Dag van het Schaap in koeienstal Novalishoeve TEXELSE 3 COURANT Yente VRIJDAG 15 JULI 2011 Piet Kooiman (rechts) was de beste verhalenverteller onder de Texelse schapenboeren. Terwijl de regen in bakken naar beneden bleef komen, de plas sen op het erf steeds groter wer den en de rijen geparkeerde auto's langs de Hoornderweg maar bleven groeien, genoten in de koeienstal van Novalishoeve honderden belangstellenden van de eerste Texelse Dag van het Schaap. In verband met het voorspelde slechte weer hadden de organisato ren al een dag van te voren besloten het evenement niet op de geplande locatie achter de Hoornder kerk te houden, maar naar binnen uit te wij ken. Die beslissing pakte goed uit. Alsof er elders het eiland niets anders te doen was, zo druk werd het op de zorgboerderij. Anders dan bij de meeste toeristische evenementen, waren er ook veel Texelaars. Onder hen enkele tientallen schapenboeren en hun echtgenotes, uitgenodigd om aan te schuiven voor een ouder wetse boerenlunch. Het eten was uitstekend verzorgd door slagerij Goënga, met diverse soorten scha penkaas, schapenboter, lamsham, lamspaté en andere lekkernijen. Veel aftrek vond ook de erwtensoep met lamsvlees. 'We zouden eerst een lentenuiensoepje maken, maar toen het zo zulk weer bleef, hebben we maar een stevige snert gedaan', vertelde slager Sander de Ridder. De lunch werd gevolgd door een wedstrijd verhalen vertellen. Tien boeren en één boerin deden hun uiterste best hun publiek te verma ken, daarbij puttend uit eigen erva ringen of een grijs verleden. De onderwerpen liepen uiteen, evenals het niveau, maar vermakelijk was het zeker. Uiteindelijk wezen juryleden Nico Volkerts (verslaggever van de Helderse Courant) en zijn collega Joop Rommets (Texelse Courant) de bijdrage van Piet Kooiman over een door de KI gefrustreerde ram als de beste aan. Geen verhaal maar een gedicht weliswaar, maar zijn kwali teiten als voordrachtskunstenaar gaven de doorslag. De Dag van het Schaap duurde tot tegen de avond en bestond uit diverse onderdelen. Daaronder ook de Texelse kampioenschappen scheren en melken, voor het publiek van deskundig commentaar voor zien door oud-schapenhouder Henk Tjepkema. Ook stonden diverse kra men in de stal, met koopwaar die varieerde van schapenwollen dek bedden tot boeken over schapen. De handelaren werden er niet rijk van, maar trokken flink wat belang stelling. Dat er ook een tweede editie van de Dag van het Schaap komt, verklapte spreekstalmeester Renske nen, dan is Novalishoeve opnieuw van den Tempel al aan het begin van een uitstekend alternatief, de dag. Toen ze de boeren welkom heette, sprak ze de wens uit dat ze Uitslagen: volgend jaar met nog veel meer zijn. SchaPen scheren: 1 Hopelijk dan met mooi weer in een weiland, maar mocht het weer rege- in Ros; 2.Sjrik Brans; Villem Kieft. Schapen melken: 1.Jan-Wil- n Bakker; 2.Sieme Plaatsman; 3.Willem Ik loop hier weer in 't lange gras 't Is lang niet meer, zoals het was Want ik moet dekken voor KI Ik bevrucht nog wel, maar weet bij God niet wie Er komt een vent in een blauwe bus En dan begint het, puur gepruts Ik ben alleen nog maar verwek ker Met een bronstig schaap maakt- ie me lekker De eerste keer, ja, ik stond paf Ik sprong d'r op, maar hij trok me af En het sperma van onze Pietje Niet te geloven, ging in een riet je En het zou niet moeten kunnen Maar hij ging het ook verdunnen En met wat spullen en een pipet Ging Jacob met het schaap naar bed Ik stond erbij en keek ernaar Kom ik daar nu steeds voor klaar Maar alles is nu zo commercieel Als beste fokram is dat m'n deel Ja, dat deel ik u hier mede Ik dek nu slechts nog in een schede En m'n leven is maar kort M'n rietjes gaan zelfs voor export In september begint al het gesol Jacob heeft z'n diepvries vol Allemaal rietjes met m'n zaadjes Gevuld met potentiële A'tjes U kunt m'n baasje altijd bellen En zo wat zaad van mij bestellen Voor Jacob vaak een hele klus Door heel Nederland z'n blauwe bus Wel, ik ga m'n pakkie uitdoen Als ram is het voor mij wel zuur Voor u staat weer Pietje Kooi man Soms wat gek, maar hij is puur En als ik wat wil, kijk ik naar mop pie En dan gaat alles nog puur natuur Piet Kooiman Canadese veteraan Bernier overleden ken ze het bevrijdingsvuur. In 2005 was Bernier voor het laatst op het eiland om, samen met de bekende Harold Kious en de Duitse vete raan Klaus Borgmann, een promi nente rol te spelen bij de herden king en het bevrijdingsfeest. Ook nadien bleef hij contact houden met Texel maar in 2010 was hij niet meer in staat er opnieuw heen te gaan. Zingende Zeeman Door omstandigheden kan het optreden van De Zingende Zee man dinsdag in de kerk van Oude- schild niet doorgaan. Op 90-jarige leeftijd is in zijn woonplaats London (Canada) Joseph 'Andy' Bernier overle den. Hij maakte in 1945 deel uit van de geallieerden die Texel bevrijdden en is nadien meer dere keren op het eiland terug geweest ter gelegenheid van lustrumherdenkingen. Bernier was lid van het First Cana dian Survey Regiment dat vijf dagen op Texel was en de Duitsers ontwapende en afvoerde. In mei 2000 was hij samen met twee andere veteranen, Alex Rezano- wich en Philip Levine, aanwezig bij de dodenherdenking en het bevrij dingsfeest Onder andere ontsta- Vogelwandeling Horsmeertjes Vogelwerkgroep Texel verzorgt zaterdag 16 juli een wandeling rond de Horsmeertjes. Deze staat onder leiding van Giel Witte uit Den Burg. Hij geldt als een expert op het gebied van vogels, maar weet ook veel over het ont staan van het gebied. In deze tijd van het jaar zijn de laat ste broedvogels nog aan het zin gen, maar is een groot aantal vogels al uitgebroed en zijn som mige zelfs al begonnen aan de trek naar het zuiden. Jonge lepelaars lopen op het wad bedelend achter Inwoners Den Burg winnen bos rozen Inwoners van Den Burg die in mei met hun postcode 1791 meespeel den in de Nationale Postcode Loterij, hebben een boeket bloe men gewonnen. Dat heeft de orga nisatie van de loterij gisteren bekendgemaakt. In totaal gaat het om 2119 bossen duurzaam gekweekte rozen. De winnaars krij gen een coupon thuisgestuurd, waarmee zij hun prijs volgende week kunnen ophalen op een loca tie bij hen in de buurt. hun ouders aan en groepjes stelt lopers zoeken de beste stukjes om te foerageren. Vraag is ook: laat de kleine karekiet zich nog horen? Onderweg is er alle tijd om door telescopen naar de vogels te kij ken. De wandeling begint om 19.00 uur op de parkeerplaats en duurt onge veer twee uur. Deelname is gratis, opgave niet nodig. Het is handig zelf een verrekijker mee te nemen. Skatepark open Het vernieuwde skatepark aan de Elemert in Den Burg wordt zater dag 16 juli feestelijk geopend. Van 14.00 tot 19.00 uur zijn er allerlei feestelijke activiteiten. Er is een workshop graffiti, een skateteam uit Groningen geeft demonstraties en een clinic en een DJ brengt 'lek kere muziek' ten gehore, ledereen is welkom. Ouderenochtend Molenkoog verzet De ouderenochtend die afgelopen woensdag op het terrein van zwembad Molenkoog zou worden gehouden, is in verband met het slechte weer verzet naar donder dag 21 juli. De ochtend duurt van 10.00 tot 12.00 uur en is bedoeld voor iedereen van 55 jaar en ouder. De organisatie is in handen van Sportservice Texel en Molenkoog. Geloof Hoop en Liefde. Eén ding beheerste haar hele leven: Dat was liefde, steeds weer liefde geven! Met diep verdriet geven wij kennis van het overlijden van mijn allerliefste vrouw, onze mama, dochter en mijn zus Trijnie Hilde Suzanne Slootjes - Kuiper Titia Texel, 27 maart 1974 Alkmaar, 13 juli 2011 Mare Slootjes Guido Nero Rinus Kuiper en Riety Kuiper - de Jong Pieter Kuiper Wat zullen wij haar missen! Troostesgoed 12 1722 KT Zuid-Scharwoude Titia is overgebracht naar het uitvaartcentrum aan de Oostelijke Randweg 30 te Zuid-Schar- woude, waar u welkom bent om afscheid van haar te nemen en de familie te condoleren op zondag 17 juli van 15.00 tot 15.45 uur. De plechtigheid voorafgaand aan de begrafenis zal plaatsvinden op maandag 18 juli om 13.00 uur in de Kooger Kerk, Koog 30 te Zuid-Schar- woude. Aansluitend begeleiden wij haar naar haar laat ste rustplaats op de Algemene Begraafplaats van Zuid-Scharwoude. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in Café De Schelvis, Koog 3 te Zuid-Scharwoude. Zoveel fijne herinneringen maar ook nog zoveel plannen. Wat zullen we je missen. Judith, Marco en kinderen Er is een einde gekomen aan het leven van onze geliefde, moedige nicht Titia Kuiper We wensen Mark, Guido, Nero, Riety en Rinus en verdere familie veel sterkte toe in deze moeilijke tijd. Familie Kikkert-Kuiper, Den Hoorn Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van ons trouwe koorlid Erna Bouwman Wij wensen kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe met dit verlies. Bestuur en leden van het Smartlappenkoor Met verslagenheid hebben we kennis genomen van het overlijden van onze gewaardeerde buurvrouw Erna Bouwman Wij wensen kinderen en kleinkinderen veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. De buren van t' Horntje Hartverwarmend zijn alle warme reacties naar aanleiding van het overlijden van onze geliefde Rita, Wout, Rina, Bo, Jesse, Henriëtte, John, FéWen Jiang, Widlem, Clementine, Kamoh, Wouter Zonder Peter is alles anders... Het doet ons goed te weten, dat Peter een bijzonder plekje in veler harten heeft. Wij willen u bedanken voor alle lieve brieven, kaarten, woorden, een kus of een knuffel na het overlijden van mijn man, mijn zoon PETER W. STRICK Onze speciale dank gaat uit naar Mark en Yolanda van Uitvaartcentrum Texel, die ons op een geweldige manier hebben begeleid. Niesje Strick-Liewes Maria Strick-Proest Na het overlijden van mijn man, onze vader, schoonvader, groot- en overgrootvader DIRK TERPSTRA hebben wij pas ervaren hoe verweven zijn leven was met ons, maar ook met u. Het heeft ons goed gedaan te weten dat hij voor zoveel mensen veel heeft betekend. Al uw aandacht en zorg hebben ons getroost, daar willen wij u hartelijk voor danken. Corrie Terpstra-Spierings kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Den Burg, juli 2011 Marcel Slikker Anous Trouwèh hqaandagJJ§ juli o Mjr-cU^strajdzaaI op paal 9. X Wij hobeUsn hier ookvonze receptie van 16.30^Jtrr-4otJ-?;30 uur. Feest in 'het gebouw' vanaf 20.00 uur. I Mama droeg m(j negen maanden lang, ze werd er 's nachts wakker van. Maar nu ik ben geboren, kan ik ook m(jn papa storen! Meike 5mit geboren op 10 Juli 2011 om 2.19 uur Ze weegt 38UO gram en e 55 cm lang De trotse ouders z() n Mark Smit en Myranda Peet Naardingerland U6 1273 NJ Huizen 035-5239087

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3