f I f Landbouwdag 2011: een mix van traditie en nieuw elan mm TEXELSE 10 COURANT m VRIJDAG 29 JULI 2011 De aardappelrooier van de combinatie Rikkenberg en Broekman stal de show bij de opening van de Landbouwdag. De machine wordt bestuurd door Gerard Rikkenberg, met naast hem Kamerlid Janneke Snijder-Hazeihoff. De 27ste Landbouwdag draaide donderdag uit op een echte publieks trekker en een promotiedag voor de landbouw. Het mooie weer werkte mee en er was veel te zien. Het liep uiteen van een schapen- en jongvee keuring, tot demonstraties met aanspanningen. De moderne landbouw was alom aanwezig. Met moderne trekkers, combines, een aardappel rooier, hakselaars en ander indrukwekkend materieel. Jonge landbou wers organiseerden een wedstrijd spijkerbroek hangen, er waren bedrij ven die gelieerd zijn aan de landbouw en er waren volop kraampjes. De opening door Kamerlid Janneke Snijder-Hazeihoff gaf het een officieel tintje, maar sfeer was ongedwongen en Texels. Over belangstelling had de organiserende Stichting Landbouwdag Texel niet klagen Evalien Wetenngs S venna. de Waddenruiters geeft een demonstratie Tekst en fotos Gerard Timmerman De draver, luisterend naar de naam Anoniem, ging energiek door de ring. Eigenaar Nico Calis vertelde meerdere malen het advies te hebben gehad om het eigenwijze paard weg te doen, maar was er teveel aan gehecht. 'Ik krijg kippenvel als ik dit i.1"- Kamerlid Janneke Snijder-Hazeihoff hijst samen met Cor de Lugt, voorzitter de organiserende Stichting Landbouwdag Texel, de Texelse vlag vertedering bij de kleine dieren een plukje hooi bewonderaar probeert een konijn te lokken Dit grote kalf liet zich vertroetelen door de jeugd. Marcel Tielemans verbaasde velen door te demonstreren hoe hij kettingzaag beelden maakt uit boomstammen. Hier werkt hij aan een uil. Renske en Renske. Renske 7 uit de stal van de familie Kuip van Kilstee, werd bij de jongveekeuring uitgeroepen tot kampioen. Ze werd voorbeeldig door de ring geleid door de dochter des huizes, ook Renske. Zeven melkveehouders koeien ingezonden voorde keuring. Een kleine groep, maar met een verdienstelijke show, die veel belangstelling trok. De koeien werden gekeurd door Hendrik Albada Mirns, Jannie Wierda jureerde de begeleiders. de partij, die Demonstratie van tuigpaarden trokken vi Jeugdige belangstelling voor de schapen. Ruim 200 re werden ingezonden voor de schapenkeuring. Een voorschot op de Schapenfokdag die in september wordt gehouden. Niet alle fokkers waren present in deze vakantieperiode, maar competitie was er wel. Tot op het laatste moment werd gewikt en gewogen of bepaalde dieren wel of niet de ring in moesten. Schapen werden niet alleen gekeurd, ook geschoren. Dat gebeurde door Harry Bakker.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10