TEXELSE COURANT Verrassende kampioenen bij Deuce Clinics voor paard en ruiter Spanning en sfeer bij Heri Hodie __W_T rrvi in*\iT VRIJDAG 15 JULI 2011 Bij Cool Running Paints in Oos terend werd zondag de eerste van een reeks van negen clinics voor paard en ruiter gehouden. Op het programma stond het zogeheten schrikparcours. Op een schrikparcours worden paard en ruiter uitgedaagd bepaal de angsten te overwinnen en leert een ruiter om te gaan met schrikre acties van hun paard. In de ruime buitenbak stonden verschillende obstakels, zoals een houten brug, afzetpaaltjes met klapperend lint en ballonnen, er lag een plastic zeil op de grond, lege petflessen en een opengeklapte paraplu. De rui ters liepen eerst met het paard aan de hand langs, over en tussen de verschillende objecten door. Vooral de plots openklappende paraplu en de harde toeter brachten som mige paarden en hun ruiters van hun stuk. Na deze oefening werd het parcours nogmaals doorlopen, maar dan met de ruiters op het paard. De deelnemers waren na afloop zeer tevreden over de pres taties van hun paarden en van zichzelf en voelden dat de vertrou wensband tussen mens en dier was verstevigd. De volgende clinic wordt zondag 17 juli gehouden en staat in het teken van het paard zadelmak maken. Daarna volgen de komen de weken nog onder meer de basisprincipes van westernrijden, een trailparcours, nogmaals een schrikparcours en veilig omgaan met het paard. Hoewel Cool Run ning Paints bekend staat om het western rijden, zijn de clinics ook geschikt voor dressuurruiters. Rui ters kunnen meedoen met een eigen paard of met een dier van Cool Running Paints. en was ook in de tweede set net iets beter (6-4), zodat zij kampioen werd. Na de kruisfinales in het Buizen van twee meter hoog, mul zand, maar ook een oude skateramp. Dat waren enkele hindernissen die de deelnemers aan de trialwedstrijd op het MAB-terrein aan de Hoofdweg zaterdag tegenkwamen. De kunst bij het trialrijden is om stapvoets, maar wel met enige snelheid, de hindernissen te nemen, zonder met de voeten de grond te raken, achteruit te bewe gen of stil te vallen. De wedstrijd ging tussen de Texelse motorrij ders en rijders van de motorclub uit Obdam. Grote strijd werd gele verd in de rode klasse, tussen Frans Kalverboer uit Obdam en Johan van der Ster. Uiteindelijk moest Van der Ster Kalverboer met grote overmacht laten voorgaan. Ook in de groene juniorenklasse werd flink om de punten gestre den. Bij de 'profs' is Arjan Pronk ieder jaar overtuigend winnaar van een select groepje trialisten. Waar de Texelaars dachten hem dit jaar even te strikken met een voor hen (nog) niet te nemen hindernis, liet Pronk zien hier niet mee te zitten door zijn motor zonder problemen bovenop neer te zetten. Ook Jan Hegeman liet met zijn oldtimer weer een mooi staaltje stuurwerk zien. Trialrijden is lasti ger met een oude motor; veringen en remmen zijn in de jaren ontwik keld, waardoor het makkelijker is geworden bochten en hindernis sen te nemen. Toch blijft het een mooie uitdaging om met dit mate riaal de nonstops te bedwingen. Grote afwezigen waren Michael Kortenhoeven en Olaf de Porto, die door omstandigheden niet konden deelnemen. Pieter Koper was daar door de enige die tegenstand kon bieden aan de motorrijders van Obdam. Na de wedstrijd konden de rijders kennis maken met de opnieuw op de markt gebrachte motor van het vroeger zeer beken de merk Ossa. Dealer Johan Schaap uit Julianadorp reed zelf een demonstratie. Liefhebbers van motortrial kunnen elke zondag tus sen 12.00 en 17.00 uur met de sport kennis maken op de baan in Eierland. Deuce maakt zich op voor 27ste Tesseltoernooi Sportieve strijd op de tennis baan, gezelligheid buiten de lij nen. Dat is de sfeer op het 27ste Tesseltoernooi dat vanaf zondag 17 juli een week lang wordt gehouden op het complex van tennisvereniging Deuce in Den Burg. Liefst 365 spelers komen naar Texel, van wie een aantal zich voor meerdere klassen heeft opgege ven, zodat het aantal inschrijvingen zelfs op 460 uitkomt. Er wordt getennist in veertig categorieën. Veel Texelse deelnemers, maar een veel groter aantal overkantse ten nissers zijn van de partij, zelfs uit Duitsland. Ook de omvangrijke groep spelers uit Amersfoort is weer van de partij. Onder hen titel verdediger Brent van Dorssen, die zijn vorig jaar behaalde titel in de hoogste klasse Heren Enkel 3 ver dedigt. Wellicht ontmoet hij aan het net Texelaar Ewoud Bakker, die dankzij zijn goede prestaties ook in deze klasse aantreedt. Bij het Dames Enkel 3, eveneens de hoog ste klasse, zijn vele ogen gericht op Sanne Brand. Andere catego rieën waarin wordt gespeeld zijn heren, dames en gemengd dubbel, uiteenlopend van klasse 3 t/m 8. In alle klassen treden één of meer Texelaars aan. Na de officiële start zondag om 11.00 uur, wordt dage lijks van 9.00 tot 's avonds laat en mogelijk zelfs 's nachts gespeeld. Er wordt niet alleen getennist, 's avonds staan ook feestelijkheden op het programma, zoals een Hol landse avond en een Hollywood- party. Een aantal overkantse deel nemers kamperen op het terrein van Texel'94. De organisatie, onder meer bestaande uit een toernooi en kantinecommissie, doet er alles aan om het de gasten aan niets te laten ontbreken. Zo is er dit jaar voor het eerst een broodjesbar, waarin dagelijks van 12.00 tot 19.00 vers gebakken broodjes worden geserveerd. Een groot legi oen vrijwilligers is in touw om te zorgen dat alle werkzaamheden worden gedaan, belangrijk, want het Tesseltoernooi is een voorname inkomstenbron van de tennisclub met 550 leden. Zondag 24 juli wor den de finales gespeeld. Met span ning wordt de weerverwachting afgewacht, want zodra er plassen op de baan staan, moeten de wed strijden worden gestaakt en loopt het programma uit. Er kan niet naar binnen worden uitgeweken. 'We hopen dat de weersgoden ons gunstig zijn gezind', zegt de orga nisatie. Publiek is van harte wel kom om de deelnemers te komen aanmoedigen. Sommige spelers verdedigden met succes hun titel, anderen deden met succes een greep naar de macht. Het clubkampi oenschap van Heri Hodie draaide in het 25ste jubileumjaar van de tennisvereniging uit op een span nende gebeurtenis, door betrok kenen ook als sportief en gezel lig betiteld. De kampioenschappen werden gespeeld op de banen bij het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp, begonnen met Pinksteren en duur den tot afgelopen weekend. De organisatie werkte met een poule systeem. Al naar gelang het aantal inschrijvingen konden dit één of meerdere poules zijn. In het laatste geval werden in het slotweekend kruisfinales en finales afgewerkt. De heren dubbel kende één poule. Regerend kampioenen Leo Saai en Remco Boon toonden zich hierin oppermachtig door al hun partijen met royale winst af te sluiten. De tweede plaats ging naar Theo en Jari van Maanen. In de dames dubbel waren twee poules, waarin Corrie Ranzijn en Ditte Westdorp hun titel moesten verdedigen. Zij plaatsten zich samen met Mieke van den Bent en Petra Harman voor de finale. Hierin kwamen Ranzijn/Westdorp in de sets steeds op achterstand, die ze vervolgens met taai verweer pro beerden weg te werken. Dit resul teerde in een spannend slot van de sets, die door Van den Bent en Harman ternauwernood werden gewonnen: 6-4 en 7-6. In het gemengd dubbelspel waren zowel de poulewedstrijden als de kruisfinales erg spannend. Uitein delijk wisten Ditte Westdorp en Theo van Maanen zich voor de finale te plaatsen, evenals Mieke van den Bent en Leo Saai. West dorp en Van Maanen werd van te voren meer kans toegedicht, maar hun spel kwam niet uit de verf. Hun geïnspireerd spelende opponenten maakten hier goed gebruik van. Het werd een lange driesetter, door Van den Bent en Saai na veel strijd in hun voordeel beslist (6-4, 5-7 en 7-5). In het damesenkelspel moest Petra Harman, de kampioen van voor gaande jaren, zich geblesseerd terugtrekken. De resterende dames Menners naar landgoed Nienoord Lex Veeger, Mandy Dekker en Kim Kooger hebben afgelopen weekend op landgoed Nienoord in Leek meegedaan aan een samengestelde menwedstrijd. Het weekend begon met wedstrij den dressuur en vaardigheid, waarna de marathon volgde. Deze was achttien kilometer lang met in totaal zes hindernissen. Lex Vee ger stond na de dressuur en een foutloze vaardigheidsproef met een kleine achterstand op de tweede plaats. Samen met groom Wille- mijn Boon streed hij voor de pun ten, maar door een foutje lukte het niet naar de eerste plaats op te klimmen. Veeger eindigde als tweede, maar pakte wel een winst punt. Hij heeft nu zes winstpunten in klasse 2. Kooger en Dekker kwamen met hun enkelspan pony voor de eerste keer uit in klasse 1Kooger liep in de vaardigheidsproef een strafpunt op voor tijdsoverschrijding, maar eindigde met een voorsprong van 0,28 punt toch op de eerste plaats. Om deze voorsprong vast te hou den of te vergroten, moest ze pro beren een stabiele en sterke mara thon te rijden. Dat lukte en ze pakte in het algemeen klassement de eerste plaats met negen punten voorsprong. Daarnaast verdiende ze drie winstpunten. Het was de eerste wedstrijd waarin Kooger met groom Stefan Witte reed en ook voor de pony was het de eer ste samengestelde menwedstrijd. Dekker reed een iets mindere dres suur en stootte in de vaardigheids proef twee balletjes van de kegels. Hoewel ze met groom Linda Kool hof een sterke marathon reed, viel ze buiten de prijzen. Mike van der Haas wint golfwedstrijd Met 69 slagen netto heeft Mike van der Haas zondag op golf baan De Texelse beslag weten te leggen op de Brasserie TX maandbeker. De jeugdige golfer heeft zijn handicap naar 7.2 ver laagd en is nu één van de betere spelers van de Texelse Golfclub. Kevin van Zuilekom werd met 70 slagen netto tweede, gevolgd door Jos van der Werf, die met dezelfde score binnen kwam. In de tweede categorie won Piet Bolier met 40 stablefordpunten. Joke Geldorp (37 punten) en Josje Eelman (34) legden beslag op de tweede en derde plaats. In de derde categorie troefde Jos Bosma met 33 stablef ordpunten zijn concurrenten af. Joost Verhagen en de jeugdige Sjoerd Koopman deelden met 30 punten de tweede plaats. Mike van der Haas schreef de lon gest drive bij de heren op zijn naam, Marijke de Beer bij de dames. De neary's werden gesla gen door Hans de Beer en Josje Eelman. Thijs van Veen en Cintha Eel- man-Stiekema zijn de verras sende nieuwe kampioenen van tennisvereniging Deuce. Van Veen won in een zinderende fina le met 1-6, 7-5 en 7-5 van Jesper List, terwijl Eelman pas na een tiebreak in de derde set Bianca Regoor op de knieën kreeg. De dubbeltitel bij de heren ging naar het duo Ewoud Bakker en Dirk- Jan Saai, Alie Boeijen en Saskia Engelhard mogen zich een jaar lang het beste damesdubbel noemen. Onder flinke publieke belangstel ling was het de afgelopen weken gezelligheid troef rond de banen van Deuce. De 170 wedstrijden in verschillende sterktecategorieën haalden regelmatig het beste bij de Texelse tennissers boven. Voor de toeschouwers viel er dan ook veel te genieten. Mede door de afwezigheid van enkele gerenommeerde namen, zag de aanstormende jeugd zijn kans schoon in de hoogste heren categorie. Nadat hij in de halve finale favoriet Jesper Arkenbout had gevloerd, kreeg Thijs van Veen in de finale te maken met Jesper List. Een pikant duel, omdat bei den elkaar in de poulefase ook al hadden getroffen. De winst ging toen naar List. Na de eerste set, die vrij eenvoudig door List werd gewonnen, leek het diezelfde kant op te gaan, maar Van Veen her stelde zich knap. Na zelfs een matchpoint te hebben weggewerkt, trok hij de partij in de derde set met 7-5 naar zich toe en daarmee de titel. Minstens zo spannend was het bij de dames. In een marathonpartij, waarbij vooral het geduld van bei de speelsters op de proef werd gesteld, bleek Cintha Eelman de sterkste zenuwen te hebben. Opponent Bianca Regoor wenste niet zomaar te capituleren en dwong haar tegenstander tot een beslissende tiebreak. Na 6-2, 3-6 en 7-6 mocht Eelman haar eerste grote clubtitel vieren. In de andere damescategorie (DE8) Thijs van Veen en Cintha Eelman-Stiekema waren de verrassende winnaars van de belangrijkste titels bij tennisvereniging Deuce. toonden Lieke van Heerwaarde en Pien Esselman aan dat zij klaar zijn voor een stapje hoger. In een mooie finale trok de jeugdige Van Heer- waarde met 6-4 en 6-4 aan het langste eind. Opvallend bij de heren was dat alle finalisten elkaar al eerder in het toernooi waren tegengekomen. Zo versloeg Den nis Beumkes in de finale HE6 Ryan van Heerwaarde voor de tweede keer en won Jacques Deppe in de HE7 nogmaals van Berry Koning. In de HE8 kon Cees van Beek zijn uitglijder tegen Onno Werkman wel rechtzetten. In de dubbelfinale 4/5 bleken Ewoud Bakker en Dirk-Jan Saai een klasse apart. Lennart Witte en Ruben Kooijman hadden waar schijnlijk hun kruit al verschoten in de halve finale tegen Simon Brand en Hans Polderman, maar moch ten ondanks de ruime nederlaag (6-4 en 6-0) in de finale tevreden terugkijken op een goed toernooi. Bij de dames hoefden Alie Boeijen en Saskia Engelhard-Roos slechts acht games af te staan in vijf wed strijden. Petra Kooiman en Erna Achterberg wisten er in de finale weliswaar drie af te snoepen, maar voldoende was dat bij lange na niet. Boeijen en Engelhard wonnen met 6-3 en 6-0 en mogen zeer terecht de beker voor een jaar op de schoorsteenmantel zetten. Een hoogtepunt was het spekta kelstuk in de herendubbelfinale 6 tussen John List en Lesley Koning en de jonkies Joris Beintema en Duco Trap. Pas bij 8-6 in de beslis sende tiebreak viel de beslissing in het voordeel van Beintema en Trap. En dat gekke uitslagen niet alleen op Wimbledon, maar ook op Texel voorkomen, bewezen Atie Voer man en Louise van der Sluis in hun voorrondewedstrijd. Na bijna drie uur tennis en 14-12 in de beslis sende tiebreak, was het uiteindelijk Van der Sluis die lachend het licht op de banen mocht uitdoen. Uitslagen: HE4/5: 1.Thijs van Veen; 2.Jesper List DE4/5/6: 1.Cintha Eelman-Stiekema; 2.Bianca Regoor. HE6:1 .Dennis Beumkes; 2.Ryan van Heerwaarde. HE7: I.Jacques Deppe; 2.Berry Koning. HE8: 1 .Cees van Beek; 2.0nno Werkman. DE8: 1.Lieke van Heerwaarde; 2.Pien Esselman. HD4/5: 1.Ewoud Bakker/Dirk-Jan Saai; 2.Lennart Witte/Ruben Kooijman. HD6:1 .Joris Bein- tema/Duco Trap; 2.John List/Lesley Koning. DD6: 1 .Alie Boeijen/Saskia Engel hard; 2.Petra Kooiman/Erna Achterberg. HD7:1Ynte Adema/Walter Oskam; 2.Nico Zoetelief/Shaju Devassy. DD7; 1.Nellie Kager/Marga Maas; 2.Pien Esselman/ Corinne Plaatsman. HD8: 1.Ed van der Ham/Rieuwert Pol; 2. Rob Soeverein/Frans Vlaming. DD8: 1-Leny Boersen/Christina Hegeman; 2.Janny Koning/Lies de Wolf. streden in één poule om de titel. Mieke van den Bent en Ditte West dorp bleven ongeslagen, waardoor hun onderlinge wedstrijd zou uit wijzen wie de nieuwe titelhouder zou worden. Het werd een lange, spannende wedstrijd, waarin de dames elkaar geen strobreed toe gaven. Westdorp won de eerste set door middel van een tiebreak herenenkelspel stonden de aloude aartsrivalen Remco Boon en Theo van Maanen ook dit jaar tegenover elkaar in de finale. Waar Van Maanen zich in 2010 nog een taaie tegenstander had getoond, kwam zijn bekende volleyspel dit jaar veel minder goed uit de verf, zodat Boon zijn titel relatief gemakkelijk kon prolongeren (6-2 en 6-1). Remco Boon legde bij de heren in het zowel het enkel- als dubbelspel beslag op

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7