Drie Texelaars deze week in actie voor Helders Elftal 'Geen zwakke schakels, iedereen kan balletje raken' TEXELSE 7 COURANT Enthousiasme en strijd bij minitriatlon Jeugd meet krachten met sterke Belgen Jaap Witte wint eerste crossloop ZDH DINSDAG 19 JULI 2011 Het zijn fysiek zware, maar leuke tijden voor Ruben Duinker, Bart Boogaard en Ralph Slik. Terwijl andere (amateur)voetballers nog volop genieten van de zomerva kantie, bereiden deze drie Texe laars zich al drie weken met het Helders Elftal voor op het Mari tiem Toernooi, dat donderdag van start gaat met een wedstrijd tegen de profs van VW Venlo. Vermoeid en nog wat slaperig zitten de drie bij elkaar in de huiskamer De drie Texelaars van de familie Boogaard. Het is zon- hoorden al eind dagochtend, amper twaalf uur na de laatste oefenwedstrijd tegen hoofd klasser De Zouaven, die met 1-2 verloren ging. Een ietwat teleurstel lende uitslag, want na eervolle voor de nog maar nederlagen tegen de profs van Tel- 17-jarige Slik, ligt ook aan de verminderde belang stelling bij anderen. Lang niet ieder een heeft het er voor over bijna een maand lang gemiddeld vier keer per week te trainen en in totaal maar liefst vijf wedstrijden te spelen. Bovendien zijn niet alle clubs er blij mee dat hun spelers al zo vroeg in het seizoen zo zwaar worden belast. Om die reden heeft eersteklasser ZAP uit Breezand laten weten nie mand beschikbaar te willen stellen voor de selectie. kwamen kijken, speelde ik wel een lekkere wedstrijd.' Duinker (22) en Boogaard (20) zijn dragende spelers bij hun teams, de eerste elftallen van respectievelijk Texel'94 en ZDH. Hoewel trainer Fred Dekker in de oefenwedstrijden flink met zijn opstellingen experi menteerde en niemand nog zeker is van een vaste plaats, ziet het ervoor Duinker gunstig uit Hij stond twee van de drie keer in de basisopstel ling, als één van de twee centrale verdedigers. Tegen De Zouaven begon hij als reserve, maar kwam hij na de rust in de ploeg voor Boog aard, wederom in het centrum van de verdediging. 'Bij Texel'94 sta ik daar ook, maar als het even kan schuif ik daar door naar het midden veld. Bij de selectie moet ik me beperken tot verdedigen. De enige keer dat ik de middenlijn overstak, werd ik meteen door de trainer teruggefloten.' De trainingen zijn intensief. 'We heb ben een paar spelers in de selectie van wie je ziet dat ze op hoog niveau spelen. Eén jongen speelt bij Hol- landia in de topklasse, een ander in de hoofdklasse. Hun handelings snelheid is een stuk hoger dan je De Helderse selectie presenteerde zich vi in het begin nog een proefwerkweek. Tot een uur of twee zat ik op school, daarna moest ik leren en met de boot van zeven uur moesten we naar Den Helder om te trainen.' Duinker wil niet klagen. 'Maar ik heb een paar keer gehad dat ik 's och tends voor een klus met de eerste februari geselec teerd. De grootste verrassing was dat star (1-4) en Almere City (0-2) had den de voetballers stiekem op meer gehoopt. 'Ik geloof dat onze voor hoedespelers wel acht keer alleen voor de keeper hebben gestaan. Als je dan nog niet scoort, wordt het wel heel moeilijk', vertelt Duinker. Het is lang geleden dat Texelse voet ballers werden geselecteerd voor het Helders Elftal. Dat het er nu in één klap drie zijn, is - uiteraard - te danken aan hun kwaliteiten, maar het seizoen nota bene begon bij de B-junioren van Texel'94. Halverwege het seizoen veroverde hij een basis plaats bij het tweede elftal en niet veel later vroeg trainer Martin Koorn hem het eerste elftal te komen ver sterken. 'Dat ik voor het Helders Elftal ben gevraagd, komt vooral doordat ze nog een rechtsback nodig hadden. Ik geloof dat Martin en Wim Koorn een goed woordje voor me hebben gedaan en toen ze gewend bent', vertelt Duinker. Boog aard: 'Er zitten geen zwakke scha kels tussen, ledereen kan wel een balletje raken. Het gaat daardoor allemaal veel sneller.' Komt bij dat de trainingen moeten worden gecombineerd met andere activiteiten. Boogaard studeert Sportmanagement en -onderneming in Amsterdam, Slik doet volgend jaar HAVO-examen en Duinker werkt thuis in het familiebedrijf. Slik: 'Ik had Voor Ingrid van Lubek was het ooit de eerste kennismaking met de triatlon en ook Robert Bakker deed als 13-jarig jochie mee met de mini's. Beiden groeiden uit tot succesvol triatleten, Van Lubek zelfs op Olympisch Niveau. Bak ker, nu 30, wees de aanstormen de triatlonjeugd als verkeersre gelaar zaterdag de goede weg. boot naar de overkant moest. Dan was ik overdag wel moe. Maar ik heb eigenlijk altijd wel zin gehad om 's avonds te trainen.' Boogaard is blij dat hij geselecteerd is, maar heeft de pech dat hij al tij dens één van de eerste trainingen last kreeg van een lies. 'Een oude blessure, want al met het ZDH-toer- nooi begin juni schoot het er een beetje in. De afgelopen weken ging het wel aardig, maar tegen Almere City heb ik vorige week negentig minuten gespeeld en achteraf was dat misschien iets te veel, want ik heb er nu weer meer last van.' Dat er op vrij stroef kunstgras wordt gespeeld, heeft de blessure mogelijk ook geen goed gedaan. 'Maar ik hoop toch nog wat minuten te kun nen pakken. Ze houden me goed in de gaten en ik word geregeld behan deld door een fysiotherapeut.' Lof hebben ze voor de professionele begeleiding in Den Helder. Ze wor den van de boot gehaald en weer teruggebracht, eten en drinken zijn goed verzorgd en ook de medische zorg is uitstekend. Duinker: 'Ik geloof dat er wel drie of vier fysiotherapeu ten zijn. En assistent-trainer, een keeperstrainer, iemand voor de materialen en nog veel meer men sen. Ik wist niet wat ik zag bij de eerste training. De staf is groter dan de selectie.' Hoewel ze in geen enkele wedstrijd zijn weggespeeld en ze van Telstar iets meer hadden verwacht, zijn ze onder de indruk van het gemiddelde niveau. 'Ze zijn allemaal erg snel, vooral op de eerste meters. Tegen Telstar stond ik in het laatste kwartier linksback. Noodgedwongen, want we hebben geen linksbenige verde diger. Mijn tegenstander ging steeds over mijn linkerbeen om me heen en dat is nu eenmaal veel zwakker. Tegen Almere stond ik rechtsback en dat ging een stuk beter. Ik kon het vaak oplossen met een sliding of doordat Ruben goed rugdekking Bij hun eigen club gewend om als verdediger veelvuldig mee ten aan val te trekken, vinden ze het jammer dat trainer Dekker wel erg veel nadruk op de verdediging legt. Boogaard: 'Het eerste wat Fred zei was dat hij geen breedtepasses wil de zien. Die zijn te gevaarlijk, want als ze worden onderschept, dan staat de tegenstander zo voor je doel. De bal moet zo veel mogelijk naar voren.' Het Helders Elftal speelt met slechts één spits en één speler die hem aanvallend moet assisteren. Van de middenvelders wordt terug houdendheid geëist en de achter hoede doet niets iets anders dan tegenstanders proberen af te stop pen. 'Tegen Zouaven hadden we best wat aanvallender kunnen spe len. Maar omdat we tegen VW waarschijnlijk de middenlijn niet overkomen, vindt hij het ook niet nodig daar in oefenwedstrijden op te trainen. Ik kan me dat wel voorstel len, maar volgens mij is er voor het publiek geen reet aan om naar te kijken.' Of ze tegen eredivisieclub VW enige kans maken, durven ze niet te zeg gen. Duinker: 'Maar we willen wel wat laten zien. Toen we tegen Telstar moesten, stond er wel 300 man te kijken. Tijdens het toernooi zijn dat er misschien wel 1500. De meesten komen waarschijnlijk niet voor ons, maar voor Jong Ajax, dat in de eer ste wedstrijd tegen Volendam speelt. Maar ze staan er wel en dat brengt een extra sfeertje.' Het Maritiem Toernooi wordt gespeeld op het ter rein van FC Den Helder aan de Bremstraat. De wedstrijd tussen het Helders Elftal en VW begint donder dag om 19.30 uur, die tussen Jong Ajax en Volendam om 17.30 uur. Zaterdag treffen eerst de verliezers (17.30 uur) en daarna de winnnaars (19.30 uur) elkaar. Joop Rommets Bos en Duincross goed bezocht De tweede Bos en Duincross, die zondag werd gehouden, kende een sterk deelnemers veld. Er verschenen 75 atleten aan de start, 12 meer dan vori ge week. Bij de jongens werd een span nende strijd geleverd, die door Sil van Heerwaarden werd gewon nen. Hij liep de 1035 meter in 4.13 minuten. Michiel Lohse werd tweede (4.17), derde Michael Sij- mons (4.23). Jasmijn Baptist was met 4.22 het snelste meisje. Tweede werd Milou de Ruijter, derde Linsey Nagtegaal. Span nend was het ook op de 4,3 kilo meter waar de 19-jarige Rob ter Burg uit Julianadorp tot aan de meet strijd leverde met de tien jaar oudere Timm Eberwein uit Duitsland. De strijd werd met een seconde verschil beslecht in het voordeel van Ter Burg (14.50). Cor Bijpost, vorige week nog eer ste, werd derde (16.37). Op dezelfde afstand werd M argot van der Ven eerste dame in een tijd van 18.38. Tweede werd Floortje Zijm, derde Marian van der Geest. Bij de 8,6 km verschenen slechts dertien deelnemers aan de start. Met vier Texelaars bij de eerste vijf was ook deze week de locale factor sterk. Jan Zijm uit Den Burg was het snelst en legde de afstand af in 34.04 minuten. Mar tin Baptist deed er een halve minuut langer over. Derde werd Peter ter Burg uit Julianadorp (35.07). Alle uitslagen en foto's zijn te vin den via www.avtexel.nl. Van der Meer wint wielerrit Luuk van der Meer heeft dinsdag avond een wielerrit op de baan in Den Burg gewonnen. In harde wind en regen versloeg hij Niels Jim- mink, met wie hij het peloton was ontvlucht, in de eindsprint. De wedstrijd telt mee voor de zomer competitie van Wielersport Texel. Voor het eerst in jaren werd bij zwembad Molenkoog weer een minitriatlon gehouden, ditmaal onder auspiciën van Sportservice Texel. De animo was groot. Voor de categorie (de) jeugd die na 2001 was geboren hadden zich dertien kinderen ingeschreven, bij de klasse geboren vóór 2001 waren er zelfs dertig deelnemers. Een aantal dat liefhebbers van de triatlon tot tevre denheid stemde en waardoor de triatlon op het eiland ook in de toe komst verzekerd lijkt van voldoende Texelse deelnemers. De jongste jeugd zwom 100 meter, fietste vijf kilometer en liep één kilometer hard, overigens wel een pittig parcours over de paadjes van de Hogeberg. Met name de overgangen van de sportieve onderdelen, zoals het omkleden, opstappen, afremmen, afstappen en wisselen, vormden Verkeersregelaar Robert Bakker wijst Owen Smit tijdens de minitriatlon de weg naar het pare ferme, waar hij zijn fiets omwisselt voor loopschoenen. een uitdaging. De jongste deelne mers kregen hierbij (bij) hulp van de ouders, maar de oudere jeugd moest het zelfstandig klaren. In de voorste gelederen speelde zich een tweestrijd af tussen Boaz Mulder en Tim Kachel uit Duitsland. Laatstgenoemde kwam in 25.06 minuut als eerste over de finish. Boaz finishte in 25.23. Derde werd Jarno Leijstra (27.07). Bij de meisjes ging de overwinning naar Milou de Ruiter (27.09), tweede werd Demi Bouland (29.56) en derde Linsey Nagtegaal (31.58). De oudere jeugd zwom 250 meter, fietste tien kilo meter en liep twee kilometer hard. Eerst aankomend bij de jongens was Noah Mulder (39.36), tweede Martijn Riteco (40.22), derde Mike Buysman (42.34). Bij de meisjes won Nikki Douma (42.53), tweede werd Imme Koopman (45.18) en derde Jana Kachel (45.26). Slechte weersvooruitzichten noopten de organisatie van de Dag van het Paard het buitenpro gramma te schrappen en het eve nement zondag binnen in manege Akenburg te houden. Minder hip pische onderdelen, maar de publieke belangstelling leed er niet onder. Grote attractie was het vierspan Bel gische trekpaarden waarmee Ad Lauwen naar Texel was gekomen. De menner uit België was (er) tevo ren geïnformeerd over het aange paste programma, maar verkoos desondanks naar Texel te komen. Met 900 kilo per stuk waren de paar den indrukwekkende verschijningen. Niet alleen om mee voor de wagen te rijden, het publiek zag hoe twee paarden met berijders op het zadel demonstreerden hoe je met deze kolossen ook een pas de deux kunt uitvoeren. Een tweespan sleepte een 'vliegend tapijt' door de manege, waarbij kinderen op het zeil mochten plaatsnemen en in balans moesten De Hoornder crossloop trok 84 deelnemers. Zij troffen goede omstandigheden, met weinig wind en volop zon. Daardoor was het op de duinpaadjes in de Bollekamer wel vrij warm. De 14-jarige Jelle van der Duim trok zich daar weinig van aan en snelde op de 4 kilome ter naar een tijd van 15.40, goed voor de overwinning bij de jeugd. Hij was zelfs sneller dan de eerste volwassene, David van Logchem, die er 15.51 over deed. Connie Joling greep in 19.27 de overwin ning bij de vrouwen. De jongste kinderen liepen 1 kilo meter, over en rond het voetbalveld van de Zwaluwen. Zij startten voor het eerst een kwartier eerder dan De jongste jeugd gaat van start in de eerste crossloop v. zien te blijven. Andermaal mocht de jeugd opdraven voor een wedstrijdje touwtrekken met de paarden, maar vermakelijk om te zien. Bijzonder gezicht en leerzaam waren ook de merries met hun veulens waarmee Natascha Garritsen en Piet Beers door de ring gingen. Van commen taar voorzien door Piet Daalder werd het publiek onder meer geïnformeerd over de afstamming van de paarden en waar de jury tuigpaarden op beoordeelt. Geïmproviseerd onder deel van het programma waren de pony's met aanspanningen die een demonstratie gaven van de proeven vaardigheid en marathon, beiden onderdeel van de samengestelde menwedstrijd. Een andere invulling van de Dag van het Paard, een voortzetting van het voormalige Concours Hippique en bedoeld om de veelzijdigheid van de paarden sport te laten zien. Het evenement werd georganiseerd door menver eniging Tussen Wad en Duin, met medewerking van de Waddenruiters. De bescheiden editie was voor sponsors van de prijzen geen reden deze in te trekken, zodat de loterij als vanouds kon worden gehouden. De prijzen van nummers 490 en 908 roze en 18 geel zijn nog niet afge haald. Jonge bezoekers van de Dag van het Paard bij het touwtrekken tegen twee Belgische paarden van Ad Lauwen. Jaap Witte heeft vrijdag met overmacht de eerste crossloop van ZDH gewonnen. Hij voltooi de de 8 kilometer in 29.10 minu ten. Coen Schoonheden was in 30.41 de snelste veteraan. Bij de vrouwen won Natasja van der Vis in 36.20. de volwassenen, om ouders die zelf ook aan de cross wilden mee doen de kans te geven hen aan te moedigen. Sil van Heerwaarden won in 3.41Jasmijn Baptist was in 3.57 het snelste meisje. Vrijdag wordt de tweede Hoornder cros sloop gehouden. Inschrijven kan vanaf 18.45 uur in de kantine van ZDH.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7