield zich van stem ming, maar waarschuwde wel voor de consequenties van een voorberei- dingsbesluit. 'Daarmee gooi je de hele zaak op slot.' Volgens wethou der Kooiman blijven bouwactiviteiten bij bestaande paviljoens echter wel mogelijk, ook binnen het voorberei- dingsbesluit. rYTTTtVTnvrriTifT^fTrg SNELCODE: 437jH kom badkamers kijken open zat. 10.00 - 12.30u texelseÜcourant www.texelseautopagina.nl Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): expert schoorl vakantiekrant Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. .txl Bekendmakingen op pagina 10 Omdat geldgebrek en gebrek aan visie voor de lange termijn de norm lijken te worden, stapt Dick van Barneveld op als lid van de WMO Adviesraad. Dit werd woensdag bekend gemaakt. Van Barneveld, al vanaf het begin in 2009 betrokken bij de Adviesraad, heeft deze tijd als positief ervaren. 'Er werd constructief overleg gevoerd, met de gemeente en onder ling.' Dat hij opstapt, heeft dan ook alles te maken met het landelijk beleid, dat hij kortzichtig noemt, Woelmuis Nu-optie Het kan verkeren. Eerst mocht het oude gemeentehuis nooit worden afgebroken. Het was schandalig dat er iemand bestond die er anders over dacht. Nu vinden we allemaal weer dat alles moet blij ven zoals het nu is, dus. Je bent conservatief of je bent het niet. En de parkmevrouwen M. en P. (verder durf ik nu niet te gaan) vinden dat nu ook, dus. Let nu op, vanaf nu wordt dit stukje erg ingewikkeld. Het is nu wel hartversterkend maar toch vreemd dat de aartsconserva tief Piet Standaart nu nieuwbouw in het park wil. Welnu, dat is toch logisch, want hij wil daarmee nu de klok tot diep in de vorige eeuw terugdraaien. Kunt u het nu alle maal nog volgen? Nou, Woelmuis, superconservatief als altijd, gaat nu nog veel verder, want wat wil ik nu op die plek terughebben? Een Franse school, een klooster, een Vikingburcht? Nee, een gletsjer. Woelmuis wil nu terug naar de ijs tijd. Bevriezen die hap, en wel nu! Woelmuis getuigend van weinig realiteitszin, louter een bezuiniging op korte ter mijn. Hij verwijt het kabinet gebrek aan visie en meent dat de gemeen ten worden opgezadeld met 'een onuitvoerbare taak met (te) weinig budget'. Van Barneveld is al sinds 1995 betrokken bij ontwikkelingen binnen de zorg, onder andere als voorzitter van gehandicaptenplatforms en als lid van de Raad van Advies van Agis, de Gemeenschapsraad Texel Vitaal, het gehandicaptenoverleg Noord Holland en bestuurslid van de Stich ting Jeugdtandverzorging Texel. 'De afgelopen vijftien jaar heb ik met inzet en overtuiging een bijdrage geleverd aan vernieuwingen in de zorg, te weten de invoering van de Wet Voorzieningen gehandicapten (1994) en sinds een paar jaar de invoering van de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning (WMO). Vernieu wing betekende ook in het verleden niet altijd verbetering, maar er lag altijd een zorg-fundament aan ten grondslag.' Volgens Van Barneveld heeft het kabinet nu 'een groot aan tal maatregelen getroffen die ertoe leiden dat de zorg in Nederland ver mindert'. Er zijn voorbeelden te over: 'Duizenden mensen verliezen hun AWBZ zorg, de regie over de eigen zorg verdwijnt, kwetsbare jongeren worden aan hun lot overgelaten, bur gers met psychische problemen moeten maar bij familie en vrienden aankloppen (terwijl zij met regelmaat een onderdeel van die problematiek zijn), de sociale werkplaats dreigt te verdwijnen, veel kwetsbare burgers dreigen hun werk te verliezen, de bijstand wordt verlaagd en cliënten- Met de kleinst mogelijke meer derheid heeft de gemeenteraad woensdag een halt toegeroepen aan de mogelijkheid strandpavil joens van een verdieping te voor zien. Aan de orde was een voorstel van Texel 2010, D66 en PvdA, die geen 'Zandvoortse toestanden'op het strand willen. Het voorstel kwam als In verband met de kwarttriatlon is de Lancasterdijk zaterdag 23 juli tussen 13.00 en 16.00 uur afgesloten tussen Dijkmanshui zen en de molen van Het Noor den afgesloten voor alle verkeer. De triatlon start om 13.00 uur bij Dijkmanshuizen, waar ook de finish plaatsvindt. Het startschot wordt gegeven door Rob Teisman en Cor- rie de Jager, jarenlang als deelnemer en hoofdsponsor aan het evene ment verbonden. Naast German Silva, tweevoudig winnaar van de marathon van New York en in trai ning voor de Iron Man op Hawaiï, participatie wordt monddood gemaakt door bezuinigingen op de patiënten- en gehandicaptenorgani saties. De gemeenten krijgen in de nabije toekomst meer extra taken met minder geld om de door het kabinet Rutte opgelegde decentrali satie en de daarmee gepaard gaan de bezuinigingen te realiseren.' Omdat hij voorziet dat ook de zorg binnen de gemeente Texel de komende jaren verschraalt en dat er onvoldoende ruimte is om opbou wend beleid te maken, is Van Barne veld per 1 juli teruggetreden. reactie op bouwplannen van pavil joen De Zeester, die inmiddels door het college zijn goedgekeurd. In deze plannen wordt het paviljoen voorzien van een tweede bouwlaag, bedoeld voor personeel en kantoor. Wethou der Kooiman onderstreepte in de raadsvergadering dat De Zeester hiermee aan de geldende regels vol doet en dat zelfs gebruik als publieks ruimte mogelijk zou kunnen zijn. Het verschijnen veel regoniale toppers aan de start. Ook bevinden zich onder de deelnemers 24 Texelaars en dertien Texelse teams. Een com plete deelnemerslijst is te vinden op www. wielercomitetexel .nl Om het verkeer in goede banen te leiden, zijn verkeersregelaars inge zet. Passanten wordt verzocht hun aanwijzingen te volgen. Om de deel nemers aan de wedstrijd niet te hinderen, kunnen recreatieve fiet sers het beste de zeekant van de dijk tussen Oudeschild en Oost mij den. Het parkeerterrein bij Dijk manshuizen is tijdens de wedstrijd afgesloten. Verkeersmaatregelen voor triatlon 'Maak van Texel geen Zandvoort' OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12590 I VRIJDAG 15 JULI 2011 Weer of geen weer, Mare en Gerda der Kin deren-Engelen uit het Belgi sche Retie stap pen op de fiets. De parkeerplaats van kampeerterrein Kogerstrand was woensdagmiddag het terrein van een zeer realistische oefe ning van de Dienst Koninklijke en Diplomatieke Beveiliging. Antimonarchisten belaagden de auto van 'prinses Anja', in het dagelijks leven Anja Schouten, één van de hoogste bazen van het Korps Landelijke Politiediensten. Ze wilde de oefening graag 'van binnenuit' meemaken, om beter te zien met welke bedreigingen leden van het Koninklijk Huis en andere hoogwaardigheidsbekleders te maken kunnen krij gen, met welke tactieken deze worden bestreden en waar mee allemaal rekening moet worden gehouden. Een uitgebreide reportage over de oefening met de code naam Purple Haze 5 staat op pagina 11 Door de regen uitgeweken naar de stal van Novalishoeve werd de eerste Dag van het Schaap een groot succes. KUNNEN WE OVER 25 JAAR EEN LEUK RAADHUIS OP DE GROENEPLAATS ZETTEN.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1