Overdekt kamperen in schuur Nieuw Duinoord 'Hopen dat men toch leuke vakantie heeft' Geslaagd voor zwemdiploma Samen redden vereist goede communicatie DINSDAG 26 JULI 2011TEXELSE 4 COURANT Deze tent was niet bestand tegen het slecht Terwijl buiten een groepje kam peerders in regen en wind een doorweekte tent afbreekt, schui len andere kampeerders in de recreatiezaal van minicamping Nieuw Duinoord. Een grondzeil ligt uitgespreid op de vloer, ten- In de schuur van de familie De Rid- naar buiten.' Verderop wordt dank- der staan meerdere tenten. Onder baar gebruik gemaakt van een meer die van Mona Drouyn en Kai Saltin, die tussen twee kuubskisten bivakkeren. Janny de Ridder: inderhaast neergezette was- en droogmachine. Het is het eerste seizoen dat de komen. Heel dapper. Maar geen ten hangen en staan in de schuur regenpakken, ze waren drijfnat.' e drogen. Wachten zijn gisteravond op de fiets aange- familie De Ridder kampeerders op betere tijden. Terwijl oma op de baby van zeven maanden past doden broer en zus de tijd met een kleurplaat. Na de aankomst op vrijdag op minicam ping Nieuw Duinoord aan de Postweg in Eierland, is het Andere kampeerders dragen een ningen gemaakt, zoals sanitair-, heeft. Janny: 'We hebben een wal rond de camping laten aanleggen en een boom singel, als beschutting. Want het kan hier stevig waai en. En het ter rein laten drai neren, dat komt nu goed van pas. En allerlei andere voorzie- alleen maar slecht weer geweest. 'Er kwam zóveel wind, dat we van nacht maar in de auto hebben doorweekte tent naar binnen. 'Waar mogen we hem neerzet was- en recreatieruimtes. Het voor seizoen was prachtig, maar nu zit geslapen', vertelt hun moeder. Een der. Er is plaats genoeg. 'Maar lie- andere familie heeft de nacht in de ver niet te dicht bij die machines, ten?', vragen ze aan Bram de Rid- het weer tegen. Op deze manier hopen we dat de mensen toch een recreatiezaal doorgebracht. 'Dit is een prima uitkomst. We hebben prima geslapen, maar ik hoop wel dat het snel opknapt.' leuke vakantie hebben.' want morgenochtend gaan we In de recreatiezaal maken de gas- gewoon bollen sorteren. En liever ten er het beste van. De meeste geen scheerlijnen aan de trekker kampeerders zijn niet van plan op vastmaken, want die rij ik maandag te geven. Drie kinderen gaan een Venegende kampeerders schuilen in de recreatieruimte van minicamping Nieuw Duinoord. paar dagen naar huis, maar zodra afspraak: ik doe de akkerbouw en weer.' Uit het enthousiasme waar- het weer opknapt komen ze Janny de camping. Daar komt nu mee hij aan de gang is, doet hij dat opnieuw naar Texel, belooft hun even weinig van terecht, want ik overigens niet met tegenzin, moeder. Bram: 'We hadden de ben het hele weekend al in de Gerard Timmerman Douglas DC3 Dakota 'Prinses Amalia' heeft meegedaan ^uid Nederland en is jarenlang in het bezit geweest van 2 eciaal voor de lezers van de Texelse Courant is er een aai Geslaagd Bij zwembad Molenkoog deden vrijdagochtend meer dan hon derd kinderen examen. Via het schoolzwemmen behaalden 7 kinderen hun A-diploma, 24 hun B en 11 hun C-diploma. De andere kinderen hadden zwemles via Molenkoog. Eerder in de week deden Hannes Dros, Janna Kager en Lokman Umur examen. Zij volg den de zwemles voor volwassenen. Ook zaterdagochtend stond nog een examen gepland. De geslaagden zijn: A-diploma: Duco Boon, Emma van den Heuvel, Folkert Jimmink, Julia Kampen, Noé Hoveling, Cheng Da Hu, Gerrit Eelman, Afra Mevius, Amanda Brouwer, Amy Kossen, Annabel Franssen, Bram van den Boomen, Britt de Jong, Coen v.d. Kerkhof, Colin Nichols, Daam Oxe- ner, Dami v.d Starre, Danian Kreeft, Dorus Overmaat, Esra Bakker, Giel Wind, Hendrik Boon, Jesse Visser, Joël van Sandijk, Jorden Boogaard, Kevin Huizinga, Linus Koch, Lisan- ne Versluis, Liv Werkman, Lot Hei nis, Luc Reijnders, Marien de Witte, Myrden Kremer, Nina Bakker, Pien Eelman, Pien de Kuyper, Rikke Vet, Sander Kortekaas, Serahja van Beek, Sjoerd-Pieter Smidt, Thijs Visser, Thirza Schulze, Tim Brou wer, Tycho Zijm en Vita Schutte. B-diploma: Axel Lap, Ben van der Star, Britte Stuut, Daam Witte, Fem ke Kalf, Ids Grisnigt, Jamie-lee Brouwer, Jochem Joost van der Hoek, Kees Hin, Lars Keijser, Lea Broekman, Mathilde Stuut, Maya Oxener, Melle Komdeur, Mery-Lou Moormann, Nathalie Langeveld, Owen Smit, Sifra Wesseling, Tygo de Winter, Toon Pop, Yentl Witte, Beatrix Simonova, Lea Nooij, Abe Roeper, Deesie Burgman, Emiel Udding, Emma van Heerwaarden, Hendrik Franssen, Hester Marseille, Lara Klerk, Leilah Grabbe, Marieke Keijser, Marijke Bakker, Mikki Hemelrijk, Nelis Hin, Rayen Barends, Samuël Witte, Sanne Huijsman, Sep Eelman, Thomas Avila Lutke Schipholt, Tijn Zeeman, Zina Rijkers en Britt de Jong. Zaterdag de 23ste zwemt nog af Robin van Westen- brugge. C-diploma: Dylan Groen, Ivana Buijsman, Jasper Dogger, Jet Zoe telief, Kelly de Jong, Lola Bakker, Michael Brouwer, Rosalinn Kooi man, Sanne Uitgeest, Aron Zee man, Joyce Hopman, Floor Huis man, Ilse Huisman, Imme Smit, Iva Zijlstra, Kim Smit en Zenit Schutte. Cintha Timmer (20) is aan het AOC Friesland geslaagd voor de oplei ding MBO Voedingsmanagement niveau 4. Zij heeft het laatste jaar stage gelopen bij de Texelse Bier brouwerij. In september begint ze aan de opleiding HBO Voedings middelentechnologie aan Hoge school Van Hall Larenstein Leeu warden. Martine Timmer (22) slaagde aan Wageningen University voor de bachelor opleiding Gezondheid en Maatschappij. Zij gaat daar nu ver der met de master opleiding Management, Economics and Con sumer studies. Saskia Timmer (24) heeft afgelopen maand het masterprogramma Arbeid, Zorg en Welzijn: Beleid en Interventie (MSc) aan de Universiteit Utrecht afgerond. Voor haar afstu deerproject heeft zij onderzoek gedaan naar het arbeidsethos van langdurig bijstandsafhankelijken in de Gemeente Utrecht. Ze hoopt bin nenkort werk te vinden als beleids medewerker of -onderzoeker. Vrijwilligers van de Koninklijke Nederlandse Reddingsmaatschap pij (KNRM) en de Texelse Red dingsbrigade (TRB) bieden hulp aan een 'drenkeling' die zij op het strand van De Koog op het droge hebben gebracht. Het was onder deel van een donderdagavond gehouden gezamenlijke oefening van KNRM en TRB die bedoeld was om samenwerking tussen bei de organisaties te beproeven in een zo realistisch mogelijke prak tijksituatie. Als een of meerdere zwemmers op korte afstand van het strand in problemen raken ligt er een taak voor de strandbewa- kers, maar als het onheil zich ver der van de kust voltrekt moet de KNRM met rubberboot Zalm of de grotere reddingsboot in actie komen. Omdat de scheidslijn niet scherp is kunnen beide organisa ties letterlijk in elkaar vaarwater komen en dan is het zaak dat er goed wordt samengewerkt vooral wat betreft de communicatie. Dat laatste is nog voor verbetering vat baar, zo bleek donderdagavond toen diverse reddingsactiviteiten samen werden uitgevoerd: zoekac ties, redding van zowel individuen als groepen met gebruikmaking van boot, reddingslijn en - het nieuwste - reddingboard. Bij de evaluatie na afloop werd kritisch teruggekeken op de uitgevoerde acties. Later dit seizoen wordt opnieuw een gezamenlijke oefe ning gehouden. Lezers van de Texelse Courant betalen geen €125,00 maar €110,00 per persoon voor deze unieke ervaring. Aanmelden kan op www.nfhl.nl/rondvlucht.html o.v.v. 'Via de Krant'. Op beide dagen zijn vier vluchten gepland en er kunnen maximaal 18 personen per vlucht mee. Dus heeft u interesse, boek dan snel. Wij wensen u een prettige vlucht! De Douglas DC3 Dakota 'Prinses Amalia' heeft meegedaan aan de bevrijding van Zuid Nederland en is jarenlang in het bezit geweest van ZKH Prins Bemhard. Speciaal voor de lezers van de Texelse Courant is er een aanbieding om met korting een unieke rondvlucht te maken in dit historische vliegtuig. Het betreft niet zomaar een rondvlucht Tijdens de vlucht maakt u kennis met de luchtvaart van vroeger, inclusief stewardessen, vele fotomomenten en een bijzonder aandenken.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 4