'Beseffen dat je méér kunt bereiken' TEXELSE 6 COURANT - 'Schapen gingen alle kanten op, behalve de goede' VRIJDAG 15 JULI 2011 'V„ Menno Siebinga wil dat Body en Brein 'inspireert en uitdaagt'. De organisatie van een evene ment met zoveel trainers, spre kers, workshops en andere acti viteiten zou elders al gauw een kwart miljoen euro kosten. Dank zij de enthousiaste medewerking van vrijwilligers en sponsors kan het op Texel voor een tiende van dat bedrag. Dat vertelde Menno Siebinga, bedenker en organisator van Body en Brein, woensdagavond in De Kiekendief op vakantiepark De Krim. Daar werd wat hij zelf 'een prikkelende warming-up' noemde gehouden. Het festival zelf vindt Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Betty de Leeuw een week lang een weblog bij. Zij is één van de organisatoren van de Dag van het Schaap, die gis teren in Den Hoorn werd gehou den. Over actiepunten, een broedmachine, een scanappa raat, iele tentstokken, een afzakkertje en een kampi oenslint met het jaartal 1990. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Vrijdag) De vergadering van de Stich ting Hoornder Donderdag gister avond op de Novalishoeve speelt nog door mijn hoofd. Er zijn alle maal actiepunten, die ik nog moet doen. Allereerst installatiebedrijf De Wit bellen met de vraag of ze de stroomvoorziening en de watervoorziening willen controle ren op het schapenland. Gelukkig wil Gerdy de Wit dat wel voor ons doen. Renske van den Tempel komt langs met de bedoeling het programma nog een keer door te lopen. Ze zal een kraam voorzien plaats in het weekeinde van 5, 6 en 7 augustus. De warming-up bestond uit vijf lezingen, waarin de sprekers in meer of mindere mate verbanden legden tussen hun onderwerp en de fysieke (body) en geestelijke (brein) elementen die daarmee ver band houden. Zo vertelde com mandant Dick Jongeneel dat het vak van brandweerman niet alleen lichamelijke eisen stelt, maar ook veel vraagt van zijn of haar psychi sche incasseringsvermogen. Col lega's die in de tergende onzeker heid verkeren over de vraag of er nog mensen in een brandend huis van de attributen die ze heeft gebruikt toen ze begon met het maken van crèmes van De Noord- kroon. Nooit geweten, dat je een broedmachine kunt gebruiken om je wolvet te verwarmen en soepel te krijgen. Nog snel even naar Spar Goënga om door te geven hoeveel schapenhouders komen lunchen. Nu rest mij nog een aan tal formulieren en morgen is er weer een dag. (Zaterdag) Poeh, de puntjes moeten nu echt op de i worden gezet. Vandaag een echte regeldag, waarbij ik ook veel mensen moet bellen. 8.30 uur. Ik moet naar Den Burg voor wat dikker printerpapier, zodat het programma wat stevi ger wordt, maar het giet van de regen. Rond 9.30 uur vertrek ik naar Den Burg om papier in te slaan. Thuis print ik een aantal programma 's, die ik naar mijn medebestuurslid Berend Weilers breng. Hij zorgt voor het plastifi ceren en het rondbrengen. zijn of die slachtoffers uit een auto wrak moeten zagen, krijgen het flink voor hun kiezen. Des te opval lender is het daarom dat kandi daat-brandweerlieden bij hun solli citatie wél fysiek, maar niet geestelijk getest worden. Dat lan delijk gemiddeld niet meer dan twee(!) collega's geestelijke hulp zoeken (na in totaal 30.000 hulp verlenende acties) is volgens Jon geneel te danken aan de gewoonte onder brandweerlieden om veel met elkaar over hun belevenissen te praten. 'Als je ergens mee zit, dan is dat niks om je voor te scha men. En je mag er ook nóg een Carlo Veeger proberen te bellen, maar die heeft met zijn zoon een paardenwedstrijd in Leek. Carien Veeger dus maar gevraagd of een scanapparaat op stroom moet of dat het misschien met een accu kan? Het antwoord komt nog. Renske van den Tempel gebeld over het Terschellinger knoop- werk. Ze weet nog een mevrouw die dit doet, maar het knopen gebeurt met vuile wol en is zwaar werk. Ik hoor nog van haar of het doorgaat. De schapen moeten natuurlijk wel binnen het hekwerk blijven en we mogen metalen hekken gebruiken, die je zo in elkaar zet. Zelf zou ik het leuk vinden om houten hekken te zien, maar het praktische geeft de doorslag. Ten slotte nog even naar Ruud Bakker om te vragen of we zijn schapenemmer mogen lenen. Ruud zal hem zoeken! Zonder houten emmer melkt het wel, maar hebben we geen proe- verij. (Zondag) keer en nóg een keer over begin nen. De tijd dat een man niet mocht huilen, ligt allang achter ons.' Els de Jager vertelde over de ast ma waarvan ze al tientallen jaren last heeft en die haar toch niet ver hinderde de hoogste bergen ter wereld te beklimmen. Philip Selig- mann sprak over intermediëren en het begeleiden van processen en zijn rol daarin en Threes Anna ging in op de fase tussen het krijgen van een idee en de realisatie van een boek of film, waarna Siebinga zelf de door Gerrit Verhoeven aan elkaar geprate avond afsloot met beschouwingen over onder meer de nieuwste inzichten op het gebied van fysiotherapie. Uiteraard maakte Siebinga ook reclame voor het festival, dat 'inspi reren en uitdagen' als belangrijkste doel heeft. 'Ik wil dat het de men sen pakt en doet beseffen dat ze méér kunnen bereiken dan ze mis schien denken. Bijvoorbeeld hoe je gemakkelijker kunt leren, onthou den, bewegen, stressvrij(er) kunt werken, meer kracht kunt krijgen en meer uithoudingsvermogen kunt ontwikkelen.' Ook voor de zesde editie is hij erin geslaagd een indrukwekkend programma samen te stellen, met meer dan vijftig lezingen, workshops en andere activiteiten. Ook wordt geprobeerd het wereldrecord pootjebaden te verbreken. Prominenten die hun medewerking hebben toegezegd zijn onder anderen viervoudig wereldkampioen K1 Sem Schilt, internationaal zakelijk spreker Robert Benninga en illusionist en motivator George Parker. Veel informatie staat op de website www.bodyenbreintexel.nl. Een bescheiden bijdrage op de zondag waarin een bezoek aan de overkant gepland staat. Van morgen met de boot van 9.00 uur vertrokken naar Alkmaar. We bezoeken daar onze zoon en zijn gezin. De kleinkinderen zijn blij met de bellenblaasapparaten, die het duidelijk goed doen. Als we na de middag terug gaan, nemen we de partytent mee voor de Texelse dag van het Schaap. Zoon Richard merkt op: 'Het is een lichtgewicht, mam. De stok ken zijn ietwat iel en waarschijn lijk niet bestand tegen storm'. Deze opmerking had ik heel niet willen horen, maar ik moet het er mee doen. Thuisgekomen duik ik de tuin in, want er zijn bonen, die geplukt moeten worden. Na het eten de planten water geven en daarna zet ik me aan de compu ter. Het weekend is alweer voor bij. (Maandag) Alweer maandag en de dag begint goed. Gisteravond nog een afzak kertje genomen en nu met de elleboog de fles van het aanrecht afgestoten. Op de tegelvloer en in gruzelementen. Volgens mij kwam Jaap Lap op de geur af. Na de klap van de fles op de grond stopte er een tractor en stond Jaap voor de deur. Hij kwam effe vragen of Klaas met zijn tractor de tentafbrekers wilde helpen op het Hoge Achterom. Daar stond nog een grote tent van het Jazz festival en Jaap zelf moest naar Landal. Ik zal voor de Landbouwdag de schapennummers bij de rammen en de hokken verzorgen. Het dag programma voor de Landbouw dag uitgewerkt en gelijk bij Wil lem Goënga in de bus gedaan. De bekers zijn besteld; ik moet alleen nog even denken aan een kampioenslint. Ik dacht, dat er nog genoeg was, maar waar schijnlijk had ik ze vorige keer niet genoeg uitgerold, want nu merkte ik dat er 1990 op het eind stond en dat kan echt niet. Tus sen alle werkzaamheden door een broodje gegeten en voor het avondmaal de rode bieten opge zet. (Dinsdag) Nauwelijks klaar met Gerdy de Wit of we stapten op de fiets richting Jaap Lap. Het landje bij de kerk was nog bevolkt door schapen en die moesten we ver- Geslaagd i Notaris in ruste Jacques van der Staak (81) uit Den Hoorn is aan de Open Universiteit Nederland geslaagd voor de bacheloroplei ding Algemene Cultuurweten schappen. Hij heeft deze studie tijdens zijn pensionering gedaan en heeft zich voorgenomen ook de masteropleiding te gaan volgen. Geslaagd Etienne de Vries (18) uit Den Burg is aan het ROC in Heerhugowaard geslaagd voor de opleiding voor fietstechnicus. Hij is werkzaam bij de firma Van der Linde in De Cocksdorp. Stijldansavond In De Bijenkorf in Oosterend wordt zaterdag 16 juli een stijldansavond gehouden. De avond begint om 21.00 uur, de entree is €1,-. Ook niet-dansers zijn welkom. Weblog huizen, omdat Siem Zijm er een tent op ging zetten. De weerbe richten zijn slecht en natte scha pen scheren gewoon niet, zodat we hebben besloten om vanmid dag alle schapen alvast maar onder te brengen in de schuur van Jaap. We hebben warm gegeten en toen kwam er een telefoontje van Omroep Max. Of ik misschien wilde meewerken aan 'Opstaan met', in dit geval met mij en de Texelse Dag van het schaap. Het is middels een aantal vragen opgenomen en er wordt in geknipt en dan donderdagmorgen om 7.00 uur uitgezonden. Nou, het eerste koppel schapen richting de schuur was een ver schrikking. De beesten gingen alle kanten op behalve de goede kant. Auto's werden aan de kant gezet; mensen stapten van fiet sen af en we waren onderhand met tien mensen aan het schapen drijven, maar we kregen ze niet door het toegewezen damhek. Uiteindelijk zijn we via een andere ingang de schuur in geraakt. En dan zeggen ze nog: als er één over de dam is, volgen ze alle maal. Voor deze schapen ging die vlieger niet op. De andere drie koppels gingen geweldig. Het weerbericht ziet er boos uit en ik kreeg al een telefoontje of het een optie was om de dag te verplaatsen naar de Novalishoe ve. Ja, maar eerst even kijken hoeveel ruimte we daar kunnen gebruiken. Dat hoor ik morgen ochtend. De 90 schapen van Jaap pak je ook niet zo maar op. Nog maar een nachtje over sla pen en dan alles maar eens goed bekijken. (Woensdag) Vannacht wat minder geslapen. De Dag van het Schaap spookte door mijn hoofd. Vanmorgen snel op buienradar gekeken en het zag er niet goed uit voor de don derdag. Leen Bouthoorn heeft het vliegveld nog gebeld. Dat bericht was ook niet positief, dus toen Nanny van de Novalishoeve bel de, wilde ik graag een afspraak maken voor 10.00 uur om te over leggen en de ruimte te bekijken. Het zag er allemaal geweldig uit en het mooiste was, dat we er allemaal wel in konden. daarna wat taken verdeeld over rondbellen van de wijziging in de schapendag. Albert Huis man zou het persbericht voor zijn Geslaagd A Anika Smit (22) uit De Waal is aan de Hanzehogeschool Groningen geslaagd voor de opleiding Sport ontwikkeling (ALO), met specialisa tie Outdoor Management. Zij ver volgt haar studie met een master Pedagogische Wetenschappen. Geslaagd Jonas Leenhouts (21) uit Oude- schild is aan de Hanzehogeschool Groningen geslaagd voor de oplei ding Sportontwikkeling (ALO), met de specialisatie Outdoormanage- ment. Geslaagd Vibeke Brugge (21) is aan de Aca demie voor Beeldende Vorming in Amsterdam afgestudeerd als docent beeldende kunst en vorm geving. Sinds een halfjaar geeft ze les op OSG De Hogeberg als docent in de kunstvakken, ook na de zomer blijft ze daar werkzaam. Tennisjeugd naar toernooi Animo De jeugd van tennisvereniging Deuce deed afgelopen week met succes mee aan het open jeugdtoernooi van Animo in Den Helder. Danilo Griffioen speelde in twee categorieën mee en bracht het er het beste vanaf. Hij werd tweede bij de JE12 en eerste bij de JE14. Bij de meisjes kwam Andra Kager het beste uit de bus. Zij behaalde een mooie tweede plaats in de categorie ME12. Elleke van Heer- waarde (ME12) en Caleta Kager (ME10) bleven steken in de halve finale, maar kregen wel een medail le, omdat zij beiden poule-winnaar waren. Beau Biesbier en Judith Kikkert werden derde in de MD14. Britt Polderman, Stijn Kiltz en Jor- dy Schuijl vielen buiten de prijzen. rekening nemen; Leen Bouthoorn zou alle scheerders en melkers bellen; Renske van den Tempel ging aan de slag met de mensen voor de boerenlunch en ik zelf deed de rest. Er moesten affiches worden gemaakt van de plaats wijziging. Met Spar Goënga is overleg geweest over de laatste puntjes van de boerenlunch. De geluidsinstallatie, die Guido Schuijl nagekeken heeft, is geplaatst. De hekken voor de ver schillende schapenrassen zijn gebracht en Renske kwam samen met Anton Witte van Wezenspyk al even kijken hoe het er uit zag. Ik ga lekker naar bed met het idee om er morgen een super gezellige dag van te maken, want daar gaat het om. De week van... Rudolf Weijers Rudolf Weijers houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van... Hij is één van de orga nisatoren van de autocross, die zondag 24 juli wordt verreden. Onder toeziend oog van kenners Dirk Roeper en Leen Bouthoorn en tientallen toeschouwers helpt Hoornder Harry Bakker een schaap uit zijn vacht. Dat gebeurde tijdens het Texels kampioenschap scharenscheren, gisteren tijdens de Dag van het Schaap gehouden op Novalishoeve. iFoto Joop Rommets)

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 6