TEXELSE^COURANT Cf roen ^warL-Jexels in het harL, Raad wil dorpshart verder ontwikkelen Drie Texelaars opgenomen in selectie Helders Elftal Windroos Maartenhuis geopend OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12591 DINSDAG 19 JULI 2011 Wie voor een drankje of hapje neerstreek op het terras op de Stenenplaats, kreeg een com pleet concert voorgeschoteld. Koos Konijn, knuffeldier en levensgrote mascotte van Kustpark Texel, hield de stem ming er vrijdag goed in. Streng doch rechtvaardig, wordt gezegd over lerares Ingrid van Schie, teamleider MAVO van OSG De Hogeberg. Gedeputeerde Elisabeth Post (Financiën en Wegen) kreeg fietspad aan het eind van dit jaar in gebruik kan worden vrijdag tijdens een werkbezoek op Texel een hark in handen genomen. De provinciebestuurder verbaasde zich over de gedrukt om samen met Gerard Zijerveld van de dorpcom- vele lantaarnpalen langs de Pontweg (die er in opdracht van missie van Oudeschild de eerste betonplaat voor het fiets- de provincie zelf vrij recent zijn neergezet) en sprak over pad langs de Redoute aan te harken. Bedoeling is dat het verbetering van het openbaarvervoer. De gemeenteraad heeft woens dag in overgrote meerderheid gekozen voor het verder ont wikkelen van het dorpshart van Den Burg. De zogeheten nulop tie, waarin dus geen verdere ontwikkeling plaatsvindt in het centrum van Den Burg, had alleen de voorkeur van Texel2010 en GroenLinks. De raad boog zich woensdag over de vier modellen voor de Groene- plaats. De discussie over de herin richting was veelomvattend, er werden liefst vijf adviezen, moties en amendementen ingediend. De meningen over de termijn van uit voering liepen uiteen. Joop Groes- kamp van Texels Belang wilde 'de schop zo snel mogelijk in de grond', terwijl GroenLinks bij mon de van Rikus Kieft en door middel van een motie pleitte voor uitstel. 'Bouwen zal onherroepelijk leiden tot leegstand', meende Texel 2010. Andere partijen dachten daar anders over en wethouder Hercules repte zelfs over het 'weg- donderen' van raadsbesluiten en democratische processen. De voorkeur leek eerst uit te gaan naar 'model 2B', met woningen en winkels op de rooilijn van het voormalige Raaksje, zeven wonin gen daarachter (op de plek van het voormalige gemeentehuis) en vijf woningen aan de Burgwal, maar uiteindelijk werden de par tijen het eens over het laten vallen van de 'parkwoningen'. Meer op pagina 10. Popgroep Rigby zoekt figuranten De popgroep Rigby, die onlangs met veel succes op Sommel- tjespop en een dag eerder op de TESO-boot Dokter Wagema- ker optrad, is woensdag op Texel om opnamen te maken voor een videoclip. Bedoeling is onder meer te filmen op de garnalenkotter TX10. Sinds afgelopen vrijdag werd op 35 ver schillende locaties gefilmd. Rigby hield de fans via Twitter op de hoogte, zodat iedereen die dat wilde, in de clip kon meedoen als figurant. De band kondigt aan het laatste 'feestelijke finale-shot' te willen maken op het strand bij paal 21 en zou het leuk vinden als 'zoveel mogelijk Texelaars' willen figure ren. 'We willen graag dat iedereen dan zomers/vrolijk/kleurrijk gekleed is, wat voor weer het op dat moment ook is.' De opnamen beginnen morgen om 14.00 uur en zullen niet langer dan een uur duren. Ruben Duinker, Bart Boogaard en Ralph Slik zijn geselecteerd voor het Helders Elftal. Al drie weken bereiden ze zich voor op het Mari tiem Toernooi, dat donderdag van start gaat met een wedstrijd tegen de profs van WV Venlo. De grootste verrassing was dat voor de nog maar 17-jarige Slik, die het seizoen nota bene begon bij de B- junioren van Texel'94. Duinker (22) en Boogaard (20) zijn dragende spe lers bij hun teams, de eerste elftallen van respectievelijk Texel'94 en ZDH. Hoewel trainer Fred Dekker in de oefenwedstrijden flink met zijn opstellingen experimenteerde en niemand nog zeker is van een vaste plaats, ziet het er voor Duinker gun stig uit. Hij stond twee van de drie keer in de basisopstelling, als één van de twee centrale verdedigers. Of ze tegen eredivisieclub WV enige kans maken, durven ze niet te zeg gen. Duinker: 'Maar we willen wel wat laten zien. Toen we tegen Telstar moesten, stond er wel 300 man te kijken. Tijdens het toernooi zijn dat er misschien wel 1500.' Meer over de voetballers op pagina 7. Pianotrio In de kerk van Den Hoorn vindt maandag 25 juli het eerste con cert plaats in een serie van de International Holland Music Ses sions (TIHMS). Eduardo Paredes uit Brazilië (viool) en Nikolay Shugaev (cello) en Zlata Chochieva (piano) uit Rusland. Op het programma staan werken van Beethoven en Sjostakovitsj. Tot en met 25 augustus vinden tien concerten plaats, op maandag- en donderdagavond. Internationale musici brengen een gevarieerd repertoire ten gehore voor piano, viool en cello. Door middel van audities werden 130 solisten uit meer dan veertig landen geselec teerd voor deelname aan THIMS, waarbij masterclasses door interna tionaal vermaarde docenten wor- verstandelijk gehandicapten prettig is met anderen in contact te komen, wat eveneens een aanleiding was de theeschenkerij te beginnen. Bezoekers worden daar geholpen door Mark Westerlaken, Joke Danen, Cleo Krumpen, Marian 't Hart, Robin Beekman, Inge van Eyk en Wout Legierse. Er worden vol gens Kasper van Kraay zoveel mogelijk eigen producten van het land en Texelse producten in de gerechten verwerkt. Een menukaart is er nog niet, daar wordt aan gewerkt. De bouw van De Windroos kostte circa drie ton. Het pand, dat uit hout en veel glas bestaat, werd gebouwd door Bruin en Weijers uit De Cocks- dorp. Tatenhove uit Oudeschild ver plaatste een hooimijt om ruimte te maken en bakkerij Timmer uit Oude schild en TESO werkten ook mee. Zo leverde Timmer een oven voor de keuken. Personeel van het Maar tenhuis verrichtte een hoop zelfar- beid. Roland Smit, een student van de Design Academy in Eindhoven die vorig jaar afstudeerde met wollen doeken op het Maartenhuis, richtte de binnenkant. De Stichting Samen Een (de Bakker Keijserstichting en het Algemeen Weeshuis Texel), de steunstichting van Sint Jan en een anonieme gever leverden financiële bijdragen om de bouw te realiseren. Van den Broeck verwacht met de exploitatie van De Windroos quitte te kunnen spelen. 'Het zou mooi zijn als we ook nog winst weten te draaien.' Met de onthulling van een bord met sponsornamen is gisteren theeschenkerij De Windroos van het Maartenhuis geopend. Directeur Franck van den Broeck en Mark Westerlaken onthulden het bord door een doek weg te knip pen. Daarna kon het nieuwe, door Ronno Honingh ontworpen, gebouw naast de werkplaats van het Maar tenhuis worden bezichtigd. Het gebouw bevat aan de voorzijde een theeschenkerij die van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur geopend is. Medewer kers van de dagbesteding van het Maartenhuis nemen daar, onder lei ding van Kasper van Kraay en zijn medewerkers Lucie Burgman en Tamara de Chavonnes, de bedie ning en de keuken voor hun reke ning. Aan de achterzijde is een werk ruimte ingericht voor mensen van het Maartenhuis die normaliter bui ten op de boerderij van de leefge meenschap werken. Van den Broeck liet weten dat zij behoefte hadden aan een plek om de door hen verbouwde producten te ver werken. Daarnaast leerden de wekelijkse markt op dinsdagmiddagen op het Maartenhuis dat het voor de meeste den gecombineerd met optredens door de deelnemers. De concerten beginnen steeds om 19.00 uur, de toegang bedraagt €13,50. Jonge- Mark Westerlaken en Franck van den Broeck openden gisteren De Windroos op ren tot dertig jaar betalen €6,75. h0t terrein van het Maartenhuis. (Foto Jeroen van Hattumi vott Sezrtt&eeé, www.texelseautopagina.nl TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. ...RAADSLID, ALS U NOU EERST DE MICROFOON AANZET, DAN HOREN WE NOG 'NS WAT

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1