T E X E LS E^COURANT Powerboatrace op Marsdiep afgelast Cf roen ^wartrjexels in het karL, 8 Kampeerseizoen draait uit op teleurstelling Autocross wijkt uit naar komende zondag <8 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12593 I DINSDAG 26 JULI 2011 Aardappels en zoute grond waren lange tijd geen goede combinatie. Daar lijkt nu verandering in te komen. Deelnemers aan de Texel Triatlon moesten zater dag afrekenen met een storm achtige westen wind en veel regen. Kampeerders die het hek ver ven en andere klusjes doen. Gasten op cam ping Astrid ste ken de handen uit de mouwen. Dropkruid, citroenmelisse en sali. In de groententuin van Novalishoe- ve groeien geen alledaagse gewassen. 'Een verloren seizoen', zegt directeur Harry Mathijsen van Texel Campings, exploitant van de camping Kogerstrand, Loods mansduin, De Shelter en Om de Noord. De zomer van 2011 draait voor veel kampeerders en cam pinghouders uit op een teleur stelling. Vrijdag en zaterdag pak ten ze massaal hun spullen en er zijn veel annuleringen. 'Het voorseizoen was dankzij het mooie weer weliswaar redelijk, hemelvaart zelfs heel goed. Pink ster was minder en juli is ronduit slecht. Het hoogseizoen blijft ieder jaar tobben en ik vraag me af of we het nog wel zo moeten blijven noe men. Door een actie proberen we meer mensen te krijgen, maar veel levert het niet op. We zijn voor een groot deel afhankelijk van de vakanties van de regio Noord, want daar zit onze grootste klantenkring. Die vakantie is vrijdag begonnen.. Het weer zit niet mee. 'Er zit nu nog hooguit vijftig man op het jeugd- veld. Toen het vorige week van donderdag op vrijdag zo slecht was, zijn we tot twee uur 's nachts in de weer geweest om mensen veilig onder dak te krijgen.' Men sen met een caravan laten zich minder snel door het weer 'verja gen' dan tentkampeerders, maar ook voor hen is er zo weinig lol aan. Slechtweervoorzieningen, zoals musea en De Bonte Beleve nis, bewijzen dezer dagen hun waarde voor het eiland en doen goede zaken, zwemparadijs Callu- na kon de bezoekersstroom zelfs tijdelijk niet aan. Mathijsen is niet optimistisch. 'Ik heb niet de illusie dat het snel verbetert. De weers vooruitzichten voor de komende week geven weinig hoop.' Van verschillende campings komen berichten over stukgewaaide (voor)tenten. Kampeerders zijn ver trokken of hebben tijdelijk een hotelkamer of andere accommo datie gehuurd. Slechte weersverwachtingen noodzaakten de organiserende MAB-club om de autocross die zondag zou worden gehouden te verplaatsen naar zondag 31 juli. Weermannen Ed en Mike de Bruijn hadden het bij het rechte eind toen ze de organiserende MAB-club voor zondag veel regen en harde wind in het vooruitzicht stelden. 'Zaterdag om 16.00 uur namen we het besluit om de cross af te gelasten', vertelt Menno Koorn. 'We wilden de cross een week verzetten, maar dat kan alleen als we voldoende vrijwilligers hebben. Ruud Weijers draaide een lijst uit met daarop 65 namen. Mensen van de EHBO, de ambulance, baancommissarissen, voor de kassa, het parkeren, Radio Texel en noem maar op. Zonder die mensen kunnen we het wel verge ten. We zijn met tien man gaan zitten om ze allemaal te bellen.' Niet veel later was duidelijk dat het merendeel van de vrijwilligers ook komende zondag van de partij is. Een telefoontje van wedstrijdleider Dirk Barends leerde dat er toch iemand was vergeten: bloemen- man Bert van der Wal. 'Ach, nu hebben we veel vrouwen blij gemaakt met een bosje bloemen. Heel vervelend vind ik het voor een aantal coureurs die hun vakantie op deze cross hebben afgestemd. Zij hebben de hele winter gesleu teld, gaan nu op vakantie en zijn er zondag dus niet bij.' Toen het zon dag pijpenstelen regende, drup pelde het ook bij Koorn. In de vorm van SMS'jes. 'Goed dat het niet door gaat', stond er in. toeristen €1,50 per persoon per nacht met een maximum van zeven nachten. Een deel van het geld gaat rechtstreeks naar het toeristische investeringsfonds en een ander deel gebruikt de gemeente om de jaarlijkse kosten voor het toerisme te drukken. De gemeente heeft volgens eigen berekeningen van een paar jaar geleden meer kosten aan toerisme dan dat het geld oplevert. De Tweede Kamer praat na het reces over de toekomst van de toeristenbelasting. In Den Haag bestaat het beeld dat gemeenten die soms als een leuke melkkoe gebruiken, waardoor geluiden opgaan de toeristenbelasting af te schaffen. Van Bemmel werd bij de VW ook bijgepraat over andere zaken omtrent toerisme en hij bezocht vakantiepark De Krim en camping De Bremakker om de praktijk te zien. Van Bemmel was uitgenodigd door de Recron, de vereniging van recreatieonderne mers in Nederland. De Grand Prix of the Sea is afgelast. De organisatie kreeg gisteren weliswaar toestem ming van de Raad van State om door te gaan, maar gooide zelf de handdoek in de ring. Het is te kort dag geworden om de pro fessionaliteit en kwaliteit van het evenement te waarborgen. Volgens de organisatie resteert onvoldoende tijd om logistiek alles nog goed geregeld te krijgen. De races stonden gepland voor 5, 6 en 7 augustus op het Marsdiep bij Den Helder. Doordat er geen dui delijkheid was over het doorgaan, kon de organisatie geen duidelijk heid aan de deelnemers geven. 'De teams hadden al onderweg moeten zijn', aldus Aad van Gils, één van de organisatoren. 'Er begonnen ook al teams af te haken. De financiële risico's wer den daardoor te groot.' Daarnaast begon de tijd te krap te worden voor sponsoren om partners en gasten uit te nodigen. Er stonden bij de Grand Prix onder meer een Wereldkampioenschap en een Europees Kampioenschap op het programma. De organisatie besloot zondag de race te verplaatsen naar 2012. 'We hebben liever volgend jaar een goede race, dan dat we nu met grote verliezen zouden begin nen.' De afgelasting was volgens Van Gils een zeer moeilijke beslis sing. 'Het is gênant voor de BV Nederland dat het zover is geko men. De Waddenvereniging zegt dat zij het niet kan uitleggen dat de race wordt gehouden, maar wij Boos omdat hij niet meer met de boot mee kon, bedreigde een 26- jarige man uit Den Burg vrijdag avond rond 18.20 uur op de veer haven in Den Helder een verkeersregelaar van TESO. Hij riep naar de man dat hij hem dood zou rijden als hij niet aan de kant zou gaan. Vervolgens gaf hij gas. De medewerker sprong aan de kant, waarna de automobilist kunnen het niet uitleggen dat je alles geregeld hebt en dan een week voor het evenement nog geen duidelijkheid over de vergun ning hebt.' De Grand Prix of the Sea kreeg gisteren weliswaar groen licht van de Raad van State, maar er loopt bij het ministerie van Economi sche Zaken, Landbouw en Inno vatie nog een verzoek van bezwaarmakers om te kijken of de races in overeenstemming zijn met de Flora- en Faunawet. Daar over was gisteren nog geen uit spraak gedaan. De organisatie zegt de komende tijd alle reeds gemaakte afspraken te gaan afwikkelen. Ook worden de mensen die al een ticket had den gekocht benaderd. Daarna wordt de tijd gestoken in de orga nisatie en planning van het evene ment voor de komende jaren. De Grand Prix of the Sea heeft van de provincie een vergunning van vijf met slippende banden naar de boot reed. De TESO-man liet het er niet bij zitten en probeerde de boze passagier opnieuw uit te leggen dat er nog geen plaats aan boord voor hem was. Deze bleef echter doorrijden, de opsteller voor zich uit duwend. Uiteindelijk moest de politie er aan te passen komen om de automobilist tot bedaren te brengen. Hij werd aangehouden op verdenking van mishandeling. jaar gekregen, met de voorwaarde dat er elk jaar een evaluatie wordt gehouden. Van Gils, die als operationeel manager maandenlang een dag taak had aan de voorbereidingen, gaat zelf even de zinnen verzetten. 'Ik ga de komende twee weken maar de tuin schoffelen of de schuur schilderen om mijn gevoe lens over deze zaak te ordenen.' Gecharmeerd van wijze belasting Tweede-Kamerlid Jhim van Bemmel (PW) toonde zich gis teren bij een werkbezoek aan het eiland gecharmeerd van de wijze waarop op Texel toeristen belasting wordt geïnd. Van Bemmel, woordvoerder eco nomische zaken, vond het goed te zien dat een deel van de belasting via het toeristisch investerings fonds rechtstreeks naar toeristi sche projecten gaat. Hij zet zich er zelf in het parlement voor in dat inkomsten van de toeristenbelas ting worden geoormerkt, zodat ze aan het toerisme ten goede komen en niet rechtstreeks in de alge mene middelen van een gemeente vloeien. Van Bemmel: 'Wat hier op Texel gebeurt, kan een voorbeeld zijn voor de rest van Nederland.' Vol gens het huidige systeem betalen TESO-medewerker met dood bedreigd Mona Drouyn en Kai Saltin uit het Duitse Bielefeld kampe ren in de schuur van de familie De Ridder in Eierland. Toen ze zaterdag hun tent opzetten op het terrein van minicam- ping Nieuw Duinoord, regende het pijpenstelen. Binnen de kortste keren was hun tent doorweekt en verwaaid. Storm en regen maakten dat ook andere tentkampeerders in de problemen kwamen. Aan schuren heerst op het akkerbouw bedrijf geen gebrek, zodat Janny en Bram de Ridder spon taan een nieuwe verblijfsvorm introduceerden: indoor kam peren. 'We hebben prima geslapen. Helemaal super', zeiden Mona en Kai. Meer op pagina 4. SCHELP IS IN 'T ENGELS: SHELL www.texelseautopagina.nl I I \I LSI R\N I Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1