1EXELAGBSDA.NL Kermis in De Koog vakantiekrant 'Ravage in hotel Opduin' na AVRO's Sterrenslag Nachtclub Variété show Vrijdag 15 juli Kermis Van 13.00 tot 23.00 uur is er op de Nikadel in De Koog kermis. Met een spookhuis, polyp, chaos, jump zone en andere attracties. Fanfare 19.30 uur. Het Koninklijk Texels Fanfarecorps ver zorgt een concert op de Stenenplaats in Den Burg. Toegang is gratis. Zaterdag 16 juli Mini-triatlon 10.00 uur. In en rond zwembad Molenkoog in Den Burg wordt een mini-triatlon voor kinderen ge houden. Voor informatie en opgave: www.sportser- vicetexel.nl Kookdemonstratie 14.00 uur. Gratis kookdemonstratie tot 16.00 uur in de kookstudio van Keukencentrum /Kookwinkel Texel, Bernhardlaan 186 Den Burg. Zondag 17 juli Zomermarkt 14.00 uur. Zomermarkt op Vakantiepark De Krim. Divers aanbod met o.a. poffertjes, noten, drop, kleding, boeken, zonnebrillen en sieraden. Van 14.00 tot 20.00 uur, afslag 33. Salted 18.00 uur. Bij De Rog in de Kikkertstraat in De Cocksdorp begint om 18.00 uur een optreden van het duo Salted. De toegang is gratis. Maandag 18 juli Goochelaar 17.30 uur. De Texelse Goochelaar goochelt een gezellig hapje mee in Restaurant Quinty's in de Koog. Hij is aanwezig vanaf 17.30 uur. Reserveren 0222-317472. Dinsdag 19 juli Kindertheater 17.00 uur. In theater-restaurant Klif 12, Den Hoo rn, begint van 17.00 tot 20.00 uur het vermakeli jke Kindertheater Feest Restaurant. Reserveren tel. 0222-19633/info@klif 12.nl Prijs 17,50. Woensdag 20 juli Strandloop 19.00 uur. Strand bij De Krim. Een strandloop van 1,2 km en 4 en 8 km. Inschrijven Paal 28. Prijzen voor de jeugd en verloting voor iedereen. Start 19.30 uur. Prijs €3,-. Donderdag 21 juli Kunst- en Boekenmarkt 14.00 uur. Den Hoorn. Vandaag organiseert de Stichting Hoornder Donderdag de Kunst- en Boek enmarkt in samenwerking met kunstenaarsvereni ging ZOUT. Rogvleugel gebakken in gebruinde boter op een salade van ossentong, geserveerd met kappertjesjus Voorbeeld ingrediënten: 2 rogfilets gefileerd 200 gram ossentong, gegaard en daarna dun gesneden dubbel gedopte tuinboontjes 50 gram kappertjes Bereiding: Snijd de filets in vier gelijke porties en breng op smaak met citroenzout. Verhit de pan (met Tefal bodem), voeg de boter en de helft van de citroenolie toe. Zet het plateau met de rog in een voorverwarmde oven van 180 graden. Plaats de rog boven op de salade en garneer dit af met de prei. Het complete recept staat op pagina 33 van de Vakantiekrant die vandaag verschijnt. TEXEL Vakantiekrant is mede tot stand gekomen door de medewerking van: Atelier Maria Roelofsen Ayur Priya Bakker Timmer Bert Keijser Bezoekerscentrum NPDT Beach Active Bonte Belevenis Bowling de Koogel Bungalow verhuur Texel Calluna Catharinahoeve Cinema Texel Circuit Karting Texel CIV Cult. Hist Museum De Aanleg De Compagnie De Lieuw De Vriendschap Plus supermarkt Primera Mets sijbouw Chale Lange Mui Leijdekker Maritiem i Oudheidkame PaardenTram TEXE De jaarlijkse kermis op de Nika del in De Koog heeft een primeur genaamd Mission Space. Deze gigantische attractie bereikt een hoogte van 80 meter is daarmee de hoogste transportabele attrac tie ter wereld. Geheel in de Jules Verne stijl gedecoreerd en voor zien van tienduizenden full color leds is deze attractie ook 's avonds een lust voor het oog. De beweging is op zich al spectacu lair, maar op 80 meter hoogte heeft het natuurlijk nog veel meer impact. De attractie heeft een waarde van ongeveer drie mil joen euro. Hij weegt 150 ton en werd vervoerd met vier trailers. De kermis is tot en met 17 juli van 13.00 tot 23.00 uur. Meer informatie in de Vakantiekrant op Pagina 5. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 7. Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 5. Texel was in juni 1996 in de ban van het AVRO-programma Sterrenslag. Het werd een feest met voorpret, veel media-aandacht en een lange nasleep. De run-bike-run in het bos verliep volgens plan, maar het 'sloep- jutten' werd aangepast. Bekende Nederlanders als Joop Braakhekke, Ron Brandsteder, Peter R. de Vries, Tonny Eyk en Rob Verlinden deden mee in verschillende teams. De opnamen zouden ongemerkt zijn gebleven, als niet na afloop de roddelpers zich op het Texelse uitstapje had geworpen. 'Ravage in hotel, Mariska Hulscher en Pim Vosmaer vernielen hotelka mer, schade 20.000 gulden', meldde Privé. 'Het was een walgelijke verto ning. Ze waren straalbezopen en maakten er een enorme puinhoop van.' Het leverde stof op voor Ouwe Sunderklaas. Het Klif 12 Kindertheater seizoen In de maanden juli en augustus kunnen jong en oud regelmatig genieten van een spetterende kin dervoorstelling met de Vantasjes. De kinderen beleven samen met Klojo, Tante Ko, Burgemeester Bas en een paar andere rare snuiters weer een nieuw en spannend avon tuur. 'Gezellig familietheater voor kinderen van 4 tot 94 met pret en spanning voor de kids en veel humor voor de volwassenen.' Mini triatlon Om kinderen te laten kennismaken met de triatlon, organiseren Sport service Texel en One Team Texel zaterdag 16 juli een mini triatlon. De mini triatlon is voor kinderen vanaf groep 3 van de basisschool. Er wordt in twee groepen gestart. De jongste jeugd start om 10.00 uur met 100 meter zwemmen in zwembad Molenkoog. De tweede groep start om 11.00 uur met 250 meter zwemmen. Het is een leuk evenement om als toeschouwer bij te wonen. Chansons, ballads en liedjes uit alle hoeken van de wereld, gezon gen te midden van een Berlijnse nachtclubsfeer, cabaret uit de jaren twintig, maar ook de glamourwe- reld van Hollywood en Broadway. Zo laat zich in het kort de nacht clubshow 'La Sirène' omschrijven die zondagavond 17 juli wordt opgevoerd in De Kroonprins in Oosterend. Het is de eerste voor stelling in een nieuwe maandelijkse reeks van theaterdiners. Arjan Trap wil daarmee de kleinkunst op structurele wijze gestalte geven in het eetcafé aan de Kerkstraat. De Kroonprins wordt veranderd in een nachtclub waarin zangeres Wilma Bakker uit Amsterdam de zang verzorgt, aangevuld met filmbeel den en muziek op piano van Robert Jan Kloppenburg. Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 7. Het complete archiefstuk staat op pagina 37 van de Vakantie krant die vandaag verschijnt.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 8