'Gasten vertellen steeds hoe geweldig het hier is9 TEXELSE 8 COURANT Kamperen bij de boer op camping Astrid Nieuwe stichting voor Landbouwdag Vis bakken voor Rommeltjesmarkt DINSDAG 26 JULI 2011 Herkansing voor vogelwandeling Omdat de geplande wandeling van donderdag in het water viel, houdt Vogelwerkgroep Texel woensdag 27 juli opnieuw een vogelwandeling naar de Horsmeertjes. Een klein aantal diehards trotseer de donderdag de regen en maakte onder leiding van Giel Witte een wandeling door het gebied, maar er lieten zich maar weinig vogels zien. Ook de wandeling van woens dag staat onder leiding van Witte, die niet alleen over vogels vertelt, maar ook over bloemen, planten en het ontstaan van het gebied. De laatste weken is voor veel vogels de najaarstrek op gang aan het komen en tijdens de excursie zullen hier diverse tekenen van te zien zijn. Niet alleen zijn er al vogels terug uit de broedgebieden in Sibe rië en Noord-Europa, sommige vogels verwisselen hun mooie zomerkleed in deze tijd voor een saaier, maar tegelijkertijd 'energie zuiniger' winterkleed. De veelal bonte verenkleden die bij de broed tijd horen kosten de vogels ook extra energie. De deelnemers aan de excursie verzamelen zich om 19.00 uur bij de parkeerplaats aan de Mokweg. Deelname is gratis, opgave niet nodig. Het is handig om zelf een verrekijker mee te nemen. De tocht zal zo'n twee uur duren. LOS in Klif 12 In Klif 12 is vrijdag 29 en zater dag 30 juli de voorstelling 'Life on Stage' van cabaretgroep LOS te zien. In een hilarische botsing van per soonlijkheden gaan Charlotte Waardenburg, Dookje van Dieren, Femke Vernij en Kim de Fuijk een gezamenlijke strijd aan met de toe komst, die voor elk van hen een ander schrikbeeld oproept. Met vier krachtige stemmen, een piano en een flinke dosis humor zet LOS het publiek telkens weer op het verkeerde been. In hoog tempo blijft geen taboe onbesproken en geen generatie gespaard. In 2009 stond LOS in de halve finale van het Amsterdams Kleinkunst Festi val en werd het viertal finalist van het Groninger Studenten Cabaret Festival. Ook werd de groep door VARA humorTV uitgeroepen tot Meest Veelbelovend Talent. Lijf On Stage is hun eerste avondvullende voorstelling. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,-. Diner vooraf is mogelijk. 'Kamperen bij de boer is niet als of je even een paar bunder aard appelen plant. Zo werkt het niet. Het is een serieuze vorm van recreatie. Als je er veel tijd en energie in steekt, dan geeft het rendement, anders niet.' Dat zegt beschikken we over drie toiletten en gastvrijheid en andere eigenschap- werd het steeds luxer. In 2000, toen we berentrots en kregen alle gasten we inmiddels naar tien kampeer- 's morgens warme broodjes. Het plaatsen waren gegroeid, hebben was zo'n succes dat we dat er in Jos (haar in 2002 overleden echtge- hebben gehouden.' De Zoover enige. Er gaat elk jaar ook een heel noot) en ik een deel van de schuur Award 2010 hangt ingelijst aan de in gebruik genomen. Sindsdien muur. Gasten waardeerden sanitair, een hek verven of andere klusjes. Hij wil ter ontspanning graag met zijn handen bezig zijn.' Hij is niet de Ineke Bakker van camping Astrid aan de Maaikeduinweg bij De Koog, inmiddels in het bezit van de tweede Zoover Award. klusteam aan de slag, een vrien denclub die er elk jaar kampeert. 'Veel mensen komen hier al zó lang. drie ruime douches, twee wascabi- pen gemiddeld met een 9,7. Het- Voor hen voelt het als thuis komen. Ze komen en vliegen ons om de nes, wastafels, een afwasruimte en zelfde cijfer als de Zoover Award een stortbak voor de chemische van dit jaar. Ineke: 'We zijn zelfs toiletten. Verder een drooghok waar de was kan worden opgehangen. uitgeroepen tot beste camping van het Waddengebied. We zien het als nek alsof we familie zijn.' Esther, door de week werkzaam bij de Wel- koopwinkel in Zwaagdijk: *Veel gas- Aquafitness op ouderenochtend In zwembad Molenkoog werd donderdag de jaarlijks terugke rende activiteitenochtend voor ouderen gehouden. Bijna 50 mensen bezochten deze och tend. Er werden voor hen verschillende activiteiten ontwikkeld, waaronder een kennismakingsles aquafitness, gegeven door Ingrid Zijlstra. Deze manier van gericht bewegen is erg geschikt voor ouderen, omdat de benen in contact met de (zwembad)vloer blijven. Omdat de reacties erg enthousiast waren, wordt bezien of de kennismaking een vervolg kan krijgen, bijvoor beeld in de vorm van een cursus van vijf of zes weken. Geïnteres seerden kunnen dat laten weten aan de kassa van Molenkoog. 'Bent u Astrid?', is een vraag die Daar staat ook een tuinset, voor als een groot compliment. Geen beoor- ten hebben mij zien opgroeien. Ik Ineke en dochter en opvolger Esther het echt slecht weer is.' regelmatig krijgen van kampeerders die niet weten dat de bedrijfsnaam sing van het bloembollenbedrijf uit Den Burg naar het Kogerveld. De historie van het in 1929 opgerichte bedrijf wordt in ere gehouden met deling door de jury van een of ben ermee groot gebracht dat er Reserveren kan, maar niet eerder wijs ik wel vaker naar andere kam- peerboeren. Soms voelen we ons net de VW. Wat overigens niet betekent dat ze daadwerkelijk naar die camping gaan. Gasten laten zich niet sturen. Als kampeerboer De wand van het toilet hangt vol andere instantie, maar van gasten hier gasten rondlopen. Ik had ook dan 2 januari. Esther: "s Morgens met foto's van gasten. Van elk jaar die hier hebben gekampeerd. Er vriendinnetjes op de camping, met vroeg bellen de eersten en dat gaat ooit meeverhuisde met de verplaat- maakt de gastvrouw een fotocolla- staan zulke leuke reacties op. Zij wie ik bleef schrijven. Ik vind het de hele dag door. Aan het eind van ge. Typische campingbeelden van zeggen: jullie doen het goed, dat is spelende kinderen en de Polly voor ons heel waardevol.' Express, de pony wagen waarmee Wat maakt het dat gasten zo'n gasten een rondje over het erf hoog cijfer geven? Onder meer de de teelt van een halve bunder nar- maken. Esther: 'We hebben ook royale, beschutte plekken en goed cissen. 'Dat hoekje bollen houden we er altijd bij, het hoort bij het bedrijf', vertelt Esther. De bollen zijn al lang niet meer de eerste bron van inkomsten, dat zijn al jaren de gasten. Het begon in 1986. Ine ke: 'Als boer mocht je toen één caravan op het erf. Er kwam toen een Duitse markt koopman met een VW-bus, die graag tussen de bomen wilde staan. een pension voor paarden en en vooral schoon sanitair. 'Elke dag kamperen bij de boer. Mensen zijn hier in de vakantiestemming en als zij het naar hun zin hebben, dan de dag is het hoogseizoen vrijwel volgeboekt.' Ineke: 'Aan de rand van de duinen, vlakbij De Koog, zit- ben je niet verzekerd van een volle ten we natuurlijk in een luxe positie. We krijgen veel aanloop. Gister- krijg je daar energie van terug. Het avond kwam er nog een groep Itali- is een prach- anen. Die doen dat wel handig, tig bedrijf en Eentje komt vragen of er ruimte is ik wil het en vervolgens rijdt een hele kara- graag voort zetten. Ik ben gek van paar den, ben camping. Locatie en inzet zijn belangrijk. Het duurt jaren om iets op te bouwen.' 'Kamperen bij de boer is ook een serieuze vorm van recreatie. Een belangrijke aanvulling op het totaal vaan het erf op. Ze komen meestal pakket dat Texel te bieden heeft. laat. We kwamen eens terug van een verjaardagsfeestje toen er elf Maar alleen succesvol als je werke lijk gastheer wilt zijn. Wij zijn er campers op het erf stonden, leder- ontzettend blij mee en, nadat Jos pony's. Vorig jaar stond hier bijvoor beeld een Shetlandpony. Iemand kwam op het idee om met een maak ik dat na de middag schoon. Gasten weten dat en komen om paardenhou- der, geef les en zie een paarden- pension als toegevoegde waarde, opgeleid voor een sliep al, maar de volgende was overleden, bood het ons de Hij komt nog steeds, die man is hier ponywagen rondjes te rijden over schoonmaakrondje de hele mid- mee kunnen nemen.' echt vastgeroest.' 1989 was het jaar dat de gemeente het toestond ochtend hebben we ze toch maar mogelijkheid het bedrijf voort te zet- ergens anders heen gestuurd. Het ten. En weet je wat zo mooi is aan was best moeilijk om duidelijk te het hebben van een camping: gas- een praatje. Soms duurt zo'n zodat kampeerders hun paarden maken dat we vol zaten. Maar nu ten vertellen steeds wat voor een weet ik dat het complet betekent.' het erf. Èen doorslaand succes, de dag. We hebben hier veel terugke- Veel terugkerende gasten, maar Polly Express reed drie keer per rende gasten. Er zitten ertussen die geen seizoenplaatsen. Ineke; 'Dan 'Goed gastheerschap betekent ook geweldige plek het hier is. Voor ons is dat allemaal zo vanzelfsprekend en heb je de neiging dat te verge- om naar vijf kampeerplaatsen te week. Zo gaat dat hier wel vaker: vrienden zijn geworden. We krijgen komen mensen alleen in het week- dat je geen valse verwachtingen ten. Het is mooi dat onze kampeer- groeien. 'We hebben toen zo'n ver gunning aangevraagd. Voor de gezelligheid en om jongelui die in iemand bedenkt iets en vervolgens doen we dat.' Ineke: 'Maar we zijn ook kaartjes, waarin we op de end en staat zo'n caravan door de hoogte worden gehouden van hun week leeg. Dat is niet erg gezellig geen camping waar we van alles lief en leed. Elk jaar komt hier bij- als je daar met jetentje naast staat.' de bollen hielpen een plekje te organiseren. We zorgen wel dat de voorbeeld een Duitse schooldirec- geven. Het sanitair bestond uit een basis, de camping, goed is.' Bijzon- teur. Zaterdagmiddag installeert hij strandhuisje met een mooie dou- dere service zijn de warme broodjes zijn caravan en 's avonds meldt hij chebak. Toen kwam er een geisertje voor het ontbijt. 'Toen we vorig jaar zich bij ons met de vraag wat hij kan voor warm water, een wasbak en zo de Zoover Award wonnen, waren doen? Hij doet allerlei karweitjes, wekt. Soms vragen mensen: heeft u koeien? 'Nee, dan kunt u beter naar die-en-die gaan, zeg ik dan. Zo ver ders ons er steeds aan herinneren.' loonbedrijf Fulps Duinker de wer- spanrijden) en richt kleindiersport- king van GPS-systemen bij het vereniging Kotex een boerenerf ir De 27ste editie van de Land- bouwdag, die donderdag 28 juli wordt gehouden, is georgani seerd door een nieuw gezel schap: Stichting Landbouwdag Texel. Dat is gebeurd op verzoek van de oude organisator, de Stichting Hoornder Donderdag. Reden voor deze verandering is de rol van de agrarische sector binnen ploegen. Een spectaculaire trek pleister is ook de enorme aardap- waar kinderen van heel dichtbij dieren kunnen zien en aaien. Als pelrooier, eigendom van de firma vanouds is er ook een grote markt Rikkenberg en AB Transport. De vernieuwing betekent volgens De Landbouwdag duurt van 10.00 De Lugt niet dat oude succesnum- tot 17.30 uur en wordt officieel om mers verdwijnen. Als vanouds zijn 10.45 uur officieel geopend door er keuringen van schapen, kalve- Tweede-Kamerlid Janneke Snijder- ren en fjorden, is er een groot con- de organisatie, die de afgelopen cours hippique (met onder meer het districtskampioenschap twee- Hazelhoff. De entree bedraagt €5,-; kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. De rommeltjesmarkt trekt ook deze mag zich in een grote belangstel- foto laden vrijwilligers Richard en zomer veel bezoekers naar Ooste- ling verheugen. Zaterdag werden Jan Daalder de gebakken vis in de ne machines die tegenwoordig bouw terug te brengen, hebben ze ons verzocht een nieuwe stichting op te richten', vertelt Cor de Lugt, de voorzitter van het gezelschap. Van een grootscheepse vernieu wing zal geen sprake zijn, maar wat meer dan de afgelopen jaren wordt de landbouw in de schijn werpers geplaatst. 'Het is een belangrijke pijler op het eiland en dat mag best beter zichtbaar wor den', vindt De Lugt, die zich in het voorlopige bestuur gesteund weet door secretaris Nelleke van Heer waarden, penningmeester Betty de Leeuw en oudgedienden Willem Goënga en Joop Vlaming. Een prominente rol zal er tijdens de Landbouwdag zijn voor de moder- rend. Met name de gebakken vis, in de kraam op het voetbalveld kar voor transport naar de markt, gesponsord door Texelse kotters, 2.500 scharretjes gebakken. Op de vooral in de akkerbouw worden Oud en vooral ook nie gebruikt. Zo demonstreert het 27ste Landbouwdag.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 8